Jump to content
Dogomania

Ninka pojechała do domu :) czyżby pech się skończył ;)


sylwija

Recommended Posts

[quote name='Lobaria'](...)Mam tylko zastrzeżenia do owej rekompensaty dla tych tzw ludzi, bo to ich nauczy, że znęcanie się to dobry interes i po odebraniu jednego, będą mieli następnego psa w nadziei, że znów ktoś za jego odebranie np. postawi wódkę.(...)[/QUOTE]

Nie o taką rekompensatę mi chodziło. Trzeba być elastycznym i dostosować działanie do okoliczności. Ostatnio udało mi się odebrać szczeniaka, "płacąc" za niego workiem karmy, ponieważ na posesji był jeszcze jeden, dorosły pies. Ludzie myśleli, że zrobili dobry interes, a karmę i tak miałem im zostawić bez względu na efekt "negocjacji".
Mam kilka pomysłów, ale z wiadomych względów nie napisze o tym na wątku (innym też sugeruję powściągliwość w tym względzie).

Link to comment
Share on other sites

Juz powsciagliwosc to chyba dawno temu trzeba bylo przemyslec:-).
Stowarzyszenie Przyjaciol Zwierzat Azyl z Białej Podlaskiej zajmuje się juz sprawą. Wiec mamy nadzieję, że wszystko zakończy się pozytywnie. Ja na pewno będę uczestniczyć we wszystkim i wam zrelacjonuje :-)
Czy mogę prosić o kontakt osobę, która planuje do nas przyjechac po psiaki?

Link to comment
Share on other sites

A można jaśniej? Czy wspomniane stowarzyszenie ma zamiar odebrać psiaki w majestacie prawa? Jeśli tak, to wydaje mi się, że powinniśmy poczekać na efekt ich działań i wyjechać dopiero na sygnał, że wszystko poszło zgodnie z planem.
Niestety, trzeba też założyć, że to się nie uda akurat w tym dniu (z różnych względów), a wtedy nasza misja mija się z celem.
Szkoda tracić czas i gonić auto wiele km.
Jeśli coś źle zrozumiałem, proszę o sprostowanie.

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki za sprawne i szybkie odebranie zwierzaków. Iza dzisiaj sprawdzała domek w swej najbliższej okolicy, 5 minut od domu. Jesli sunia dogada się z kotami (pytałam Izy - po posesji krecił się kot wiec jest taka szansa) to nie pojedzie do hoteliku tylko na umowie dt , która po strylizacji zmienia status na ds - trafi bezposrednio do nowego własciciela.

Link to comment
Share on other sites

Biedny psi los widać wszędzie. Ja już czasami łapię się teraz na tym, że jadę ulicami miasta i zerkam, czy nic przypadkiem złego się nie dzieje. Jakiś czas temu widziałam huskiego. Leżał często ma chodniku jednego z bialskich osiedli. Spokojny, stateczny, wręcz można powiedzieć dumny. Ta rasa ma coś takiego w sobie, że zapiera dech jak na nie patrzysz. Nieopodal były domy jednorodzinne. Widziałam go raz, widziałam drugi. Przejeżdzałam myśląc, ale ktoś ma pięknego psiaka. A niecały miesiąc temu dowiedziałam się, że ta psina była bezdomna!!! Wobrażacie sobie? Nigdy bym nie powiedziała. mało kto by powiedział. Dwa lata spędziła na ulicy...Pracownicy schroniska pojechali po nią, bo podobno zaczepiła jakieś dziecko. Nie zrobiła krzywdy, pewnie dziecko szło z kanapką i poczuła jedzenie. A zrobiła się z tego afera. Schronisko pojechalo po psa na to osiedle, a okoliczni ludzie skandowali ,,Uciekaj, uciekaj" przyzwyczajeni widocznie do widoku pięknego stworzenia na tej ulicy. A teraz siedzi biedne stworzenie na schroniskowej budzie i patrzy tymi smutnymi oczami przez kraty. Nie ma już tej wcześniejszej dumy, która zapierała dech w piersiach. Echhh...Oby jak najszybciej znowu psiak mógł się cieszyć życiem i miłością dobrego człowieka. Dla tej naszej biedaczki po którą jutro jedziemy też życzę tego samego. I od razu dziękuję bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla niej. Jesteście ludzmi, którzy naprawdę zasługują na miano ,,człowieka".

Link to comment
Share on other sites

Jutro po 10-tej wyruszamy w drogę. W Białej będziemy ok. 12-tej, a na miejscu o 12:30. Nie przewidujemy powrotu na pusto.
Mam już opracowany plan działania, który wg TZ-ki, ma duże szanse na powodzenie.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie ze wspomnianym planem, w Mińsku będziemy ok. 16-tej, aby przekazać maluchy, a w W-wie ok. 17-tej, gdzie przekażemy sunię. Trzymajcie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...