Jump to content
Dogomania

Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Yorkomanka']A u mnie nie :) psiak jedzie ze mną[/quote]
Też bym chętnie Grację zabrała, nawet mam taką możliwość, ale na najbliższą cieczkę planujemy krycie więc musi zostać :-( z resztą nie chcę jej rozdzielać z Tiną, są bardzo zżyte ze sobą.

Link to comment
Share on other sites

upowałam dziś korpusy dla psa w mięsnym.
Sprzedawczyni wie, ze ja wszystko zazwyczaj dla psa kupuję.
Dziś podczas rozmowy zapytała, czy mam rasowego psa -jej na to, że nie, że mam kundelka znajdę a pani zrobiła wielkie oczy:crazyeye: i była strasznie zdumiona, ze jak można przywiązywać tak dużą wagę do jedzenia dla zwykłego burka...


PS: Dział wychowanie jest w innym miejscu;)

Link to comment
Share on other sites

Standardowe juz jezeli chodzi o moje psy shiba i samoyedka.

OOO jaki sliczny husky (o shibie)
ej, no i drugi husky ale bardziej wyrosniety i puchaty (samoyedka)

Ostatnio na takie cos mowie ze shiba i samoyed to jedna rasa tylko tak nieszczesliwie sie złozyło ze samica jest wieksza od samca i dotego biała!!!
wiem ze brzydko robie ale to i tak nie ma wiekszego znaczenia bo nastepnym razem zapytaja o to samo!

Quescio ma bzika na punkcie kamieni. Musza leciec wysoko i daaaleko wtedy jest super zabawa i spacer. Inne atrakcje typu aportowanie, i innego rodzaju komendy nudza go!

Kersiaczek to wybitny "len intelektualny" ona tylko chce lezec i jesc! biegac moga inni :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']Pod warunkiem że pies bawi się z właścicielem a nie biega bez celu i sam szuka sobie rozrywki:roll:

tego zdania akurat nie rozumiem...Mały pies nie musi byc wyszkolony?[/quote]

no ja się ze swoim bawię.. to miałam na myśli że człowiek bawi się ze sowim psem a nie puszcza samopas... poza tym ja swojego szkole z tego zakresu który się przydaje na spacerach tak aby psu nic się nie stało..

Link to comment
Share on other sites

Pewnie mówię głupotę ,ale według mnie mniej problemu robi pies mały ,który np. jest agresywny do innych psów niż duży z tą samą agresją. Ja mam ten problem ,że mój rzuca się na wszystkie psy/suki i z racji jego wielkości jest to trochę uciążliwe ,a jak naprzykład widzę małe psy które się rzucają i właściciel zamiast się ''szarpac'' z hnim to bierze go na ręce i po sprawie. Pewnie moje zdanie jaest takie ,a nie inne bo czasami zazdroszczę właścicielom małych piesków za to ,że mogą łatwiej sobie poradzic z pupilem ,ale za nic nie zamieniłabym Bingsa na mniejszy model;)

PS: Ale najlepiej jest miec wyszkolonego psa ,czy to duży czy mały:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']Pod warunkiem że pies bawi się z właścicielem a nie biega bez celu i sam szuka sobie rozrywki:roll:

Bzdura...Dla każdego psa priorytetem powinien być właściciel...a wtedy może bawić się i workiem foliowym pod warunkiem że robi to z panem...Paco ma cały kosz zabawek,preferuje zdecydowanie te o dziwacznym kształcie,a mimo to jeżeli ja wezme piłke do reki,żadna nawet najbardziej super zabawka go nie interesuje,bo on chce bawic sie ze mna:roll:

[/quote]


Tego akurat ja nie rozumiem , każdy pies potrzebuję czegoś innego , więc jak można twierdzić że dla psa najlepsza jest zabawa z panem kiedy on np woli zabawę z innym psem , po co psa zmuszać do tego żeby widział tylko swojego pana i nic poza nim ?? a co kiedy trzeba iść do pracy?? ja wychodzę do pracy na 8 godzin i mój pies już strasznie tęskni , nic nie chce robić tylko leży wpatrzony w drzwi kiedy wrócę ale jakoś idzie go wyciągnąć na dwór żeby się chociaż przeszedł z kimś innym niż ze mną a co by było gdyby poza mną świata nie widział?? to by była męczarnia dla niego :shake:

