Jump to content
Dogomania

Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich


Janosik

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja na początku sprzątałam ale... u mnie na osiedlu NIKT nie sprząta, a zwykłe torebki są rzeczywiście szkodliwe dla środowiska :( Jednak przed zimą mam zamiar znowu zacząć sprzątać, bo to co się dzieje na trawnikach na wiosnę to tragedia.
te ekologiczne torebki na pewno są dobrym pomysłem, jeśli nie kosztują majątku

Link to comment
Share on other sites

Refleksja na temat sprzątania: Na naszym osiedlu widziałam tylko jednych właścicieli, którzy oprócz nas sprzątają...W weekend napisałam do administracji osiedla z wnioskiem o specjalne kosze i inwestycje w edukację psiarzy, zamiast inwestycji w tabliczki [I]zakaz wprowadzania psów. [/I]Niełudzę się, że to podchwycą, ale sumienie mam czyste. I do głębi drażnią mnie docinki mieszkańców, którzy mają pretensje gdy wprowadzam psa na trawnik, a nie spytają czy nawet czy sprzątam. No nie przeleci nad trawnikiem przecież :niedowia:Czy ja podchodzę do pierwszego lepszego i oskarżam, że parkuje na miejscu dla niepełnosprawnych albo bije żonę?.. Nie, bo nie mam do tego prawa, jeśli nie wiem na pewno. Tak więc sprzątamy, a i tak czuję się winna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga&Baunty']ja na początku sprzątałam ale... u mnie na osiedlu NIKT nie sprząta, a zwykłe torebki są rzeczywiście szkodliwe dla środowiska :( Jednak przed zimą mam zamiar znowu zacząć sprzątać, bo to co się dzieje na trawnikach na wiosnę to tragedia.
te ekologiczne torebki na pewno są dobrym pomysłem, jeśli nie kosztują majątku[/quote]
Oczywiście, że torebki foliowe są nie ekologiczne w przeciwieństwie do 100% biodegradowalnej psiej kupy (po tygodniu nie ma po niej śladu) i sama mam, z tego powodu, mieszane uczucia sprzątając po swoich psach :roll:, ale cóż moje psy, mój obowiązek i nie ma dyskusji! Po za tym nie kupuję w tym celu specjalnie nowych torebek (chyba że ktoś podał by mi namiar na te ekologiczne :razz:), ale zużywam te worki, które i tak już pojawiły się w obiegu. W tym celu skrupulatnie kolekcjonuje wszystkie reklamóweczki, które są mi wciskane w każdym możliwym sklepie i bez których nie było by możliwe kupienie np. czterech marchewek, kiści winogron lub trzech cebul, bo przecież święty kod kreskowy trzeba na coś przykleić ;). Dzięki takiemu działaniu czuję się odrobinę mniej winna :oops:

A dziś znów dwie Starsze Panie pochwaliły mnie za sprzątanie o moich psicach!!! :multi: To na prawdę miłe uczucie, gdy ktoś docenia "pracę u podstaw" ;)
Szkoda tylko, że inni psiarze w dalszym ciągu patrzą na mnie jak na kosmitę... :sad:

Link to comment
Share on other sites

[B]Justynak [/B]do zużywania foliowych torebek mam kupki dziecięce - pampers wyrzucony "luzem" do kosza potrafi zasmrodzić całe mieszkanie... te dla psów kupuję, bo... są czarne i nie widać co jest w środku ;).
A jeśli chodzi o "biodegradowalność" psich kup, to czy wiecie, że.... one NISZCZĄ trawniki? Mają zbyt wysokie stężenie wielu związków przez o trawa jest po prostu wypalana. Mogłam to doskonale zaobserwować u moich dziadków - pies jest nauczony załatwiać się tylko w 1 miejscu. Mimo, że chodzi się tam najmniej, a kupy są codziennie sprzątane to trawa jest tam w najgorszym stanie. W miejscach, gdzie trawa jest deptana praktycznie cały dzień, ale pies się nie załatwia trawa jest bardzo ładna :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Justynak [/B]do zużywania foliowych torebek mam kupki dziecięce - pampers wyrzucony "luzem" do kosza potrafi zasmrodzić całe mieszkanie... te dla psów kupuję, bo... są czarne i nie widać co jest w środku ;).
[/quote]
To ja jestem mega ekologiczna. :eviltong:

