Jump to content
Dogomania
Chefrenek

Jaką rasę mam wybrać vol. 2

Recommended Posts

[quote name='jamnicze']No wiesz, krótkowłosego psa też można ogolić ;) :evil_lol:[/QUOTE]

A wiesz, że przeszło mi to przez myśl? :evil_lol: Czasami mam naprawdę dość tej wszechobecnej sierści, a sypie się z niego dosłownie jak z bożonarodzeniowej choinki w lutym (kto miał kiedyś żywą ten wie).

[quote name='dog193']Nie nie, to ty dałaś za argument przeciw to, że tobie się ogolony szeltie nie podoba :) Co nie jest żadnym argumentem ;)

Dobrze, że nie mam takich dylematów i "moja" rasa jest krótkowłosa :evil_lol: Ale jak gdzieś trafię na ogolonego szelciaka to będę cieszyć oczy :cool3:[/QUOTE]
Matka mojego szwagra ze strony świekry powiedziała siostrzenicy brata drugiej żony, że ona powiedziała , że jej się łyse szelti nie podobają. Życzę powodzenia w dalszych przemyśleniach:roll:

[quote name='dog193']A wiesz, że przeszło mi to przez myśl? :evil_lol: Czasami mam naprawdę dość tej wszechobecnej sierści, a sypie się z niego dosłownie jak z bożonarodzeniowej choinki w lutym (kto miał kiedyś żywą ten wie).[/QUOTE]

najgorsza jest sierść mudika wyglądająca jak włosy łonowe :diabloti:

[quote name='badmasi']Matka mojego szwagra ze strony świekry powiedziała siostrzenicy brata drugiej żony, że ona powiedziała , że jej się łyse szelti nie podobają. Życzę powodzenia w dalszych przemyśleniach:roll:[/QUOTE]

Aha :)

[quote name='motyleqq']najgorsza jest sierść mudika wyglądająca jak włosy łonowe :diabloti:[/QUOTE]

Haha :evil_lol: Nigdy nie myślałam w ten sposób :D Może też go ogól? :diabloti:
Tyle u mnie jest tak, że przejedzie się po psie ręką i podłoga pod nim jest dosłownie usłana białymi igłami...

[quote name='umberto_eco']A przecież tylu ludzi goli pomeraniany i jakoś te psy zyją? Nie przeginacie trochę?[/QUOTE]

Golenie pomka to już na prawdę jest jakaś fanaberia,nie widzę w tym sensu,sierść szpica ma utrzymywać chłód w lecie,a ciepło w zimę tak jak napisała [B]Fredzia[/B] . Hodowcy na ogół wystawowe pomki oddają do groomera,tam psa nie golą lecz trymują.

[quote name='dog193']Tyle u mnie jest tak, że przejedzie się po psie ręką i podłoga pod nim jest dosłownie usłana białymi igłami...[/QUOTE]
Znam to, najgorzej!

A wiesz, jak jest u foksów szorściaków? W sensie jak się je trymuje to nie leci z nich wcale, czy jednak cośtam leci, ale mało?

[quote name='Lady P']Golenie pomka to już na prawdę jest jakaś fanaberia,nie widzę w tym sensu,sierść szpica ma utrzymywać chłód w lecie,a ciepło w zimę tak jak napisała [B]Fredzia[/B] . Hodowcy na ogół wystawowe pomki oddają do groomera,tam psa nie golą lecz trymują.[/QUOTE]

A strzyżenie pudla to nie fanaberia? Ile w obecnej fryzurze jest z tej historycznej?

[quote name='Szura']A wiesz, jak jest u foksów szorściaków? W sensie jak się je trymuje to nie leci z nich wcale, czy jednak cośtam leci, ale mało?[/QUOTE]
Z tego co wiem to nic nie leci ;)

[quote name='umberto_eco']A strzyżenie pudla to nie fanaberia? Ile w obecnej fryzurze jest z tej historycznej?[/QUOTE]

Ja o goleniu ty o strzyżeniu:roll: To dwa zupełnie co innego znaczące słowa.

[quote name='Lady P']Ja o goleniu ty o strzyżeniu:roll: To dwa zupełnie co innego znaczące słowa.[/QUOTE]

Pudla też się maszynką chyba "dopracowuje"? ;)

czyli rozumiem, że OSTRZYŻENIE pomeraniana na 3 cm jest Okay a już ogolenie na 3 cm nie?

[quote name='umberto_eco']Pudla też się maszynką chyba "dopracowuje"? ;)

czyli rozumiem, że OSTRZYŻENIE pomeraniana na 3 cm jest Okay a już ogolenie na 3 cm nie?[/QUOTE]

Wyrażę się jaśniej.
Golenie - czyli na łyso,na 0.
Trymowanie - wypracowanie idealnego kształtu sierści w celu podkreślenia atrakcyjności psa,chodzi tu o zarys,nie strzyżenie sierści na 1 lub 2 cm.Nie widzę sensu w goleniu psów-sierść nigdy nie odrośnie taka sama.U psów niewystawowych właściciel ma wolną rękę - czy to będzie służyło psiakowi czy nie to się okaże.

trymowanie to akurat u psów inne pojęcie niż u ludzi i polega na wyrywaniu martwego włosa przy sierści szorstkiej.

