Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Nie, pudel na pewno nie. Ja znam kilka (w tym kilka rasowych z rodowodem) i żaden nie jest dobrym kompanem dla dzieci nie mówiąc już o problemach w relacjach z innymi psami. Jasne- wszystko kwestia socjalizacji ale szukamy psa uchodzącego za dobrego kompana dla dzieci a nie psa którego można z dziećmi zsocjalizować. Wszystkie pudle które znam są przewrażliwione na swoim punkcie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Noelle']sznaucer miniaturowy? moja znajoma ma malutką siostrę i dwa miniaturowe sznaucery, świetnie się dogadują.[/QUOTE]

Dzięki, podrzucę :) chociaż jak mialabym sie przyczepic to sznaucery są nieufne, a przynajmniej takie powinny być :) a ona szuka psa przyjacielskiego, bez grama nieufności wpisanej w rasę

Link to comment
Share on other sites

są odrobinę nieufne w stosunku do obcych.
to już pomysły mi się wyczerpały na dziś :) jakiś buldożek/mops byłyby tu idealne, ale o ich zdrowiu i znoszeniu upałów trzeba by było doczytać, wiem, że problem z oddychaniem jest ze względu na spłaszczony pysk, ale jakoś więcej nie jestem w stanie powiedzieć. no albo może jakiś dogomaniak tutaj miał mopsa/buldożka i się jutro wypowie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maartaa_89']Ja sugerowałam cavaliera, co sądzicie? Wiecie jak u nich ze zdrowiem? No i jak z sierścią? Można jakoś mocno go przyciąć czy w inny sposób skrócić mu kłaczory?[/QUOTE]

Cavalier nie należy do ras zdrowych - choroby serca, choroby oczu, wypadanie rzepki kolanowej... W sierść cavalierów nie powinno się ingerować nożyczkami, ani maszynką bo później przy odrastaniu robi się filcowata, jedynie można ją trochę trymować. Trzeba też pamiętać, że cavaliery linieją cały rok więc jest dużo sprzątania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']Dzięki wszystkim za rady!
Chyba rzeczywiście przypatrzę się spanielom, bo akurat ich wielkość bardzo mi odpowiada. Szelciak odpada, bo jest jednak dla mnie trochę za mały ;( A czy one są bardzo szczekliwe?[/QUOTE]
Bardzo dużo szczekają. Samiec szelti wcale nie taki mały, czasami to całkiem okazałe psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='razed_in_black']Cavalier nie należy do ras zdrowych - choroby serca, choroby oczu, wypadanie rzepki kolanowej... W sierść cavalierów nie powinno się ingerować nożyczkami, ani maszynką bo później przy odrastaniu robi się filcowata, jedynie można ją trochę trymować. Trzeba też pamiętać, że cavaliery linieją cały rok więc jest dużo sprzątania.[/QUOTE]

tez sie spotkalam z taka opinia, ale z drugiej strony znam dwa cavisie, oba maja teraz 7 lat i trzymaja sie dobrze :) przez te kilka lat tylko jeden poważniej zachorował, drugi poza zwykłymi mechanicznymi uszkodzeniami (rozcięte łapy i te sprawy) jest kompletnie bezwypadkowy :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katasza1']A nie doczytalam z tymi dziecmi.
to tez zalezy jakie dziecko.

No bostony moga byc dosc dominujace, ale bez przesady. Lubia ludzi, dzieci, nie sa delikatne. Jakas spokojna suczka bylaby ok.

A york?[/QUOTE]


Rozmawiałam z nią dzisiaj i boston na pewno nie.
York też odpada.
[quote name='evel']A coś z biszonów?[/QUOTE]

A jak one z dziećmi? Którego konkretnie biszona masz na myśli?


