Jump to content
Dogomania

Pies w pociągu


Lady

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

spoko moja dozyca to jest gagatek z typu jak stane deba przed przerazonym czlowiekiem to bede miala ubaw do tego nie lubi glaskania przez obcych po glowie a zanurkowala glowa w tlum ludzi;)
warto wczesniej pojechac jedna stacje np my poszlysy na gleboka wode ;) ale wiecej strachu ialam ja niz fana a dziecie skonczylo na koniec lutego roczek;)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie co do podróżowania w TLK.
To tekst skopiowane ze strony [url]www.intercity.pl[/url] odnośnie podróżowania z psem.

"Dorosły podróżny może przewieźć jednego psa w wagonie klasy 1 lub 2, we wszystkich kategoriach pociągów, jeżeli: [LIST]
[*]posiada ważny bilet na przewóz psa oraz aktualne świadectwo szczepienia,
[*]pies trzymany jest na smyczy i ma nałożony kaganiec,
[*]współpodróżni w przedziale nie zgłoszą sprzeciwu (powyższe nie dotyczy psów - przewodników oraz psów służbowych),
[*]w wagonach sypialnych (WL) i z miejscami do leżenia (Bc) psa można przewozić pod warunkiem wykupienia wszystkich miejsc w przedziale.[/LIST] [B]Opłata za przewóz psa wynosi 15 złotych[/B].

Powyższe zasady nie dotyczą psów - przewodników osób niewidomych.

Nasz czworonożny przyjaciel nie może być trzymany na miejscach do siedzenia, leżenia lub miejscach sypialnych oraz nie może zakłócać ciszy nocnej. Podróżny odpowiada za stan sanitarny przedziału, w którym pies jest przewożony.

Za psy umieszczone w odpowiednich pojemnikach (klatkach, pudłach, koszach itp.) - przewożone w ramach bagażu podręcznego, nie pobiera się żadnych opłat. W ten sam sposób mogą być przewożone wszystkie zwierzęta domowe."

Niedługo planuje podróż z psem w klatce. Wobec tego pies jedzie za darmo, ale czy w takim razie moge wykupić miejsce leżące tylko dla siebie czy cały przedział? Nie widzi mi się jazda 9 godzin na siedząco ani tym bardziej wykupienie całego przedziału :/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Niby prawda choć ja nie raz jechałam z psem a nie byłam wtedy jeszcze pełnoletnia,
jeżeli nie masz 6 lat i kaukaza ze sobą to nikt się nie przyczepi

A ja mam inne pytanie może i nie związane z psami ale:
czy ktoś z was wie jak wygląda sprawa z rezerwacją przedziału w PKP

bo na zlot jedziemy większą grupą i miło by było zarezerwować przedział żebysmy nie musieli się rozsiadać po całym pociągu??

Link to comment
Share on other sites

czyli wystarczy ze bulwe wloze w transporter a nie ze musze latac po peronach i zgarniac ludzi ktorzy wezma na siebie bulwe ? a ja glupia latalam zawsze i wyrywalam kogo popadnie ktory jechal w kierunku tam gdzie ja zeby kupic bulwie bilet....ehhh...

chociaz tachac transporterek dla bulwy tez mi sie srednio usmiecha...:| a jak fan wpakuje do transporterka tez bedzie dobrze?:> i czy pies w tranporterku moze byc wtedy na jednego doroslego x2? tzn dwa psy w transporterku i jeden na smyczy na jednego ludzia? :D

Link to comment
Share on other sites

[B]mrowa[/B], na 1 dorosłego tylko 1 pies, niestety, transporterek nie pomoże :shake:

[B][COLOR=red]przy okazji chciałam przypomnieć, że w te wakacje Koleje Mazowieckie znów wprowadziły gratisowe przewozy dla psów (i rowerów)[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Ja wiozłam 2 psy w IC do POznania / i potem z Poznania - jednemu kupiłam normalnie bilet, a drugiemu w pociągu - do Poznania bilet specjalny, kosztuje ok 36 zł + 15 za wypisanie (było prawie pusto w wagonie i nie chciałam nikogo szukac, zeby mu "wcisnąc" psa. Z Poznania pani nie wiedziała nic o bilecie specjalnym, ale sama zaproponowała, ze wypisze na kogos z pasazerów. Jesli pies bedzie mały w klatce, to mysle ze problemów nie bedzie, ale to zależy na kogo sie trafi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']ale to zależy na kogo sie trafi.[/quote]


i to najwazniejsze zdanie !! ja wiele razy jezdzilam sama z 2 sznaucerami srednimi na jednej smyczy i w sumie tylko raz pani konduktor sie czepila ale gdy zobaczyla ze jade niedaleko stwierdzila ze ujdzie, reszta tylko kasowala bilety i szla dalej :roll:

