Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Moje futro nienawidziło kaczki, to znaczy nadal nie jest to jego najulubieńszy rodzaj mięsa, ale pokonaliśmy wstręt. Na barfnyświat poradzono mi, żeby zamrożona kaczkę podać mieloną - na początek odrobine wymieszaną z innym dobrem. I tak weszła. Teraz może jeść zamrozoną i nie tylko - ale jak jest sama, to musi byc z domowego mielenia, bo taka gotowa Primexu jest strasznie tłusta. Gęś podobnie. W kawałkach nie tnkie, nawet takiej świeżej ze sklepu. Co ciekawe, bardzo bardzo tłusta baranina mu nie przeszkadza, nawet ta waniejąca starym baranem.

Link to comment
Share on other sites

Oo-kwestie kulinarne ludziowe :eviltong:
ja sie od jakiegos czasu przymierzam do slimaków- ale na pierwszy raz chcialabym podane nie w skorupkach i przyrzadzone naprawde w jakiejś specjalistycznej restauracji, bo mozna sie mocno uprzedzic jak byle gdzie sie zje..wiem cos o tym przypadkiem...
tak sie uprzedzialm do małzy -fuj,fuj...
lubie na przykład osmiornice w sałatce z owoców morza, ale jak zakupiłam takie w puszce w Biedronce to wywaliłam od razu -oblesne były i smierdziały,blee...
- przemogłam sie natomiast do przegrzebków /taka wielka małza/ -i to przy okazji sashimi -pyyycha :)


Moje sierściuchy kaczki na surowo nie jadają- pieczona bardzo chetnie ;) własnie po wizycie swiatecznej zostalismy obdarowani kaczka pieczona, a ze niezbyt dobrze była przyrzadzona-pieski miały radoche hi hi :)

na marginesie- wie ktos jak sie robi szynke parmeńska? dopóki pali sie w kominku mozna by zrobic, w lecie to nie wiem, bo much sie obawiam...

Link to comment
Share on other sites

No, prawdziwej parmeńskiej to nie zrobisz, bo klimat nie ten ;)
Ale w sieci są przepisy na domowe "podróbki", tylko to jest suszenie chyba nie aż w takiej temp. jak w kominku.
Latem na pewno nie - właśnie z powodu much.
***
A ja mam uczulenie na owoce morza :placz:
A kiedyś tak lubiłam krewetki

Link to comment
Share on other sites

Ee, wiesz ja nie chce W kominku, tyl;ko przy kominku. Właściwie nad kominkiem, pod sufitem. Przed świetami kupiłam troche kielbaski prawdziwej i poledwiczke taka surowa ,wedzona w zimnym dymie.No i to wszystko powiesiłam sobie nad kominkiem własnie-pycha.Poledwiczka cieniutka to sie zeschła, ale ja uwielbiam takie własnie zeschłe, co zuc długo trzeba, naprwde superowe to wyszło :)
a parmeńska to w róznych regionach sie robi- tzn wszedzie zdaje sie nie nazywa sie parmeńska,ale sposób wykonania jest chyba podobny...widziałam w tv jak wisza sobie własnie takie szyny pod powałą, sufitem itp /nie wiem jak sie tam much nie boja bo to w ciepłych porach roku i np w knajpach itp gdzie drzwi sie otwiera, ludzie łażą itd../
więc sobie pomyslałam, ze mozna by cos takiego spróbowac, tylko własnie taka nad kominkiem chyba byłaby ciekawa w smaku. Ale nigdy nie robiłam...

Link to comment
Share on other sites

Tascha - jak pójdę kiedyś w cywilizacji an zakupy to kupię specjalnie dla Ciebie ślimaki - tylko mają jedną sporą wadę - są cholernie smaczne i chce sie więcej i więcej - są po prostu pyszne. Winniczki. Tylko musze się po nie specjalnie wybrać. Na pewno nie kupuj małży św. Jakuba mrożonych z Lidla - są paskudne. A tak to są super, tylko tam nie wiem czemu mają paskudne. Ogólnie jak chcecie super owoce morza to wycieczka do Północnej Hiszpanii i w byle barze przydrożnych czy stacji paliw - takie żarcie że poezja! Coś tak nieziemsko pysznego, że na samą myśl i wspomnienia mam ślinotok. mniam. to tak na temat barfu :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Tosca wczoraj na spacerze dorwała jakąś wielką krowią kość i dość długo ją obgryzała-zanim ją wzięłam na smycz.
Przed chwilą z nią wyszłam, załatwiła się i było w tych 3 zbitych kupkach troche krwi, takie smugi jasno czerwone :roll: czy u Waszych psów też sie tak dzieje jak zjedzą coś ostrzejszego? Jelita sie trochę się rysują i podkrwawiają?
Moją pierwszą myślą jest podanie lnu-ale musze kupić.
Co Wy na to? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pewnie sobie coś podrażniła. Moja tak miała po nodze indyczej, więc nie podaję aż tak grubych kości. Siemię z olejem (łyżeczka) rozwiązało sprawę. Ja bym jej podała coś miękkiego, np. serca czy mięso mielone, żeby się zdążyło tam wszystko zasklepić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']
więc sobie pomyslałam, ze mozna by cos takiego spróbowac, tylko własnie taka nad kominkiem chyba byłaby ciekawa w smaku. Ale nigdy nie robiłam...[/QUOTE]
Magdybroy może zapytaj - robi sama różne wędliny, może wie? :)
Mi podpowiadała, jak zrobić własną białą kiełbasę do świątecznego żuru i bardzo fajnie wyszła :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Magdybroy może zapytaj - robi sama różne wędliny, może wie? :)
Mi podpowiadała, jak zrobić własną białą kiełbasę do świątecznego żuru i bardzo fajnie wyszła :)[/QUOTE]

Akurat w tym wypadku nie pomogę, bo ja tylko jestem "mądra" z wędlinami z wędzarnika ;) Przy kominku, to nie moja działka :shake:
Ale cieszę się, że biała Ci wyszła :) Ja mam jeszcze kg zamrożony, a pod koniec miesiąca będziemy znowu wędzić kiełbaskę, boczuś itp. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Pewnie sobie coś podrażniła. Moja tak miała po nodze indyczej, więc nie podaję aż tak grubych kości. Siemię z olejem (łyżeczka) rozwiązało sprawę. Ja bym jej podała coś miękkiego, np. serca czy mięso mielone, żeby się zdążyło tam wszystko zasklepić.[/QUOTE]

Dzięki. No właśnie zaparzyłam jej siemie, ale nie chcą sie zrobić te gluty :roll: Olej może być rzepakowy? innego w sumie nie mam.
Tizzy wlasnie kupilam 4 skrzydla indycze i 4 gęsie-dość spore. Mam nadzieje ze beda ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Mielony rzeczywiście się zaparza a nie gotuje. Ale z niego aż taki glut jak z całych ziarenek nie wyjdzie - o ile to ma znaczenie terapeutyczne. W każdym razie mnie z całego siemienia wychodzi gęsty "kisiel" a z mielonego to takie rzadkie cuś.[/QUOTE]


No wlaśnie mi sie zrobiło takie rzadkie cuś :lol: czyli myślisz że to tak samo dobre jak gęsty glutek? :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...