Jump to content
Dogomania

Szkieleciki Wiki i Milka. Pati z przepukliną na brzuszku. Wiki i Milka już w DS. Pati szuka DS!


Ewa Marta

Recommended Posts

Wiki i Milka to dwie młodziutkie sunie, które dzięki wrażliwości ewu  i jej determinacji, żeby znaleźć dla nich ratunek zostały dzisiaj wyciągnięte z miejsca, w którym żaden pies nie powinien przebywać.

 

Informacje na ich temat były takie:

Sunia czarna:

około 1,5 roku
To mała suczka około 7 kg ,jest wysterylizowana.

 

Sunia szorstkowłosa

około roku
to mikro suczka około 5 kg
Bardzo wystraszona, miła do człowieka, potrzebuje pomocy.

 

Sunie mają dużo szczęścia, bo kiedy wczoraj została podjęta decyzja, że zabieramy je z Elą na DT do Ani, naszym zmartwieniem był ich transport do nas. Tu los nam sprzyjał, bo napisałyśmy maila do Ludki - wspaniałej i wrażliwej osoby z nieśmiałym pytaniem, czy byłaby taka szansa, żeby pojechała po sunie w weekend. Ludka odpisała szybko, że chętnie i nie musimy czekać do weekendu, bo ona ma ostatni dzień urlopu i może jechać we wtorek i małe przywieźć. Ta wspaniała dziewczyna po prostu wsiadła w pociąg i pojechała w świat ratować dwie malizny. Tak właśnie zwierzoluby spędzają swój urlop!!!

 

Sunie przyjechały w kontenerach. Były bardzo grzeczne w pociągu. Odebrałyśmy je z Anią z pociągu, wyściskałyśmy Ludkę i szybko ruszyłyśmy do weta, żeby zdążyć przed zamknięciem kliniki.

W samochodzie malizny zostały wypuszczone z kontenerów, dostały wodę, którą piły łapczywie. Dostały też po kilka ciasteczek, na które rzucały się łakomie. Po drodze zaprzyjaźniały się z Anią, a ja stękałam  jadąc z przodu, że też chcę je przytulać.

 

W gabinecie zachowywały się spokojnie. Najpierw na stół poszła Milka. Ten szorściak waży 5,3 kg. Kosteczki na wierzchu wszystkie, a na skórze mimo kąpieli w szamponie owadobójczym jeszcze ganiały pchły. Z powodu stresu temperatura nieco podwyższona, ale poza tym wszystko u niej w porządku. Grzecznie pozwoliła nawet obciąć pazurki, chociaż przy ostatnim miała dosyć i delikatnie łapała wetkę ząbkami za rękę. Ma przodozgryz dolnej szczęki, ale nie widać tego za bardzo. Ma też przerosłe mleczaki, które będzie można usunąć podczas sterylki.

 

Potem nastąpiła zamiana i badana była Wiki (czarna sunia). Taki sam szkieleton jak Milka, ale ważyła o cały kilogram więcej, bo 6,3 kg. To zastanowiło wetkę i zaczęła dokładniej ją sprawdzać, choć teoretycznie miala być wysterylizowana. Sprawdziła cycuszki, z których po naciśnięciu zaczęło lecieć mleko. Od razu przyszedł doktor Maciek i zrobił małej USG, które wykazało, że Wiki jest w wysokiej ciąży i trzeba na cito robić sterylkę. Mimo jej chudości sterylka umówiona została na dzisiaj na 9:30 rano. Pojadę po nią z samego rana.

 

Suczki dostały tabletki na odrobaczanie, zostały im założone książeczki zdrowia. Dostały też obróżki przeciwkleszczowe Foresto. Koszt wizyty lekarskiej, badania obu suniek, USG x 2, tabletek na odrobaczanie i dwóch obróżek Foresto to 220 zł. 

 

Już od rana prosimy o trzymanie kciuków za Wiki!!!!

 

 

W dniu 11 listopada do naszego DT u Ani przyjechała z tego samego miejsca niskopodłogowa 3-letnia Pati. W schronisku nazywana była Łatką, ale u Ani jest już Łatka - rezydentka, dlatego Elunia wymyśliła, że jak nie może być Łatka, to będzie Patka, a w skrocie Pati :loveu: 

Pierwsze oględziny suni przyniosły smutne refleksje, że tam, gdzie była nikt się o nią nie troszczył. Pogryziona przez pchły, z guzem na brzuszku wygląda marniutko. Naszym zadaniem teraz jest postawić panienkę szybko na nogi i poszukać super wspaniałego domku.