Słuchajcie, a może gryfonik? Co sądzicie? Znacie może jakiegoś i wiecie o nich coś więcej? Ma też płaski pyszczek ale może trochę lepiej znosi upały i jest mniej chorowity od buldoga, bostona czy cavaliera?
[url]http://psy-pies.com/artykul/gryfonik-brukselski,360.html[/url]
tutaj dość zachęcający opis jest :)

Edited by maartaa_89
Link to comment
Share on other sites

bichon frise jest dość spory,więc nie trzeba się obawiać że dziecko psa przypadkiem uszkodzi,ma mniej problematyczną sierść niż maltańczyk.mądre i sympatyczne.

z ozdóbek jestem zakochana w coton de tulear-mniejsze niż bichon frise,nazywane psami antydepresyjnymi.muszę się wybrać na wystawę i zobaczyć jakiegoś.jestem ich strasznie ciekawa.

staffika bym się bała-one przecież aktywne są mocno,jak tu takiego motorniczego wybiegać kiedy rodzice w pracy,a dzieci w kontaktach z psem są raczej bierne?[zakładam że mówimy o małych dzieciach które puszczamy z psem,owszem,ale na si i q,ale niedaleko od domu]
staffik byłby dobry do nastolatków,o ile to nastolatki z zacięciem choćby spacerowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edytaa']Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem kompana do spacerowania i biegania. Jaką rasę możecie mi polecić ?[/QUOTE]
a może coś więcej o sobie napisz?
jaki tryb życia prowadzisz, ile pies będzie sam w domu, ile będzie miał ruchu dziennie? może masz jakieś preferencje, jaki powinien być pies, którego byś chciała mieć? wielkość, poziom energii, sierść?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edytaa']Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem kompana do spacerowania i biegania. Jaką rasę możecie mi polecić ?[/QUOTE]

Ja polecam kundelka bo som najmondrzejsze, najwierniejsze i najzdrowsze i w ogole naj.

A poza tym co to w ogole za moda z tymi reklamami w sygnaturkach? Serio to takie skuteczne? Czy walczymy o ilosc "klikniec" :roll:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/143511-maartaa_89"][B]maartaa_89[/B][/URL] , a Japan Chiny?

Poznałam te stworzonka osobiście. Nie byłam zbytnio przekonana, ale po poznaniu zmieniłam zdanie. Zadziwiająco spokojne, grzeczne pieski. Małe, bez mnóstwa sierści. Urocze. Czyste. Wpatrzone w człowieka. Bardzo łagodne. Kochane do ludzi i do obcych dzieci (bez odpowiedniego socjala, a zachowywały się super).
W prawdzie krótkonose, ale dobrze egzystują w upały w nieklimatyzowanym mieszkaniu.
Rasa warta zastanowienia. :-) Ja zastanawiam się nad nią bardzo mocno. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolka125']Shih tzu nadaja sie dla alergików poniewaz mają włosy,niektóre osobniki są uczulone na drób. 2x rocznie trzeba je strzyc 1x tydzien czesac i kąpać.[/QUOTE]

Rany...co za brednie! Nie ma psów idealnych dla alergików! Każdy psi włos to sierść...
A rady odnośnie pielęgnacji to już jakaś kosmiczna pomyłka...

[quote name='czi_czi']U spanieli baaardzo często się zdarzająproblemy z pilnowaniem zasobow[/QUOTE]
Nie ma to, jak uogólniać....na jakiej podstawie tak uważasz?

Edited by cockermanka
.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']staffika bym się bała-one przecież aktywne są mocno,jak tu takiego motorniczego wybiegać kiedy rodzice w pracy,a dzieci w kontaktach z psem są raczej bierne?[zakładam że mówimy o małych dzieciach które puszczamy z psem,owszem,ale na si i q,ale niedaleko od domu]
staffik byłby dobry do nastolatków,o ile to nastolatki z zacięciem choćby spacerowym.[/QUOTE]
staff jest aktywny, ale pomyślałam, że w końcu 2godz. dziennie biegania bez smyczy to nie jest wybitnie mało...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Rany...co za brednie! Nie ma psów idealnych dla alergików! Każdy psi włos to sierść...
A rady odnośnie pielęgnacji to już jakaś kosmiczna pomyłka...


[/QUOTE]
Ja też walczę z takim czymś. Nawet ostatnio na fb szukali domu dla psa w typie sznupa i w opisie było że ma włos a nie sierść i nadaje się dla alegrików. Oj ilu ja psom szukałam domów bo ludzie stwierdzali że jak jest alergik w domu to psa z włosem. Czyli yorka, shi lub w tym stylu.... A po jakimś czasie poważne problemy zdrowotne człowieka i pies fruuuuuuuuu na bruk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...