dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Masz rację TaTina. Mam psy 50 lat, też pracowaliśmy i psy dorosłe wytrzymywały w domu czas pracy ale nie szczeniaki, tym poświęcaliśmy swój i rodziny czas. Poza tym jask to szczeniaki niszczyły sporo rzeczy ale też jakoś to przeżywaliśmy. Szczeniak potrzebuje dużo czasu, częstszego karmienia, socjalizacji, szkolenia - zwłaszcza molos, wiem bo mam ponad 36 lat rottweilery, w bloku, w mieszkaniu. I moje psy nie zdychały, umieraly na moich rękach - ze starości i niestety częściej na raka.
-
Właśnie. Ja adoptowałam 5-letniego psa, ktory był kochany ale kompletnie nie wychowywany, miał złe nawyki i co gorsze bał się hałasów i udało mi się oduczyć od złych nawykow i czego się nie spodziewałam - odczulić go prawie calkowicie na hałasy. Więc można - ale rada Zagrodowego jest słuszna.Ja dalam radę sama ale mam psy 50 lat, hodowałam, wystawiałam i szkoliłam więc miałam jakie takie doświadczenie.
-
Hodowałam trochę i nigdy nie bawiłam się w badanie progesteronu, wystarczała mi obserwacja zachowań suki, kryłam najczęściej między 11 a 13 dniem cieczki i nogdy nie zdarzyło mi się puste krycie. Sama też miałam reproduktora i też miał skuteczne krycia choć właściciele nie badali progesteronu. Czasem za dużo teorii i nauki nie sprzyja naturze.
-
Musi tak zostać, cudownie, że malutka jest zdrowa.
-
Rosnący, rozwijający się szczeniak musi jeść tyle ile chce bo taki nie tyje tylko rośnie. Poza tym ja jestem przeciwniczką suchych karm, uważam że szczeniak powinien jeść mięso, ser, jajka, warzywa, mleko a nie suche badziewie. Szczeniak powinien też dostawać do gryzienia kości cielęce lub inne gryzaki. A skoro karmisz suchą to chyba tam jest napisane ile tego dawać odpowiednio do wieku i wagi ale jak mówiłam ja mam 50 lat psy i nigdy suchą karmą ich nie karmiłam szczególnie szczeniąt.
- 2 replies
-
- sucha karma
- dawkowanie
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Super wieści. A moje francuskie pieski czyli pinczery średnie mają takie same płaszczyki tylko czarne bo też jak pada to żadna siła ich nie zmusi do wyjścia, w płaszczykach jakoś dają się wyprowadzxić.
-
Współczuję z powodu takich sąsiadów i rozumiem bo ja w tym roku przeżyłam podobne sytuacje. Do mojego bloku i mojej klatki sprowadziło się młode małżeństwo, podejrzewam, że wiocha bo na widok mojej staruszki rottweilerki, która jak Hiro kocha cały świat i zero asgresji nawet na agresję zaczęli robić mi awantury strasząc też policją bo suka bez kagsńca ato straszna rasa z listy agresywnych psów. Nota bene listy już nie ma. spotykałam ich bardzo rxadko bo wychodzę w tskich godzinach, żeby nie spotykać sąsiadow choć wszyscy pozostali sąsiedzi, mieszkający tu dłużej niż ci nowi i mający po kilkoro dzieci nie boją się mojej Fabii, lubią ją i nigdy nie mieli pretensji. Na szczęście ci nowi po jakimś czasie zorientowali się, że nikt się mojej suki nie boi a i im ona zupełnie nie zagraża i przestali się czepiac co mnie cieszy bo balam się, że będę miała przechlapane z takimi sąsiadami.
-
Przede wszystkim odstaw RC bo to najgorsza karma za to jedna z najdroższych. Jeżeli ma klopoty pokurczaku to spróbuj zmienić mięso na wołowe lub indyka, karmy jeżeli już to raczej puszki a nie suche, są karmy sensitive z indykiem lub jagnieciną, suche karmy są naprawdę przereklamowane.
