Jump to content
Dogomania

Poznań KOSZMAR W PSEUDOHODOWLI !!! Pogotowie i Straż d.Zwierząt


Weronia

Recommended Posts

[quote name='xxxx52']Nich kazda organizacjia dziala na rzecz ratowania zwierzat,na swoj sposob,niech nie ocenia inna organizacje [/QUOTE]

W kazdym demokratycznym panstwie jest opozycja - w momencie kiedy jej nie ma, silniejsza organizacja przejmuje wladze i jest dyktatura.

[COLOR="Red"]Oceniajmy inne organizacje i niech nas oceniaja[/COLOR], bo tylko dzieki temu jestesmy w stanie utrzymac wysoka jakosc tych organizacji!!!
Dzieki "kontroli" z zewntarz.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 805
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

osiolek-zeby kontolowac i dawac wskazowki nalezy miec wzorzec ,zeby dawac wskazowki .Niestety nie ma organizacji co dziala bezblednie,dlatego organizacje co same popelniaja bledy nie moga byc wzorcami dla innych .Mozna mowic dobra czy zla organizacji ,ale tak naprawde musialoby udowodnic ,ze organizacji dzialaja niezgodnie z statutem ochrony zwierzat tj bezpodstawnie usypiaja,nie udzielaja med pomocy,rozmnazaja,naduzycia finansowe.
W Polsce nie ma jeszcze adekwatnych wyrokow na przestepcow popelniajacych zbrodnie na zwierzetach ,a co dopiero wzorca dla organizacji jak maja dzialac.Kazdy dziala wg sumienia ,ratujac te najbardziej w potrzebie ,chroniac je przed takimi jak np.psudohodowcow np.p.Z.Lepiej walczyc z pseudohodowcami ,kierownictwem zlych schronisk,niz z org ratujacymi zwierzeta ,przed takimi osobami.To co sie dzieje to mnie przerasta,nie moge pojac,gdyz nigdy o takim fenomenie nie slyszalam:shake:

Link to comment
Share on other sites

Medar, przestańcie się stroić w "uwiędły lauru liść" i spójrzcie prawdzie w oczy.
Dnia 29 października 2008 r. Szefowa Fundacji dla ratowania zwierząt bezdomnych EMIR ogłosiła światu, iż popiera krzywdę wyrządzaną zwierzętom, zaś krzywdzicielkę zwierząt darzy głębokim szacunkiem.
Zaiste, rzecz bez precedensu w skali kraju, a może i świata.
Zważając na powyższe - daruj sobie, proszę, ten moralitet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi']
Dnia 29 października 2008 r. Szefowa Fundacji dla ratowania zwierząt bezdomnych EMIR ogłosiła światu, iż popiera krzywdę wyrządzaną zwierzętom, zaś krzywdzicielkę zwierząt darzy głębokim szacunkiem.[/QUOTE]

Odi, nie wystarczy znac litery, trzeba jeszcze umiec czytac (czytaj: ze zrozumieniem, to dla tych co tylko znaja litery)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi']Medar, przestańcie się stroić w "uwiędły lauru liść" i spójrzcie prawdzie w oczy.
Dnia 29 października 2008 r. Szefowa Fundacji dla ratowania zwierząt bezdomnych EMIR ogłosiła światu, iż popiera krzywdę wyrządzaną zwierzętom, zaś krzywdzicielkę zwierząt darzy głębokim szacunkiem.
Zaiste, rzecz bez precedensu w skali kraju, a może i świata.
Zważając na powyższe - daruj sobie, proszę, ten moralitet.[/quote]

Odi - jesteś moim guru!:lol:

Medar, Osiołek i reszta TWA fundacji EMIR - brakuje wam już argumentów do obrony:diabloti:,więc może zamiast klepać kolejne bałwochwalcze poematy nt fundacji EMIR oraz następne oskarżenia wobec wszystkich innych osób i organizacji nie kochających EMIR zabierzecie się w końcu do roboty - przecież psy w potrzebie czekają!!!!!!! a jest ich cała masa - moze i nie medialne, ale cierpiące w skrytości cel w schroniskach, na ulicach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Odi - jesteś moim guru!:lol:

Medar, Osiołek i reszta TWA fundacji EMIR - brakuje wam już argumentów do obrony:diabloti:,więc może zamiast klepać kolejne bałwochwalcze poematy nt fundacji EMIR oraz następne oskarżenia wobec wszystkich innych osób i organizacji nie kochających EMIR zabierzecie się w końcu do roboty - przecież psy w potrzebie czekają!!!!!!! a jest ich cała masa - moze i nie medialne, ale cierpiące w skrytości cel w schroniskach, na ulicach...[/quote] Przepraszam bardzo Andziu, a czy Ty zabrałaś się w ogóle do jakiejkolwiek roboty?
Nie Tobie osądzać pracę Emir...

