Jump to content
Dogomania

Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA


emilia2280

Recommended Posts

[quote name='Isadora7'][SIZE=3][B]Wznowiona aukcja cegiełkowa na allegro:[/B][/SIZE]
[URL]http://allegro.pl/item430478051_wyscig_o_zycie_200_psow_bestia_i_jej_pupile.html[/URL]

[SIZE=3][B]strona kieruje również na aukcję:[/B][/SIZE]
[URL]http://www.patyk.cad.pl/krezel[/URL]



:cool1:[/quote]

:angryy: :angryy::angryy:no szlag mnie trafi, z 'taka cenzurą". Izadoro, a moze rownolegle [B][SIZE=3]pelna aukcje, nieocenzurowana,[/SIZE][/B] przerzucic na konto allegro Emir? Organizacji, wrecz statutowym obowiazkiem jest napietnowanie okrucienstwa wobec zwierzat a pokazanie takich zdjec ma to na celu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='ARKA']:angryy: :angryy::angryy:no szlag mnie trafi, z 'taka cenzurą". Izadoro, a moze rownolegle [B][SIZE=3]pelna aukcje, nieocenzurowana,[/SIZE][/B] przerzucic na konto allegro Emir? Organizacji, wrecz statutowym obowiazkiem jest napietnowanie okrucienstwa wobec zwierzat a pokazanie takich zdjec ma to na celu.[/quote]


słusznie. zwłaszcza, że jest ostrzeżenie o drastycznych zdjęciach. jednak allegro może argumentowac, że oni tego w statucie nie mają...

Link to comment
Share on other sites

właśnie - było ostrzeżenie...

ale tacy ludzie tym bardziej się pchają, bo są ciekawscy jak to wygląda jak pies leży trupem poobgryzany i w trakcie rozkładu :-?

a jeśli znów ktoś doniesie, że to rani jego uczucia? (gratuluje wrażliwości)

Link to comment
Share on other sites

Dlatego jest dopisek:

[quote]Tym z Państwa którzy wzięli udział w licytacji cegiełek, w aukcji [FONT=Georgia][SIZE=5][B]429245907[/B][/SIZE][/FONT] należy się wyjaśnienie. Nie wiedzieć czemu, jak pokazuje rzeczywistość, [COLOR=Red][B][U]innych (cudzych aukcji) sprawa nie dotyczy[/U][/B].[/COLOR]

Moją, niezwykle istotną z punktu dobrostanu zwierząt aukcję, a traktującą o likwidacji pseudoprzytuliska w Krężlu, usunięto. Jako powód podano mi drastyczność zdjęć. [COLOR=Red][B][U]Pozostawiam to bez komentarza[/U][/B].[/COLOR]

Serdecznie zapraszam zainteresowanych na stronę [URL="http://www.patyk.cad.pl/krezel"][B]http://www.patyk.cad.pl/krezel[/B][/URL] wierząc, że zaistniały incydent nie zaburzył Państwa wiary w słuszność podjętych z mojej strony poczynań.
[I][SIZE=2]po zakończeniu aukcji cegiełki będą wysłane również do uczestników edycji zamknietej edycji[/SIZE][/I]
[/quote][B]
Podkresliłam największe ciekawostki w temacie. Czekam na wyjaśnienia ze strony allegro. Bo wśród tysięcy ofert akurat moja i to po kilku godzinach aukcji została przez "wrażliwe oko" dostrzeżona. Czy są równi i równiejsi? Może potrzebują kontrprotestu. Ja za maluczka.

Pomysł z "ocenzurowaniem" zamiast wstawiania innych zdjęć uznałam za dający lepszy efekt. Zwraca uwagę chociażby hipokryzję i zakłamanie. Być może będę dążyła do nagłośnienia faktu zawieszenia aukcji, czekam na dalsze odpowiedzi z allegro.

