Jump to content
Dogomania

Postrzelony jamniczek Frodo- JUŻ W DOMU w SZCZECINIE


Isadora7

Recommended Posts

Wiosno kochana. Dziękujemy ci ze tak długo opiekujesz się jamniczkiem i oczywiście rozumiemy twoje racje. Jednak weź pod uwagę że pieniądze które zbierzemy nie zebrałyby się na te sterylizacje czy karmy. Ludzie chcą uratować tego konkretnego jamniczka, więc dlaczego miałyby przepaść?
Osobiście jestem za opcją Grudziądza. Jeśli tam pracuje magik który czyni cuda z podobnymi przypadkami to po co jechać gdzie indziej. tez mam w Chorzowie fajnego weta, ale nie wiem czy robi aż takie cuda. Jeśli już chcemy go wieść gdziekolwiek - to tam gdzie jest największa szansa na pomoc.

Btw. mamy deklaracje z FB:

[URL="http://www.facebook.com/monika.fila.73"]Monika Fila[/URL] Pani Karolino proszę o nr konta na które mam przelać kasę, ile potrzeba na transport?

Link to comment
Share on other sites

Nie mam prawa o niczym decydować ani współdecydować, bo nie znalazłam Froda, nie opiekuję się nim w tej chwili, nie jestem lekarzem specjalistą, nie mogę zapewnić na leczenie Froda tylu pieniędzy, ile potrzeba i nie mogę zapewnić mu ani transportu, ani Domu ani przynajmniej tymczasowej opieki pooperacyjnej :(

Zadeklarowałam 50 zł, bo tyle mam w tej chwili, na pomoc w ostatecznym zdiagnozowaniu, czy pies ma szanse przynajmniej odzyskać kontrolę nad potrzebami fizjologicznymi, bo to jest najistotniejsze, by mu pomóc. Wrocław jest bliżej, czas ucieka, a ja już nic więcej nie mogę.

Prawdą jest, że nie wystarczy diagnoza, trzeba jeszcze zobaczyć, choćby bardzo mgliście, resztę przyszłości Froda - kto się nim dalej zajmie?

Bardzo żałuję, że nic więcej nie mogę.
Sen z oczu spędza mi tak samo spojrzenie Frodo na zdjęciu, jak i świadomość tego, co się dzieje w schroniskach i poza nimi - bo mam tę świadomość.

Nie uważam jednak, że zawsze w pierwszej kolejności należy ratować te najlepiej rokujące najmniejszym kosztem. Nie postępujemy tak wobec innych ludzi, więc nie możemy tak postępować wobec zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

WIOSNO DROGA.....czy ktokolwiek zarzuca Ci że jesteś"złą wiosną"? Przestań nawet tak myśleć. Jesteś pragmatyczką i ja
Ci tego zazdroszczę. U mnie jeszcze rządzi serce ....nie rozum. A często tego żałuję..... Niech Frodo jedzie gdziekolwiek gdzie tylko wykonają mu szczegółowe badania. Dr.Mederski widział zdjęcia.....ma sprzet i chce się podjąć leczenia. I nie jest naciągaczem. Jeśli nie widzi choć cienia szansy..... natychmiast o tym mówi. Ja już nie myślę nic....spałam 3 godz. Jestem pod tel.

