Jump to content
Dogomania

Szerlok pocieszyciel


Recommended Posts

1tt006.jpg

 

Dziś rano Fredzia znowu biegała samopas. A ponieważ jest to sunia, która przenika przez ogordzenia bez problem, taka jest szczuplutka, a Szerlok uwielbia się z nią bawić, wpuściłam towarzycho do ogródka i niech szaleją. Co właśnie robią od blisko godziny! Jak się znudzą, to Szerlok ma już swobodne wejście do domu (z którego tylko on korzysta, Dziunia odmówiła wszelkiej współpracy w tym względzie), a Fredzia przejdzie między prętami w furtce. I spokój. Przepraszam za jakość zdjęcia, zrobiłam je przez szybę, na dodatek musiałam bardzo przyciąć bo połowę zajmowało odbicie lampy błsykowej  w tejże szybie.

Link to comment
Share on other sites

Cudne widoki.

Wczoraj tak ślicznie,słonecznie było.

Dzisiaj u mnie nawet jeden promyk nie zaświecił.

Mróz trzyma -8 w dzień.

Widzisz Irenko,mówiłam,że starsze psy trudno przekonać do nowych wejść/wyjść.

Ja to aż boki zrywam ze śmiech jak widzę moją Rasti przy otwartym balkonie.

Chce wyjść,ale stoi jak przed szklaną,niewidzialną ścianą i gna do drzwi wejściowych.

Link to comment
Share on other sites

Na to wygłąda. W związku z czym Szerlok niemal cały czas gania po ogródku, a Dziunia leży na jego kanapie i patrzy na mnie z pretensją. Ale się nie złamię. Może jak przyjdą dziki, to zapomni, że starego psa nie da się nauczyć nowych sztuczek. Bo to chyba tylko kwestia nawyków i braku odpowiedniej motywacji.

2i7vdqw.jpg

 

Świeta, święta...i po świętach.

Link to comment
Share on other sites

Sądząc po liczbie zatrzymanych w czasie Świąt pijanych kierowców, nie tylko moje psy nie wylewały za kołnierz! To oczywiście żarcik - kiedy podetknęłam Szerlokowi pod nos kieliczek z ajerkoniakiem, odsunął się z obrzydzeniem i popatrzył na mnie wzrokiem pełnym żalu: Przecież to nie kogel mogel (który po prostu UWIELBIA!)!

 

A dziś rano byłam na spacerze z trójnogimi psami! Ku mojemu zdziwieniu tylko Kajtuś szedł normalnie, chociaż było - 10 stopni. A jak się udała wycieczka do lasu z wnukiem? Ja też w sumie wolę to niż chlapę. Dlatego dziś rano ze zgrozą słuchałam opowieści o zbliżającym się ciepłym (!) froncie, który te piękne widoki zmieni w błotnistą breję. Nienawidzę naszego przejściowego klimatu! Nie mógłby być jakiś bardziej zdecydowany w te albo wewte? Kiedyś taki był.

Link to comment
Share on other sites

Wczorajsza wycieczka była w słońcu i w umiarkowanym mrozie, więc udana.

 

Wnuk i psy w zimowym lesie

 

[url=http://www.fotosik.pl]2a972dae06f707d5med.jpg[/URL]

 

Psy

 

[url=http://www.fotosik.pl]c3d59f6a3c87f147med.jpg[/URL]

 

Las

 

[url=http://www.fotosik.pl]879a1071c6698a38med.jpg[/URL]

 

Dzisiaj jest minus 16, ale może się ociepli? W planach - ponownie las. I sanki ;)

 

Też wolę zimowe klimaty, od chlapy.