Mam kilkadziesiąt maili bardzo życzliwych i ani jednego od "oburzonego/ej wrażliwego/ej". Przy tego typu sprawach, aż niemożliwe żeby "oburzona osoba" nie napisała również do mnie. Tak miałam np przy serii aukcji dla masowo usypianych psiaków z Wrocka kilka miesięcy wstecz. W śród przyjaznych były maile od oburzonych, że "JA USYPIAM PSY".
[/B]

Link to comment
Share on other sites

fakt, wielkie [I]OCENZUROWANO[/I] też zwraca uwagę
no i zawsze na link naklikać można i zobaczyć pełną wersje...
jesli kogos to serio interesuje, a nie szuka sensacji

dziwne, ze tacy ludzie ogladaja takie aukcje
powinni raczej siedziec w dziale rtv agd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']
[B]Pomysł z "ocenzurowaniem" zamiast wstawiania innych zdjęć uznałam za dający lepszy efekt. [/B][/quote]
Wiesz, my tu wiem o co chodzi ale allegrowicze mogą nie wiedziec.
Ktos moze pomyslec, ze: masz drastyczne zdjecia i nie chcialas je sama wstawi, ocenzurowalas.:shake:
No mozesz "isc na całośc" i napisac ocenzurowane przez allegro ale mogą Cie wtedy zawiesic czy cos tam i szkoda byloby Twoich przygotowanych perfekcyjnie aukcji. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Wiesz, my tu wiem o co chodzi ale allegrowicze mogą nie wiedziec.
Ktos moze pomyslec, ze: masz drastyczne zdjecia i nie chcialas je sama wstawi, ocenzurowalas.:shake:
No mozesz "isc na całośc" i napisac ocenzurowane przez allegro ale mogą Cie wtedy zawiesic czy cos tam i szkoda byloby Twoich przygotowanych perfekcyjnie aukcji. :shake:[/quote]

Też przez chwile zastanawiałam się nad "cenzurowano przez allegro", ale jak wiadomo nie do końća tak jest a prawdopodobne że allegro "doczepiłoby się".

Przebudowuję też bardzo tymczasowa stronę która podałam aby była takim "punktem wiodącym" do allegra ogólnego i psiaków z Krężla i Maciejowic. "kopyrajtuję" pomysły na tytuł, słowa i hasła kluczowe. Notes pod ręką i co wpadnie do głowy, lub ktoś coś sensownego podrzuci notuję. Chciałabym się z tym uporać do końca tygodnia. Bo musi iść na fali.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam spore doświadczenie w kierowaniu wolontariuszami (oczywiście w zupełnie innej dziedzinie - kampanie polityczne :evil_lol:) i w pełni zgadzam się ze sleepingbyday. Czasem lepiej pozwolić komuś robić nawet coś głupiego, czy niezbyt potrzebnego niż zrazić chętnego do pomocy. Pamiętajmy, że ludzie tutaj to nie wojsko ani płatni pracownicy. I jednym z elementów skuteczności działania jest umiejętność dopieszczenia ich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szybszy_od_dylizansu']Czy ktoś ma informacje na temat psa husky z numerem 2105?
Podobno zniknął z terenu pseudoschroniska. Ktoś go może przygarnął?[/quote]

:shake: wczoraj go nie bylo. Zapytalam o niego, gdzie jest. Zona pracownika(jego nie bylo) wzruszyla ramionami i powiedzial, ze nie wie.
Bedziemy to tez wyjasniac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']W/g pani Biedrzyckiej on biegał po wsi i nie można go złapać. To nie może być prawdą, bo to bardzo pro ludzki pies.
Chodzi nam o ustalenie czy ktoś z tutejszych widział go w Krężelu albo w Nowej Wsi. Bardziej prawdopodobne, że w Nowej Wsi.
Bardzo prosimy o sprawdzenie tego.[/quote]
[B]Po pierwsze my do Nowej Wsi nie jezdzimy![/B] Proponuje porozwieszac ogloszenia ze zdjeciem i opis, ze "charakterystyczna" cecha, ze stopy pies nie ma [B]ze NAGRODA np. 200zl[/B]..jak rowniez powiadomic o nagrodzie pracownikow biedrzyckiej, Kręzla i Maciejowic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA'][B]Po pierwsze my do Nowej Wsi nie jezdzimy![/B] Proponuje porozwieszac ogloszenia ze zdjeciem i opis, ze "charakterystyczna" cecha, ze stopy pies nie ma [B]ze NAGRODA np. 200zl[/B]..jak rowniez powiadomic o nagrodzie pracownikow biedrzyckiej, Kręzla i Maciejowic.[/quote]

