Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Powodzenie życzymy, tylko nie dziękuj:lol:. Myślę, że będzie o.k. ja moim robię czasami takie mieszanki !!!!,
a znoszą nową dietę b.ładnie.
Siedziałam tu cichutko i czytałam.
Dzięki Wam moje "dziewczyny" są zadowolone. tylko nie wychodzi nam z korpusami (dostają mielone) bo jak podaję w całości - to łykają i później są wymioty - niestety.

Link to comment
Share on other sites

Wymioty po połknięciu korpusu to nic nadzwyczajnego; psowate bardzo często zwracają pokarm, kiedy zjedzą zbyt łapczywie i gryzą go staranniej. To nie jest zaraz powód żeby koniecznie mielić - myslę, że jak będziesz podawać przez jakiś czas cały korpus, żeby gryzły trzymany w twojej ręce, albo w ogóle dasz im zwymiotować jak uważają, to się dostosują.
U mojej suki nawet po roku-dwoch jak miała wyjątkowy apetyt zdarzało się zwymiotowanie korpusu i powtórne mielenie ;)

Link to comment
Share on other sites

ja mam taki problem ze moja suka jest ciagle glodna na barfie;/
dostala 4 skrzydelka dzisiaj mialy byc 3 ale starsznie prosila
i dalej byla glodna
musze ja chyba przetrzymac, ale ciezko kurcze

do niczego jej juz nie namawiam , wszystko wsuwa az milo
narazie nie liczac miodu,oleju itp to na same podroby i miesne kosci wydalam 70zl a mam jeszcze na tydzien wiec nasz miesieczny koszt bedzie kolo 100zl za same miese rzeczy
karmie na pzremnian np kurak i jogurt albo indyk i papka
nie mieszam za bardzo
jak dawalam papki innego dnia lub jogurty to miala straszne zatwardzenie ;/

a dzisiaj bedac w rzezniku giseli czy jakos tak kupilam wyjatkowo tanio skrzydla indycze po 2zl !
a nie zamierzalam psu nic kupowac no ale jak tanio to wzielam ;D

Link to comment
Share on other sites

Shina też była cały czas głodna w pewnym momencie barfowania, a teraz to jedzenia potrafi pół dnia nie ruszyć. Wczoraj tata ją siedział i namawiał do zjedzenia śniadania :roll:

[QUOTE]dostala 4 skrzydelka dzisiaj mialy byc 3 ale starsznie prosila[/QUOTE]
4 skrzydełka na cały dzień czy na jeden posiłek? Moja młoda dostaje przeważnie 3 na jeden posiłek, a ogólnie dostaje 3 posiłki więc je sporo. Waży teraz około 17 kg i systematycznie jej przybywa po troszku. Moim zdaniem jest z niej grubas, ale porównuję z Hexą więc mogę źle oceniać ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Shina też była cały czas głodna w pewnym momencie barfowania, a teraz to jedzenia potrafi pół dnia nie ruszyć. Wczoraj tata ją siedział i namawiał do zjedzenia śniadania :roll:


4 skrzydełka na cały dzień czy na jeden posiłek? Moja młoda dostaje przeważnie 3 na jeden posiłek, a ogólnie dostaje 3 posiłki więc je sporo. Waży teraz około 17 kg i systematycznie jej przybywa po troszku. Moim zdaniem jest z niej grubas, ale porównuję z Hexą więc mogę źle oceniać ;).[/QUOTE]
4 skrzydla na caly dzien
ona ma 18kg a skrzydla waze wiec powinna dostac 3
wole juz chyba zeby byla glodna niz zeby zrobila strajk i nie chciala jesc ;D
Twoja to sczenie to chyba wogole wiecej powinna jesc ?

[quote name='Bonsai']Gops, a może spróbuj zwiększyć ilość papek warzywnych? Mój Pieg czasami też robi się bardzo głodny i zwiększenie porcji warzywek zazwyczaj pomaga.[/QUOTE]
oszukuje ja troche jogurtami ,kefirami
damy rade
tylko mi jej szkoda;/

Link to comment
Share on other sites

Gops, czyli - jeśli dobrze zrozumiałam - dajesz jednego dnia mięsne kości i papkę warzywną (na przemian z jogurtem)?
Jak przejrzałam raz jeszcze jadłospisy Martens i ladybird, to wychodzi na to, że papki z kośćmi się nie łączy, tylko podaje z podrobami w inne dni. Z drugiej strony w wątku z jadłospisami jest sporo takich, które maja tę papkę niemal codziennie. To już nie wiem, jakie to ma znaczenie - czy ma w ogóle?