 

Ewu, dziękujemy Ci kochana za to, że masz odwagę wchodzić do takich miejsc i wyciągać te wszystkie nieszczęścia. To dla nas prawdziwe bohaterstwo i kłaniamy Ci się w pas za to. Twoje łzy, Twoje zalamania przeżywamy bardzo i obiecujemy, że zrobimy wszystko, żeby te sunieczki były szczęśliwe, bezpieczne i kochane!

 

 

Zdjęcia z wątku ewu:-) http://www.dogomania.com/forum/topic/142458-maleństwa-ze-schronu-błagają-o-ratunek/page-45

 

 

To jest Wiki:

DSC04930.JPG

 

 

To jest Milka:

DSC04937.JPG

 

A to jest Pati (Patka) - u mnie w domu

79505837790230779278.jpg

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:


POMOC RZECZOWA:

07.10. - Ludka - bezpłatny transport suniek pociągiem do Warszawy
07.10. - Ellig - obróżki Furkidz i wiesiołek na poprawę stanu skóry.

07.10 - Ewa Marta - smaczki dla suniek, transport wszędzie, gdzie to konieczne i stała dostawa pieczonych ciasteczek wątrobowych
13.10 - Ellig sprezentowała suniom:

            Animonda mięsne paski - 100 sztuk. 
           Chewies Kosteczki, półwilgotne - Drób, 4 x 200 g= 800g

           Sucha karma-12 kg Almo Nature

           Puszki-Almo Nature Classic, 6 x 95 g  -Medium, jagnięcina z ryżem

           Przysmak- Rocco Bar-B-Q, 36 sztuk - Wołowina

12.11 - Ellig - obroża Furkidz dla Pati

13.11 - Rita - Manusan 500 ml dla Patki

13.11 - Ellig - obroża przeciwkleszczowa Foresto dla Patki (110 zł)

20.11 - Ewa Marta - kabanoski, małe kosteczki - smaczki

01.12 - Dorota i Marek Ż. - 3 kg Hillsa odchudzającego dla Patki, smakołyki - gryzaki

21.04 - Ellig - Przysmaki (Dokas Paski do żucia, półwilgotne - 3 x 70 g (królik, jagnię, kaczka) 17,80 zł; Bosch Goodies Light, przysmak dla psa - 3 x 450 g  47,20 zł

 

 

BAZARKI:

27.10 - 183,20 zł - bazarek, który zrobiła Gusiaczek :loveu: http://www.dogomania.com/forum/topic/143276-rozliczam-ovolumen-3-bazarek-do-1810-godz-2000/#entry15833240 
07.11 - 17,90 zł - dopłata z bazarku Gusiaczka powyżej
24.11 - 129,20 zł - bazarek, który zrobila Gusiaczek :loveu: 
23.12 - 332,00 zł - bazarek, który zrobiła Gusiaczek! http://www.dogomania.com/forum/topic/144083-rozliczam-świąteczny-ovolumen-zaprasza-do-712-godz-2000/page-33

 

25.12 - 2.875,00 zł - bazarek biżuteryjny Ewy marty i Ellig

http://www.dogomania.com/forum/topic/144404-zakończony-i-rozliczony-mega-bazar-biżuterii-srebrnej-i-złotej-do-13-grudnia-do-godz-2000/page-1

 


 



INNE WPŁATY:

09.10.- 138,47 zł - od Ellig (300 zł podzielone na Reszkę i Wiki z Milką)

10.10 - 100,00 zł - od P. Beaty i Olisi:-)

13.10 - 50,00 zł - od Atulek:-)

14.10 - 185,00 zł - od Ellig ze sprzedaży znaczków pocztowych!

