Jump to content
Dogomania

Postrzelony jamniczek Frodo- JUŻ W DOMU w SZCZECINIE


Isadora7

Recommended Posts

[quote name='__Lara']Wybaczcie, ale gdyby na dogo i w ogóle w zyciu każdy z nas stosował taki pragmatyzm to nikogo z nas by tu nie było. Bo po co pomagać jakimś zapchlonym, szarym burkom, które nie mają z nami wiele wspólnego. Nie lepiej odkładać na wczasy pod gruszą? Zastanówcie się... dla mnie to jest podła matematyka, która nic nie wnosi...

Zdaje sobie sprawę, że pies cierpi. Weźmy też pod uwagę, że każde żywe istnienie ma coś takiego jak wola życia.[/QUOTE]

Twierdzisz, że mowa o pieniądzach to " podła matematyka". Gdyby Wiosna dysponowała gotówką, to nie czekałaby 8 dni z psem po wypadku na profesjonalną diagnostykę, lecz zawiozłaby pieska do Kliniki o najwyższych możliwościach diagnostycznych. " Podła matematyka" towarzyszy nam obecnie w codziennym życiu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia-Bianca']Kochaj Go kochaj :)

bałam się tu wchodzić ...[/QUOTE]
[SIZE=5][FONT=arial black]Jessooo! ciotki będzie dobrze !!! musi być !!!![/FONT][/SIZE]
to jeszcze tylko ... Nescca poda nam nr konta PKO BP i te które mogą to proszę wpłacajcie! bo może być potrzebne na paliwo a wtym samym banku to będą za chwilę!...
... przed chwilą oddzwoniła Natalia Aleksandrov też z transportem! ..... życzy nam Powodzenia!!!!
... biorę to za dobry znak:loveu:

Edited by anica
Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Twierdzisz, że mowa o pieniądzach to " podła matematyka". Gdyby Wiosna dysponowała gotówką, to nie czekałaby 8 dni z psem po wypadku na profesjonalną diagnostykę, lecz zawiozłaby pieska do Kliniki o najwyższych możliwościach diagnostycznych. " Podła matematyka" towarzyszy nam obecnie w codziennym życiu.[/QUOTE]

i to niestety prawda :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anica'][SIZE=5][FONT=arial black]Jessooo! ciotki będzie dobrze !!! musi być !!!![/FONT][/SIZE][/QUOTE]
Rozumiem, że piesek po zbadaniu przez dr. Mederskiego, gdy będzie rokował pozytywnie, zostanie poddany zabiegowi operacyjnemu. 10 dni pobytu w Klinice po operacji. Po powrocie do domu?, będzie musiał być poddany intensywnej rehabilitacji, która może trwać kilka miesięcy. Ja musiałem u mojego pieska co 3 godziny wykonywać masaż i gimnastykę. Również pływanie w ciepłym basenie jest konieczne. Wiosna opiekuje się 30 pieskami. Czy znajdzie czas na rehabilitację Frodo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Rozumiem, że piesek po zbadaniu przez dr. Mederskiego, gdy będzie rokował pozytywnie, zostanie poddany zabiegowi operacyjnemu. 10 dni pobytu w Klinice po operacji. Po powrocie do domu?, będzie musiał być poddany intensywnej rehabilitacji, która może trwać kilka miesięcy. Ja musiałem u mojego pieska co 3 godziny wykonywać masaż i gimnastykę. Również pływanie w ciepłym basenie jest konieczne. Wiosna opiekuje się 30 pieskami. Czy znajdzie czas na rehabilitację Frodo?[/QUOTE]... i logicznego myślenia też!!!! Życie!!!!
... no i co ????...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Rozumiem, że piesek po zbadaniu przez dr. Mederskiego, gdy będzie rokował pozytywnie, zostanie poddany zabiegowi operacyjnemu. 10 dni pobytu w Klinice po operacji. Po powrocie do domu?, będzie musiał być poddany intensywnej rehabilitacji, która może trwać kilka miesięcy. Ja musiałem u mojego pieska co 3 godziny wykonywać masaż i gimnastykę. Również pływanie w ciepłym basenie jest konieczne. Wiosna opiekuje się 30 pieskami. Czy znajdzie czas na rehabilitację Frodo?[/QUOTE]

Na razie psiak jedzie do lecznicy. Jeśli weterynarz uzna ze nie ma jednak możliwości ratunku - to psiak zostanie uśpiony tam na miejscu. Jeśli Pies będzie nadawał się do ratowania to z pewnością przejdzie operacje po której zostanie klika dni w lecznicy. W tym czasie możemy znaleźć mu inny DT w którym nie ma takiego obłożenia psiakami i można się nim będzie intensywniej opiekować. Wiosna na pewno kocha Froda, ale faktycznie może warto pomyśleć o odciążeniu jej i znalezieniu innego DT.