Link to comment
Share on other sites

Podłączę się do tej wypowiedzi ,bo z tego co wiem pies który czuje się najważniejszy (bo jest traktowany tak jak niektóre jedynaki) i nie jest często dopuszczany do zabaw z pobratyńcami staje się indywidualistą co prowadzi do izolacji od innych psów. Właściciel powinien sobie zdac sprawę z tego ,że pies potrzebuje kontaktu z innymi psami i nie powinien go izolowac i uważac tylko za swoją własnośc bo psy są zwierzętami stadnymi i muszą miec kumpli;)
Mam nadzieję ,że zrozumiale to wyraziłam ,bo piszę w pośpiechu:evil_lol:

Ps: Sama jestem jedynakiem-bez urazy dla innych edynaków:lol: za wyżej napisane ,ale zdażają się tacy ludzie.

Link to comment
Share on other sites

Ja też popieram. Ja np. czasem wolałabym, żeby młoda nie była ze mną aż tak związana, chociażby jeśli chodzi np. o moją długą i częstą nieobecność w ciągu roku akademickiego. Pewnie sobie wyobrażacie co się dzieje, kiedy przyjeżdżam na weekend i w niedzielę wychodzę na pociąg...
A co do innych psów - chociaż jest mała to jej nie izoluję, jeżeli inny, nawet większy pies jest nastawiony przyjaźnie i nie "chamski" - tzn. nie łapie jej w zęby i nie przygniata łapami, to pozwalam się bawić. A jak to jest sznaucer albo pinczer to już w ogóle - Gracja je uwielbia :loveu:
A i jeszcze żeby za bardzo nie offować - od niedawna Gracja jest cała zawinięta w papiloty. Za jakieś 2 godzinki wychodzimy na spacer do parku, już jestem ciekawa, jakie komentarze będą padać :P Jak usłyszę coś ciekawego to wieczorem czym prędzej się podzielę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina2904']Podłączę się do tej wypowiedzi ,bo z tego co wiem pies który czuje się najważniejszy (bo jest traktowany tak jak niektóre jedynaki) i nie jest często dopuszczany do zabaw z pobratyńcami staje się indywidualistą co prowadzi do izolacji od innych psów. Właściciel powinien sobie zdac sprawę z tego ,że pies potrzebuje kontaktu z innymi psami i nie powinien go izolowac i uważac tylko za swoją własnośc bo psy są zwierzętami stadnymi i muszą miec kumpli;)
Mam nadzieję ,że zrozumiale to wyraziłam ,bo piszę w pośpiechu:evil_lol:

Ps: Sama jestem jedynakiem-bez urazy dla innych edynaków:lol: za wyżej napisane ,ale zdażają się tacy ludzie.[/quote]


popieram.. ja swojego nawet nakłaniam żeby poznawał nowe psy o ile wyglądają i zachowują się łagodnie.. sama jestem jedynaczką i wiem co oznacza gdy ktoś zachowuje się jak pępek świata (osobiście taka nie jestem ale spotkałam się z takimi osobami).. to też tyczy i psów...




co do butelki to mój uwielbia bawić się plastikowymi butelkami.. ma też i inne zabawki którymi lubi się bawić..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*kleo*']Ja też popieram. Ja np. czasem wolałabym, żeby młoda nie była ze mną aż tak związana, chociażby jeśli chodzi np. o moją długą i częstą nieobecność w ciągu roku akademickiego. Pewnie sobie wyobrażacie co się dzieje, kiedy przyjeżdżam na weekend i w niedzielę wychodzę na pociąg...
A co do innych psów - chociaż jest mała to jej nie izoluję, jeżeli inny, nawet większy pies jest nastawiony przyjaźnie i nie "chamski" - tzn. nie łapie jej w zęby i nie przygniata łapami, to pozwalam się bawić. A jak to jest sznaucer albo pinczer to już w ogóle - Gracja je uwielbia :loveu:
A i jeszcze żeby za bardzo nie offować - od niedawna Gracja jest cała zawinięta w papiloty. Za jakieś 2 godzinki wychodzimy na spacer do parku, już jestem ciekawa, jakie komentarze będą padać :P Jak usłyszę coś ciekawego to wieczorem czym prędzej się podzielę ;)[/quote]


no mój się cieszy strasznie... nawet raz jak wyjechałam na trzy dni do Lublina bo musiałam coś załatwić to mój Max olał rodziców i do mnie leciał..


co do przywiązania to staram się z nim przebywać ile mogę ale na spacerkach to pozwalam się spotykać z innymi psami.. zresztą pisałam wyżej...

