Jump to content
Dogomania

toyota

Members
 • Posts

  8312
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

toyota last won the day on February 1 2013

toyota had the most liked content!

2 Followers

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  kuj.-pom.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

toyota's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

53

Reputation

 1. W naszym schronisku jest fantastyczny pies , który spełnia wszystkie wymagania, no może oprócz wieku. Jest nieco starszy. Jest miksem labradora z bokserem. Znamy jego przeszłość, wychowywał się z małymi dziećmi i z kotami na 4 piętrze w małym mieszkaniu. To święty pies. Ma na imię Bodzio: Jest oczywiście wykastrowany i posiada książeczkę zdrowia wraz z aktualnymi szczepieniami i profilaktyką przeciwpasożytniczą. Przebywa w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. Bodzio znalazł już fantastyczny dom :)
 2. Nie wiecie może, czy można jeszcze gdzieś kupić obroże od Taks ? Są jeszcze organizowane bazarki ?
 3. Hej dziewczyny , jakby co, to pod opieką mamy w tej chwili ok. 220 psów do wyboru do koloru ;) Strona się dopiero tworzy, jak coś do zapraszam do mnie po dokładniejsze info na temat psów: http://coz.grudziadz.org/doadopcjipies.html
 4. Chłopak trochę zmarnowany życiem, bo przyjechał do nas z innego schroniska o nienajlepszej reputacji. Ale charakter ma super.
 5. Po latach znów na dogo ;) Miło widzieć znajome nicki. Mam nadzieję, że zajrzycie do mnie :) Człowiek coraz starszy, trochę zmian mniejszych i większych , ale psy są ciągle ważną częścią mojego życia. Jestem teraz wolontariuszem w zupełnie innym przyjaznym zwierzętom i ludziom miejscu. Zatem przedstawiam Wam Bruna: Bruno to pies w typie owczarka niemieckiego w wieku ok. 6 lat. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony. Bruno jest uwielbiany przez wolontariuszy, grzecznie chodzi na smyczy, zna podstawowe komendy i lubi się bawić. Nie przejawia agresji do ludzi. Nie poszukujemy dla Bruna pracy stróża, ale domu, w którym będzie członkiem rodziny. Bruno przebywa w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. Jeśli chciałbyś go poznać, możesz zabrać go na spacer lub pobawić się z nim na ogrodzonym wybiegu. Zapraszamy ! COZ -tel. 56 450 42 28, wolontariuszka Joanna- tel. 605060617 Jeśli ktoś chciałby poogłaszać Bruna, albo go adoptować, to zapraszam !
 6. Pozdrowienia :)

