Jump to content
Dogomania

Rinuś

Members
 • Content Count

  8,388
 • Joined

 • Last visited

About Rinuś

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 04/27/1988

Contact Methods

 • AIM
  7571509

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Toruń

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rinuś

  Nowość od Brita - CarniLove. Co o niej sądzicie?

  Zamówiłam wersję renifera z dzikiem. Granulki sa dużo większe niż TOTW-a. Pachnie względnie :) bąków brak, kupy są ok, zobaczymy jak przy dłuższym stosowaniu :)
 2. Rinuś

  Drugi pies do małego yorka

  Pamiętajcie, że yorki to jednak TERIERY. Wiadomo, że różnica wielkości ma znaczenie, ale to jest terier, który nie powinien być psem takim delikatnym jak to piszecie. :) Gosia Fur ma chociażby Kaukazy i Boerboela i grzywka i jak widać tworzą idealne stado :)   [attachment=19297:12108770_718228878277003_2792056694555727416_n.jpg]   [attachment=19299:12191939_724176767682214_8693025628973162150_n.jpg]
 3. Rinuś

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

  Ale inne firmy przeznaczają na bazarki ofert uszycia obróżek, przeznaczają gotowe obróżki i jest tego nawet sporo jak się rozejrzeć po bazarkach na FB.    Nie no jasne cel szczytny, ale chodzi tutaj o wygląd po prostu, że ten obroże zatrzymały się chyba kilka lat temu , jak się komuś to podoba i kupuje to super, no ale w moim guście to już kompletnie nie leży. 
 4. Rinuś

  Płatne domy tymczasowe

  Czy to są miejsca gdzie faktycznie pracuje się z psami? Szkoli się je itd? Bo jeśli tak to ok 300zł to tanio. Ale jeśli to jest miejsce gdzie TYLKO się wyprowadza pieska na spacer, (o ile się go w ogóle wyprowadza) , daje jeść i sprząta kojec to 300zł to zdzierstwo. (chyba, że ma działalność i odprowadza podatek) Tzn ogólnie bycie DT to niezły biznes jeśli ktoś wie jak zakręcić aby kasa szła do własnego portfela a nie na psa :) Więc ja takim miejscom nie ufam w ogóle. 
 5. Rinuś

  Dwa zastrzelone owczarki...

  a ja byłam pewna ze w moim lasku nie ma myśliwych ani kłusownikow, a tu proszę. . z dzisiaj. [attachment=17819:20151010_162026.jpg] [attachment=17820:20151010_161759.jpg]
 6. Rinuś

  Dwa zastrzelone owczarki...

  A to we wnyki wpadają tylko wtedy jak ktoś je goni???? A to ciekawostka :D    magdabroy w tym podsumowaniu poniosła Cię fantazja i to ostro, bo ani mi ani innym ,którzy tutaj napisali , że psom może się zdarzyć pogoń nie chodziło o to,  że można sobie specjalnie szczuć psy na inne zwierzęta i wpadłaś w lekką skrajność z tym wpisem :)    Nie umiecie wypośrodkować pewnych informacji, dla Was albo coś jest czarne albo białe, a w tej sytuacji nic nie jest takie oczywiste jakby się mogło wydawać. 
 7. Rinuś

  Dwa zastrzelone owczarki...

  Mimo wszystko uważam, że każde zabicie psa/kota, który rzekomo zagraża zwierzynie powinno być udowodnione, bo każdy myśliwy może sobie to wyssać z palca. Oczywiście są to sekundy, ale tutaj się rozchodzi o życie zwierząt, które w polskim prawie widnieją jako towarzysz człowieka, które są kochane przez kogoś.  Jestem w stanie zrozumieć sytuację kiedy psy już dopadły zwierzę i je zagryzają (chociaż i w tym przypadku można postrzelić psa np w łapę, a nie z miejsca uśmiercać, po czym zaciągnąć psy do auta, poszukać właściciela,zawiadomić policję aby wlepiła ogromny mandat), ale biegnące ileś m za zwierzyną (jesli tak było oczywiście) to jeszcze nie powód żeby zabijać. Błąd popełnił ojciec dziewczyny, że psy puścil, ale tutaj mimo wszystko powinno się piętnować osobę, która zabiła psy, bo zabicie to ostateczność w przypadku właśnie zagryzania zwierzyny.
 8. Rinuś

  Pies potrącony na przejściu dla pieszych.