15.10 - 30,00 zł - od dorci01:-)

17.10 - 100,00 zł - od Usiatej (Podmcent)

23.10 - 73,00 zł - od dawid9t

29.10 - 100,00 zł - od Usiatej (Podmcent)

31.10 - 100,00 zł - od eossi

08.11 - 400,00 zł - od domku stałego Wiki

10.11 - 50,00 zł - od Pani Małgosi - rodzinki DS Wiki

15.11 - 70,00 zł - od Ellig ze sprzedaży starego fantu bazarkowego poza dogo

17.11 - 50,00 zł - od Pani Małgosi - rodzinki DS Wiki

18.11 - 50,00 zł - od Pani Doroty - DS Wiki

09.12 - 50,00 zł - od eossi

22.12 - 100,00 zł - od Pani Beaty i Olisi

14.02 - 200,00 zł - od Pani Agnieszki (adoptującej Patkę)

27.02 - 100,48 zł - od Mattilu dla Patki

 

W sumie zebrane: 5.484,26 zł


WYDATKI:

07.10 - 240,00 zł - DT Wiki i Milki 07-31.10.2014

07.10 - 220,00  zł - badanie wet., 2 x USG, 2 x odrobaczanie, 2 x obroże Foresto

08.10 - 8,27 zł - Tramal

08.10 - 330,00 zł - sterylka aborcyjna Wiki

26.10 - 380,00 zł - szczepienia wścieklizna i zakaźne, czipowanie dla obu suniek oraz badanie krwi Milki

06.11 - 300,00 zł - sterylka Milki plus Cimalgex przeciwbólowy

07.11 - 120,00 zł - DT Wiki 01-08.11 i Milki 01-16.11

12.10 - 350,00 zł - Pati - badanie krwi, pobranie rozmazu ze skóry, USG, odrobaczenie, szczepienia wścieklizna i zakaźne, duża     maść Oridermyl, obcinanie pazurków) 

12.10 - 18,47 zł - Augmentin

12.11 - 100,00 zł - DT Pati 11.11- 01.12

22.11 - 30,00 zł - DT Milki 17-22.11

22.11 - 75,00 zł - wet Pati (w tym duża maść Oridermyl, kolejne obcinanie pazurków)

12.12 - 195,00 zł - DT Milki 23.11 - 31.12

12.12 - 150,00 zł - DT Patki 02-31.12

12.12 - 81,29 - wet (usypianie do sterylki, leki na miesiąc)

09.01 - 155,00 zł - DT Milka 01-31.01

09.01 - 155,00 zł - DT Patka 01-31.01

16.01 - 150,00 zł - 15 kg karmy Lukullus i 6 puszek mięsnych

14.02 - 65,00 zł - DT Milka 01-13.02

14.02 - 70,00 zł - DT Patka 01-14.02

14.03 - 185,00 zł - DT Patka 23.02-31.03

02.04 - 150,00 zł - DT Patka 01-30.04

21.04 - 132,81 zł - 15 kg Josera miniwell (Patka podzieli się nia z Malutkim)

 

 

 

W sumie wydane: 3.660,84 zł

 

STAN KONTA: + 1.823,41 zł - 12823,40 zł = 0,00 zł

W dniu 28.04 pozostałe fundusze zostały przekazane na konto Miśka i Malutkiego - psiaków ze skarpy

 

Skany rachunków:

 

04315126348874473030.jpg

 

41104653012536350528.jpg

 

 

39692862456982087776.jpg

 

 

Rachunki Pati:

04008458667425440603.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki za Wiki. I przełamanie lęków Milusi.

 

Zbieram podziekowania az mi glupio, a w transport bylo zaangazowanych wiecej osob.  Mialam psiaki dostarczone do przedziału w pociągu. Milo bylo poznac AtaO :)

Link to comment
Share on other sites

Wielkie szczęście, że wybrałyście właśnie te sunie i że trafiły do Was tak szybko.

Wiki maleństwo, nie dość, że niedożywiona, to jeszcze musiała dzielić się pokarmem z potomstwem :(

Strach pomyśleć co by się z nią i szczeniakami działo w schronie.

Link to comment
Share on other sites

Powinny być kontrole schronisk... inspektorzy nie powinni przymykać oczu. Jak takie schroniska mogą w cywilizowanym kraju funkcjonować :(. Biedne maleństwa. Nigdy nie pogodzę się z tym wszystkim :(.

Święte słowa edek... Jak pomagać zwierzakom, gdy miejsca do tego powołane tak działają (lub raczej nie działają).ech..

A teraz kciuki za Wikusię. 

Link to comment
Share on other sites

No to witajcie w klubie, też mamy pannę jamnisię po aborcyjnej. Oczywiście wybiorę się na fotosesyjkę.

