Jump to content
Dogomania

Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]


dog_master

Recommended Posts

A co Wy tacy wymagający wobec bliźnich? :cool3: Kiedyś były przede wszystkim mieszańce, no i "wilczury", jamniki, taki pies, co miał go porucznik Colombo, "Lessi wróć" było i od czasu do czasu wyżeł się trafił, a teraz tyle tych ras, w dodatku wersje mini, midi i maxi, wersje kopiowane i niekopiowane i z tego ostatniego powodu niektórym trudno odróżnić rottka od czarnego labka na ten przykład :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']A co Wy tacy wymagający wobec bliźnich? :cool3: Kiedyś były przede wszystkim mieszańce, no i "wilczury", jamniki, taki pies, co miał go porucznik Colombo, "Lessi wróć" było i od czasu do czasu wyżeł się trafił, a teraz tyle tych ras, w dodatku wersje mini, midi i maxi, wersje kopiowane i niekopiowane i z tego ostatniego powodu niektórym trudno odróżnić rottka od czarnego labka na ten przykład :razz:[/quote]

Biedni osiedlowi znawcy psów, od nadmiaru w głowach im się miesza :shake::evil_lol: Co to ci hodowcy nie robią, żeby zwykłemu zjadaczowi chleba tak życie utrudnić, że nie może odróżnić gończego od jamnika, a husky od ONka?! :diabloti: I jeszcze jakieś mieszańce w typie... Szczyt bezczelności i chamstwa wobec bliźnich :angryy::evil_lol:

Ostatnio jakieś dziecko zaczęło wymagać od swojej mamy, żeby dała mu potrzymać mojego psa :evil_lol: Dobrze, że mama logiczne i wytłumaczyła dziecku, że nie, bo to nie ich pies. Wtedy dziecko zapytało: "a mam się go bać?", na co mama odparła, że nie, ale piesek cię nie zna i nie wiadomo jak zareaguje.

Oby więcej takich mam :loveu:

Link to comment
Share on other sites

O ostatnio mi sie przypomniało jak szłam z moim bandziorem na spacer, byl ze mna mój 3-letni brat i zobaczył dalmatyńczyka, a że jeszcze nie umiał dobrze mówić to ,owi do mnie tak: Oja źobaćchińczyk idzie!!! Ja sie tak na niego patrzę i się pytam, mateuszku jaki chińczyk? A on na psa mi pokazuje:DxD hahahaha, nie umiał wypowiedzieć dalmatyńczyk:)Myślałam, że padnę:D

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zostałam zaczepiona przez bardzo sympatyczną panią, która zainteresowała się tym, że rzucam psu frisbee. Stwierdziła, że mój pies jest 'szlachetnie urodzony' skoro umie ganiać dysk i od czasu do czasu mi go przynieść. Jak widać mam psa szlachcica :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj jakiś chłopiec na widok mojego psa powiedział 'O! Jaka ładna... obroża' :diabloti: Hihi jak widać przyćmiła niebywałą urodę mojego Bza :eviltong:

I znowu usłyszałam też, że mam 'white terriera'... Już mnie trochę wnerwia, że ciągle mówią albo 'white terrier' albo 'west terrier'... Dzisiaj to myślałam, że się odwrócę i przeliteruję pełną nazwę rasy...
Ja rozumiem, że nasze społeczeństwo nie grzeszy ponadprzeciętnym intelektem ani też znajomością ras psów ale do cholery 4 krótkie słowa można spamiętać :evil_lol: a nie potem sypać nazwami ras, które nie istnieją...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja rzadko cale WHWT mowie, raczej 'hajlanduje' albo westikuje, ale nie mowie, ze highland terrier, czy west terrier. Po prostu - highland/west/westik. Ostatnio widzialem takiego pieknisia, chyba swiezo po trymowaniu [?] byl, a dumny z siebie jak diabli :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Ja rzadko cale WHWT mowie, raczej 'hajlanduje' albo westikuje, ale nie mowie, ze highland terrier, czy west terrier. Po prostu - highland/west/westik. Ostatnio widzialem takiego pieknisia, chyba swiezo po trymowaniu [?] byl, a dumny z siebie jak diabli :evil_lol:[/quote]
Dokładnie.Wątpię aby ktoś,kto nawet zna i potrafi poprawnie podać całą nazwę urzywał jej na codzień:evil_lol:Ja też zawsze mówię west.I nie dziwię się,że ktoś o moich potforach mowi ast,stafford,pit itp.Zrobiłabym takie:crazyeye:dgyby ktoś na ulicy powiedział:o jaki (milutki,paskudny,odpowiednie podkreślić)American Staffordshire Terrier.