Link to comment
Share on other sites

Offtop się zrobił na wątku CACIB Kraków, więc ja już się powstrzymam i dodam tutaj swoje trzy groszę z opowieści o pociągach :eviltong:
No więc, jechałam z znajomą, czyli dwie osoby+dwa psy. Kupowałyśmy bilety w obie strony. Na psim bilecie było 8zł. Ostatnio jechałam sama z psem, bilet znów w obie strony i za psa zapłaciłam 8zł. Kasjerka mnie policzyła teraz dodatkowo, czy wtedy nie doliczyła powrotu psiego? Bo mnie to ciągle zastanawia :roll: Chociaż bardziej bym się skłaniała ku temu, że wcześniej nie policzyła powrotu psiaków :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yuli_']Offtop się zrobił na wątku CACIB Kraków, więc ja już się powstrzymam i dodam tutaj swoje trzy groszę z opowieści o pociągach :eviltong:
No więc, jechałam z znajomą, czyli dwie osoby+dwa psy. Kupowałyśmy bilety w obie strony. Na psim bilecie było 8zł. Ostatnio jechałam sama z psem, bilet znów w obie strony i za psa zapłaciłam 8zł. Kasjerka mnie policzyła teraz dodatkowo, czy wtedy nie doliczyła powrotu psiego? Bo mnie to ciągle zastanawia :roll: Chociaż bardziej bym się skłaniała ku temu, że wcześniej nie policzyła powrotu psiaków :cool3:[/quote]
[B][I]Za pierwszym razem zapłaciłaś 8zł za dwa psy ? to w takim raziem razie za pierwszynm razem źle policzyłam , bo bilet w jedną stronę kosztuje 4zł :) za psa :eviltong:[/I][/B]
[B][I]Więc za drugim razem jechałaś dobrze :p[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']czyli 6kg psinka w transporterku i ON na smyczy z jedna osoba nie przejdzie?[/quote]
[B][I]hmm nie wiem jak to jest dokładnie....ale jeśli podobno jeśli ktoś jedzie z dwoma psami to jeden pies płaci 4zł a drugi normalnie jak człowiek...[/I][/B]
[B][I]Jeśli w pociągu jest tak samo jak np w tramwaju to jeśli psa masz na rękach to nie płacisz za niego bo liczony jest jakos bagaż podręczny...[/I][/B]
[B][I]zaraz poszukam i Wam napiszę.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']no wlasnie za malego psa w transporterku czyt Alfa 6kg w torbie to jak bagaz.. i nie palce.. a tylko za Cekina 4 zl za bilet.. lol[/quote]
[B][I]Poczytałam trochę na necie i doczytałam ,że nawet jak pies jest w transporterze to płaci się za niego bilet...ale to były informacje z 2006-2007 rok :eviltong:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Teraz przyjrzałam się temu biletowi kiedy jechałam z dwoma psami. Wygląda na to, że po prostu został policzony jeden pies(nie jestem pewna, bo po czym poznać, że to na dwa psy? piszę tylko, że ważny z biletem na przejazd nr. x i tyle) :crazyeye:
Dobrze, że nas wtedy dokładnie nie sprawdzał konduktor, bo mogłoby być nieciekawie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yuli_']Teraz przyjrzałam się temu biletowi kiedy jechałam z dwoma psami. Wygląda na to, że po prostu został policzony jeden pies(nie jestem pewna, bo po czym poznać, że to na dwa psy? piszę tylko, że ważny z biletem na przejazd nr. x i tyle) :crazyeye:
Dobrze, że nas wtedy dokładnie nie sprawdzał konduktor, bo mogłoby być nieciekawie :shake:[/quote]
[B][I]To babeczka w kasie się musiała rypnąć...[/I][/B]
[B][I]No podejrzewam , że jakby konduktor się doczepił do tego biletu to Wasze tłumaczenia mogłyby tylko po nim spłynąć i kara by poszła jak nic :shake:[/I][/B]
[B][I]a to tylko wina kasjerki...[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

My jechaiśmy w dwie strony Warszawa - Kraków. W obie bilet dla Baaja kosztował 15 złotych. W drodze powrotnej włączyli na w przedziale ogrzewanie, pies się zdenerwował, więc jechałam z nim na korytarzu. Jak się uspokoił i upewniłam się, że ogrzewanie już wyłączone jechaliśmy normalnie w przedziale :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...