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny, troszkę chyba nie rozumiecie o co chodzi.
Asiunia mówi o tym, że dla psa przewodnik ma być alfa i omega, ma być najbardziej atrakcyjny, najciekawszy, najważniejszy. Nie chodzi o to by psa izolowac i nie pozwalać mu na kontakty z innymi. Ba! pies MUSI być odpowiednio zsocjalizowany, bo dzisiaj nie ma miejsca bez psów, wiec jest to konieczność. Tyle, tylko, że kiedy dla pieseczka inny pieseczek/zapaszek/patyczek/ptaszek będzie ciekawszy niż pańcio, zaczynają się problemy z posłuszeństwem, być może agresja. Pies zaczyna decydować co i kiedy będzie robił. A wtedy jest źle.

ja mam 3 psy. każdy inny charakter i inne problemy, nazwijmy to.
Suka kaukaza indywidualistka, zawsze ma własne zdanie chodzi swoimi drogami.
Rotek,pies, typowy facet, maczo, lubi sobie od czasu do czasu sprawdzić gdzie leży granica.
suka, spaniel, znajda, mały kundel a masa problemów-agresja lekowa w stosunku do obcych dużych psów, nie lubi ludzi, nie lubi dzieci, znosi bo musi i tyle. Ma bardzo silny instykt pogoni.

Ale każdy jeden z moich psów, uważa mnie za najciekawszą, i najważniejszą część swojego życia, bo to ja proponuję zabawy, ja decyduje gdzie pójdziemy, ja szkole, ja trenuję, ja daję zabawki, ja zapewniam im nowe doznania (no TZ tyż po równo ze mną, ale jakoś wiecie, ja jestem "mamuśka").
Nie ma nic co było by bardziej absorbujące niż zabawa z pańcią, każdego psa/patyczka/zapaszek zostawią bo JA wołam.
I tu nie chodzi o jakieś niewolnicze poddanie i toksyczne uzależnienie, nikt nie każe zamykać psa w złotej klatce. ;)
Niemniej jednak NIGDY nie uwierzę, że ON jest szczęśliwszy latając bez celu po lesie, niz ON, który jest gnębiony/maltretowany wręcz szkoleniem:diabloti:
Bo to jest ON, rasa użytkowa, pies PRACUJĄCY, gdzie specyfika rasy jest taka a nie inna i o tym trzeba niestety wiedzieć, gdy pieseczka kupujemy. i NIC nie zwalnia z posiadania choćby minimum wiedzy nt. naszego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***kas']Niemniej jednak NIGDY nie uwierzę, że ON jest szczęśliwszy latając bez celu po lesie, niz ON, który jest gnębiony/maltretowany wręcz szkoleniem
Bo to jest ON, rasa użytkowa, pies PRACUJĄCY, gdzie specyfika rasy jest taka a nie inna i o tym trzeba niestety wiedzieć, gdy pieseczka kupujemy. i NIC nie zwalnia z posiadania choćby minimum wiedzy nt. naszego psa.[/QUOTE]
Mój podopieczny ON (poznałam go jak miał rok) nie mial ochoty na szkolenia żadne, bo dla niego celem w życiu był kijek i osoba do rzucania. Próbowałam go uczyć na spacerach, ale on tylko szukał kija i nic nie docierało. Nauczyłam go tylko obrotu wokół własnej osi i chodzenia przy nodze bez smyczy. Oczywiście podczas biegania za kijem było siad, waruj i stój wałkowane na przemian, ale to był szczyt tego co można było z tym zakręconym wariatem osiągnąć. Tęskni mi się momentami za nim :roll:.

Chyba Hexi kupię transparent 'Nie jestem matką tego sryla' :evil_lol:. Każda napotkana osoba pyta czy to jest Hexy dziecko i każdego informuję, że Hexa jest wysterylizowana i dzieci mieć nie będzie. Cycoli obwisłych nie ma ;). [SIZE="1"]Mnie jak z chrześniakiem spacerowałam też posądzali, że to moje (mój młody wygląd i to politowanie w oczach ludzi pytających..). A na jego chrzcie jedna pani się oburzyła, że nie matka tylko chrzestna dzieciaka trzyma :evil_lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Mój podopieczny ON (poznałam go jak miał rok) nie mial ochoty na szkolenia żadne, bo dla niego [B]celem w życiu był kijek i osoba do rzucania.[/B] Próbowałam go uczyć na spacerach, ale on tylko szukał kija i nic nie docierało. Nauczyłam go tylko obrotu wokół własnej osi i chodzenia przy nodze bez smyczy. Oczywiście podczas biegania za kijem było siad, waruj i stój wałkowane na przemian, ale to był szczyt tego co można było z tym zakręconym wariatem osiągnąć. Tęskni mi się momentami za nim :roll:.