Ja otrzymuję oczywiście deklaracje wpłaty - mogę dorzucić się 30 zł. Nesca podaj proszę nr konta bezpośrednio do ciebie. Podam go tej dziewczynie z FB i sama też skorzystam. :)

Jestem dobrej myśli. Oby się udało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Jesteś zadziorna! Jednak twoja miłość do zwierząt jest najważniejsza. Frodo gdyby mówił, napewno by Ci za troskę podziękował.[/QUOTE]

Dziewczyny, zanim zrobi się niefajnie - Pamiętajmy po co tu jesteśmy - Frodo na pierwszym miejscu.
Proszę trzymajcie za niego kciuki, módlcie się i myślcie o nim dobrze. Wszystko teraz mu się przyda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Twierdzisz, że mowa o pieniądzach to " podła matematyka". Gdyby Wiosna dysponowała gotówką, to nie czekałaby 8 dni z psem po wypadku na profesjonalną diagnostykę, lecz zawiozłaby pieska do Kliniki o najwyższych możliwościach diagnostycznych. " Podła matematyka" towarzyszy nam obecnie w codziennym życiu.[/QUOTE]



popieram Hektora w całej rozciągłości. Wiem ,że Wiośnie kamień spadł z serca.... dwoi się i troi żeby psiaka dobrze zabezpieczyć w podróży. Mąż w drodze do Wiosny. A Frodo zjadł dzis troszkę więcej niż zwykle :) Może chłopak wie ,że czeka Go długa droga!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca'] Mąż w drodze do Wiosny. A Frodo zjadł dzis troszkę więcej niż zwykle :) Może chłopak wie ,że czeka Go długa droga!!![/QUOTE]

Cały czas myślę o maluchu. Nie mogę się na pracy skupić. Oby my się udało. Jamnicza koleżanka Froda - moja Tequilcia też trzyma swoje psie kciuki za kolegę.

Nescca podaj proszę swój nr konta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Jesteś zadziorna! Jednak twoja miłość do zwierząt jest najważniejsza. Frodo gdyby mówił, napewno by Ci za troskę podziękował.[/QUOTE]
Wow ... ktoś się wreszcie na mnie poznał! .... masz rację!.. ale tu na dogo chcę się nauczyć ,pokory!....moja pyskata gęba już nie raz była przyczyną kłopotów... to co myślę!... mówię!... ale czy to zawsze jest dobre?!....ale się rozgadałam.. a jak Natalia zadzwoniła z transportem... to słowa nie mogłam z sensem powiedzieć....rozryczałam się:oops:... ale ten ,maluszek mnie z orbity wysadził:roll:!...
i racja chyba z tym największa ... że Moja miłość do zwierząt jest najważniejsza!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wszystko będzie szło ku lepszemu, trzeba kombinować małemu ds lub dt w Grudziądzu lub okolicach, bo wiezienie go z powrotem 400 kilometrów to ostateczność. Na wszelki wypadek trzeba by zacząć robić podchody ku temu zaraz po konsultacji u dra Mederskiego.

Ja też będę płacić z PKO BP i mogę przelać od razu do Neski to, co zadeklarowałam na transport - przydałoby się jednak, by ktoś przyjął odpowiedzialność za całą skarbonkę malucha, nie tylko transport, i raportował stan skarbonki na bieżąco, żebyśmy wszyscy wiedzieli na czym stoimy i ile w danej chwili na co brakuje - znacznie łatwiej mobilizować wtedy siebie i innych do dalszych zbiórek.

Kto zostanie skarbnikiem Frodo?

Link to comment
Share on other sites

[B]Podaję nr konta.NA pw[/B] JEŚLI KTOŚ POTRZEBUJE PROSZĘ PISAĆ


Jak ktoś wyśle to może zrobić post rozliczeniowy żeby nie za dużo... a jak będzie nadwyżka po rozliczeniu kilometrów to przeleję ją na konto organizacji która będzie zbierała na leczenie Frodo. Bedę dawała wieści z drogi..... Mąż jeszcze w drodze do Wiosny..... ma prawie 80 km. Ale jak tylko wyjadą z psiakiem od Wiosny dam Wam znać.

