Jump to content
Dogomania

Daga&Maks

Members
 • Content Count

  8,546
 • Joined

 • Last visited

About Daga&Maks

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female

Converted

 • Interests
  Zwierzęta,a szczególnie psy. Fotografia, rysunek
 • Occupation
  uczeń
 1. Daga&Maks

  Temat zamknięty?

    Pewnie ta pani z tego gatunku, co uważa że pies zawsze i wszędzie ma prawo do latania luzem bez smyczy. Ja sobie kiedyś spokojnie szłam w mieście z psem, wokół ulice, auta jeżdżą, a jakiś starszy pan naskoczył na mnie, że powinnam psa spuścić ze smyczy, bo on pewnie chce się wybiegać, a nie chodzić przy nodze. Ludzie kompletnie nie mają wyobraźni, a te ich biegające zawsze luzem psy pewnie nawet żadnej komendy nigdy nie były uczone, jak nawet na zawołanie nie przychodzą.      Ja też się zgadzam z adiiszek, w niektórych sytuacjach może faktycznie da się rozwiązać sprawę na spokojnie, ale jeśli ktoś notorycznie znęca się nad psem i nie widzi w tym nic złego to tu miłe słówka nie pomogą. I właśnie tu jest problem, który powoduje że złe traktowanie zwierząt, ale też i dzieci jest tak wszechobecne. Ludzie nie zwracają na to uwagi, większość uważa że powinna pilnować własnego nosa. 
 2. Daga&Maks

  3 miesięczny wyjazd za granicę - doberman

  Pies ot tak sobie nie stanie się agresywny. Skoro ma jakiś kontakt z twoją rodziną to nie powinno być problemu. Psa nie przygotujesz do rozłąki, możesz co najwyżej przygotować do tego rodzinę, usiąść na spokojnie i omówić wszystkie kwestie. W sumie trochę dziwne, że reszta domowników tak chłodno traktuje psa, no ale ważne żeby miał zapewnione te spacery. W całej tej sytuacji nie pies będzie problemem, tylko to jak zachowa się rodzina pod twoją nieobecność. 
 3. Daga&Maks

  Suczka ze schroniska gryzie obcych

  W tym wypadku chyba najlepiej będzie skontaktować się z jakimś behawiorystą, żeby zobaczył zachowania psa i ustalił jakiś plan wychowania. Wprawdzie suczka jest u was krótko i musi się przyzwyczaić do wielu sytuacji, jednak takie gryzienie gości do krwi trzeba potraktować poważnie. Z tak dużą lękliwością też trzeba uważać, żeby tego lęku nie pogłębić. Teraz trzeba się przede wszystkim skupić na zbudowaniu dobrych relacji z psem i naukę komend. 
 4. Daga&Maks

  Czy to lęk czy harce młodzieży?

  Jak zabawki nie są przekonujące, to warto spróbować właśnie z naturalnymi gryzakami, kości z prasowanej skóry, uszy wieprzowe, większość psów lubi takie rzeczy i będzie mieć zajęcie na długo.  Nie można tu też całkowicie wykluczyć lęku, jeśli pies niszczy tylko gdy jest sam, ale wydaje mi się, że to za wcześnie na wydanie takiej diagnozy, tutaj kluczowa może być właśnie ta praca umysłowa. Przy samym bieganiu pies tylko się nakręca i z każdym kolejnym spacerem może być coraz trudniej zmęczyć go fizycznie. Dlatego dobrze jest urozmaicać spacery trenowaniem komend czy właśnie tropieniem. Można to fajnie wkomponować w zabawę z piłką. Kilka komend i w nagrodę aport albo zabawa w szukanie piłki.    Mnie by w sumie bardziej martwiło zjadanie sznurka, jak takie pojedyncze nitki zawieruszą się gdzieś w przełyku to mogą pojawić się problemy. Sam fakt niszczenia zabawki nie powinien mieć jakiś większych konsekwencji w kwestii niszczenia innych przedmiotów. Jeśli pies jest już nauczony co mu wolno, a co nie, to nawet jeśli dostanie od właściciela zabawkę, którą sobie rozszarpie, raczej nie będzie szukał samowolnie kolejnych rzeczy do gryzienia. Może jedynie wyrobić sobie tendencje do niszczenia swoich zabawek. 
 5. Daga&Maks

  Znoszenie przedmiotów -- pomocy!

  wet jest od leczenia, jeśli za usługę trzeba płacić to lepiej skontaktować się ze szkoleniowcem, który zajmuje się tym na co dzień. A samo znoszenie przedmiotów raczej nie jest aż tak poważnym zachowaniem, żeby konsultować się ze specjalistą, no chyba że pies ma problem z zostawaniem samemu w domu i takie zachowanie ma inne podłoże niż zwyczajna nuda.    w kwestii tematu to warto kupić takie zabawki jak kong czy kula z której wysypuje się jedzenie albo zwykłą kość do obgryzania. Pies będzie mieć zajęcie na jakiś czas, więc możliwe że przestanie się interesować innymi przedmiotami. 
 6. Daga&Maks

