Jump to content
Dogomania

MonikaP

Members
 • Posts

  3601
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Converted

 • Location
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MonikaP's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

11

Reputation

 1. Wypowiadałam się w tym wątku, a ponieważ nie uciekam przed odpowiedzialnością za swoje słowa, wypowiem się jeszcze raz, mimo, iż jego autorka, jak widzę, jest zbanowana. Ma Pani z pewnością wielkie serce dla zwierząt, Pani Romo i wiem, ile Pani dla nich zrobiła. Jednak [B]nie ma Pani racji w sprawie poznańskiego schroniska[/B].
 2. Czy ktoś ma na ten temat jakieś informacje?[URL="http://wtkplay.pl/video-id-3284-zagadkowa_smierc_psow_w_schronisku_przy_bukowskiej"] http://wtkplay.pl/video-id-3284-zaga...rzy_bukowskiej[/URL]
 3. Zapraszam na bazarek świąteczny z karteczkami i bilecikami do prezentów dla ONki Fortuny:

  http://www.dogomania.pl/forum/thread...znice-do-10-12

  Nie wysyłaj bliskim SMSa z życzeniami na święta! Kup kartkę! :smile:

 4. Witam!

  Przepraszam za śmiałość, ale piszę w imieniu pięknego psa, który ma problemy behawioralne, w związku z czym obecnie nie nadaje się do adopcji. Aramis przebywa w punkcie przetrzymać w Pszczynie, niestety nie jego to Jego miejsce docelowe. Jeśli punkt się przepełni trafi do schroniska o bardzo złej renomie, tj.do Mysłowic, a tam z powodu etykiety "agresywny" trafi pod igłę.

  Bardzo chcemy pomóc Aramisowi, jeśli możesz, zaglądnij na Jego wątek, przyda nam się i Twoja wizyta, i porady, zaangażowanie oraz najmniejsza deklaracja, ponieważ marzymy o tym, aby Aramis mógł popracować z behawiorystą

  http://www.dogomania.pl/forum/thread...2agamy-o-pomoc

  jeśli nie życzysz sobie tego typu zaproszeń, to jeszcze raz przepraszam,

  z poważaniem paula_t

 5. Śmiały szuka pilnie DT lub DS, ponieważ grozi mu UŚPIENIE! - dogo de canario

  http://www.dogomania.pl/forum/threads/230782-Śmiały-szuka-pilnie-DT-lub-DS-ponieważ-grozi-mu-UŚPIENIE!-dogo-de-canario

  Udostępnij chociaż jak dasz radę: https://www.facebook.com/events/327237990704644/

  P.S. Jak nie życzysz sobie takich informacji będę wdzięczna jak zaznaczysz to u siebie na profilu