Link to comment
Share on other sites

jestesmy juz po pierwszych 2 dniach. tak sie niestety zlozylo, ze nasz 1 dzien barf-owania okazal sie dniem szczepionki i w nocy fibi nam troche wymiotowala (regularnie co godzine od 2 -7) - wlasnie zolcia. malo zawalu nie dostalam, bo na kolacje dostala kosci ze schabu i myslalam, ze to przez te kosci. rano moj na pol-przytomny umysl wydedukowal, ze to przez szczepionke! wg rad [B]arcana81[/B] z innego watku, rano podaje ok. 50g kefiru (wzbogaconego can-vitem z glukozamina), zeby zatwardzen nie bylo. ale szczescie w oczach psiny ze skrzydlem, albo koscia w pysku - nie do opisania, serce rosnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Gops, czyli - jeśli dobrze zrozumiałam - dajesz jednego dnia mięsne kości i papkę warzywną (na przemian z jogurtem)?
Jak przejrzałam raz jeszcze jadłospisy Martens i ladybird, to wychodzi na to, że papki z kośćmi się nie łączy, tylko podaje z podrobami w inne dni. Z drugiej strony w wątku z jadłospisami jest sporo takich, które maja tę papkę niemal codziennie. To już nie wiem, jakie to ma znaczenie - czy ma w ogóle?[/QUOTE]
tzn nie to ze mieszam
papki daje co 2 dni z kurakiem zawsze i dobrze sie przymuja a jogurt daje jak suka za bardzo prosi widze ze jest glodna to zamiast wiecej miesa daje jogurt
staram sie nie dawac wiecej niz powinna zjesc
ale zazwyczaj i tak musze dac wiecej bo jak nie dam to i dam do je sobie na spacerze jakis smieci ;/

[B]panbazyl[/B] jakby moja tyle wazyla to pewnie bylo by tak samo na sczescie nie jest duza i nie je tak duzo ;D sa jakies plusy wkoncu mniejszego psa ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Gops, a suka chudnie czy nie? Bo mój chodził taki głodny, zaczął tracić na wadze, więc dawałam więcej niż te 3%. Nadal daję więcej.[/QUOTE]

barfujemy kolo 3 tyg i suka przez ten czas przytyla ponad 1 kg
ale mamy tez mniej treningow teraz bo moj pudels zachorowal i ciagnie sie juz to wlasnie kolo 3 tyg
od zapalenie oskrzeli po teraz zapalenie pluc
daje wiecej niz 3% ze wzgledu na treningi (ciagniecie co 2 dni ciezarku 30kg i bieganie przy rowerze co kilka dni po 10km) musi jesc wiecej bo by mi schudla napewno
chcialabym zeby zostal ten 1 kg wiecej , ale pewnie i tak go zgubi za jakis czas

cieszy mnie najbardziej to ze suce smakuje, mialam bardzo duze problemy z sucha karma kupowalam nawet po 3kg wysokoenergetyczne a ona po 2 kg nie chciala jzu tego jesc , no glupek jakich malo
a na barfie je wszystko , bardzo chetnie i nie grymasi jak narazie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']

[B]panbazyl[/B] jakby moja tyle wazyla to pewnie bylo by tak samo na sczescie nie jest duza i nie je tak duzo ;D sa jakies plusy wkoncu mniejszego psa ;D[/QUOTE]

tak.... Zawsze zazdroszczę ludziom co kupują kostkę mięcha na kilka dni dla swojego pieska... a ja dźwigam pudła po 10 kg... Ale w domu przynajmniej nie rozdepczę mojego psa przez przypadek jak gdzieś biegnę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']tak.... Zawsze zazdroszczę ludziom co kupują kostkę mięcha na kilka dni dla swojego pieska... a ja dźwigam pudła po 10 kg... Ale w domu przynajmniej nie rozdepczę mojego psa przez przypadek jak gdzieś biegnę...[/QUOTE]
jeden moj pies nawet 10kg nie ma;D

suka jak bylismy na sychym to 8,5kg miesiecznie , teraz nie wiem jak liczyc ten barf
ale w zamrazalniku teraz mam dobre 7kg kosci i meisa dla suki
i wkoncu zaczelam orientowac sie w miesie ;D w cenach i wogole w tychw szystkich smeisznych nazwach

Link to comment
Share on other sites

U nas idzie 10 kg mięcho-kostnych mrożonek na tydzien - tak gdzieś w tych granicach. Do tego dochodzi teraz jeszcze wysokokaloryczne suche (niedużo, ale zawsze dodatek) dla Piranii co będzie się szczenić niedlugo. plus witaminy dla suki. I jak mam dobry humor i jestem w cywilizacji to kupuje im jakiegoś gnata żeby mialy zajęcie i ja też (bo potem ktoś te okruchy musi posprzątać).

a w nazwach mięs do tej pory się nie łapię. Wiele lat mięcha nie jadłam a żeźnika omijałam wielkim łukiem. Teraz bywam w takich sklepach ale często kupuję pokazując co mi się podoba. Ewentualnie pytam co jest najtańszego.
I chwalę sobie ten sposób karmienia - nie ma problemu z wyborem "najlepszej" suchej karmy i finansowo jest ok. mam w końcu 2 duże psy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...