Dzięki Arko za radę :lol:. Zrobimy tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday'] aha, [B]osho: [/B]dlaczego zmieniony został tytuł strony www? (...) nie musi byc zaraz obóz koncentracyjny, ale powinno być coś, co wskazuje jednoznacznie na emocjonalne przyporządkowanie sprawy.
aha- jest juz dużo zdjęć -będą tła? naprawdę wygląda wszystko jak gmimmy informator. oczywiście nie popędzam, w głowie by mi to nie postało, ja coś takiego robiłabym 2 miesiące, ale sprawa jest taka, że już stronka zaczęła iść w świat, a naprawde musi być lepsza. wydaje nam się ,że to wszystko jedno, bo do ludzi powinny trafić fakty. ale patrzymy z perspektywy "fachowców" w temacie. oko wybiera to, co trafi pierwsze do mózgu i świadomości. ja jeszcze stronki nie popchnęłam w świat, ale dłużej się tego nie utrzyma. zresztą też bym chciałą już ludzi namierzać....[/quote]

[COLOR=DarkSlateGray]wiesz ... bo eksperymentowałem .... problem w tym, że ze strona pracy jest multum i wciąż muszę wybierać - edycja nowych zdjęć czy np wygląd ... i pewnie masz rację - w Psy/Do rozpoznania jest już ponad setka psiaków ... i na razie nie ma odzewu ... więc nie robi to róznicy czy ich będzie 150 czy 140 i chyba lepiej byłoby skupić się na wyglądzie

zamiast tych żab/trawek które do nagłówka ładuje szablon - będzie grafika z szczeniakami za kratami - jest w pierwszym wątku - dlatego w sumie wpisałem nazwę miejscowości bo kraty powielają treść "obóz koncentracyjny"

no więc proponuję [B]szybką burzę mózgów - jaki ma być slogan[/B] ? "Obóz koncentracyjny" czy coś innego? doskonale zdaję sobie sprawę w czym jestem dobry w czym ... ekhm mniej :diabloti: [B]więc proszę o pomoc![/B]

co do[B] tła strony[/B] - to dyskusja mile widziana -- moim zdaniem: lepiej wrzucić taką fotkę między tekst, jako zdjęcie - będzie wyraźnie widoczna niż w tło - raz, że ciężko zjarzyć co na zdjęciu, dwa że bardzo ciężko czyta się tekst na fotce ... niezbyt dobra praktyka jeśli chodzi o design. imho

z drugiej strony - zdecydowanie jak dotąd nie ma na stronce tych tzw "drastycznych" zdjęć co wypacza rzeczywistość, nie pokazuje całej prawdy - i od tego chyba dziś zacznę jeśli mamy już zacząć pokazywać stronę ...

[B]czy znajdzie się ktoś kto napisze tekst o warunkach w Krężelu i Maciejowicach ? Opis tego co znaleziono na miejscu ... Taki wstęp do fotek ? [/B]to jest kolejna rzecz która jest konieczna jeśli strona ma "iść w świat" - brak treści .. ale to już do osób które były na miejscu
[B]
[COLOR=DarkGreen]emir, kahoona[/COLOR] [/B]- te zdjęcia które są na stronie "Emira" i linki były tu podawane są do wykorzystywania ?

dalej: myślałem, że równiez podanie warunków adopcji od razu na stronie byłoby na miejscu ?

