Jump to content
Dogomania

Misia -odeszła za TM-DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC


Zofija

Recommended Posts

  • Replies 518
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=2]Opis wywiadu/badania:[/SIZE]
[B][COLOR=#000080][COLOR=#000080][/COLOR][/COLOR][/B][B][COLOR=#000080][/COLOR][/B][LEFT][SIZE=2]bad kliniczne: temp ciaa 39,6 st C, obwodowe węzły chłonne niepowiększone, oddechy 35/min, tętno 80/min,[/SIZE]
[SIZE=2]odwodniona, CRT < 2s, włos matowy, wypadający, łojotok tłusty, miejscowe wyłysienia w okolicy karku i barków, obecne pchły, skra na brzuchu pogrubiona[/SIZE]
[SIZE=2]przewód słuchowy zewnętrzny niezmieniony[/SIZE]
[SIZE=2]wypadnięcie i zapalenie gruczołów trzeciej powieki, zakażenie bakteryjne- obecny ropny wysięk z oczu[/SIZE]
[SIZE=2]znaczna ilośc kamienia nazębnego, fetor ex ore[/SIZE]
[SIZE=2]jama brzuszna: niebolesna[/SIZE]
[SIZE=2]serce i płuca: prawidłowe[/SIZE]
[SIZE=2]podejrzenie niedoczynności tarczycy lub hiperestrogenizmu[/SIZE][/LEFT]
[SIZE=2][/SIZE]

[B][COLOR=#000080][SIZE=1][COLOR=#000080]Zastosowane leki:[B][COLOR=#000080][COLOR=#000080][/COLOR][/COLOR][/B][/COLOR][B][COLOR=#000080][/COLOR][/B][/SIZE][/COLOR][/B][SIZE=2] [/SIZE][LEFT][SIZE=2]Betamox LA 1 ml[/SIZE]
[SIZE=2]VETAMECTIN 1% INJ. 50 ML 0,3 ml[/SIZE]
[SIZE=2]Catosal 5 ml[/SIZE]
[SIZE=2]COMBIVIT 100 ML 3 ml[/SIZE]
[SIZE=2]Natrium chloratum 0,9% 250 ml 1 but.[/SIZE][/LEFT]
[SIZE=2][/SIZE]

[B][COLOR=#000080][SIZE=1][COLOR=#000080]Zalecenia:[B][COLOR=#000080][COLOR=#000080][/COLOR][/COLOR][/B][/COLOR][B][COLOR=#000080][/COLOR][/B][/SIZE][/COLOR][/B][SIZE=2] [/SIZE][LEFT][SIZE=2]zastosowano:[/SIZE]
[SIZE=2]Atecortin miejscowo do oka[/SIZE]
[SIZE=2]Lydium KLP 1 ml[/SIZE][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Można poczytać o niedoczynności tarczycy:
[URL]http://www.vetopedia.pl/article75-1-Niedoczynnosc_tarczycy_u_psow.html[/URL]

O hiperestrogenizmie znalazłam wiadomości tylko dotyczące kotów i fretek - chyba niezbyt dobrze czytałam.
U fretek rozwiązaniem jest sterylizacja.

Najlepiej poczekajmy na diagnozę weterynarzy i ich zalecenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Dobrze,że jest w Klinice,ma stałą opiekę.Trzeba zrobić TSH i będzie wiadomo czy to jest tarczyca.[/QUOTE]
Samo TSH to za malo, koniecznie ft3, ft4, wspolczynnik "K" i jeszcze cholesterol tylko wtedy jest pelen obraz schorzen tarczycy i mozna ustalac leczenie.

Link to comment
Share on other sites

Biedna Malusia... Ale skoro jest w lecznicy (mam nadzieję, że nie schroniskowej!), możemy spać spokojnie, bo jest monitorowana. Niedoczynność tarczycy mam przerobioną wszerz i wzdłuż z moją Tośką i spoko - nie taki diabeł straszny! Wystarczy dobrać odpowiednią dawkę leku, a potem tylko co jakiś czas kontrolować poziom hormonu. Euthyrox jest tani (szczególnie przy dawkach dla takiej malizny).
Tylko skąd ta gorączka, bo przecież nie od tarczycy!?...

Trzymaj się Michalina - za tydzień o tej porze będziesz już w drodze do domu. Co prawda nie stałego, ale domu - ciepłego, z ludziami, psiakami, pełną miseczką i Doktorem Czarodziejem pod bokiem ;)

[B]Pamiętajcie proszę, że musimy mieć awaryjny DT, gdyby się okazało, że konieczne będzie zakraplanie oczu częściej niż 3 razy dziennie albo w ściśle określonych przedziałach czasowych.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Trafiłam tu z wątku jaszkowej Duni ;)

Osobiście również polecam Garncarza. Operował mojego hotelowicza Pimpka, policzył za krew, EKG serca i operację naprawdę bardzo mało. I jeszcze dostaliśmy za darmo leki...
Ma dobry sprzęt i fachową obsługę anestezjologiczną.
A z oczkami nie ma żartów.

Trzymam kciuki za polepszenie stanu zdrowia Misi! Ale ma wokół siebie tylu Aniołów, że musi być dobrze!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...