Link to comment
Share on other sites

Ludzie czy naprawde latwiej jest sie wzajemnie obrzucac blotem

To ja w imieniu psiakow z Krezla, Krzyczek i innych mordowni poprosze o jedno ogloszenie w necie zamiast kolejnego postu udowadniajacego ktora organizacja jest bee a ktora super.
Wspaniale jest to ze zarowno jedna organizacja jak i druga pomaga zwierzakom. I wzajemne przepychanki tylko pomagaja wszystkim pseudohodowcom.
Juz p. Zuzanna wykorzystala to - przeczytajcie post od niej jeszcze raz - jej jest to na reke, ze dogomaniacy i organizacje prozwierzece walcza ze soba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP']Przepraszam bardzo Andziu, a czy Ty zabrałaś się w ogóle do jakiejkolwiek roboty?
Nie Tobie osądzać pracę Emir...[/quote]


Tak Goniu - jestem w pracy, mam dzieci, swoje psy, tymczasy i całą zgraję kieleckich psów do wyadoptowania - w tym nieadopcyjne psy - moze pomozesz:angryy: A mnie osądzać można (tak samo jak każdy tutaj osądza każdego i zagląda mu do garnka) - bo nie lubię kłamstwa i obłudy!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Tak Goniu - jestem w pracy, mam dzieci, swoje psy, tymczasy i całą zgraję kieleckich psów do wyadoptowania - w tym nieadopcyjne psy - moze pomozesz:angryy: A mnie osądzać można (tak samo jak każdy tutaj osądza każdego i zagląda mu do garnka) - bo nie lubię kłamstwa i obłudy!:angryy:[/quote]To proponuję, byś trzymała się swojego podwórka i cała uwagę skoncentrowała na "swoich" psach zamiast pluć jadem w gniazdo Emira. Jeśli masz wątpliwości co do pracy Emir, odwiedź Żabią Wolę - tam, w przciwieństwie do PiSdZ, udzielą Ci jasnych i klarownych odpowiedzi na każde pytanie. Mało tego, będziesz mogła dotknąć każdego psa, bo nie ma tam psów "wirtualnych". ;)

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Jak się czyta ten temat to aż oczom nie wierze...[/I][/B]
[B][I]Ludzie zacznijcie wpsółpracować a nie nagadywać na siebie...[/I][/B]
[B][I]Czy dla Was liczy się to, które stowarzyszenie więcej zrobi i jak bardzo to będzie prestiżowe dla niego żeby zbierać oklask?[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='Osiolek']
Pani Zofio - nie znam Pani, ale wydawalo mi sie ze ma Pani wiecej obiektywizmu w sobie, niz to zeby stawac po stronie jednej czy drugiej - bo tak naprawde nie wie Pani jaka jest prawda, czyz nie tak? Nikt nie wie.
wiekszosc znas to szaraczki, jak nam sie "palnie" to czy tamto - ujdzie, a do Pani imienia wszystko sie przykleja.....[/quote]

Za swoje imię sama jestem odpowiedzialna. Widzialam zdjecia, film i relacje z interwencji z udzialem policji, czytalam opinie weterynarzy, to wystarczylo, aby nabrac przekoannia, ze zwierzeta zyly tam w koszmarnych warunkach.
Byc moze ktos jest zdania, ze tak hodowac nalezy - kazdy ma prawo do wlasnej opinii.
Jestem takim samym szaraczkiem jak kazdy uczestnik tego forum, odpowiadam jak kazdy za wlasne poglądy.

Nie to, czy do mojego imienia cos przyklei sie czy nie, jest tematem tego watku.

To jest temat skrzywdzonych psow.
Moim zdaniem dobrze sie stalo, ze sprawa zostala naglosniona na onecie. Ze ktokolwiek moze da sie przekonac, ze nalezy ogladac warunki, zanim podejmie sie decyzje o kupnie psa, ze nie wolno kupowac ze zlych warunkow. Jesli ta prawda dotrze do chetnych na szczeniaka, skonczą sie koszmarne rozmnazalnie, bo nie bedzie zbytu, nasze obecne prawo nie zapobiega temu.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Andziu69 - wielki szacun dla Ciebie: praca, rodzina, dzieci, własne psy, tymczasy, schroniskowce - wielki szacun:modla:

Osiołku, bardzo Cię proszę, abyś nie pouczała Autorytetu, jakim jest Pani Zofia, bardzo Cię proszę.

