Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

26 minut temu, Gabi79 napisał:

Bidulek jest bardzo chudy, drapie się, pewnie ma pchły. Jak chce go pogłaskać boi się. Nie wiem, jak wyjdę z nim na dwór, chyba nie da sobie założyć obroży. Stracha mam. Aha, kolacja zjedzona razem z tabletką na robale. Nie wiem jak mam mu zaaplikowac kropelki przeciwko pchlom? 

Najlepsze byłyby szelki.

Kropelki zaaplikuj na kark pomiędzy łopatkami tak, żeby nie dostał się tam pyszczkiem. Pilnuj, żeby nie polizały go pozostałe psiaczki.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, elik napisał:

Najlepsze byłyby szelki.

Kropelki zaaplikuj na kark pomiędzy łopatkami tak, żeby nie dostał się tam pyszczkiem. Pilnuj, żeby nie polizały go pozostałe psiaczki.

Dzięki Elu za wskazówki, tak właśnie chciałam zrobić, ale Gacuś jest niedotykalski. Próbowałam mu założyć smycz, bez obroży, tak na próbę, warczal na mnie i szczekał. Poszłam z Kajunią na spacer, Gacusia zamknęłam w pokoju, wracamy, a Gacuś leży sobie na poslanku, wtulony w pluszaki 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Bogusik napisał:

Gabrysia ma jakieś problemy ze wstawieniem zdjęcia,więc ja wstawiam Gacusia.Bidulek potrzebuje czasu aby mógł to wszystko ogarnąć, co się  w jego życiu dzieje....

716663020_WhatsAppImage2019-07-22at21_22_11.jpeg.93c5dd1a2952ed9959e65be5caacc879.jpeg

 

Dziękuję Bogusiu, idę spać, bo jutro pobudka o 4.30

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Bogusik napisał:

Gabrysia ma jakieś problemy ze wstawieniem zdjęcia,więc ja wstawiam Gacusia.Bidulek potrzebuje czasu aby mógł to wszystko ogarnąć, co się  w jego życiu dzieje....

716663020_WhatsAppImage2019-07-22at21_22_11.jpeg.93c5dd1a2952ed9959e65be5caacc879.jpeg

 

Okruszek malutki. W  kojcu  prawie mdlał ze strachu.

Gabrysiu  dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

Ten strach z pewnością  niebawem minie.

Maluszek szybko poczuje się bezpieczny.

Będziesz miała wspaniałego obrońcę, Gabrysiu.

Jeśli ma charakter podobny do Lonusi, to będzie chciał zjeść wszystkich, tylko nie Ciebie...

Oby tylko był zdrowy no i szybko znalazł kochający domek - życzę tego!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.07.2019 o 08:01, Gabi79 napisał:

Nie ma za co Basiu. Jeśli on ma 8-9 lat to nie jest jeszcze stary. Moja Kajunia ma około 8, a chwilami szaleje, jak szczeniak. Ale zdaję sobie sprawę, że dla większości ludzi 8 lat to dużo, przeważnie każdy chce młodego psa. "Rozwala" mnie stwierdzenie typu: "Szukam psa do trzech lat". A co z tymi, które mają więcej, zutylizować, albo niech zgniją w schronisku? Wczoraj dostałam nerwów, bo sąsiadka szukała psa dla mamy.miał być mały. Poszłam pokazać zdjęcia Diego. Okazało się, że pani ma już yorka. To już nie pierwsza taka sytuacja. Ktoś mówi, że chce pomóc psiakowi ze schroniska, a kupuje szczeniaka z pseudohodowli

Pies, to czlonek rodziny, z ktorym chcemy spedzic jak najwiecej czasu, wiec ja sie nie dziwie, zreszta w schronach tych mlodych dzieciakow, ktore w zyciu nie mialy latwo, tez sporo niestety.

Link to comment
Share on other sites

Wieści na szybko. Gacuś przespal noc na poslanku. Kupa była w całej kuchni i całej łazience. Siku pod prysznicem. Prawie nic nie zjadł. Boi się, ale jak wróciłam z Kają medal ogonkiem i piszczal z radości. O założeniu obroży nie ma mowy. 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Gabi79 napisał:

Wieści na szybko. Gacuś przespal noc na poslanku. Kupa była w całej kuchni i całej łazience. Siku pod prysznicem. Prawie nic nie zjadł. Boi się, ale jak wróciłam z Kają medal ogonkiem i piszczal z radości. O założeniu obroży nie ma mowy. 