[B]czego jeszcze waszym zdaniem brakuje?[/B]

co do[B] PiSdZ[/B] - zrobię inaczej, wezmę ich dane z www, wrzucę i po prostu poinformuję o tym grzegorza ... zawsze łatwiej będzie mu napisac "ok" /"w życiu nie!" niż redagować dla mnie cały tekst
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=Green]Watek został oczyszczony ze zbędnych postów między innymi kłótni, hopków, zbędnych komentarzy itp.
Posty pisane pod postem zostały połączone, proszę nie piszcie kilka postów pod rząd, macie coś do dodania to korzystajcie z funkcji edytuj.
A jeśli chcecie odpowiedzieć na kilka postów to macie taki guzik przy każdym poście
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/newreply.php?do=newreply&p=10670400"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/multiquote_off.gif[/IMG][/URL]
wystarczy go nacisnąć przy każdym poście na który chcecie odpowiedzieć i potem we wejściu do odpowiedzi macie wszystkie te cytaty, nie musicie pisać kilka postów.
Pisanie postu pod postem wydłuża niepotrzebnie watek.
[SIZE=3]Prosze również wstawiać zdjęcia w dopuszczalnym rozmiarze 640 x 640, pamiętając, że do jednego postu można dać max 5 fotek. Nie wolno też cytować fot[/SIZE]. Nie mam czasu bawić się w zamienianie tych fotek na linki.


Powstrzymajcie się od zbędnych komentarzy, współpracujcie, bez tego nie pomożecie tym psom. Macie cos do siebie to wyjaśniajcie to na PW, a nie zaśmiecajcie wątku.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Aby tu wszystkichm dac pozytwna energie do adopcji tych straaaaasznie pokrzywdzonych psiakow. Dam link do psow ze swierzbowcem skornym a jednym z nich byla moja Fela. Wtedy mialam psa i trzy koty.
[URL]http://www.arkastrefa**********/wiadomosci-z-polski-i-ze-swiata,2/hodowla-co-to-oznacza-hodowla-stary-kon-tomaszew-ii,112.html[/URL]
Czy warto adoptowac takiego psa, widac po Feli:p

[B][SIZE=3][/SIZE][/B][/quote]
[COLOR=DeepSkyBlue][B]
Ten link mi nie działa :shake::shake:
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szybszy_od_dylizansu']Czy ktoś ma informacje na temat psa husky z numerem 2105?
Podobno zniknął z terenu pseudoschroniska. Ktoś go może przygarnął?[/quote]
:roll: ciezko mowic o terenie jak teren jest otwarty, a husky biegal sobie luzem.

[quote name='Wyjątek']
[B][COLOR=deepskyblue]Ten link mi nie działa :shake::shake:[/COLOR][/B]
[/quote]

Aaa bo tu blokuje linki, wiec: wejdz na nasza strone, na forum, dzial w wiadomosci z Polski i z..znajdziesz temat:co to oznacza hodowla "Stary Kon"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osho'][COLOR=darkslategray]wiesz ... bo eksperymentowałem .... problem w tym, że ze strona pracy jest multum i wciąż muszę wybierać - edycja nowych zdjęć czy np wygląd ... i pewnie masz rację - w Psy/Do rozpoznania jest już ponad setka psiaków ... i na razie nie ma odzewu ... więc nie robi to róznicy czy ich będzie 150 czy 140 i chyba lepiej byłoby skupić się na wyglądzie[/COLOR]

[B][COLOR=#2f4f4f]zdecydowanie teraz wygląd - puszczamy w świat stronę, niech przyciąga uwagę.[/COLOR][/B]

[COLOR=darkslategray]zamiast tych żab/trawek które do nagłówka ładuje szablon - będzie grafika z szczeniakami za kratami - jest w pierwszym wątku - dlatego w sumie wpisałem nazwę miejscowości bo kraty powielają treść "obóz koncentracyjny"[/COLOR]
[COLOR=#2f4f4f][B]w sumie tak, ale obowiązuje to, co pisałam o tytule, więc szukamy hasła. obóz zagłady dla psów? [/B]a pod spodem ew. nazwy miejscowości i tekst, który teraz jest?[/COLOR]

[COLOR=#2f4f4f][B]te szczeniaki za kratami nie najgorszy wybór, choc pomarudze - widziałam już takie banery na głównej. ale chyba lepszego sie nie znajdzie...[/B][/COLOR]

[COLOR=darkslategray]no więc proponuję [B]szybką burzę mózgów - jaki ma być slogan[/B] ? "Obóz koncentracyjny" czy coś innego? doskonale zdaję sobie sprawę w czym jestem dobry w czym ... ekhm mniej :diabloti: [B]więc proszę o pomoc![/B][/COLOR]