Link to comment
Share on other sites

[B]Keakea[/B] [B]i reszta Cioteczek nie ma znaczenia czy możecie wesprzeć Frodo finansowo czy też logistcznie.[/B] Żadna z nas nie jest krezusem...
W tej chwili najważniejsze będzie rozsyłanie wątku, działania na FB, robienie bazarków fantowych i cegiełkowych- musimy zebrać kasę- bez Waszej pomocy będzie trudno...
Wiem jak pospolite ruszenie na wątku uratowało Aramisa przed zgniciem w punkcie, widziałam i sama pomagałam ,jak zbierano środki dla Tessy z nużycą(ogromne).
[B]Bądźcie pomagajcie, zapraszajcie....
Frodo Nas potrzebuje.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']WIOSNO DROGA.....czy ktokolwiek zarzuca Ci że jesteś"złą wiosną"? Przestań nawet tak myśleć. Jesteś pragmatyczką i ja
Ci tego zazdroszczę. U mnie jeszcze rządzi serce ....nie rozum. A często tego żałuję..... Niech Frodo jedzie gdziekolwiek gdzie tylko wykonają mu szczegółowe badania. Dr.Mederski widział zdjęcia.....ma sprzet i chce się podjąć leczenia. I nie jest naciągaczem. Jeśli nie widzi choć cienia szansy..... natychmiast o tym mówi. Ja już nie myślę nic....spałam 3 godz. Jestem pod tel.[/QUOTE]
[B]Nescca popieram, dzwoń do mnie jak coś zdecydujecie.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Jestem... wczoraj wieczorem jeszcze u mnie problemy!... przepraszam Froduś!... przeczytałam co mnie ominęło... powiem tak! ... [B]Nie chcę ,żeby cierpiał!!![/B]... to było pierwsze co pomyślałam jak się obudziłam!... więcej nie będę pisać co myślę...wysłuchałam wszystkich i może później ,powiem co czuję bo teraz trzeba działać!... chcę żebyście wiedzieli ,że możecie na mnie liczyć jeśli chodzi o Wrocław (gdyby ta ewentualność była brana pod uwagę!jednak jeśli mam wydać opinię naszym klinikom to...masówka ) jeśli lekarz w Grudziądzu to uznany autorytet to ... zresztą decyzja nie należy do mnie ,więc jeśli będzie taka potrzeba to piszcie ja będę starała się być dzisiaj jak najwięcej przy kompie ,oprócz pomocy logistycznej ,czy jakiejś innej? na szybko deklaruję na transport maluszka 50zł ...

Link to comment
Share on other sites

W tej chwili najważniejsza jest zbiórka pieniędzy. Konto jest , trzeba rozsyłać.Wiosna nikt z nas nie ma takiej kasy ale będziemy zbierać.
Na transport już jest wiele deklaracji, ja dorzucam do transportu 100 zł ,reszta deklarujących niech określi kwoty i wpłaci na cito na podane w pierwszym poście konto.
Muszę niestety teraz lecieć do pracy ale w wolnych momentach będę zaglądać.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG][QUOTE] Zamieszczone przez [B]nescca[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=19969335#post19969335"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]

WIOSNO DROGA.....czy ktokolwiek zarzuca Ci że jesteś"złą wiosną"? Przestań nawet tak myśleć. Jesteś pragmatyczką i ja
Ci tego zazdroszczę. U mnie jeszcze rządzi serce ....nie rozum. A często tego żałuję..... Niech Frodo jedzie gdziekolwiek gdzie tylko wykonają mu szczegółowe badania. Dr.Mederski widział zdjęcia.....ma sprzet i chce się podjąć leczenia. I nie jest naciągaczem. Jeśli nie widzi choć cienia szansy..... natychmiast o tym mówi.

[/QUOTE] ... Też się pod tym podpisuję! [B]SZACUN WIOSNO[/B]!!!... dokładnie tak ... ja właśnie pracuję nad sobą!...
logiczne myślenie w takich sytuacjach musi brać górę na emocjami! wtedy jest OK... albo? może?... to i to ???... i wtedy jest OK...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli da się poczekać do jutra to załatwimy to taniej. Ale musimy poczekać do jutra. Jubu mówił o 480 zł ale dzisiaj nie mógł, nie wiem ile Pati ale to uczciwa dziewczyna więc się dogadamy.Mówiłam,że Frodo zostałby w Grudziądzu, więc powrót kierowcy byłby do miejsca zamieszkania.
Chyba logicznie myślę?