 6. Bazarek zakończony.

 7. Serdecznie zapraszamy na bazarek dla Shilii:smile:

  http://www.dogomania.pl/forum/thread...-2012%21%21%21

 8. A myślisz, że podczas transportu i oczekiwania na ubój "nierytualny" zwierzęta się nie stresują? Stan "po ogłuszeniu" trwa czasem minutę albo niewiele dłużej. Wiesz, ile zwierząt odzyskuje świadomość, zanim zostaną wykrwawione? Podejrzewam, że ubój bez ogłuszania dokonywany przez osobę, która się na tym zna (wie, w jaki sposób błyskawicznie wykrwawić zwierzę), nie przysparza zwierzęciu o wiele więcej stresu i bólu, niż ubój z ogłuszaniem, dokonywany byle jak przez pracownika "z łapanki". Uważam, że zamiast ubojem rytualnym media i opinia publiczna powinna się zająć chowem przemysłowym świń i drobiu, a także intensywną produkcją mleka i jaj. Tam dopiero jest stres, ból i cierpienie. No, ale przecież każdy chce kupować tanie jajka, mleko czy mięso, więc temat by nie chwycił, prawda? A potępiając ubój rytualny, obcy naszej kulturze, czujemy się zaraz tacy "lepsi"....
 9. W Poznaniu szaleństwo. Ponad 22 osoby na miejsce, próg to chyba 86 pkt na 100 możliwych. Z tego, co wiem, gdy parę miesięcy temu ogłaszano konkursy na wykładowców (pracownicy samodzielni), zainteresowanie było duże, więc może jednak - wbrew "czarnym" przewidywaniom - będzie tam komu uczyć, a bojkot "środowiska" wcale nie jest taki oczywisty? ;-)
 10. [quote name='justyska2']ehhh trochę to takie nie fajne, że nie liczy się to co się wie, jakie ma się podejście do zwierząt i predyspozycje tylko to co napisało się na maturze... szkoda, że nie ma takiej rozmowy wstępnej, testu psychologicznego ;)[/QUOTE] Liczyć się ma przede wszystkim Twoja wiedza, a nie test psychologiczny. Widziałam całą klinikę wet. pełną lekarzy o super podejściu do zwierząt i co z tego, skoro cała reszta kulała? Predyspozycje to m.in. także wyjście poza "ach, ja kocham pieski" na rzecz "mam przed sobą chore zwierzę, i co mogę zrobić, wykorzystując swoją wiedzę, żeby mu pomóc". A wiedza to także chemia, matematyka i tysiące innych rzeczy, o których nawet teraz nie podejrzewasz o przydatność.
 11. [quote name='nathaniel']A ja chciałabym zauważyć, że głupotą jest otwieranie kolejnych wydziałów med. weterynaryjnej. Rynek i tak jest zapchany, a Poznań z całym szacunkiem w żaden sposób mnie nie przekonuje. Jeden przedmiot rekrutacyjny, tylko 60 miejsc, jakieś to takie mało poważne.[/QUOTE] Jak już wspomniałam w innym wątku na ten temat, "tylko" 60 miejsc to akurat bardzo poważne - może dzięki temu na zajęciach praktycznych każdy student będzie miał okazję rzeczywiście coś robić, a nie tylko oglądać plecy kolegi.
 12. [quote name='nathaniel']MonikaP, owszem to jest jakiś argument za. A jeśli za Poznaniem poleci Kraków? Więcej uczelni nie oznacza wcale, że przybędzie lepiej wykształconych lekarzy. Sama rekrutacja na UP w Poznaniu też mnie nie przekonuje. "Biologia albo chemia albo matematyka?" Jakie albo albo? Dziwne to naprawdę. [/QUOTE] Nie wnikam w zasady rekrutacji, bo ustala to uczelnia, z pewnością w oparciu o jakieś "odgórne" wytyczne. Nie mam żadnych kompetencji, żeby to oceniać. Czy za Poznaniem pójdą inne ośrodki? Jeśli spełnią odpowiednie wymagania, dlaczego nie? To, czy lekarze będą lepiej, czy gorzej wykształceni, zależy oczywiście od "bazy" przygotowanej przez uczelnię (choćby od wspomnianego dostępu do zajęć praktycznych) , ale tak naprawdę zawsze będzie zależało od samych studentów. Jeśli ktoś tę swoją pasję traktuje poważnie i rzeczywiście chce zdobyć wiedzę, a nie tylko "zaliczać" kolejne przedmioty, z pewnością będzie miał taką możliwość. Stąd się biorą dobrze wykształceni ludzie - to ci, którym się chce robić coś więcej, niż minimum.
 13. Ja mam jeszcze pewną uwagę n.t. poznańskiej weterynarii. Owszem, "środowisko" bywa sceptycznie nastawione, ale parę dni temu byłam na konferencji, w której uczestniczyli niemal sami weterynarze z całej Polski (głównie ze środowiska akademickiego) i coraz więcej jest również i takich głosów, że otwarcie nowego wydziału pozwoli na "rozłożenie" liczby studentów, a co za tym idzie, choćby na lepszą organizację zajęć praktycznych w toku studiów. Bo uczyć 100 osób na roku, a 50 to jednak wielka różnica - i dla prowadzących, i dla studentów.
 14. A czy ja piszę, że odebrano je bez przyczyny??? Ta Pani napisała mi, że sąsiad źle traktował swoje zwierzęta i zostały mu odebrane. Jednak boi się, że przy okazji zabrano Jej kota, który chodził swobodnie na dworze - być może przeszedł na teren sąsiada i osoby, które robiły interwencję, również go zabrały, sądząc, że należy do sąsiada. A ma takie podejrzenia, ponieważ nie może znaleźć swojego kota właśnie od dnia tej interwencji. Czy teraz wyraziłam się jasno?
 15. Już wyjaśniam, o co mi chodzi, żeby uniknąć zamieszania. Napisała do mnie Pani z Witkowa, której zginął kot. Niedawno u Jej sąsiada była interwencja, odebrano zwierzęta, ale Ona sama nie zna szczegółów (albo nie chce znać, nie wnikam w to). Boi się, że być może "przy okazji" zabrano Jej kota, jeśli np. chodził gdzieś w pobliżu. Stąd moje pytanie o tę interwencję.
×
×
 • Create New...