 

Dorotko, sesja przyda się bardzo! Nikt nie robi takich pięknych i adopcyjnych zdjęć jak Ty:-)

 

 

Trzymam kciuki za Wiki. I przełamanie lęków Milusi.

 

Zbieram podziekowania az mi glupio, a w transport bylo zaangazowanych wiecej osob.  Mialam psiaki dostarczone do przedziału w pociągu. Milo bylo poznac AtaO :)

 

Ludko kochana, dziękuję za przypomnienie o tych pozostałych cichych Aniołach, które wiozły malizny do Ciebie:-) Przepraszam, ale wczoraj zmęczona już byłam mocno, a przecież kilka osób było zaangażowane w tę akcję :smile: Na pewno przede wszystkim niezastąpiona ewu!!! a także  Panna Murple i Ata0:-) Wszystkim z całego serca dziękujemy!!!

 

Przywitam się u sunieczek i od rana trzymam kciiuki :)

 

Bardzo prosimy! Maleńka już pewnie po zabiego odsypia:-)

 

Wielkie szczęście, że wybrałyście właśnie te sunie i że trafiły do Was tak szybko.

Wiki maleństwo, nie dość, że niedożywiona, to jeszcze musiała dzielić się pokarmem z potomstwem :(

Strach pomyśleć co by się z nią i szczeniakami działo w schronie.

 

Tak naprawdę decyzję podjęła ewu. Wysłała nam zdjęcia 3 suniek. Ja myślałam o suni z obszarpanym uszkiem, ale ewu napisała na wątku, że najważniejsze jest zabrać te strachulce i tak wyszło.

Milka - szorściak narazie czołga się po działce na smyczy, ale Ania pod opieką Eluni szybko ją nauczy wszystkiego:-) A Wiki jest absolutnie kochanym słodziakiem, który pakował mi się w czasie jazdy na kolana. Po podaniu zastrzyku usypiającego zasnęła w moich ramionach w 3 minuty. Jest wykończona. W nocy niestety miała silną biegunkę, Anusia nie nadążała ze sprzątaniem. Dostanie dużą dawkę kroplówki w lecznicy i dodatkowo antybiotyk do domu.

Będzie dobrze, najważniejsze, że zdążyliśmy:-) W nocy maleńka szukała jakiegoś bezpiecznego kącika, prawdopodobnie chciała zrobić sobie miejsce do rodzenia.

 

Przywitam się u suczek.

 

Witamy i my:-)

 

Jak to dobrze, zę maluszki już u Ani :)

Ta sterylka to rzeczywiście w ostatnim momencie, mleko w sutkach pojawia się przed porodem...

 

Malagos, Ty pewnie znasz się lepiej niż ja. Wet powiedział, że ciąża jest tak wysoka, że nie daje się już wyczuć szczeniaczków. Ja wymyśłiłam sobie, że może schodzą już do kanału rodnego, ale nie wiem jaka jest prawda, a rano nie zapytałam w końcu weta. W każdym razie z cycuszków leci mleko, ale nie są jeszcze napęczniałe.

 

Powinny być kontrole schronisk... inspektorzy nie powinni przymykać oczu. Jak takie schroniska mogą w cywilizowanym kraju funkcjonować :(. Biedne maleństwa. Nigdy nie pogodzę się z tym wszystkim :(.

 

Nikt z nas się nie pogodzi:-( Możemy tylko walczyć o zmianę ustawy i ratować ile się da tych, które potrzebują pomocy:-)

Link to comment
Share on other sites

..i ja jestem u maleństw   :)

Dzięki dziewczyny, że je wzięłyście do siebie  :Rose:

 

Gdy pomyślę, że staramy się ratować te niektóre bidy z takich miejsc; szarpiemy się, szukamy kasy, przypłacamy to zdrowiem psychicznym a i fizycznym też, a oni w tych pseudoschronach" zrobili sobie z tego sposób na życie to szlag mnie trafia. Kontrole są  ..ale oni doskonale wiedzą kiedy i do nich się przygotowują. I tak w koło. Oni wyłapują psiaki my je wyciągamy i ratujemy, oni znowu wyłapują ..itd

Sorry za tą żółć, która mnie się ulała ..ale ta bezsilność jest straszna :-(

Link to comment
Share on other sites

Wiki śpi już smacznie w domu:-) Bardzo szybko się wybudziła. Zabieg zniosła rewelacyjnie.

