Jump to content
Dogomania

kropka77

Members
 • Content Count

  1,026
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

About kropka77

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Skierniewice
 1. kropka77

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Nie chcę zapeszać, ale naprawdę jest ok. Wodobrzusze wchłonęło się całkowicie. Panika, jaką zasiał dr. Niziołek wzięła się z tego nieszczęsnego wodobrzusza właśnie. Iwan w momencie wizyty u niego nosił je już blisko 2 tygodnie i mimo leków nie było poprawy, a nawet pogorszenie- tydzień wcześniej nie było płynu w klatce piersiowej, u Niziołka już był. Dr.Niziołek wyszedł z założenia, ze będzie trzeba zacząć ściągać płyn- a to początek końca. Im częściej ściągany, tym szybciej się zbiera i w większej ilości. Iwan znów zrobił nam niespodziankę i w środę obudził się jak gdyby nigdy nic się nie działo. Powiem tak. Rozumiem teraz, że moje wetki ostrzegały mnie przed Niziołkiem, mówiąc, że potrafi być nieprzyjemny. Myślałam, że chodzi im o ogólne podejście do człowieka, dopiero dziś wyjaśniły mi to do końca. On po prostu zawsze wywala na stół najgorszą możliwą sytuację. I w sumie jestem mu za to wdzięczna- wiem, że za jakiś czas ( krótszy, niż u innych psiaków) będę musiała się pożegnać z Gamoniem. Czy się z tym pogodziłam? Nie, bo nie da się tego zrobić. Ale oswoiłam się z tą myślą. Dzięki temu staramy się z Grześkiem każdą wolną chwilę spędzać z Iwanem tak, jak on sobie tego życzy. Wiemy, że jest chory, na pewno staniemy na głowie, aby było mu jak najlepiej, ale.. ale liczymy się z tym, że za jakiś czas będzie nieciekawie. Magda- Iwan dostaje i Digoxin. A o stawach pisałam właśnie o tej sytuacji sprzed lat- jako przykład zaradności moich wetek. Stawy ma jak najbardziej ok, wtedy było to młodzieńcze zapalenie kości o wyjątkowo dziwnym przebiegu i wyglądzie- jak to u Iwana w zwyczaju... Wysyłam Ci wszystkie ostatnie badania Iwana, oprócz zdjęcia RTG, bo jest za duże do mojej drukary.
 2. kropka77

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Nie mogę edytować, to napisze sobie kolejnego posta :) [B]Magda-[/B] Szaman jest świetny, ale nie gniewaj się wujek to .. cudo.. Moja miłość do pręgusów jest dozgonna. A pamiętam, jak zamawiałam u Ciebie szczeniora długo obstawałam przy beżu lub mahoniu. Na pręgusa namówiłaś mnie Ty- i moja pręgusomania jest Twoją winą! W moim domu już zawsze wszystkie zwierzory będą w paski. Choć zebry chyba nie kupię :) Ale jak patrzę po pogłowiu BM w Polsce, za jakiś czas będę mieć problem z takim kolorkiem. Coraz mniej pręgusów- i u Ciebie Magda, i w Zimowej też krucho..
 3. kropka77

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Przepraszam za literówki- nie działa mi edycja. Kocham tą nową Dogo!
 4. kropka77

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Bullaj miał skręt. A u nas trochę optymistyczniej. Na 100% to nie nerki. Serce mamy dokładnie zbadać- na poniedziałek mamy umówioną wizytę u dr.Niziołka, bo prawdopodobnie jest jakiś problem z krążeniem. Na szczęście ponoć jeszcze niegroźny. Strachu napędziło nam chróbsko zwane : enteropatia białkogubna. Niestety, jak to Gamoń ma w zwyczaju nie dawało wcześniej żadnych oznak. Jak to u niego normalne- z grubej rury najgorsze- od razu wodobrzusze... Leczy się to drakońską dietą i podawaniem naturalnego enzymu. Wodobrzusze pokazuje koszmarny stan nerek, serca lub zaawansowany nowotwór. Jest to stan, w którym organizm nie radzi sobie już ze spustoszeniem w środku. My chyba mieliśmy szczęście- z reguły od jego wystąpienia można odliczać tygodnie do odejścia zwierzaka. Wyniki wstawię później. Jutro robimy prześwietlenie klatki. [B]Aneta[/B]- a co u naszego większego bliźniaka?
 5. kropka77

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Dawno nie mieliście okazji posłuchać co u nas. Ostatnio działo się i to dużo, niestety nic dobrego. Siedzę i wyję. Wyję, bo odszedł Bullaj, wyję, bo nie wiem, co będzie z Iwanem.. Czekam na wyniki badań- niestety będą dopiero w poniedziałek. Mamy wodobrzusze.. podejrzane za to są: serce, nerki lub układ pokarmowy. Serce raczej odpada- osłuchiwane jest regularnie. Ale moczu od dawna nie badaliśmy- co teraz wiem, że jest wielkim błędem. I błagam Was- pędem lećcie do wetów to zrobić. Nerki są podstępne- długo nie dają znać, że coś jest nie tak. A jak dają jest już za późno... Morfologię i biochemię robiliśmy co roku. I jak zawsze była wzorowa. Teraz okazuje się, że Gnój ma białko ogólne idealne, ale nie ma wcale albumin.. Jest wesoły, je, załatwia się normalnie, pije również. Gdyby nie lekko powiększony brzuch- nikt nie domyśliłby się, że jest chory.
 6. Jedyne, co mogę to podrzucić biedaka. I tak już przekroczyłam budżet tego miesiąca...
 7. [quote name='bric-a-brac']Fakturę proszę :evil_lol: Ewentualnie mogę zaoferować 3 uśmiechy plus wdzięczność ;)[/QUOTE] Masz rabat- bez wdzięczności proszę!
 8. Takie książki! I nikt nie jest chętny?
×