Jump to content
Dogomania

iza121

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

About iza121

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

84 profile views
 1. to co napisała Bou, to jedno, drugie, związane jest z tym, że generalnie, jeśli to owczarek niemiecki z linii wystawowej, to nie zaleca się aby taki biegał przy rowerze
 2. Bou odpowiedziała adekwatnie np taki husky przebiegnie i 20km i będzie ok (też jeszcze zależy od nawierzchni) i nic mu się z łapami nie stanie ale już buldoga francuskiego będziesz reanimowal po 100m biegu
 3. Piękna dziewczyna, ale ogonek, to jakby mogła, to by pewnie sobie do brzucha dogiela :(
 4. Dwa psy i rybki i myślę, że to maks (w przypku psów), jeśli chodzi o moje możliwości czasowe zapewnienia im na adekwatny poziomie zarówno rozwoju poznawczego, jak i fizycznego.
 5. Jeśli otrzymałeś nie to, co zamawiales, to dlaczego nie skorzystles z darmowego zwrotu?
 6. I kolejna reklama... ehhh :/ że też na tym forum nie ma zgłaszania postów
 7. Może bokser? Raczej dość delikatne dla dzieci i zasadniczo przyjazne psy ( te co znam)
 8. A co się stało z zooplusem zdradzisz?
 9. Ale bidulek, że też ludzie doprowadzają, do czegoś takiego :(
 10. Ja brałabym owczarka niemieckiego. Obecnie mam dwa - ostatnio odoptowalam bidulke z miesiąc temu - dzieciaka podobno 11 miesięcznego. Nowy jest mocno w typie owczarka staroniemieckiego i takiego bym Ci proponowała. Ja sama jak widzę teraz różnice między moja dwójką w szybkości, zwinnosci, wytrzymałości nie wzięła bym po raz kolejny eksteriera. Po prostu uważam że te psy zostały skrzywdzone, głównie przez ten ścięty zadek, co sprawia, że poruszają się jak walec drogowy (to porównanie do staroniemieckiego :)) ogólnie istotne w tej rasie jest socjalizacja i konsekwencja (nie mylić z twarda ręką o której wiele stron, bo to dla mnie głupota), psy te są bardzo nastawione na człowieka i współpracę z nim, a dobrze socjalizowane są bezpieczne, tylko warunek jest taki, że są to psy, które nie mogą zostać pozostawione same sobie, bo zglupieja.
 11. Te nowofunlandy, które ja znam generalnie są przytulnymi misiami, ale długo nie zdającymi sobie sprawy ze swojej siły, także jeśli chodzi o dziecko to w tym wypadku spodziewalabyn się raczej zmiazdzenia aniżeli zjedzenia ;)
 12. Eee, co by to nie był za pies nigdy nie masz gwarancji, lepiej alarm założyć - poważnie, przytoczę ostatnie przypadki, które mi się przytrafiły. 1 pies po szkoleniu obronnym... weszłam przez bramkę na posesję, doszłam do drzwi do których zadzwoniłam otworzył właściciel w tym czasie pies ani razu nie zdążył nawet zaszczekac. 2 pies, który podobno nikogo nie wpuszcza weszłam przez bramkę (właściciele wiedzieli, że mam przyjść ale zapomnieli zamknąć go w kojcu) - pies biegł na mnie ja nie miałam gdzie uciec... i psisko przybieglo się przywitać i wtulic mi w nogi ( to był pierwszy mój kontakt z nim). Także pies jako obrona posesji, to nie najlepszy pomysł :) Zresztą rasa tu nie gra roli ostatnio Golden pogryzl w Polsce dziecko - tu rasa nie ma znaczenia Zachowanie w dużej mierze zależy również od wychowania i szkolenia.
 13. Czy ktoś to forum moderuje... w co drugim wątku reklamy na reklamach :/
 14. Biedny maluch, nie dosc, ze chory, to jeszcze straci dom :/ i przezyje kolejny stres. Masakra
 15. iza121

  Metamorfozy

  Piękne zmiany, a Beza z rezydetka wygladaja jak siostry :)
×
×
 • Create New...