[quote name='Lady P']U psów niewystawowych właściciel ma wolną rękę - czy to będzie służyło psiakowi czy nie to się okaże.[/QUOTE]

Ej, no chyba wiadomo, że nikt z ogolonym szelciakiem czy pomkiem nie będzie zasuwał na wystawy :)

a ja swojego psa opitoliłam ze względów higienicznych, bo był obleśny po schronisku, pani groomer doradziła strzyżenie, a dopiero później, na nowej sierści - trymowanie.

nie wiem, czy mu służy, raczej nie narzekał :diabloti: ale po obcięciu go na krótko widzę o wiele mniej sierści na podłodze. to nie jest efekt "krótszych włosków", tylko naprawdę mu mniej leci, no ale to niewystawowy burek, więc pełna dowolność ;)

a odnośnie chłodzenia w lecie, to rzeczywiście mniej dyszał i wolniej się męczył, za to w chłodne dni nie drżał na zewnątrz, nawet świeżo po ogoleniu.

Łomatkoboska kobiety :evil_lol: Wystarczy nasz zdrowy rozsądek i psa można i na łyso ogolić. Zresztą z nowofundlandami często tak robimy na starość. Maszynka i heya. Po co? Ano po to aby psu lżej było. Gdy za gorąco a starość już nie daje siły ogolenie przywraca psu radość zycia. Widziałam to na własnym psie. Jedna leżała w kudłach ledwo żywa a druga ogolona szalała radośnie.
Nie- nie ogoliłam tej drugiej. Ale jest podcinana na ktrótko. Gdy będzie lato a ona ( tfu tfu) nadal będzie cieszyc nas sobą i uznam, żew będzie jej lżej to ze łzami wygolę. Chociaż wygolona wersja niufa dla mnie jest żenująca ;)

U dugowłosych psów zawsze jest ten plus, że nie sypią sie tak jak te krótkowłose. No i zawsze można ogolić ;) A zimą spacerować mozna w mroźne, cudne dni bez problemów bo doopinka sierściuchowi nie zmarznie ;)

[quote name='samostrzelazj']Hej:) Zamierzam kupić psa. Jakie rasy polecacie?[/QUOTE]

Pierw napisz coś o sobie,jaki tryb życia prowadzisz(aktywny lub nie).No i do czego ci potrzebny pies(tylko nie pisz do kochania,bo nie o to tu chodzi),co będziesz z nim robił?Gdzie mieszkasz(blok,dom).

[quote name='borysova']Polecam jakiegoś smutnego słodziaka ze schroniska, którego można uszczęśliwić.[/QUOTE]

To po prostu wraca jak bumerang. :lol:

[quote name='borysova']Polecam jakiegoś smutnego słodziaka ze schroniska, którego można uszczęśliwić.[/QUOTE]

Większość psiaków ze schronu jest po przejściach i tak na prawdę mało kto jest na tyle ogarnięty żeby sobie z nimi poradzić.Dlatego nie powinno się każdemu takiego psa polecać.

[quote name='Lady P']Większość psiaków ze schronu jest po przejściach i tak na prawdę mało kto jest na tyle ogarnięty żeby sobie z nimi poradzić.Dlatego nie powinno się każdemu takiego psa polecać.[/QUOTE]

w takim razie nikt początkujący nie powinien brać psa ze schronu bo sobie z nim nie poradzi, tak? poza tym w schronisku są też szczeniaki...

[quote name='razed_in_black']w takim razie nikt początkujący nie powinien brać psa ze schronu bo sobie z nim nie poradzi, tak? poza tym w schronisku są też szczeniaki...[/QUOTE]

Nigdzie nie napisałam że nikt początkujący nie powinien brać psa ze schronu.Piszę o tym że często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co pies przeszedł,biorą go przykładowo za wygląd,za tydzień okazuje się że nie dają sobie rady(niszczy,szczeka,lęk separacyjny itd.) i go oddają.Robią psiakowi nadzieję,a on z powrotem wraca w to samo miejsce. A polecanie ludziom którzy oczekują konkretnego zachowania-predyspozycji rasowych,psa ze schronu jest nieodpowiedzialne,co innego DT gdzie pies jest dobrze wychowywany,a tymczasowi właściciele wiedzą o nim dużo więcej. Takie jest moje zdanie.

w schronisku też często są w stanie udzielić informacji o psie, szczególnie, jeżeli 'kibluje' już tam jakiś czas.
poza tym rasowe szczeniaki też cierpią na różne choroby, lęk separacyjny, są z nimi problemy i tak dalej - czy nie?