Link to comment
Share on other sites

Ale ja nie o tym :lol:
West, westik itd - ok, sama tak mówię bo to SKRÓT i również nie wymawiam całej nazwy (bo to by brzmiało rzeczywiście dziwnie) ale 'west terrier' albo 'white terrier' brzmi jakby to była cała nazwa rasy a nią nie jest - jeśli czaicie o co mi chodzi ;) kojarzy mi się to z allegro gdzie nieustannie są sprzedawane szczeniaczki 'west terrierów'...

A że dumny z siebie to normalka, każdy szanujący się west jest z siebie dumny niezależnie od okoliczności :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A mnie trafia, jak ktoś mówi york terrier. I nierzadko są to ludzie, którzy psa w typie yorki mają.
Ale i tak najbardziej zabił mnie któryś tam klient w salonie:
Klient: A pani też ma yorkę?
Ja: No tak.
K: Ale jakaś taka inna niż moja...
J: Moja jest rodowodowa.
K: Aaaa, no tak, bo moja to yorczka, a pani ma tą shire (wymówione tak, jak się pisze)
Nie wytrzymałam, moje parsknięcie było tym razem słyszalne :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Czepiacie się :) Nie chciałabym, żeby mnie ktoś przepytał np. z marek samochodów. Dla mnie dzielą się na białe, czerwone, granatowe, srebrne itd. ;) Niby wiem, jaką markę my mamy, ale żeby już pamiętać pojemność silnika, rocznik, czy takie inne, to nie bardzo.[/quote]

Każdy normalny właściciel przed zakupem psa jakiejś rasy najpierw dowiaduje się o rasie, przy czym nawet przypadkowo zapamiętuje nazwę... No jeśli ktoś kocha jakąś rasę i ją chce mieć, to chyba nie jest jakiś wybitny wysiłek? :cool3: A potem właścicielki dwóch psów-wariacji na temat husky stwierdzają: "Twój jest ładniejszy niż mój..." "No tak, bo twój to siberian, a mój to alaskan!" :wallbash: Rozmowa niestety autentyczna... No ale, jeśli kupuje się psa na bazarze, to potem wychodzą takie kwiatki. I potem jeszcze się wykłócają, że to przecież alaskan haski jest, ma ogon do góry i krótsze nogi niż ten siberian! A oba równie skundlone, tylko w inne strony :lol:

Już nie mówiąc o charakterze psa, przecież trzeba wiedzieć do czego była używana, jaki ma temperament. Dowiaduje się tego w necie, książkach, gdzie jest podana poprawna nazwa rasy...

Ja mam prostą zasadę: jak się nie wie, to się nie odzywa :diabloti: A nie wymyśla dziwaczne rasy swojemu psu albo psom znajomych... West terrier, wilczur alzacki, labladory i tym podobne :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nareszcie..
Już myślałam sobie, że to ja jestem nie do końca normalna..

[U]Ludzie, nie wszyscy maja obowiązek odróżniać rasy psów!!![/U]

Pomyłki, czy pseudo-znawcy są rozbrajające,ale,żeby zaraz sie tak oburzać?
Wszyscy jesteśmy otoczeni roślinami, ale ilu z was odróżni Thuję Holmstrup od Ellwangeriany,Brabanta czy Wagnerii?
Klona jawora od klona pospolitego.Tawułę od tawułki?
Do tego zna ich poprawne nazwy?

Ja to umiem, bo to moja pasja.
Wy bez problemu rozróżniacie rasy, bo to Wasza pasja.
Mój mąż po odgłosie silnika wie jaki jedzie motocykl.
Bo to jego pasja.

Trochę luzu i dystansu do innych.

Przez rok mieszkania z moim psem [U]jedna[/U] osoba wiedziała co to za rasa.
I nie jest to dla mnie problem.
Będąc na miejscu niektórych z Was musiałabym nie wychodzić z nim z domu, aby nie narażać się na nerwy, lub powiesić mu kartkę na obroży z nazwą rasy.
Swoją drogą ciekawe ilu z Was na ulicy wiedziałoby kogo prowadzę na smyczy..