Mam reklamowki - "biodegradowalne" - (pewnie to sciema, ale wole w to wierzyc :roll:) ze sklepow, w nie pakuje pampersy, o ile nie uda mi sie wywalic z nich kupy do kibelka, ide z nimi do smietnika, tam odwiazuje reklamowke i wyrzucam same papmersy, a do reklamowki zbieram psie kupy ( z obu suk do jednej, bo sraja synchronicznie na szczescie :evil_lol:)

A zbieram kupy juz hoho, albo nawet dluzej i efekt taki, ze na moim osiedlu sa juz 3 osoby sprzatajace po swoich psach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']A jeśli chodzi o "biodegradowalność" psich kup, to czy wiecie, że.... one NISZCZĄ trawniki? [/quote][B]Bonsai [/B]chyba rozmawiamy o różnych sprawach, bo że pozwolę sobie zacytować za Wikipedią,[B] "Biodegradacja[/B] ([URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Gr."]gr.[/URL] [I]bios[/I] - życie, łac. [I]degradatio[/I] - obniżenie) to biochemiczny[COLOR=Black] rozkład związków organicznych przez organizmy żywe (bakterie, pierwotniaki, promieniowce, grzyby, glony, robaki) na prostsze składniki chemiczne."[/COLOR] i z niszczeniem trawników ma to niewiele wspólnego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda25']Bonsai gdzie można kupić czarne worki?[/quote]
W jakimś sklepie internetowym je zamawiałam, ale nie pamiętam jakim... a że robiłam wielkie zamówienie [10 opakować po 4 rolki - w 1 rolce 20 woreczków] to wiedziałam, że na dłuższy czas mam spokój nie nie zapisałam nazwy sklepu :oops:. A... ale widziałam gdzieś czarne, foliowe torebki ekologiczne [na psie kupy], ale niestety nie mam już linka :-(. Trzebaby ten temat przekopać, bo tutaj kiedyś był ten link podany :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='patch75']ja tez zawsze ponownie wykorzystuje reklamowki z supermarketow, ale chetnie poszukam bardziej ekologicznych alternatyw.[/quote]

Tesco daje taką alternatywę. Ich torebki, które można wziąć za darmo są robione podobnie jak te z fimy biobag/psipakiet

Ale tak naprawdę torebki foliowe produkowane z wykorzystaniem masy kukurydzianej są ekologiczne o ile rozkładana są w specjalnych kompostownikach. Jak wiadomo w Pl takich nie ma :) zatem i tak zwykły poliester rulezzzz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Pewnie, lepiej nastac na srodku i zostawic! To za to nie jest wstyd![/quote]

Ostatnio poszlam z Argo na plac zabaw, tzn PRZED plac zabaw po mojego brata a on jak na złość zaczął robic kupe na środku ładnego trawnika przed placem, gdzie biega sporo dzieci.
Oczywiście mamy dzieci patrzały sie na mnie jak na głupią..
to wziełam przejrzysty foliowy woreczek i posprzątałam.
No i na końcu sie okazało, ze szłam przez pół miasta z psią kubą w ręce, bo nigdzie kosza na śmieci nie było... :roll::roll:
nie wspominając o tym, że jak sprzątałam ludzie sie na mnie patrzeli jak na nienormalną :roll:
Wiec jak z nim ide to wole zostawic albo piaskiem przysypać.