Edited by nescca
Link to comment
Share on other sites

[B]NR KONTA NA PW. KTO POTRZEBUJE TO PROSZĘ PISAĆ[/B] [B]DO MNIE [/B]Jak ktoś wyśle to może zrobić post rozliczeniowy żeby nie za dużo... a jak będzie nadwyżka po rozliczeniu kilometrów to przeleję ją na konto organizacji która będzie zbierała na leczenie Frodo. Bedę dawała wieści z drogi..... Mąż jeszcze w drodze do Wiosny..... ma prawie 80 km. Ale jak tylko wyjadą z psiakiem od Wiosny dam Wam znać.

Edited by nescca
Link to comment
Share on other sites

Nesca, podawaj ludziom nr konta TZ na PW.


Chcę Was uprzedzić, że dr Mederski bardzo się ceni i za sam pobyt w lecznicy trzeba zapłacić 100 zł/ doba bez leczenia. Raczej nie stosuje zniżek dla bezdomniaków.

Przy takich kosztach proponuję zrobić allegro cegiełkowe, jeśli jest jakieś konto fundacyjne do wpłat, bo na prywatne nie można robić takich akcji. Selenga robi piękne aukcje.


Jeśli Frodo zostanie w lecznicy to mogę do niego zaglądać i dowiadywać się o jego stan, powiedzcie o której mniej wiecej przyjedzie do klinki to może od razu tam pojadę.


Dr Mederskiego znam osobiście, korzystałam z jego usług przez 10 lat. Ostatnio nie korzystam ze względu na to, że mając 10 psów musiałam znaleźć tańszego weta. Co innego jak miałam jedynaka ;).

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z dr.Mederskim.... dr.czeka na Frodusia. Jednakże dr.prosił jeśli okazało by się że Frodo nie ma szans to żebyśmy nie ratowali Go za wszelką cenę i jeśli mały miałby skończyć na wózku to On będzie jednak zalecał eutanazję.... Dzwonił TZ....są w trakcie umieszczania Froda w aucie. SZEROKIEJ DROGI CHŁOPAKI.... MUSI BYĆ DOBRZE!!!! AMEN

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Twierdzisz, że mowa o pieniądzach to " podła matematyka". Gdyby Wiosna dysponowała gotówką, to nie czekałaby 8 dni z psem po wypadku na profesjonalną diagnostykę, lecz zawiozłaby pieska do Kliniki o najwyższych możliwościach diagnostycznych. " Podła matematyka" towarzyszy nam obecnie w codziennym życiu.[/QUOTE]

Zgadza się, tylko, że po to jest to forum żeby taką podłą matematykę przeskakiwać, a nie stosować jej w życiu.

Sorry hektor, ale sądząc po ilości Twoich wpisów na dogo (jak się mylę to sorry) to masz niewielkie doświadczenie z tym forum i ofiarnością oraz oddaniem dla zwierząt ludzi, którzy tutaj są. Możnaby niegrzecznie napisać: "mało widziałeś". Każdy ma prawo do zdania, ale Ty wypisujesz rzeczy typu: [I]"Po powrocie do domu?, będzie musiał być poddany intensywnej rehabilitacji, która może trwać kilka miesięcy. Ja musiałem u mojego pieska co 3 godziny wykonywać masaż i gimnastykę. Również pływanie w ciepłym basenie jest konieczne. Wiosna opiekuje się 30 pieskami. Czy znajdzie czas na rehabilitację Frodo?"[/I] i lekko nóż się w ręce otwiera. Można poszukać szybko kilka wątków psów, które są rehabilitowane i funkcjonują w dt, a ludzie z dogo służą kasą i pomocą jak się da w organizacji takiej rehabilitacji. Musisz więcej wierzyć w ludzi :)

Będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']Jestem po rozmowie z dr.Mederskim.... dr.czeka na Frodusia. Jednakże dr.prosił [B]jeśli okazało by się że Frodo nie ma szans to żebyśmy nie ratowali Go za wszelką cenę i jeśli mały miałby skończyć na wózku to On będzie jednak zalecał eutanazję..[/B].. Dzwonił TZ....są w trakcie umieszczania Froda w aucie. SZEROKIEJ DROGI CHŁOPAKI.... MUSI BYĆ DOBRZE!!!! AMEN[/QUOTE]


A można wiedziec dlaczego i JAKIE doświadczenie z życiem z psami na wózku ma rzeczony doktor? Czy tylko własne wyobrażenia na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...