Chyba Hexi kupię transparent 'Nie jestem matką tego sryla' :evil_lol:. Każda napotkana osoba pyta czy to jest Hexy dziecko i każdego informuję, że Hexa jest wysterylizowana i dzieci mieć nie będzie. Cycoli obwisłych nie ma ;). [SIZE=1]Mnie jak z chrześniakiem spacerowałam też posądzali, że to moje (mój młody wygląd i to politowanie w oczach ludzi pytających..). A na jego chrzcie jedna pani się oburzyła, że nie matka tylko chrzestna dzieciaka trzyma :evil_lol:[/SIZE][/quote]




no, ale to było już coś, cokolwiek, minimum:diabloti:. A nie pies samopas,który musi sam sobie szukać zajęcia...

No i zapominam:oops:, że większość polskich ONów to psy z pseudo z zerowymi popędami :shake:

Link to comment
Share on other sites

Jego zostawić samopas to by był pogromcą piesków albo by sfrustrowany biegał w kółko :shake: (na moim podwórku go na chwilę zostawiłam i biedny się odnaleźć nie mógł..).
Resiak jest z pseudo, ale u niego większość agresywnych zachowań to kwestia nieodpowiedniej pani szkoleniowiec szarpiącej podrostka kolcami za wszystko :cool1: (tresura byla zanim go poznałam).

Link to comment
Share on other sites

ale się off top zrobił:eviltong:

i właśnie w tym rzecz, ON, bez zajęcia sam je sobie znajduje i najczęściej jest to właśnie gnębienie pieseczków:diabloti:
A potem Kowalski się dziwi, że miał być szarik, a jest pies morderca i głupi kundel. :shake:

Byliśmy na kontroli u weta, rudzielec został nazwany kotem perskim:crazyeye:. Owszem młoda jest mała, owszem miałam ją na rekach, ale żeby zaraz od kota wyzywać:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nooo, tak jak pisałam, ludzie mnie na spacerze nie zawiedli. Chociaż komentarzy było mało, ale spojrzeń od groma :eviltong: ale jeden komentarz powtarzający się często i dziś padł - "zobacz, jak piesek ubrany, żeby nie zmarzł" (o koszulce na papiloty). I to słyszę zawsze, choćby nawet na dworze 30 stopni było :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

do naszego sąsiada przyjeżdża kuzynka, właścicielka joreczka, oczywiście z pseudo. Którego to joreczka ubiera w sukieneczki, koszuleczki, żakieciki. :diabloti:

Zasadniczo nie mam nic przeciwko, ale kiedyś stwierdziła, że jej pieseczek nie może się z moimi przywitać, bo ona z wiejskimi kundlami nie może mieć nic wspólnego. To uświadomiłam właścicielkę, że yorki były wykorzystywane do polowania na szczury :diabloti: Była ogromnie oburzona, zdegustowana i przerażona.
Od tego momentu zaczęła schodzić na dobrą drogę, traktuje sunię jak psa, ba! nawet sztuczek uczy:loveu:
Śmiejemy się obie jak to wspominamy, i teraz malutka Lulu maltretuje mi rotka, do którego zapałała ogromną sympatią:loveu:. Taka naprawdę szczerą symaptią, bez ironii ;)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą podpite towarzystwo na spacerze z psami mnie zobaczyło i usłyszałam: "Patrzcie, takie dziecko i z dwoma psami sobie jakoś radzi" (szczeniak i Hexa ;)), a druga osoba: "I takie dziecko same o tej porze wypuszczają" :evil_lol:. To 'dziecko' jest już dawno pełnoletnie ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Przed chwilą podpite towarzystwo na spacerze z psami mnie zobaczyło i usłyszałam: "Patrzcie, takie dziecko i z dwoma psami sobie jakoś radzi" (szczeniak i Hexa ;)), a druga osoba: "I takie dziecko same o tej porze wypuszczają" :evil_lol:. To 'dziecko' jest już dawno pełnoletnie ;).[/quote]
Hah ;D Fajnie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...