- 14 replies
-
- idexx
- morfologia
- (and 7 more)
-
Osobiście radziłabym pudla, border to pies pracy i jeżeli nie będziesz miała czasu i możliwości pracować z nim godzinami to mogą być kłopoty z niszczeniem w domu jak się będzie nudził. Pudel jest bardziej psem proludzkim i chyba łatwiejszy do wychowania i współżycia na codzień ale popytaj właścicieli obu tych ras.
- 5 replies
-
- border collie
- pudel
-
(and 6 more)
Tagged with:
-
Ja nie mówiłam, że ty nie chcesz karmić psy domowo, ja tak ogólnie bo większość ludzi idzie na łatwiznę i karmi suchą karmą i to nie zawsze dobrej jakości. Uważam, że awaryjnie czy dla urozmaicenia nie zaszkodzi choc lepsza jest mokra. Ja swoim szczeniakom dawalam czasem suchą, żeby w razie trafienia do takiego właściciela nie zginęly z głodu. Poza tym jak wyjeżdżałam na wystawy za granicę to też tylko sucha nadawała się do zabrania za granicę bo mięso w lecie raczej by nie wytrzymalo. Ale nigdy nie uznawałam żywienia psów od urpodzenia do śmierci tylko suchą karmą bo zadowolenie i zdrowie moich psów było dla mnie najważniejsze. I mimo karmienia naturalnie moje psy nawet kiedy umierały na raka nie traciły połysku sierści więc i bez suchej włos był zdrowy.
- 8 replies
-
- york
- yorkshireterrier
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Szkoda, że już nie mogę się wyprawiać w dalsze strony bo jestem stara i mam trzy psy a już nie mam samochodu. Chętnie bym pojechała do Wojcieszyc bo mieszkałam tam w dzieciństwie. Nie wiedziałam, że tam teraz są takie fajne warunki do spędzania czasu z psami, żałuję że nie mogę tam pojechać.
-
A czy te hodowle o angielskichnazwach są legfalne cxzyli Zw.Kyn. , mam nadzieję, że nie pseudo.
-
Zamiast zmuszać szczeniaka do jedzenia tego badziewia dawaj mu to co pies powinien jeść naprawdę czyli mięso surowe i gotowane, warzywa, ryż lub makaron. Poza tym mleko, ser, jajka byle nie surowe białko. wtedy nie będziesz miała w przyszłosci problemow z alergiami,biegunkami itp. Nie rozumiem tej głębokiej wiary w doskonałość i zbilansowanie suchych karm. Pooglądaj taki program "Mój pies i inne zwierzaki", tam często są spotkania z fachowcem od żywiewnia psów i on już od dawna namawia ludzi do nsturalnego karmienia psów. Wiem, że ludzie są wygodni - wolą sypnąć bobki jak kurze ziarno a nie przygotowywać psu normalnego jedzenias ale jak się nie ma dla psa czasu to się go nie bierze. Ja jakoś dawałam radę karmić 4 psy w domu pracując zawodowo więc tłumaczenioa o brasku czasu nie przyjmuję do wiadomości.
- 8 replies
-
- york
- yorkshireterrier
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Też bym nie robiła zabiegu a zdjęcia bioder może robić i opisywaćtylko kilku lekarzy w Polsce bo większość nie ma pojęcia ani jak je robić ani jak je potem odczytywać więc nie daj się temu laikowi wrabiać w operacje. Pies jest młody rozwojowy i radzę konsultacje u dr Janickiego, to jeden z najlepszych ortopedów.
-
A to nie wiedziałam bo nigdy o tej rasie nie słyszałam. Skoro taka stara to dlaczego prawie nic o niej nie wiadomo i związki kynologiczne nie mają jej w swoich wykazach ras.
