Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

klaki91

Members
 • Content count

  1621
 • Joined

 • Last visited

About klaki91

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Kołobrzeg
 1. Pies ugryzł u weta

  Cóż, ryzyko zawodowe ;)
 2. Rzuca się na ręce i gryzie prawie do krwi...

  Sjette malo wiesz o psach. Niektore szczeniaki gryza do krwi chocby z jednego powodu - maja mega ostre zeby, co przy braku wyczucia konczy sie dosc krwawo.
 3. Rzuca się na ręce i gryzie prawie do krwi...

  U mnie przy wyjątkowo gryzącej suce pomogło najbardziej darcie się jakby mnie ze skóry obdzierali. Zwykłe piśnięcie tylko ją podkręcało, przekierowywanie uwagi na zabawki niewiele pomagało, bo miała odpały typu "użrę cię w nos haha" kiedy np. leżała przytulona do mnie na kanapie albo kiedy schylałam się, żeby zapiąć ją na smycz (nie było w tym agresji, tylko zwykłe szczeniakowe wredoctwo - najwyraźniej w poprzednim domu sporo się z nią drażnili). Są jeszcze sposoby z pasztetem (smarować nim dłonie itd), ale nie stosowałam.
 4. Nowy szczeniak w domu

  Taki maluch nie wskakuje jeszcze w wiadomym celu, prędzej w ten sposób daje upust emocjom
 5. Rzuca się na ręce i gryzie prawie do krwi...

  Przecież jest masa tego typu tematów na tym forum...
 6. Uczulenie na shih tzu ?

  Ja tylko wtrącę: każdy pies może uczulać. To, że twoja mama nie ma uczulenia na inne shih tzu nie oznacza, że ten też nie ma prawa jej uczulić. Każdy pies ma inny stopień alergizacji. Mało tego, często bardziej uczulają samce. Zamiast biegać do weta lećcie do alergologa. To nie pies jest tu problemem tylko alergia mamy.
 7. ktoś tu chyba nigdy ogródka nie miał, a na pewno nie wypielęgnowanego ;)
 8. Ja mam ogródek i wychodzę tak, jak wychodziłam zanim ogródka nie miałam - 3-4 razy dziennie, z czego jedno wyjście dłuższe (+/- 2 godziny). Ale ja nie chcę, żeby mi pies sikał i załatwiał grubsze sprawy na mój wypielęgnowany trawnik, dlatego wychodzę z nim czasami nawet i 7 razy dziennie, jak widzę że zaczyna się zastanawiać, gdzie tu siknąć :D
 9. Mgresywny pies

  Pies nie chce dominować tylko ci totalnie nie ufa, do tego najprawdopodobniej go coś boli. Warczy bo cię ostrzega, że masz się nie zbliżać, a nie dlatego że chce cię "zdominować". Robisz z nim coś poza dawaniem mu jedzenia i wyprowadzaniem na spacery na smyczy? Probujesz zdobyć jego zaufanie?
 10. Adoptacja psa, a praca

  Z moich doświadczeń wynika, że największy problem z lękiem separacyjnym u psów mają osoby, które brały psie podrostki (takie w wieku mniej więcej 6 miesięcy), zwłaszcza jeśli wcześniej przebywały one non stop w grupie innych psów/z ludźmi/zostały porzucone. Jak obserwuje psy znajomych/rodziny to widzę, że najmniej problemów z zostawaniem w samotności sprawiają psy, które prosto od matki, w wieku mniej więcej 2 miesięcy, trafiły do nowego właściciela; coś tam zdarza im się poniszczyć, ale raczej ze szczeniaczkowej nudy, a nie z tęsknoty za właścicielem.
 11. Piesek sam w domu 11h?!

