Jump to content
Dogomania

kelpie87

Members
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

About kelpie87

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 09/08/1987

Converted

 • Location
  Ostrowiec Świętokrzyski
 1. kelpie87

  Porodówka

  Gratki, gratki! Moje "chomiczki" mają 9 dni i przy dzisiejszym ważeniu powinny przekroczyć 1,5 kg :) [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/547/dscf3388.jpg/][IMG]http://img547.imageshack.us/img547/1311/dscf3388.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/837/dscf3379p.jpg/][IMG]http://img837.imageshack.us/img837/8705/dscf3379p.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/96/dscf3299g.jpg/][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/1988/dscf3299g.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/855/dscf3325m.jpg/][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/7483/dscf3325m.jpg[/IMG][/URL]
 2. W dniu 1 stycznia 2013 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim zaginął 10 letni seter irlandzki. Wabi się MODI. Pies ma tatuaż w uchu 070H. Jest przyjazny i ufny. Jeżeli ktoś go widział, proszę o kontakt telefoniczny 668-047-678.
 3. kelpie87

  Szwecja

  Ja jestem na bieżąco, byłam w Szwecji z psicą w pażdzierniku. Na lotnisku sprawdzili paszport z aktualnym szczepieniem, odczytali chipa i wsio :) Nie trzeba odrobaczać. Teraz do wjazdu do Szwecji wystaczy paszport, chip i szczepienie na wściekliznę wpisane w paszport. Od szczepienia musi upłynąć min 21 dni (o ile się nie mylę ta karencja dotyczy sytuacji jeżeli nie ma w paszporcie poprzednich szczepień lub pies nie został zaszczepiony w terminie). Nie ma już obowiązku badania przeciwciał.
 4. kelpie87

  Porodówka

  U nas 58 dzień od ostatniego krycia. Coś się już szykuje, mamuśka stęka, posapuje i wybrzydza przy jedzeniu. Od soboty pojawiają się kropelki mleka. Temperatura na razie bez zmian.
 5. kelpie87

  Poszukuję psa stróżującego

  CTR absolutnie nie jest psem "typowo stróżującym". To pies który potrzebuje bliskiego kontaktu z człowiekiem, został stworzony do pracy służbach mundurowych w zespole człowiek+pies nie do stróżowania. Może są psy które sobie żyją na podwórku, ale dla mnie to marnowanie wspaniałej psychiki CTRa i ryzyko że pies rozwinie się w bardzo niepożądanym kierunku. Poza tym pies tej przebywający na dworze jest ciężki w pielęgnacji, nawet jak się go goli na łyso co parę miesięcy. Kurz, brud, mokra sierść, kołtuny, w zimie kule ze sniegu, grzyb na brodzie...
 6. kelpie87

  Porodówka

  Gratulacje! Słodkie mopsiowe pulpeciki <3 U nas 49 dzień. Chomiczki się coraz bardziej rozpychają :) [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/834/dscf3143l.jpg/][IMG]http://img834.imageshack.us/img834/2194/dscf3143l.jpg[/IMG][/URL]
 7. kelpie87

  Czarna Jagoda :)

  Jagódka znalazła wspaniały dom :multi:
 8. kelpie87

  Pudlówka z długimi igłami

  Ja ja bardzo lubię, nawet jak mi się pokrzywi na skołtunionym psie, to łatwo mozna druciki z powrotem ponastawiać. A ten plastik mi nie przeszkadza, bo pewnie inaczej trzymam :)
 9. kelpie87

  Czarna Jagoda :)

  Jagody zazwyczaj są czarne i rosną w lesie. Więc zgodnie z tymi zasadami, ta Jagoda jest czarna i rosła w lesie, rosła sobie przy drodze na poboczu, rosła sobie tam i pewnie by zwiędła, ale wypatrzyło ją czujne oko "kociego mamusia" czyli mojego taty. Zatrzymaliśmy się i Jagodę zebraliśmy. Jagoda jest czarną kociczką w wieku ok. 1,5 miesiąca. Badanie u weterynarza wykazało że oprócz tego, że wygląda jak szkielet, nic jej nie dolega, została odrobaczona i odpchlona. Jagódka ma ogromną wolę życia i równie ogromny apetyt... ale trudno się dziwić ;) W tych cienkich kosteczkach mieszczą się ogromne pokłady energii, jest bardzo towarzyska, odważna, nie boi sie psów. Jagódka szuka nowego domu. Obecnie przebywa w Ostrowcu Świętokrzyskim. Telefon w sprawie adopcji 608 653 251. [attachment=1809:8916.attach]
 10. kelpie87