Link to comment
Share on other sites

ja osobiście nie mam pretensji do osób które nie znają ras psów bo przecież nie każdy się tym interesuje,ale nie cierpię ludzi którzy się na tym kompletnie nie znają i twierdzą że oni wiedzą najlepiej.Jak ktoś idzie i przekręca nazwę psa,właściciel psa chce go poprawić a on mówi że on wie lepiej i wychodzi że to właściciel nie wie jakiego ma psa :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga & Maks']ja osobiście nie mam pretensji do osób które nie znają ras psów bo przecież nie każdy się tym interesuje,ale nie cierpię ludzi którzy się na tym kompletnie nie znają i twierdzą że oni wiedzą najlepiej.Jak ktoś idzie i przekręca nazwę psa,właściciel psa chce go poprawić a on mówi że on wie lepiej i wychodzi że to właściciel nie wie jakiego ma psa :roll:[/quote]

Dokładnie :lol: Tak jak napisałam - nie wiem, nie mówię. Albo pytam. A nie udaję, że wiem najlepiej, bo w tv mówili, że to pitbul jest albo haski, bo ma biały pysk itd :evil_lol: Nikt nie musi odróżniać, ale wykłócanie się, że jest tak, a nie inaczej jest irytujące... Tak jak mi udowadniano, że mam rasowego psa, a mam kundla. Chyba ja wiem lepiej, nie? :cool1:

No i nie znoszę ludzi, którzy nie znają rasy swojego psa. Nazwijcie to jak chcecie, snobizmem, brakiem dystansu czy czymś tam innym. Ale nie znoszę ludzi, którzy kupują psa bez dowiadywania się o rasie, bez totalnego przygotowywania. A człowiek dowiadując się o rasie mimochodem zapamiętuje jej nazwę... A ile jest właścicieli "labladorów", którzy myślą, że retriever to inna rasa... A golden jeszcze inna... Nie mówiąc o braku świadomości, że np. lab to pies myśliwski (i kupowanie go jako psa stróżującego - patrz mój sąsiad :cool1:).

Link to comment
Share on other sites

dajmy ludziom spokój.Nie każdy musi być znawcą psów i ma do tego całkowite prawo:cool1:Ja też kiedyś na japan chin mówiłam,że to gryfonik bo i to morda spłaszczona i to :evil_lol:i znawca japan chinów mógłby się obrazić-co za baba nawet takich 2 słów nie odróżnia:eviltong::crazyeye:Teraz znam dosyć sporo ras ale nie czepiam sie ludz którzy mówią na mojego psa "new york" czy "shih-tzu":cool3:Bardziej mnie to bawi niż złości:pWięc może dajmy ludziom spokój czy powiedział white terrier czy west highland white terrier;)

Link to comment
Share on other sites

A ja spokoju nie dam. Jak czegos nie wiem, to nie kozakuje, ze jaki to ja mundry jestem. Nie podbiegam do tych ludzi i nie mowie im, ze ojejku, jaka maja ladna malpke, o przepraszam, to ich dziecko, wiec wymagam tez, zeby i oni sie nie chwalili swoja wiedzom i mondrosciom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*kleo*']A mnie trafia, jak ktoś mówi york terrier.[/quote]

No więc właśnie, tak samo jak u westików.

Najbardziej mnie wkurza, że wszyscy taką bardzo chcą sobie kupić 'takiego niuniuniuniu śliczniusiego grzecznego białego dziubdziusia' ale zapamiętanie nazwy rasy ich przerasta :diabloti: już parę razy miałam takie przypadki, że mi ludzie mówili, że oni chcą tę rasę i żadną inną... tylko potem wychodziło, że nawet nie wiedzą jaka jest jej nazwa... Co ich to obchodzi :cool1:
Nawet maltańczykiem ostatnio mój Bezik został :p

Do wszystkich, którzy twierdzą, że się oburzam i , że nie każdy musi być znawcą - [U]no owszem, nie każdy musi![/U], więc jak chce wiedzieć co to za rasa to niech podejdzie i zapyta a nie wymyśla sobie jakieś hybrydy. Ja zawsze chętnie odpowiadam na pytania ludzi i nie waham się im stanowczko odradzać tej rasy. Teraz różne pojawiają się stosunkowo rzadko ale kiedy kupiłam Bza (to było 5 lat temu) to nie było spaceru na którym ktoś by się mnie nie zapytał - bo whwt nie były takie popularne. Ani na moim osiedlu ani też na okolicznych, nie było żadnego białasa oprócz mojego... Teraz oczywiście westów i pseudowestów (tych drugich niestety przewaga:cool1:) się namnożyło bo się robią popularne... co mnie martwi.

shin - dokładnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']znam dosyć sporo ras ale nie czepiam sie ludz którzy mówią na mojego psa "new york" czy "shih-tzu"[/quote]
Twój pies jest w typie rasy, więc chyba nic dziwnego, że ludzie mylą go z czymś innym. To małe - tamto małe. To do niczego konkretnego niepodobne - i tamto też. A jak małe i ostrzyżone, to albo york, albo west, albo shihtzu.

Ja nie padam trupem, gdy o moich pitbullkach ktoś mówi "posokowiec", "czekoladowy labrador", albo "a co to jest?". Jak to co, dwa psy dla mnie do kochania. W typie rasy, ale niestety z charakterem rasy w genach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...