Biedny malutki.Zapewne mordował się bo nie miał się gdzie załatwić.Brakowało mu trawki.Pies,który jest nauczony wychodzenia na dwór bardzo się stresuje tą sytuacją tj.zamknięcia w czterech ścianach bez możliwości wyjścia.Nawet może mieć kłopoty żołądkowe.

Jak masz w domu rękawice skórzane to wykorzystaj je do nałożenia szelek i obroży.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Biedny malutki.Zapewne mordował się bo nie miał się gdzie załatwić.Brakowało mu trawki.Pies,który jest nauczony wychodzenia na dwór bardzo się stresuje tą sytuacją tj.zamknięcia w czterech ścianach bez możliwości wyjścia.Nawet może mieć kłopoty żołądkowe.

Jak masz w domu rękawice skórzane to wykorzystaj je do nałożenia szelek i obroży.

Niestety nie mam rękawic. Sądzę, że Gacuś nie zna smyczy, ani obroży. Zazwyczaj każdy psiak kojarzy smycz z wyjściem na dwór, a Gacuś ucieka w popłochu. Nie mam pojęcia, jak mu założyć obrożę? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Gabi79 napisał:

Nie mam pojęcia, jak mu założyć obrożę? 

Gabryniu koniecznie szelki, nie obrożę i to  te quard, bo one są najbezpieczniejsze z tych w miarę tanich.

1917587845_szelkityoluquard.jpg.67aeb5aa4941cc02ccdd0acd8b0f1907.jpg

Można zamówić szelki na wymiar i z adresówką umiejscowioną na klamrze - nigdy się nie odczepi, nie rozkręci.

https://www.ohmypet.pl/dla-psa/szelki-guardy,khj/twoj-projekt-szelki-guardy-z-adresowka,pbcah

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Gabi79 napisał:

Niestety nie mam rękawic. Sądzę, że Gacuś nie zna smyczy, ani obroży. Zazwyczaj każdy psiak kojarzy smycz z wyjściem na dwór, a Gacuś ucieka w popłochu. Nie mam pojęcia, jak mu założyć obrożę? 

To trzeba kupić.Lepiej wydać kilka złotówek niż być pogryzionym.Takie rękawice robocze np.do spawania są w sklepach budowlanych,w marketach.

Tak jak elik bardzo dobrze radzi,nie tyle istotna jest obroża przy takim psie jak szelki pokazane wyżej.W rękawicach bez problemu je założysz.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, elik napisał:

Gabryniu koniecznie szelki, nie obrożę i to  te quard, bo one są najbezpieczniejsze z tych w miarę tanich.

1917587845_szelkityoluquard.jpg.67aeb5aa4941cc02ccdd0acd8b0f1907.jpg

Można zamówić szelki na wymiar i z adresówką umiejscowioną na klamrze - nigdy się nie odczepi, nie rozkręci.

https://www.ohmypet.pl/dla-psa/szelki-guardy,khj/twoj-projekt-szelki-guardy-z-adresowka,pbcah

 

Gabrysiu, jeśli zmierzysz Gacusia tak, jak pokazane jest na stronie, do której link masz w moim poście, który zacytowałam, to zamówię dla Gacunia takie szelki z adresatką.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, elik napisał:

Gabrysiu, jeśli zmierzysz Gacusia tak, jak pokazane jest na stronie, do której link masz w moim poście, który zacytowałam, to zamówię dla Gacunia takie szelki z adresatką.

Elu, bardzo serdecznie dziękuję, jak tylko Gacuś pozwoli się zmierzyć, to zrobię. On wcale nie jest wycofany, ani nic takiego. Musiał przejść potwtorną traumę w schronisku. Może był lapany na chwytak. Ogólnie jest kochany i slodki

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Gabi79 napisał:

Elu, bardzo serdecznie dziękuję, jak tylko Gacuś pozwoli się zmierzyć, to zrobię. On wcale nie jest wycofany, ani nic takiego. Musiał przejść potwtorną traumę w schronisku. Może był lapany na chwytak. Ogólnie jest kochany i slodki

To spokojnie czekamy kiedy chłopaczek pozwoli się zmierzyć :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A lubi jeść?