Zaś, co do uwag w kierunku mojej osoby, odpowiadam Ci:
hebanowa dziś u nas pogoda, nie wiem , jaka u Ciebie, żywię nadzieję, iż lepsza:evillaug:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Za swoje imię sama jestem odpowiedzialna. Widzialam zdjecia, film i relacje z interwencji z udzialem policji, czytalam opinie weterynarzy, to wystarczylo, aby nabrac przekoannia, ze zwierzeta zyly tam w koszmarnych warunkach.
Byc moze ktos jest zdania, ze tak hodowac nalezy - kazdy ma prawo do wlasnej opinii.
Zofia[/quote]
Chyba nikt nie ma wątpliwości co warunków panujących w hodowli.
Koszmar, który nie powinien mieć miejsca. Myślę, ze co do tego wszyscy są zgodni. Podkreślam więc, jeszcze raz: dyskusja (przynajmniej z mojej strony) dotyczy formy działania stowarzyszenia. Nie znaczy to, ze automatycznie dopuszczam ,,takie hodowanie".

Link to comment
Share on other sites

Karmi- tylko poprzez niespodziewane akcje mozna zapoznac sie ze rzeczywistoscia w jakich zwierzeta przebywaja,a co mieli termin zrobic ,zeby pseudohodowczyni miala czas na wyciagnecie psow z klatek ,oczyscila wlosy ze skorup z odchodow,wyczesla ,pazurki obciela,gole place po chorobie skory zaczesala wlosami.Te manekiny pousadzala na wyslanej welurowym kocykiem ,zawiazala kokardki i wystawila worki przed drzwi z dobra karma i czekala na wizyte strazy zwierzat.Kto ma czynic te kontrole ZK?,TOZ?
Wiem jak one wygladaja ,kontrola przychodzi ,robia program w telewizji ,wychodza ,a tragedia pozostaje:mad:Pseudohodowca czy zly hodowca ,az zatacza sie ze smiechu ,palki bejzbolowe chowa do szuflady i rozmnaza ile wejdzie:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[I][B]Przyłączam się do próśb o zamknięcie tego tematu...
to co tu się dzieje to doprawdy żenada:shake:
Wszystko to tylko woda na młyn handlarzy, brawo! Ależ "reklamę" robicie[/B] [B]wszystkim psim fundacjom[/B][B]...i jak ludzie mają wam wierzyć:shake:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, ja nie wiem - już raz to pisałam - kto ma w tym sporze rację a kto nie. Wiem jedno:
Nie wolno nikogo skazywać bez wyroku sądu. Psy odebrane? Bezpieczne? No to skupmy się może na tym jak im dalej pomagać. A p. Zuzanną niech zajmie się wymiar sprawiedliwości. Nie będę tu pisać, jakie uczucia budzi we mnie ta pani. Jednak stokroć bardziej negatywne uczucia budzą pokrzykiwania "jest winna!", "nie ma wątpliwości!", "na stos z nią!". Takie mam życiowe zasady. Za długo walczyłam wraz z innymi o to, by nikt nie mógł być skazany bez wyroku sądowego, więziony bez wyroku sądowego, aby teraz ciskać kamieniem nim ten wyrok zapadnie.
Co do sprawy szpitala psychiatrycznego... Zdaję sobie sprawę, że to moje osobiste uprzedzenia. W dawnych czasach miałam kilka co najmniej razy do czynienia z sytuacją, gdy do osoby np. polemizującej z policją czy stawiającej się wojskowemu patrolowi wzywano karetkę i ciupasem pakowano w kaftan. Tak wtedy jak i teraz taka osoba nie ma ŻADNEJ możliwości obrony. No bo cokolwiek powie, zostanie to odebrane jak bredzenie wariata. To straszne uczucie. Całkowite ubezwłasnowolnienie. Nie życzę tego absolutnie nikomu. Więzienie - tak. Więzień ma swoje prawa. Pacjent psychiatryka nie ma żadnych.
Czy bronię p. Zuzanny? Nie! Wydaje się, że istotnie nie dopełniła wobec swoich psów obowiązku należytej opieki. Jednak - tu znowu odwołam się do własnych życiowych zasad - im bardziej odrażający, odpychający i podły mi się ktoś wydaje, tym bardziej chciałabym aby wobec tej osoby zostały zachowane zasady poszanowania ludzkiej godności. Może po prostu po to, by pokazać jej, że nie wszyscy ludzie są tacy jak ona? Nie uznaję zasady "oko za oko".
I wydaje mi się że także o to chodziło Emir w jej wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

