Jump to content
Dogomania

borysova

Members
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About borysova

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Biography
  [IMG]http://pdgm.pitapata.com/2iL6p1.png[/IMG]
 • Location
  Bc/Wroc
 • Interests
  architektura, rysunek, kynologia, genetyka.. no i psy!
 • Occupation
  Aaaaj nie wiem
 1. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Ojej, to tylko my we Wrocku dopiero zaczynamy czachę? :)
 2. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Jak 8 godzin? Nie wiem jak u Was, ale ja to mam w tygodniu tak porozrzucane zajęcia, że najpierw np. na 10, potem na 15 i koncze o 18 powiedzmy(przerwy miedzy zajeciami 2-3h), to tam nie ma kiedy nawet na pol etatu popracować...
 3. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Teoretycznie można pracować w weekendy, coś tam mi się obiło o uszy, że ktoś pracuje, ale chyba nie każdy da radę... weekendy to jest zazwyczaj czas na naukę, a jak jeszcze zdarzy się chwila na relax to super, ja bym nie dała rady pracować.
 4. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Też uważam, że jeśli jest to Twoje marzenie, to warto spróbować. Ale sama musisz ocenić, jak bardzo Ci na tym zależy :) Mogę tylko powiedzieć, że na studiach jest dużo większy materiał do przerobienia w krótszym czasie, więc bez determinacji i prawdziwej motywacji jest trudno wytrwać. Ale jeśli naprawdę tego chcesz, dasz radę :) Przez ten czas da się przygotować do matury. Co do tego czy podręczniki czy testy, to oczywiście przerób dokładnie podręczniki, ale testy są baardzo ważne i warto zostawić sobie na nie dość dużo czasu, żeby je spokojnie przerobić. Bo, jak to ludzie mówią, oprócz wiedzy z książek trzeba się nauczyć pisać pod klucz, a to moim zdaniem nie jest takie łatwe ;/ Powodzenia !
 5. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  [quote name='dominika405'] Na razie uciekam,bo lecę na prosektorium i zabieram się za preparację kończyny miedniczej ;)[/QUOTE] Oo już miedniczną robicie? My dopiero z piersiowej będziemy mieć kolo w następnym tygodniu :P
 6. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  [quote name='Agata_Roki']A ja akurat na wetę się nie wybieram, nie dam rady z chemią więc zrezygnowałam w zeszłym roku ale generalnie Warszawę obrałam jako główny cel :) Nie mogę się doczekać,bo strasznie dużą presję wywierają na mnie rodzice i już mnie to przytłacza,chciałabym mieć to z głowy po prostu :P Nie jest tak,że pochłonęłam już cały materiał,jest mi mało, chciałabym napisać maturę i pójść na studia,żeby uczyć się dalej - wręcz przeciwnie bym powiedziała :evil_lol:[/QUOTE] A na co się wybierasz? :)
 7. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Uczelnia w Wawie jest najbardziej oblegana z wszystkich uczelni. Z podstawą nie ma żadnych szans. Jak już to do Lbn czy Olsztyna (chyba) gdzie wymagają też języka, który może podciągnąć wynik miałabyś jakieśtam szanse z podstawą. Masz dużo czasu, więc masz szanse nawet jeśli masz podstawowe te przedmioty. Jeśli chcesz iść na wetę, nie myśl nawet o podstawie... Co do książek, to Witowski jest b. dobry do chemii, z biologią to nie wiem. Ćwiczeń z operonu nie ma sensu kupować. Ja bym z bioli poleciła Omegę, są tam zadania maturalne z ubiegłych lat jak i dodatkowe z fajnymi odpowiedziami.
 8. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  [quote name='zaklinaczkapsów']Mój nauczyciel biologii twierdzi,że lepiej zdać maturę podstawową na więcej punktów niż rozszerzoną na mniej,dlatego już sama nie wiem.W tamtym roku miałam na biologii wszystko o ludziach,trochę o zwierzętach i miałam 5 na koniec roku,a teraz w tym roku mam samą genetykę i nie do końca ją rozumiem i będę mieć na półrocze tylko tróję.Chemię będę zdawać na podstawie raczej,bo wątpię,żebym na rozszerzeniu dała radę,co prawda mam na świadectwie maturalnym czwórkę z chemii,ale nie czuję się w tym najlepiej,tym bardziej,że ten przedmiot już mi odszedł w tamtym roku szkolnym.Więc ciągle nie wiem co z tą biologią... Uczę się w tym momencie z vademecum maturalnego z Operonu i jedne zadania wydają mi się łatwiejsze z podstawy,a inne z rozszerzenia...[/QUOTE] To masz egoistycznego nauczyciela, który myśli tylko o sobie i o tym, żeby ogół wyników poszedł dobrze. Dla Ciebie na 100 pro lepiej zdawać rozszerzenie. I jeśli myślisz o wecie, to zdawaj i z bioli, i z chemii. Jeśli choć jeden odpuścisz, Twoje szanse na dostanie się znacznie spadają. Np we Wro i w Wawie wcale na podstawę nie patrzą, nie masz rozszerzenia, nie startujesz. Skoro miałaś w lo rozszerzenie z bioli i z chemii, to raczej jesteś w stanie je zdac. Z chemii radziłabym korki, chyba większość osob z nich korzysta (mówię o ludziach startujących na wetę i podobne). A na oceny tak nie patrz, bo one nie sa wiarygodnym odzwierciedleniem tego, co umiesz. Poza tym do matury jeszcze sporo czasu i zdążysz przerobić to, co Ci nie szło na bieżąco.
 9. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Ooo to byłabym bardzo wdzięczna jakbyś wysłała :)
 10. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Hah, no to chyba się nie spotkałyśmy... w końcu tyle osób tam było, więc nic dziwnego. Ogarnia ktoś biostatystykę (Wrocław)? Nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązań do tych zadań, nawet samych odpowiedzi, więc nie wiem, czy robię je dobrze, a za chwilę kartkówka :(
 11. borysova

