Jump to content
Dogomania

Niewidomy 1,5 roczny Alfik w typie Shih-TZ już w DS.Widzi!


Anula

Recommended Posts

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kontaktogloszenia']Operacja zaczęła się później,ale już wiem że jest po wszystkim i Anetka jest pod gabinetem żeby odebrać Alficzka... Nie mam jeszcze żadnych szczegółów, więc dalej czekamy...[/QUOTE]

Dobrze, że już po!!!

czekamy

Link to comment
Share on other sites

Już po wszystkim,operacja przebiegła pomyślnie z soczewkami na obydwa oczka :)jest tylko problem z ciśnieniem w tych oczkach,jest za wysokie i Makila musiała jeździć po aptekach aby je wykupić zakropić dzisiaj.Oczęta bardzo zapuchnięte i założony ma kołnierz ... Jutro wizyta kontrolna o 18,pewnie będziemy wiedzieć coś więcej po kontroli. Trzymamy więc dalej kciuki za maluszka, niech wypoczywa i wraca do zdrówka aby mógł zobaczyć świat i swój nowy domek!!!
Makila jesteś WSPANIAŁA !!! Dziękuje Ci z całego serca za opiekę i troskę nad maluszkiem!!! Wiem ,że nigdy nie będę wstanie się odwdzięczyć za to wszystko co robisz dla Alfika!!! :loveu: :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kontaktogloszenia']Już po wszystkim,operacja przebiegła pomyślnie z soczewkami na obydwa oczka :)jest tylko problem z ciśnieniem w tych oczkach,jest za wysokie i Makila musiała jeździć po aptekach aby je wykupić zakropić dzisiaj.Oczęta bardzo zapuchnięte i założony ma kołnierz ... Jutro wizyta kontrolna o 18,pewnie będziemy wiedzieć coś więcej po kontroli. Trzymamy więc dalej kciuki za maluszka, niech wypoczywa i wraca do zdrówka aby mógł zobaczyć świat i swój nowy domek!!!
Makila jesteś WSPANIAŁA !!! Dziękuje Ci z całego serca za opiekę i troskę nad maluszkiem!!! Wiem ,że nigdy nie będę wstanie się odwdzięczyć za to wszystko co robisz dla Alfika!!! :loveu: :)[/QUOTE]

Kochany Alficzek:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie przepraszam za SPAM
[COLOR=#000000]Ale potrzebujemy pomocy!!!![/COLOR]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/254108-krakvet-Fundacja-nero-prosi-o-głosy"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...i-o-głosy[/URL]

[COLOR=#000000]potrzebujemy waszych głosów!!![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Witam, są dobre wieści!!! Alfikowi spada ciśnienie w oczętach i pan doktor powiedział że ta pierwsza doba była decydująca czy operacja się udała... jak na razie jest wszystko dobrze!!! :) Kolejna wizyta za tydzień,przez ten tydzień Alfik będzie miał zakrapiane oczka, antybiotyk i leki przeciwbólowe. Jeszcze ten tydzień trzeba na Maluszka dmuchać i uważać na niego.Z tym zakrapianiem jest niestety koszmar, bo Alfisiu za nic w świecie nie chce dać sobie zakropić kropelek, nawet ząbki mocno pokazuje... Podziwiam Makile nasza kochaną ,bo musi sobie sama z tym radzić...

Link to comment
Share on other sites

Rzadko się odzywam na wątku, ale wszystkie wiadomości są przekazywane na bieżąco ;)

Już widać efekty operacji, szczególnie przy kropieniu oczek :lol: przed operacją udawało się zakropić oczka z zaskoczenia, a teraz jak Alfik widzi że mam coś w ręce to jest ciężko. Gryzie i rzuca się tak, że ledwo można go utrzymać. Do kropienia oczu konieczne są minimum dwie osoby :shake:

Pan doktor powiedział, że Alfik jest jednym z grzeczniejszych pacjentów :crazyeye: - tak mniej więcej była moja reakcja :evil_lol:

Alfiś ogólnie jest grzeczny i przytulaśny pod warunkiem, że nie gmeram mu prz oczach :lol:

Najważniejsze, że wszystko jest ok i widzi.
Dzisiaj Pan doktor pokazał mi te sztuczne soczewki które Alfik ma założone. W oku wygląta to jak żelowa przeźroczysta kuleczka wielkości zielonego groszku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kontaktogloszenia']Już po wszystkim,operacja przebiegła pomyślnie z soczewkami na obydwa oczka :)jest tylko problem z ciśnieniem w tych oczkach,jest za wysokie i Makila musiała jeździć po aptekach aby je wykupić zakropić dzisiaj.Oczęta bardzo zapuchnięte i założony ma kołnierz ... Jutro wizyta kontrolna o 18,pewnie będziemy wiedzieć coś więcej po kontroli. Trzymamy więc dalej kciuki za maluszka, niech wypoczywa i wraca do zdrówka aby mógł zobaczyć świat i swój nowy domek!!!
Makila jesteś WSPANIAŁA !!! Dziękuje Ci z całego serca za opiekę i troskę nad maluszkiem!!! Wiem ,że nigdy nie będę wstanie się odwdzięczyć za to wszystko co robisz dla Alfika!!! :loveu: :)[/QUOTE]

Aż mi głupio :oops: Takie podziękowania należą się wielu osobm które pomagały jak mogły. Ktoś Alfika wyciągnął ze schroniska i przywiózł do mnie ;), ktoś inny wpłacał pieniążki na operację, a jeszcze inne cioteczki pomagały w znalezieniu domku. Ja akurat miałam wolny "kawalek podłogi" i bardzo się cieszę, że w ten sposób mogłam pomóc temu cudnemu maluszkowi.