  Z tymi kotami różnie bywa. Moja koleżanka swojego zawiozła do rodziców, gdy zaczęła pracować po 10 godzin dziennie, bo kot strasznie to przeżywał - sikał na jej łóżko, nie chciał jeść, siedział przy drzwiach i strasznie się darł. Ludziom jakoś łatwiej przychodzi machnięcie ręką na kocie dziwactwa czy nawet oddanie kota "bo zgłupiał", niż zrozumienie, że kot również może być bardzo towarzyskim zwierzakiem. Mimo wszystko kot to lepsze rozwiązanie dla zapracowanych ludzi, niż pies ;)
 12. Adoptacja psa, a praca

  Pierwsza adoptowana 6-miesięczna suczka praktycznie od początku zostawała sama chociaż na chwilę (tak ze 2 godziny chociaż). Na początku strasznie to przeżywała, wymiotowała z nerwów itd. Pilnowałam, żeby za mną wszędzie nie łaziła po mieszkaniu (zamykałam jej drzwi przed nosem itd.). W ciągu miesiąca ogarnęła się na tyle, że mogła zostawać sama bez wrzasków, ale trochę niszczyła. Jak już była dorosła nie miała żadnych problemów z lękiem separacyjnym. W przypadku drugiej adoptowanej 5-miesięcznej suczki postępowałam identycznie jak w przypadku pierwszej, z tym że była nieco cięższym przypadkiem, bo ze stresu potrafiła zafajdać całą zostawioną jej przestrzeń, darła się koszmarnie, gryzła ściany, firany, podłogę. Niestety, ale standardowe postępowanie nie pomogło, suczka musi zostawać w klatce, gdy wychodzę z mieszkania, bo mimo że (już) nie hałasuje to potrafi zeżreć wszystko. Teraz ma niecałe 2 lata, były podejmowane próby zostawiania jej luzem, ale zawsze kończyło się to tak samo. Ogólnie dość ciężki przypadek ;) Jeśli lęk separacyjny nie stanowi dla ciebie wielkiego problemu i jesteś przygotowana na to, że może się pojawić to nie ma w gruncie rzeczy znaczenia, jakiego psa weźmiesz. Ja od siebie radzę brać psa jak najspokojniejszego, którego nie roznoszą emocje, choć w warunkach schroniskowych trudno to tak naprawdę sprawdzić. No i nie doprowadzić do uzależnienia psa od siebie. To się niestety często zdarza, gdy ludzie adoptują zwierzaka, który jest po przejściach i chcą mu dać jak najwięcej miłości. Trzeba od samego początku uczyć psa zostawania w samotności, a nie np. zabierać go ze sobą nawet do łazienki, a potem dziwić się, że jak się wychodzi z domu to pies wyje :)
 13. Piesek sam w domu 11h?!

  Nie każdy musi mieć psa i tylko totalnie oderwany od rzeczywistości człowiek będzie brał psa, zwłaszcza ze schroniska, spędzając codziennie 11 godzin poza domem, bez możliwości zapewnienia psu towarzystwa/spaceru. Może zamiast myśleć tylko o swoim widzimisię warto też pomyśleć o zwierzaku. Jak kogoś nie stać to tym bardziej się na psa nie powinien decydować, a nie fundować sobie czworonoga i łapać kolejny etat skazując psa na siedzenie w samotności ciągiem przez pół doby.
 14. Obszczekiwanie niektórych ludzi ?!

  Napisz skąd jesteś, kogoś ci polecimy. Jedno, dwa spotkania i pokazanie ci jak reagować bardzo by ułatwiło zapanowanie nad psem. Nawiasem mówiąc dostałaś przynajmniej dwie rady: nie puszczać luzem psa, który ma tendencje do oszczekiwania ludzi (i dzieci!!!) i nie ignorować takiego zachowania tylko od razu reagować. Nikt nie widzi jak twoja suczka dokładnie się zachowuje, nie wiemy co na nią najlepiej działa, czego lepiej nie próbować itd. To powinien ocenić specjalista, a nie internetowi "znawcy".
×