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Polecam jakiegoś smutnego słodziaka ze schroniska, którego można uszczęśliwić.
 12. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Nie, pierwsze spotkanie na jakim byłam to było w pierwszą niedzielę, jak poszliśmy na wały :P I co, wiesz już czy zdałaś czachę?
 13. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Ola, jestem na niestacjo, więc pewnie się nie znamy :) Prosek mam z dr Purzyc, a Ty? Jak właściwie wygląda ten kolos z czachy? Trzeba po prostu napisać co się kryje pod daną szpileczką? I ile tych szpilek jest? Mam czaszkę w środę.A biofizykę mam dopiero od 9 grudnia, ale słyszałam że jakieś sensacje z nią są. A co do histo, to wiele zależy od szczęścia i od jej humoru :P Jednym grupom daje banalne pytania, a innym skomplikowane.
 14. borysova

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Heeej :D Ale dawno tu nie pisałam. Wrocław - nauki rzeczywiście jest masakrycznie dużo. Trzeba wybierać pomiędzy rzeczami ważnymi a ważniejszymi - np. na wykładach humanistycznych nie byłam jeszcze ani razu, bo ciągle wtedy chodziłam na konsultacje z kości. Histologia to jest straszna rzecz z tymi wejściówkami. Kolosa z kości zdałam za trzecim razem, niektórzy jeszcze do tej pory nie pozdawali. A czaszkę mam za tydzień i jeszcze nawet do niej nie zerknęłam. Duzo duzo duzo duzo!
 15. borysova

  Ogródki przy blokach

  U nas na przykład jest cała masa psów, które latają luzem i sikają gdzie chcą, także takich zapachowych kuszących śladów jest mnóstwo ;) Ale właścicieli takich psów nikt się nie czepia, bo ich nie widać, a jak ktoś idzie normalnie z psem na smyczy to jest na kim się zemścić :mad: Oj niestety do tej pory żadna tabliczka nie ugięła się nawet przez wiatr ;) Swoją drogą te tabliczki powinny być ustawiane tam gdzie jest taka potrzeba, a nie np. ogromny teren zieleni, nic nie posadzone, aż by się chciało żeby pies tam polatał, ale nie, bo zakaz nie wiadomo po co :angryy:
×