Co takiego znalazłam 

(Etapy nagradzane smaczkami,  pokazanie, podejscie,  smaczek położony na szelkach, wąchanie, dotkniecue szelek, ważne jest dotykanie rękami okolic szyi, dotykanie szelkami, dźwięk zapinania,  ..., Smaczek poprzez otwór, żeby sięgnął, nakladanie- smaczek, jeśli się nie cofa, ściąganie też  nagradza, 3sesje wystarczyły, ponoć)

https://youtu.be/k7edMjwEY1c

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, helli napisał:

A lubi jeść?

Co takiego znalazłam 

(Etapy nagradzane smaczkami,  pokazanie, podejscie,  smaczek położony na szelkach, wąchanie, dotkniecue szelek, ważne jest dotykanie rękami okolic szyi, dotykanie szelkami, dźwięk zapinania,  ..., Smaczek poprzez otwór, żeby sięgnął, nakladanie- smaczek, jeśli się nie cofa, ściąganie też  nagradza, 3sesje wystarczyły, ponoć)

https://youtu.be/k7edMjwEY1c

 

Świetnie, że to znalazłaś :) Podobnie można oswajać piesia z zakładaniem kagańca. W końcowej fazie oswajania można smaczek wkładać do kagańca i pies sam wkłada łebek.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, helli napisał:

A lubi jeść?

Co takiego znalazłam 

(Etapy nagradzane smaczkami,  pokazanie, podejscie,  smaczek położony na szelkach, wąchanie, dotkniecue szelek, ważne jest dotykanie rękami okolic szyi, dotykanie szelkami, dźwięk zapinania,  ..., Smaczek poprzez otwór, żeby sięgnął, nakladanie- smaczek, jeśli się nie cofa, ściąganie też  nagradza, 3sesje wystarczyły, ponoć)

https://youtu.be/k7edMjwEY1c

 

Dzięki, próbowałam czegoś w tym stylu wczoraj, ale z Gacka jest niezły cwaniak. Jest gorszy problem niż założenie szelek. Mianowicie, jak dzisiaj wyszłam z Kają wył i szczekał. Było go słychać na pół osiedla. Piąta rano. Nie wiem, czy będzie wył cały dzień? No nic, znowu się narażę moim wrogom i będą mnie straszyć eksmisją, policją itp. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.07.2019 o 09:27, Gabi79 napisał:

Niestety nie mam rękawic. Sądzę, że Gacuś nie zna smyczy, ani obroży. Zazwyczaj każdy psiak kojarzy smycz z wyjściem na dwór, a Gacuś ucieka w popłochu. Nie mam pojęcia, jak mu założyć obrożę? 

Gabrysiu on miał na szyi obrożę, zdjęto mu w schronisku.

Miałam kiedyś taką sunię pod opieką. Przez kilka dni nie było mowy o ubraniu szelek ani obroży. Któregoś dnia pozwoliła nagle na wszystko i potem już z niczym nie było problemu.Tym urody Gacuś:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mamy za sobą pierwszy spacerek. Jak wróciłam z pracy Kajunia oczywiście już była gotowa do wyjścia. Zanioslam zakupy do kuchni wracam, a tu Gaculek też przy drzwiach stoi. W tym małym chaosie udało mi się założyć mu smycz. Zawiazalam na niezliczoną ilość supłow i poszliśmy we trójkę. Na dworze Gacuś nie jest ani trochę lękliwy. Niczego się nie boi, szedł sobie jakby nigdy nic co jakiś czas znacząc teren. Po powrocie uwolnilam go ze smyczy. Znów mu się włączył strach i jak zbliżam rękę pokazuje ząbki. Ale pierwszy sukces spacerowy za nami, to najważniejsze. Zaopatrzylam się w duża ilość ręczników papierowych i płyn do podłóg. Muszę Gacusiowi założyć wątek. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...