  Pudlówka z długimi igłami

  Całkiem niezłym zamiennikiem orginalnej rosyjskiej jest ta: [URL]http://germapol.istore.pl/pl,product,1312410,szczotka,pudlowka,srednia,z,extra,dlugimi,iglami,twarda,tuffer,than,tangles,professional.html[/URL] Widziałam ją na wystawach w rękach hodowców CTRów ze wschodu ;)
 11. kelpie87

  10.06.2012 Lublin, krajowa

  Dostaliście już potwierdzenia?
 12. kelpie87

  Dążenie do ideału kosztem zdrowia psów...

  Mojemu futrzakowi się taki wybryk RAZ zdarzył, Jak miała naście miesięcy i przechodziła młodzieńczą burzę hormonów. Teraz ma 4 lata i nigdy przenigdy nie wykazała agresji wobec człowieka, nie licząc poszczekiwania przez płot, które uprawiają chyba wszystkie psy które mają płot do dyspozycji Ale faceta który wszedł nam do domu bo wyjątkowo była bramka na klucz nie zamknięta i się ładnie przywitał, też kulturalnie powitała ;) Ze stoickim spokojem przechodziła przez dziki tłum na Krupówkach, musiałam tylko pilnowac żeby nikt jej nie stratował. Bywa w bardzo różnych miejscach, spotyka różne dziwne osoby i nigdy się nie powtórzyła sytuacja że ktoś jej się nie spodobał. Ta "nieufność" charakterystyczna dla ras z przeszłością obronną przejawia się w tym że 90 % obcych po prostu ignoruje. Pozwala się głaskać, dotykać, ale robi to z absolutnie obojętną miną, rzadko do kogoś widzianego po raz pierwszy pomacha ogonem. Za to w stosunku do "swoich" jest mega pieszczocha i lizus, chętna do zabawy, z nieodłącznym pluszakiem w zębach. Co by zrobiła w sytuacji ekstremalnej , nie wiem, ale wtedy żaden pies nie jest w pełni przewidywalny. Zresztą co tu mówić o psie, jak ludzie potrafią się tak zachować, że potem sami nie rozumieją swojego postępowania.
 13. kelpie87

  Barf

  Evel, jeżeli popuszczanie ma bezpośredni związek z podwyższonym PH moczu (w wyższym PH łatwiej namnażają się bakterie!) to ma też związek z dietą. Ja jestem "w temacie" bo u mojej suki ze względu na kamicę muszę utrzymywać właśnie takie wysokie PH ok. 7. Efekt ten osiągam codziennie ładując w nią sporą ilość papki warzywno-owocowej i zastępując część mięsa nabiałej i jajkami. Dieta z większą ilością "wypełniaczy" roślinnych wpływa na podwyższenie PH moczu.
 14. kelpie87

  Sunia - DRED -JUŻ W DS :) Cudna FIFI :)

  Nie mogę sie napatrzeć na te fotki :loveu: A tę słodką i całuśną Fifi złe nieczułe ciotki męczyły, topiły i dmuchały potworem którego dzielna malutka chciała zjeść :evil_lol:
 15. kelpie87

  Barf

  [QUOTE] Z tym, że tu jesteśmy już daleko od BARFu.[/QUOTE] Jeszcze dalej by było gdybym jej gotowała ryżyk albo pasła karmą weterynaryjną;) [QUOTE]Pies je papki bez problemu?[/QUOTE] Jest papkowym smakoszem. Samej by może nie zjadła, ale wystarczy dodać odrobinę czegokolwiek a żre aż miska tańczy:lol: Potrafi po zjedzeniu swojej porcji mięsnych kości pochłonąć porcję warzywek z kefirem drugiego psa jak się tamten buntuje i robi strajk głodowy:eviltong:
×