[COLOR=darkslategray]co do[B] tła strony[/B] - to dyskusja mile widziana -- moim zdaniem: lepiej wrzucić taką fotkę między tekst, jako zdjęcie - będzie wyraźnie widoczna niż w tło - raz, że ciężko zjarzyć co na zdjęciu, dwa że bardzo ciężko czyta się tekst na fotce ... niezbyt dobra praktyka jeśli chodzi o design. imho[/COLOR]
[COLOR=#2f4f4f][COLOR=darkslategray]z drugiej strony - zdecydowanie jak dotąd nie ma na stronce tych tzw "drastycznych" zdjęć co wypacza rzeczywistość, nie pokazuje całej prawdy - i od tego chyba dziś zacznę jeśli mamy już zacząć pokazywać stronę ...[/COLOR]
[/COLOR]
[B]to jest racja. zdjęcia pomiędzy tekstem ok, ja się przy tle nie upieram. chodzi o to, żeby nie trzeba bylo zjeżdżać na dół strony, żeby był jeden velvet. co do drastycznych na 1 stronie -moga to oglądac małe dzieci. byc może je zalinkowac? nie wiem, ja bym dała drastyczne na pierwszą, ale ja jestem zwolennikiem mocnego uderzenia, choc z kolei nie mam dzieci, może jakiś rodzic się wypowie... wyobrażam sobie, że moga być niektóre tak wrażliwe, że spać przez tydzień nie będą, ew. będą miec koszmary...[/B]
[B]no i co do zdjęć - może dodatkowo w jakichs kolumnach po bokach, tam, gdzie teraz jest biała przestrzeń?[/B]

[COLOR=darkslategray]z drugiej strony - zdecydowanie jak dotąd nie ma na stronce tych tzw "drastycznych" zdjęć co wypacza rzeczywistość, nie pokazuje całej prawdy - i od tego chyba dziś zacznę jeśli mamy już zacząć pokazywać stronę ...[/COLOR]

[COLOR=darkslategray][B]czy znajdzie się ktoś kto napisze tekst o warunkach w Krężelu i Maciejowicach ? Opis tego co znaleziono na miejscu ... Taki wstęp do fotek ? [/B]to jest kolejna rzecz która jest konieczna jeśli strona ma "iść w świat" - brak treści .. ale to już do osób które były na miejscu[/COLOR]

[B][COLOR=darkslategray][COLOR=darkgreen]emir, kahoona[/COLOR] [/COLOR][/B][COLOR=darkslategray]- te zdjęcia które są na stronie "Emira" i linki były tu podawane są do wykorzystywania ?[/COLOR]

[COLOR=darkslategray]dalej: myślałem, że równiez podanie warunków adopcji od razu na stronie byłoby na miejscu ?[/COLOR]

[COLOR=darkslategray][B]czego jeszcze waszym zdaniem brakuje?[/B][/COLOR]

[COLOR=darkslategray][B]jakos to wszystko suche. może czcionka nie ta, może za jednostajna wielkość czcnionki... nie umiem powiedzieć. jak żabki znikną, to może wymóżdżę, co mi nie pasi... (maruda)[/B][/COLOR]

[COLOR=darkslategray]co do[B] PiSdZ[/B] - zrobię inaczej, wezmę ich dane z www, wrzucę i po prostu poinformuję o tym grzegorza ... zawsze łatwiej będzie mu napisac "ok" /"w życiu nie!" niż redagować dla mnie cały tekst[/COLOR]
[/quote]


może założyć tam forum? da się?

Link to comment
Share on other sites

Proponuję nie uzywać sformułowania "Obóż koncentrecyjny" - ta nazwa funkcjinuje w powszechnym odbiorze jako miejsce eksterminacji ludzi i może urażać czyjes uczucia; proponuję: "miejsce kaźni bezbronnych psów lub "miejsce cierpień i zagłady bezbronnych psów";
zdjęcia oczywiście do wykorzystania; proponuje wykorzystać tekst z naszej strony fundacja-emir.org ( po kliknięciu w "Aktualności" a nast. "Krężel"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...