Edited by ewu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewu']Jestem całym sercem za ratowaniem Frodo.
[B]Dziękuję, że wspieracie Frodo i też uważacie ,że nie można stosować wobec życia matematyki:"co się bardziej opłaca

Szanowne Cioteczki!
Skoro uważacie, że z kasą nie będzie problemu, to dlaczego nie skorzystałyście z oferty NatiiMar z Krapkowic, chętnej do przewiezienia Frodo do Grudziądza (0.80 za 1km =550,40 zł za 680 km). NatiiMar jest mobilna, jest szkoleniowcem, a zatem pies miałby profesjonalnego opiekuna w czasie podróży. Dlaczego pozwalacie psu cierpieć po wypadku od 8 listopada, tj 8 ddni. Skoro były możliwości finansowe , a wasza determinacja ratowania jamniczka tak wielka, to nie należało zwlekać, tylko natychmiast zawieźć pieska do Kliniki dysponującej wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym. Wszystkie spekulacje na dogo , jak do tej pory nic nie wniosły dla położenia kresu cierpieniu pieska. Pamiętejcie, że liczy się konkretne działanie i to w trybie natychmiastowym. Tak jak deklarowałem, wpłacę na transport 100 zł.
Fundacja Grey Animals, ING 54 1050 1504 1000 0023 5398 5498, Darowizna na transport.[/B]

Edited by hektor2461
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/126270-natalia-aleksandrov"][B]natali[/B][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/ranks/2dogomaniak.gif[/IMG][B]a.aleksandrov[/B][/URL]

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/user-offline.png[/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/reputation/reputation_pos.png[/IMG]
Poznań




[INDENT]Odzywam sie tutaj, bo nie wiem kiedy pw zostanie odebrane. Chętnie przetransportujemy psicę za zwrot kosztów paliwa - jest to dla nas 150zł w jedną stronę, więc wyjdzie dość sporo, ale można zorganizować transport dla większej liczby psów/kotów/świnek morskich czy innych stworów i wtedy załatwilibyśmy większe auto, niż osobowe. 602557035 - można dzwonić i dogadywać szczegóły. [/INDENT]

[INDENT] Przeprowadzam wizyty przedadopcyjne: Poznań i okolice.
Transportuję zwierzęta po kosztach benzyny.

[/INDENT]

[/QUOTE]znalazłam jeszcze tu! dzwonię ale nikt nie odpowiada!?.... jeśli ktoś będzie mógł też próbujcie!!!!
może oddzwoni...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461'][quote name='ewu']Jestem całym sercem za ratowaniem Frodo.
[B]Dziękuję, że wspieracie Frodo i też uważacie ,że nie można stosować wobec życia matematyki:"co się bardziej opłaca

Szanowne Cioteczki!
Skoro uważacie, że z kasą nie będzie problemu, to dlaczego nie skorzystałyście z oferty NatiiMar z Krapkowic, chętnej do przewiezienia Frodo do Grudziądza (0.80 za 1km =550,40 zł za 680 km). NatiiMar jest mobilna, jest szkoleniowcem, a zatem pies miałby profesjonalnego opiekuna w czasie podróży. Dlaczego pozwalacie psu cierpieć po wypadku od 8 listopada, tj 8 ddni. Skoro były możliwości finansowe , a wasza determinacja ratowania jamniczka tak wielka,[/B][/QUOTE]
Dzwoniłam wczoraj, rozmawiałam, dzisiaj nie mogła,jest w trasie. Najwcześniej mogłaby dzisiaj o 21-szej ale to bzdura gnać po nocy.
To nie my decydujemy o piesku , nie my się nim opiekujemy, my tylko walczymy o niego na tym forum.
Frodo jest u wiosny , to Ona się nim zajmuje i to do niej należy decyzja....Wiosna zawoziła piesia do Gliwic na konsultacje.
Nie uważamy,że nie będzie problemu z kasą i dlatego proszę o pomoc w rozsyłaniu i działaniach na FB, wierzymy ,że ludzie wesprą biedaka .