  Z racji tego, że mam 10,5 letniego psa, który w drodze powrotnej do domu na złość kula się jeszcze wolniej niż zawsze, to na pasach staję na środku ulicy i czekam aż on swobodnie przejdzie na drugą stronę. On ma tempo babci o lasce więc kierowcy sobie grzecznie czekają aż Brutusek przejdzie przez ulicę i taka metoda działa od dłuższego czasu u nas.  Żal psiaka... 
 9. Psom w niczym, tylko nie pitol, że masz psy pracujące ;-) bo nie masz. No tak, priorytety to wystawki :)))))))))))))))
 10. Pewnie dlatego, że nie bawią się w walkę na  puste słowa z Anią ;-) 
 11. no widzisz, ja przynajmniej bajek nie opowiadam ludziom w sieci tak jak Ty :D Za to nie wstydzę się napisac, że zawaliłysmy nasz pierwszy w życiu konkurs KPR, gdzie Salme przygotowywałam jako dorosłą już ponad dwu letnią sukę w ciągu raptem 4 miesięcy :)  Jednak my się nie poddajemy i będziemy dalej pracować, bo to jej pasja , a jednocześnie chcę aby ocenił ją ktoś kompetentny , tym bardziej ze labradorów robiących cokolwiek na zwierzynie jest jak na lekarstwo :)    A czy Twoje suki mają Ch.PL?    Aniusia piszę się  "schodzi" ;-)    Tak, najlepsze jest wyciąganie ojca własnego psa jaki był przekozacki :D Skoro Twoje psy nie polują, nie startują z powodzeniem w konkursach gdzie może je ocenić SĘDZIA to jak niby ma to sprawdzić zwykły kowalski? podczas spaceru z Tobą? :P to że pies zrobi stójkę to chyba nie wszystko :P   ps. już się nie pogrążaj :) 
 12. hhahaha brak argumentów i atakujesz ;-) jakie to śmieszne :D   Wychowanie psa do życia z nim w domu jest troche inne od wyszkolenia psa do pracy w polu z SUKCESEM.  Dziękuję, żegnam :)    ps. nie goni już sarenek, ponieważ ją tego oduczyłam, żeby na konkursie mi nie wypaliła za sarną ;-) 
 13. Aniusiu, tak sobie czytam ten watek , że znowu że się tak powiem wymądrzasz...a jak to się stało,że Tiamat zostala dwa razy zdyskwalifikowana na FT,raz za wpadnięcie w kuropatwy, a raz za różnego rodzaju braki,chociażby brak sekundowania...  a to 4 letni pies był wtedy... patrząc z boku wygląda to slabo przy tym jak się mądrujesz i jesteś znawcą szkolenia wyżłów. 
 14. Rinuś

  Wątpliwości co do buldoga francuskiego

  Słuchaj Fredzi bo ona specjalistką od Buldożków jest. 
 15. Rinuś

  Kara, korekta - do dyskusji

  Moje psy otrzymują korekty, zazwyczaj jest to krótkie szarpnięcie na smyczy, więcej raczej nie potrzeba. Korekty wystepują jak Któryś z piesków wpada na genialny pomysł aby zacząć się ciepać do innego psa , wtedy mają szarpnięcie i posadzenie dupska na ziemi. W naszym przypadku wystarcza. Nie wyobrażam sobie tylko nagradzać psa, a np negatywne/niepożadane zachowania ignorować tak jak radzą niektórzy szkoleniowcy... Jeszcze wszystko zależy oczywiście od psa, jeśli jest to pies o słabej psychice i za szarpnięcie dosyć mocne zamyka się w sobie i się wycofuje to nalezy znaleźć inne rozwiązanie. Myślę, że większość ludzi stosuje korekty, nawet Ci którzy się zapierają, że nigdy tego nie zrobili ;-) 
×