 7. Skrętuś 7 marca 2017 r. odszedł jak żył, cichutko we śnie, za TM. Można usunąć ogłoszenia, bo jeszcze są na OLX: https://www.olx.pl/oferta/skretus-nieklopotliwy-psiak-ktory-zasluguje-na-milosc-CID103-IDdurXr.html Dziękuję Wszystkim, dla których jego los nie było obojętny, a przede wszystkim hotelikowi, który stworzył mu godne warunki do życia.
 8. Niestety kontakt się urwał po tej rewolucji na dogo :/ Ledwo odkopałam wątek i nie mam też wiadomości na pw, w których miałam nr telefonów :/
 9. Niestety TOZ ma coraz gorszą opinię, zapewne nie w każdym mieście tak jest, ale ta sytuacja tylko to potwierdza :/. Na przyszłość, spróbuj nagrać sąsiada z ukrycia jak bije psa. Zrób zdjęcia warunków w jakich przebywa. Z takim nagraniem są duże szanse, że zainteresuje się policja, organizacje, a nawet telewizja. Już była taka sytuacja i reakcja jest błyskawiczna. Wystarczy wrzucić na fejsa. Nawet z anonimowego konta, jeśli się obawiasz. Albo z konta jakiegoś zwierzoluba z innego rejonu Polski. Ważne, żeby podać lokalizację zdarzenia. Sprawa potoczy się sama. Szkoda Misia :(. To zdarzenie udało się nagrać: http://www.ekologia.pl/wiadomosci/rosliny-i-zwierzeta/katowal-psa-teraz-odpowie-przed-sadem,8774.html Nie wiem, czy sprawca został ukarany, bo od wyroku nakazowego się odwołał, ale najważniejsze jest, że psa udało się uratować z rąk zwyrola.
 10. Ja miałam taką sytuację rok temu, że ugryzł mnie mój własny pies, który miał ważne szczepienie na wściekliznę. Palec miałam mocno rozharatany, więc pojechałam do przychodni na zastrzyk przeciwtężcowy. Musiałam udać się najpierw do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie, a potem dopiero do zabiegowego, gdzie wsadzono mi palec w szynę i dostałam ten zastrzyk. Pani doktor powiedziała, że musi powiadomić sanepid, uprzedziła mnie, że to wiąże się z kwarantanną, pomimo że mówiłam, że to mój własny szczepiony pies, z którym śpię w łóżku i nie mam do niego o to pretensji ;). Po prostu spiął się z drugim moim psem (także zaszczepionym) i " zarobiłam" podczas ich rozdzielania. Powiedziała, że obligują ją do tego przepisy. Może to zależy od gminy ? Kwarantanna się odbyła, musiałam kilka razy stawić się z psem w lecznicy, chyba miał mierzoną temperaturę, nie pamiętam dokładnie. Zapłaciła za to gmina. U weta dowiedziałam się, że dzięki tak zaostrzonym przepisom, od dawna w regionie nie ma wścieklizny.
 11. Przerażające :(. Czekam tylko na dobre wieści. Daj znać, co to za świństwo. Może trutka na szczury, skoro wystąpiło krwawienie z przewodu pokarmowego.
 12. Radziłabym kupić maszynkę dla psa, a nie ludzką. Włosy ludzkie są dużo delikatniejsze i maszynka zwykła słabo się sprawdza na psach.
 13. Diana w szelkach EzyDog: fot. Marcin Wojtasik -Piknik Przyjaciół Schroniska Toruń :)
 14. Za tę cenę spokojnie można kupić szczenię ( psa) z dobrych, domowych i renomowanych hodowli, z metryką z FCI. A nawet taniej ! Ten szczeniak nie będzie może wybitnym przedstawicielem rasy (na moje oko główka coś mało okrągła- "jabłkowata"), ale wygląda na chihuahua. Miejmy nadzieję, że nie jest obciążony jakimiś wadami, które mogą wyjść w późniejszym czasie, np. zwichnięcie rzepki. Czy jest zaszczepiony na wirusówki ? Kompletu szczepień raczej nie ma, bo jest na to jeszcze za mały, więc raczej nie powinien wychodzić na spacery, chyba, że do przydomowego ogródka. Zastanawia mnie ten czip, czy tam są dane hodowcy czy wprowadzone zostały od razu wasze dane ? Nie należy kupować w takich miejscach, to są tzw. gównostowarzyszenia, których rodowody nie mają żadnego znaczenia, bo nie ma żadnej kontroli nad tym czy wprowadzone dane są prawdziwe i czy chociażby rodzice Twojego psiaka nie są spokrewnieni. Poza tym w takich miejscach nie jest uregulowana kwesta miotów od jednej suki na rok czy też wieku suki dopuszczonej do rozrodu, itd. co prowadzi do wyzysku i ma też wpływ na zdrowie szczeniąt. Jednak skoro już jest, to trzeba kochać i tyle. Natomiast podpytaj ojca, czy widział warunki hodowli i czy widział matkę szczeniąt ?
 15. Ja uważam, że należy interweniować, może nie karcić (w żadnym razie nie biciem), ale po prostu stopować młodego lub zapinać go na smycz (jeśli przesadza z zabawą), bądź czymś zająć podczas spacerów (wydawanie komend za smaki, może aportowanie, przeciąganie się zabawką), żeby nie tłamsił non stop staruszka. Niestety pomimo, że Twój pies jest być może charakterny, to musisz pamiętać, że z racji wieku na pewno odczuwa już zmęczenie i gorszą kondycję i trudno mu jest poradzić sobie z młodym, większym i silniejszym psem, do tego rozbrykanym, jak to dzieciak ;).
×
×
 • Create New...