 

W końcu dowiedziałam się dlaczego wet powiedział, że nie da się wyczuć szczeniąt. Jeśli ciąża jest wczesna, to można je wymacać. Jeśli macica jest już cała wypełniona i poród ma być lada moment, to brzuszek jest twardy i jak wielka kula. Miała w nim 4 szczeniaczki:-(

 

Maleńka wtuliła się mocno we mnie, kiedy wzięłam ją na ręce. W samochodzie początkowo nerwowa, w końcu ulożyła się na mięciutkim posłanku i prześcieradle i zasnęła. Jest tak chuda, że płakać mi się chce jak na nią patrzę :-( Może uda mi się zgrać w domu z komórki zdjęcie zrobione jej z góry. To po prostu szkietet jest:-(

 

Wiki dostała tramal na najbliższe dni. Dostała też antybiotyk 3-dniowy i jeśli coś będzie nie tak, w sobotę ponownie dostanie zastrzyk.

 

Jestem bardzo szczęśliwa, że sunie są u nas. Tym dwóm skarbom nic złego już się w życiu nie przydarzy...

 

Dziękuję, że jesteście tu z nami:-)

Link to comment
Share on other sites

Ewa Marta- dziękuję Wam.

W sobotę zabieram ze schronu tę maliznę terierkowatą. która miała jechać do Was.

 

Super! Czyli nikt jej nie adoptował? Ona powinna błyskawicznie znaleźć domek. Te nasze troszkę zaczekają. Trzeba je odkarmić, Milkę nauczyć chodzenia na smyczy i wysterylizować...

Link to comment
Share on other sites

Super! Czyli nikt jej nie adoptował? Ona powinna błyskawicznie znaleźć domek. Te nasze troszkę zaczekają. Trzeba je odkarmić, Milkę nauczyć chodzenia na smyczy i wysterylizować...

 

Jadę z Panią, która ją adoptowuje.

Jestem w stałym kontakcie, procedury uruchomione:):)

Link to comment
Share on other sites

Wiki śpi już smacznie w domu:-) Bardzo szybko się wybudziła. Zabieg zniosła rewelacyjnie.

 

W końcu dowiedziałam się dlaczego wet powiedział, że nie da się wyczuć szczeniąt. Jeśli ciąża jest wczesna, to można je wymacać. Jeśli macica jest już cała wypełniona i poród ma być lada moment, to brzuszek jest twardy i jak wielka kula. Miała w nim 4 szczeniaczki:-(

 

Maleńka wtuliła się mocno we mnie, kiedy wzięłam ją na ręce. W samochodzie początkowo nerwowa, w końcu ulożyła się na mięciutkim posłanku i prześcieradle i zasnęła. Jest tak chuda, że płakać mi się chce jak na nią patrzę :-( Może uda mi się zgrać w domu z komórki zdjęcie zrobione jej z góry. To po prostu szkietet jest:-(

 

Wiki dostała tramal na najbliższe dni. Dostała też antybiotyk 3-dniowy i jeśli coś będzie nie tak, w sobotę ponownie dostanie zastrzyk.

 

Jestem bardzo szczęśliwa, że sunie są u nas. Tym dwóm skarbom nic złego już się w życiu nie przydarzy...

 

Dziękuję, że jesteście tu z nami:-)

 

Ja również "

Jestem bardzo szczęśliwa, że sunie są u nas. Tym dwóm skarbom nic złego już się w życiu nie przydarzy...

 

Dziękuję, że jesteście tu z nami:-)"

Wszystkim serdecznie dziekuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wikunia śpi pod nogami Ani. Za nic nie chce położyć się na mięciutkim posłanku. Ania wymościła jej kocykami podlogę i maleńka śpi dosyć niespokojnie i czujnie. Za kilka dni na pewno dojdzie do siebie. Wieczorem pierwsza mala porcja jedzenia, a od jutra zaczynamy intensywnie odkarmianie:-)

 

Za to Milka zjadłaby konia z kopytami. Dostaje częste i male porcje jedzenia i stopniowo ośmiela się coraz bardziej. Dopóki ktoś siedzi, maleństwo jest śmiałe i rozbiegane. Paraliżuje ją podniesienie się z miejsca i widok stojącego nad nią człowieka. Nie chcę yśleć, co ona przeżyła:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...