Edited by ewu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']WIOSNO DROGA.....czy ktokolwiek zarzuca Ci że jesteś"złą wiosną"? Przestań nawet tak myśleć. Jesteś pragmatyczką i ja
Ci tego zazdroszczę. U mnie jeszcze rządzi serce ....nie rozum. A często tego żałuję..... Niech Frodo jedzie gdziekolwiek gdzie tylko wykonają mu szczegółowe badania. Dr.Mederski widział zdjęcia.....ma sprzet i chce się podjąć leczenia. I nie jest naciągaczem. Jeśli nie widzi choć cienia szansy..... natychmiast o tym mówi. Ja już nie myślę nic....spałam 3 godz. Jestem pod tel.[/QUOTE]

Wybaczcie, ale gdyby na dogo i w ogóle w zyciu każdy z nas stosował taki pragmatyzm to nikogo z nas by tu nie było. Bo po co pomagać jakimś zapchlonym, szarym burkom, które nie mają z nami wiele wspólnego. Nie lepiej odkładać na wczasy pod gruszą? Zastanówcie się... dla mnie to jest podła matematyka, która nic nie wnosi...

Zdaje sobie sprawę, że pies cierpi. Weźmy też pod uwagę, że każde żywe istnienie ma coś takiego jak wola życia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anica']Ciotki!!!.. to nie nie ma być taniej!!! raczej teraz już wiemy ,że szybciej!!!... ma być?!...tak to chyba zrozumiałam... 100-200zł różnicy w tej sytuacji?.... może lepiej załatwiać szybciej?... przemyślcie to?...[/QUOTE]
Zgadzam się ale jutro piesek jechałby pod opieką a dzisiaj z kim z taksówkarzem??????????????
Chyba ,że Nescca pojedzie, bo wiosna pisała,że nie może.
W Grudziądzu jest Toyota obiecała pomoc logistyczną i czuwanie nad Frodo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Wybaczcie, ale gdyby na dogo i w ogóle w zyciu każdy z nas stosował taki pragmatyzm to nikogo z nas by tu nie było. Bo po co pomagać jakimś zapchlonym, szarym burkom, które nie mają z nami wiele wspólnego. Nie lepiej odkładać na wczasy pod gruszą? Zastanówcie się... dla mnie to jest podła matematyka, która nic nie wnosi...

Zdaje sobie sprawę, że pies cierpi. Weźmy też pod uwagę, że każde żywe istnienie ma coś takiego jak wola życia.[/QUOTE]
Pisałam to wiele razy... Dzięki ,że tak myślisz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewu']Zgadzam się ale jutro piesek jechałby pod opieką a dzisiaj z kim z taksówkarzem??????????????
Chyba ,że Nescca pojedzie, bo wiosna pisała,że nie może.
W Grudziądzu jest Toyota obiecała pomoc logistyczną i czuwanie nad Frodo.[/QUOTE]
Ok!... masz rację!... musimy brać pod uwagę komfort w czasie jazdy! to bardzo ważne!...

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=7][COLOR=#ff0000][B]hurra!!!! Mamy transport. Mój tz wziął urlop i za chwilę wyjedzie (musi dojechać 80 km do wiosny) nie wie czy wystarczy mu kasy na paliwo ponieważ mieszkamy na dwa domy więc jest cieńko ale w razie czego pożyczy!!!! Jezu...jak ja go kocham :)[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca'][SIZE=7][COLOR=#ff0000][B]hurra!!!! Mamy transport. Mój tz wziął urlop i za chwilę wyjedzie (musi dojechać 80 km do wiosny) nie wie czy wystarczy mu kasy na paliwo ponieważ mieszkamy na dwa domy więc jest cieńko ale w razie czego pożyczy!!!! Jezu...jak ja go kocham :)[/B][/COLOR][/SIZE][/QUOTE]



Kochaj Go kochaj :)

bałam się tu wchodzić ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...