jak najbardziej przyznaję Ci racje. Z tego co napisała Weronia ostateczna decyzja zostala podjeta przez sanitariuszy. Sprawa jest bardzo delikatna.
Jednak kto wiedzial, ze grozby popełnienia samobójstwa przez panią Zuzannę to tylko "czcze pogrózki"? Kto miał snuć prognozy? a gdyby jednak coś się stalo? Kto miał ponieść za to odpowiedzialność?
Sytuacja na miejscu, cała akcja, jej przebieg, z natury rzeczy do przyjemnych należec nie mogła.nie wymagajmy wiec rzeczy niemozliwych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zofia&sasza']Wiecie, ja nie wiem - już raz to pisałam - kto ma w tym sporze rację a kto nie. Wiem jedno:
Nie wolno nikogo skazywać bez wyroku sądu. Psy odebrane? Bezpieczne? No to skupmy się może na tym jak im dalej pomagać. A p. Zuzanną niech zajmie się wymiar sprawiedliwości. Nie będę tu pisać, jakie uczucia budzi we mnie ta pani. Jednak stokroć bardziej negatywne uczucia budzą pokrzykiwania "jest winna!", "nie ma wątpliwości!", "na stos z nią!". Takie mam życiowe zasady. Za długo walczyłam wraz z innymi o to, by nikt nie mógł być skazany bez wyroku sądowego, więziony bez wyroku sądowego, aby teraz ciskać kamieniem nim ten wyrok zapadnie.
Co do sprawy szpitala psychiatrycznego... Zdaję sobie sprawę, że to moje osobiste uprzedzenia. W dawnych czasach miałam kilka co najmniej razy do czynienia z sytuacją, gdy do osoby np. polemizującej z policją czy stawiającej się wojskowemu patrolowi wzywano karetkę i ciupasem pakowano w kaftan. Tak wtedy jak i teraz taka osoba nie ma ŻADNEJ możliwości obrony. No bo cokolwiek powie, zostanie to odebrane jak bredzenie wariata. To straszne uczucie. Całkowite ubezwłasnowolnienie. Nie życzę tego absolutnie nikomu. Więzienie - tak. Więzień ma swoje prawa. Pacjent psychiatryka nie ma żadnych.
Czy bronię p. Zuzanny? Nie! Wydaje się, że istotnie nie dopełniła wobec swoich psów obowiązku należytej opieki. Jednak - tu znowu odwołam się do własnych życiowych zasad - im bardziej odrażający, odpychający i podły mi się ktoś wydaje, tym bardziej chciałabym aby wobec tej osoby zostały zachowane zasady poszanowania ludzkiej godności. Może po prostu po to, by pokazać jej, że nie wszyscy ludzie są tacy jak ona? Nie uznaję zasady "oko za oko".
I wydaje mi się że także o to chodziło Emir w jej wypowiedzi.[/quote]

Brawo :multi:
Na taki głos rozsądku tu czekałam. Zgadzam się w 100%

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Chyba nikt nie ma wątpliwości co warunków panujących w hodowli.
Koszmar, który nie powinien mieć miejsca. Myślę, ze co do tego wszyscy są zgodni. Podkreślam więc, jeszcze raz: dyskusja (przynajmniej z mojej strony) dotyczy formy działania stowarzyszenia. Nie znaczy to, ze automatycznie dopuszczam ,,takie hodowanie".[/quote]


dokładnie mysle tak samo ,
i prosze panią Odi ... co do autorytetow , to pozwól ,ze kazdy bedzie miał swoje, poki co , to wolny kraj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Osiolek']Nie bede za agata-air cytowac Zofii - ale zgadzam sie tez w 100%.
Bardzo dobrze ujete.[/quote]

To ja tez nie będę. Ufff!!! Cieszę się, z tego głosu rozsądku. Nareszcie ktoś widzi różnice między dyskutowaniem a akceptowaniem. Między krytyką sposobu przeprowadzenia akcji a koniecznością walki z takimi hodowlami. Dziękuję. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A mnie te najwieksze dogomaniackie autorytety zmieszały z ziemią , stwierdziły , że nie mam mózgu tylko dlatego, że mam swoje niezmienne zdanie na pewien temat. Potem szukały informacji o mnie na stronach mojej reginalnej gazety, śledziły, szperały chcąc zaatakować z nienacka.
Potem probowały oszkalować mnie u osób z ktorymi współpracuję.
Teraz podobnie się dzieje z Grzegorzem. Powiem jedno , tu nie chodzi o psy a o wplywy. Nic nie usprawiedliwia tej kobiety, która wykorzystywala w tak okrutny sposób swoje zwierzęta , jestem pewna że wiele z nich odeszło w cierpieniu , schowane przed światem a ten kto dopatruje sie w tym przeslanek na korzyśc tej kobiety jest nielepszy.
Do pań i panów hodowcow! mialam u siebie 3 rasowe psy, porzucone, chore. Znalazlam hodowlę ale nikt nie chcial przyjechac po swoje zwierzęta ani nam pomóc w znalezieniu im nowych domów. Zero zainteresowania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...