  Dwutygodniowe ułożenie psa

  Najprostszym sposobem, żeby zaradzić szczekaniu pod sklepem, to nie zostawiać psa w takich miejscach. Albo się bierze psa na spacer albo idzie do sklepu. Chwila nieobecności i może dość do nieprzyjemnych sytuacji, jak choćby właśnie drażnienie psa przez dzieciaki, które sobie zabawę wymyśliły.    Pies roznosi buty w jakiś konkretnych sytuacjach, jak np. przyjście kogoś do domu, czy nagle sobie idzie i wraca z butem? Jeśli są to konkretne sytuacje to bardzo łatwo oduczyć tego psa, mówiąc stanowcze nie, zanim tego buta weźmie i nagrodzenie, jeśli tego nie zrobi. Warto nauczyć psa komendy zostaw, może się przydać w takich sytuacjach.    Jak ona się zachowuje gdy ktoś wchodzi do mieszkania? Jest tylko szczekanie? Jak goście usiądą to dalej szczeka? Reaguje jakoś agresywnie? To wcale nie musi być chronienie terytorium, może się po prostu za bardzo ekscytować. Trzeba dać psu wyraźnie do zrozumienia, że takie zachowanie jest niepożądane. Warto przećwiczyć z jakąś osobą "przybycie do mieszkania". Zanim ktoś przyjdzie weź psa na smycz, daj komendę siad, zostań, a jak zacznie szczekać, to korekta smyczą, ponowne wydanie komendy i nagroda za każdy przejaw spokoju. Na smyczy łatwiej nad psem zapanować, jeśli będzie ze smyczą wychodziło, to potem trening bez smyczy.Ta metoda jednak wymaga opanowania komend. A komenda zostań może przydać się w wielu podobnych sytuacjach.    2 tygodnie to nie jest zbyt wiele czasu na idealne ułożenie psa, a pies w nowych sytuacjach może zachowywać się inaczej, szczególnie że nie jest u ciebie znów aż tak długo, więc to też trzeba mieć na uwadze. Za oduczanie szczekania trzeba się wziąć jak najszybciej, bo im dłużej to zachowanie będzie się utrwalać, tym trudniej będzie oduczyć tego psa. 
 7. Daga&Maks

  Podpalana diablica Kati i Misia [*]

  pasują jej te okulary, idealnie na lato :)
 8. Daga&Maks

  Spanielowy sportowiec w wersji kanapowej

  tak się nad tym zastanowiłam i chyba rezygnuję całkowicie z dogomanii, nie mam zupełnie chęci wchodzić na to forum, kiedyś było zupełnie inne. Może po prostu po tylu latach mi się znudziło, nie wiem. W każdym razie ja odnoszę wrażenie, że dogo kiedyś było o wiele lepsze.
 9. Daga&Maks

  Jaki w ogóle dysk

  [quote name='zielony_guzik']FrostBite jest na serio spoko, ale dla dużego psa. Mały może sobie nie poradzić z takim dużym dyskiem, choć jest i tak lekki.[/QUOTE] frostbite nie jest przecież ogromnym dyskiem, jest nieco mniejszy od fastbacka, a i małe psy bez problemu radzą sobie ze standardowymi dyskami
 10. Daga&Maks

  Spanielowy sportowiec w wersji kanapowej

  dziękujemy za odwiedziny [quote name='Ada i Fanta']Szalejesz :D [URL]http://i1243.photobucket.com/albums/gg543/coconut194/maj2013018_zps8584119e.jpg[/URL] jakie ona ma słodziaszne oczyska :loveu: ale z tymi uszami to bym nie dała rady, jak pije z miski to też je moczy?[/QUOTE] ja z uszami też nie daję rady, co chwilę mu się kłaki na nich robią, a potem jak wycinam to się robią dziury w sierści. Jak pije to są mokre, z jedzenia też kiedyś brudził, ale kupiłam mniejszą miskę i teraz problemu nie ma.
 11. fajne te obróżki :D a już myślałam, że tylko ja obcinam psa nożyczkami do papieru :evil_lol: muszę też w końcu psu grzbiet wyskubać, bo leci z niego mnóstwo sierści
 12. Daga&Maks

  Akizabo team- Bobik, Kiss, Indi

  to gratuluję wystawy :)
 13. Daga&Maks

  Basenji - Asiaczek- przyjaciele

  gratulacje :)
 14. Daga&Maks

  Spanielowy sportowiec w wersji kanapowej

  no dobra, to w takim razie nie będę się odzywać :eviltong: :diabloti:
×