Link to comment
Share on other sites

Ale pięknie! Chociaż ja zimę lubię... oglądać na zdjęciach ;)

 

 

na zdjęciach zima jest cudna, na zywo też, choć u nas śniegu tylko trochę mniej, niż cukru-pudru na świątecznej babce ;)

ale awaria ogrzewania w pracy tak mi dokuczyła, że wychodząc na mrożną ulicę wolę to, niż  "służbowe ciepełko" ;)

Link to comment
Share on other sites

Konfirm31 - fajne psy. Dobrze mają, że mogą tak z Tobą i z wnukiem chodzić na wycieczki. Moje też wycieczki uwielbiaja. Są dwa słowa, które muszę wypowiadać z wielką ostrożnością: "spacerek" i właśnie "wycieczka". Wzubdzają taki entuzjazm, że potem trzeba iść lub jechać, inaczej rozczarowanie jest za wielkie.

 

A jak Wasze zwierzaki znoszą Sylwestra? Zauważyłam, że w telewizorze mówi się o sposobach ulżenia im w tej halaśliwej okoliczności przyrody (ja też tego nienawidzę!). To duży postęp  w porównaniu z minionymi latami. Może kiedyś w dalekiej przyszłości dojdzie do takiej sytuacji, ze ludzie nie beda strzelac pod samym nosem biednych zwierzat. A moze w ogole przestana strzelac? (Eh, nierealne marzenie).

 

W każdym razie życzę Wam (i sobie), żeby przyszły rok był spokojny, dostatni i ciepły, żebyśmy miały jak najmniej kłopotów, problemów i zmartwień, żeby wszyscy, na których nam zależy byli zdrowi i zadowoleni i żebyśmy się mogły wreszcie poznac w realu! Zapraszam do Chotomowa.

Link to comment
Share on other sites

Irenko, lasów wokół Makowa - dostatek, a my z TZem - perypatetycy od zawsze. A psy - no, to wiadomo ;)

 

 

 Bliss zaraz po schronie, nie bała się ani burzy, ani petard. Teraz - trochę. Max - bardziej, ale też jest to do opanowania. Ogromnie bała się nasza poprzednia suka Buka i wszystkie Sylwestry

7b809e06067f38a5med.jpg

 

d614b887b9145ab7med.jpg

, spędzała w wannie, odmawiając wyjścia "za potrzebą" - i....wcale tych potrzeb nie przejawiając.

 

Nasza ostatnia tymczaska, Randa, też jak się okazało, panicznie boi się petard i to chyba jeszcze bardziej, niż śp.  Buka. Jej Pańciostwo(cudowni ludzie, tylko marzyć o takich właścicielach dla swoich tymczasów :) ), starają się na wszelkie sposoby   pomóc jej w tych lękach, bo u niej , to już niestety - fobia :(. Kupili jej kamizelkę antystresową, na zlecenie weta, podają Relanium, a po Sylwestrze, są umówieni z behawiorystką na odczulanie..... Suka cierpi, oni cierpią, a wszystko przez idiotów, którzy chcą sobie "postrzelać" :(. A tak na serio, to myślę, że Randę w poprzedni Sylwester(albo przy innej okazji "hukowej"), ktoś musiał ciężko wystraszyć, ale ona nam tego nie powie:(.

Będąc u mnie, też bała się huku (np startujących motorów, wystrzałów),ale aż takich problemów - nie było. Ale - to nie był Sylwester :(. Na motocykle, nawet przestała reagować.

Link to comment
Share on other sites

Moje psy się huków nie boją. Trochę się boję o Imkę tylko. No i wiadomo - na wsi jednak głośność sylwestrowej nocy jest nieporównywalnie mniej (i krócej) uciążliwa.
Zwierzaki znajomych i sąsiadów już co najmniej od tygodnia biorą środki ziołowe na wyciszenie, a na godzinę "0" dostały mocniejszy lek. Szkoda tylko, że na ludzką głupotę żadnych leków nie ma :(

A zatem życzę spokojnego i jak najcichszego wieczoru sylwestrowego, a na nadchodzący rok wszelkiej szczęśliwości, dobra, zdrowia i tego, żeby nam się nie przestało chcieć :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...