Link to comment
Share on other sites

Pozytywne wiadomości bardzo cieszą. I Tak trzymać.
Za żadne skarby nie zdejmujcie mu kołnierza,nawet na chwilę.Może trzeć oczkami o różne przedmioty, bo gojąc się bardzo swędzą , no i powieki po zgoleniu rzęs też dają w kość.

Link to comment
Share on other sites

Makila największe podziękowania należą się Tobie Kochana oraz Anuli która założyła wątek Alficzka i pociągnęła go oraz wpłacała spore kwoty na Alficzka :) Dziękuję WSZYSTKIM za każdą pomoc maluszkowi!!!! Animalsi z Dębicy są wspaniali i im również dziękuje z całego serca!!!! Udało się pomóc kolejnej biedzie, a to właśnie o to chodzi w tym naszym pomaganiu :)
Alfik jeśli wszystko dobrze bedzie , pojedzie do domku juz a tydzień!!! pani Gabrysia nie może sie doczekać kiedy bedzie mogła go już zabrać i rozpieszczać!!! Sama bedzie jeździć taki kawał drogi na konsultację, a będzie ich jeszcze dwie bo nie wyobraża sobie żeby czekać jeszcze miesiąc na maluszka!!!Doktor nie widzi przeciwwskazań aby Alfuś pojechał do domku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kontaktogloszenia']Makila największe podziękowania należą się Tobie Kochana oraz Anuli która założyła wątek Alficzka i pociągnęła go oraz wpłacała spore kwoty na Alficzka :) Dziękuję WSZYSTKIM za każdą pomoc maluszkowi!!!! Animalsi z Dębicy są wspaniali i im również dziękuje z całego serca!!!! Udało się pomóc kolejnej biedzie, a to właśnie o to chodzi w tym naszym pomaganiu :)
Alfik jeśli wszystko dobrze bedzie , pojedzie do domku juz a tydzień!!! pani Gabrysia nie może sie doczekać kiedy bedzie mogła go już zabrać i rozpieszczać!!! Sama bedzie jeździć taki kawał drogi na konsultację, a będzie ich jeszcze dwie bo nie wyobraża sobie żeby czekać jeszcze miesiąc na maluszka!!!Doktor nie widzi przeciwwskazań aby Alfuś pojechał do domku :)[/QUOTE]

Czyli w przyszły weekend Alfiś jedzie do DS:multi::multi::multi:

Cudownie:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kontaktogloszenia']Makila największe podziękowania należą się Tobie Kochana oraz Anuli która założyła wątek Alficzka i pociągnęła go oraz wpłacała spore kwoty na Alficzka :) Dziękuję WSZYSTKIM za każdą pomoc maluszkowi!!!! Animalsi z Dębicy są wspaniali i im również dziękuje z całego serca!!!! Udało się pomóc kolejnej biedzie, a to właśnie o to chodzi w tym naszym pomaganiu :)
Alfik jeśli wszystko dobrze bedzie , pojedzie do domku juz a tydzień!!! pani Gabrysia nie może sie doczekać kiedy bedzie mogła go już zabrać i rozpieszczać!!! Sama bedzie jeździć taki kawał drogi na konsultację, a będzie ich jeszcze dwie bo nie wyobraża sobie żeby czekać jeszcze miesiąc na maluszka!!!Doktor nie widzi przeciwwskazań aby Alfuś pojechał do domku :)[/QUOTE] Bo w kupie siła!;) I w kupie raźniej;)! A jak na wątku jest dobra atmosfera, to możemy WSZYSTKO!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Makila']Aż mi głupio :oops: Takie podziękowania należą się wielu osobm które pomagały jak mogły. Ktoś Alfika wyciągnął ze schroniska i przywiózł do mnie ;), ktoś inny wpłacał pieniążki na operację, a jeszcze inne cioteczki pomagały w znalezieniu domku. Ja akurat miałam wolny "kawalek podłogi" i bardzo się cieszę, że w ten sposób mogłam pomóc temu cudnemu maluszkowi.[/QUOTE]

Jest Pani wspaniałą osobą:) Wiele osób pomogło Alfowi, ale to Pani zawdzięcza najwięcej - dom, opiekę, wizyty w klinice. To Pani z nim była w tych najtrudniejszych chwilach:) Czy zauważyła Pani już, że Alfiś widzi? Czy np. nie potyka się o jakieś rzeczy w otoczeniu, których wcześniej nie było? Co na ten temat mówi doktor?

Link to comment
Share on other sites

Alfik widzi na 100%

Widzi jak macham mu ręką przed oczami, widzi jak rzucam zabawki bo biegnie za nimi.
On chyba "uczy się widzieć". Jak rzucałam piłeczkę pierwszy raz, to się patrzył za nią i nie wiedział co to jest. Jak dałam mu powąchać i dopiero rzuciłam to pobiegł za nią.
Oczka wyglądają coraz lepiej. Opuchlinza prawie całkowicie zeszła i ma piękne brązowe oczy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...