Link to comment
Share on other sites

My z Agą uparcie sprzątamy, ale niestety przyznam się, że stosuję nieekologiczne woreczki śniadaniowe- bo na eko mnie nie stać :shake: Za to efekt pozytywny, to to to, jak patrzą na nas sąsiedzi, bo to te "co to sprzatają". No i w efekcie nikt się nas nie czepia....
...ale to, co mnie irytuje, to brak kubłów, czy koszy w centrum Wrocka, okolice Rynku to istna pustynia, mało jest normalnych koszy, a o "psich" to pomarzyć można.

Link to comment
Share on other sites

Ja stosuję ręczniki papierowe, takie grubsze... Produkcja papieru też jest nieekologiczna, ale przynajmniej nie rozkłada się kilkaset lat :cool3: Oczywiście, dostałam już ochrzan za niezbieraczy już kilka razy, zwykle bardzo chamski i agresywny, mimo że jestem jedną z niewielu zbierających :shake: Jak pokażę woreczki/ręczniki i mówię, że to na kupy to zwykle "obrońcom czystości" się nieswojo robi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

zmierzchnica,no wlasnie, w poblizu mnie panuje chamskie podejscie do takiego, ktory jako JEDYNY sprzata na osiedlu!nikt nie przyczepi sie do kogos, kto ma jednego rasowego pieseczka i nie sprzata,tylko do kogos, kto sprzata i ma 3 psy schroniskowe! tak to tylko Polak potrafi! totalna chamowa! ale ja uwazam, ze nadal tzreba robic swoje, ale w kasze sobie dmuchac nie mozna dac, jesli ktos ma problemy ze zrozumieniem ze slyszenia,jak sie do niego mowi: Ja sprzatam ,prosze sie przyczepic do tych, co tego nei robia! A przyczepiaja sie tylko te osoby, co w zyciu nie maja co robic, ktorzy zamiast zrobic cos pozytecznego dla spoleczenstwa, zaangazowac sie w pomoc ludziom czy zwierzetom szukaja zaczepki u kogos kto odbiega od normy!

Link to comment
Share on other sites

Do mnie sie juz przyzwyczaili chyba, od kiedy widzac ze schylam sie po kupe mojego psa, powiedzialam "Co - przezyla wlasnie Pani szok kulturowy?"
Pracuje w szkole i juz nawet moi uczniowie nie reaguja, kiedy "paniuski" na boisku szkolnym wyprowadzaja swoje psy, a ja otwieram oko i sie dre, ze po sobie trzeba sprzatac! Zle napisalam - chyba reaguja, bo coraz cxzesciej patrza na mnie z haslem "Leciec z woreczkiem?"
Moze to i smieszne,ale niedawno przyznala mi sie moja uczennica, ze zaczela sprzatac po swoim psiaku:):):P

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że ci, co nie zbierają po prostu się nie przejmują ;) Uważają, że ich pies nawozi trawnik, więc kąśliwe komentarze puszczają mimo uszu. My się przejmujemy, próbujemy wyjaśniać, dlatego do nas łatwiej się doczepić. (My= osoby zbierające, dbające o czystość i zdanie innych). U mnie w mieście normą jest wypuszczanie psów na "całodzienny spacer", przy czym psy te włażą na obce podwórka, obsikują co się da i tym podobne. Niesprzątający właściciele nie robią raczej wrażenia :cool3:

Mi w zasadzie nie chodzi o to, że ktoś się czepia, tylko o sposób w jaki to robi. Ktoś się drze do mnie 'ej ty ej ty! czemu ten pies zawsze sra tutaj! muszę to potem zbierać!'. Ani ja 'ty' dla tej osoby nie jestem, mimo że młoda jestem to nie życzę sobie takiego spoufalania. Mój pies nie sra tylko kupę robi;), w ogóle tam się nie załatwia zresztą, a gdyby - to zbieram. To ostatnie wyjaśniłam panu, na co on odparł kąśliwie "ta, ciekawe". Pokazałam woreczki na kupy, uzyskałam burkliwe "przepraszam" i pan teraz udaje, że mnie nie widzi. A ja się na jego widok promiennie uśmiecham :evil_lol: Bo co innego zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...