-
Emi i Toni już u szafirki bezpieczne.Toni w DS.Emi także w DS.
dwbem replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Super wieści. A Emi przyponina jamnika szorstkowłosego. -
No fakt, poczytałam bardzo rzadka rasa tylko ja nie jestem zwolenniczką tworzenia różnych nowych ras, lepiej nie psuć a poprawiać już istniejące bo i tak jest ich bardzo dużo.
-
Moje psy faktycznie były i są z dobrych, uczciwych hodowli ale to nie znaczy, że nie znam innych, kundelków, po przejściach i wiem, że z nimi jest trudniej. Ale znam adoptowaną, zdziczałą i przerażoną rottweilerkę wziętą z pola, którą mądrzy ludzie doprowadzili do normy i sunia stała się normalną, odważną, kochającą ludzi i łagodną dla psów sunią. A oni prowadzą domowy hotelik dla psów więc suka nie mogła być agresywna. Wręcz przeciwnie - matkowała małym pieskom, z dużymi doskonale się dogadywała. Dlatego uważam, że to przede wszystkim czlowiek a nie dieta decyduje o tym, jakim taki pies się staje. Oczywiście wymaga to dużo cierpliwości i serca ale w 99% można.
-
Współczuję, wiem jak to boli bo przeszłam to już wiele razy. Ale i tak dożył pięknego psiego wieku choć wiem, że dla nas to zawsze za mało. Ja mam ponad 12-letnią rottkę i też modlę się o jej życie bo ogólnie jest zdrowa ale ma coraz slabsze łapki i boję się, że kiedyś może przestać chodzić i co wtedy, jestem stara i mam jedną rękę niesprawną więc na ręce jej nie wezmę i mówiąc szczerze wolałabym,żeby usnęła zanim przestanie chodzic. Na razie robię wszystko,żeby chodziła i jakoś się udaje. Trzymaj się i za jakiś czas daj dom jakiemuś innemu psu potrzebującemu czlowieka, wiemże nie będzie taki jak Amber ale każdy zasługuje na miłość.
-
przepisy dot.rozmnazania z papierami i bez
dwbem replied to Dorota_Fiszer's topic in Prawa hodowlane
Ale hodowca ras zarejestrowanych w Zw. Kyn. nie ma prawa tworzyć nowych krzyżówek, być może szczenięta mieszane wyszły przez przypadek czyli niedopilnowanie psów więc jednorazowo są sprzedawane mieszańce ale napewno rodowodów nie dostaną. Są to po prostu kundelki. -
No faktycznie wygląda grubiutko, dziwi mnie uczulenie na ryż a na kaszę nie. Moje psy po kaszy miały biegunkę, ryż jedzą i jest dobrze. Ale skoro ryżu nie może to dawaj mu drobny makaron, oczywiście w niedużych ilościach. Marchewka też jak dotąd żadnego psa nie uczulała, przeciwnie -leczyła problemy żołądkowe. Masz jakiegoś dziwnego psa.
-
Foksik z Radys przekroczył granicę w drodze do DS :)
dwbem replied to Sara2011's topic in Już w nowym domu
Niesamowite umaszczenie ale fajne. -
A co to za nowy wynalazek? Bo o takiej rasie pierwszy raz słyszę a znam dużo ras, jestem starym kynologiem.
-
sam w domu Problem z czystością podczas pozostawania szczeniaka w domu
dwbem replied to PuppySruppy's topic in Nauka czystosci
Mała ma prawo jeszcze nie wytrzymywać tak długo, to tylko psie dziecko. A zjadanie kału może być sdpowodowane brsakiem bakterii jelitowych i ona próbuje je w ten sposób uzupełniać. Dobrym sposobem jest przetrzymanie w lodówce przez dwa, trzy dni wołowego mięsa i jak nabierze zapaszku to fsj msłrj, powinno jej przejść jedzenie kupek. I radzę szczeniaka karmic mięsem z dodatkiem ryżu, makaronu i warzyw a nie tym suchym badziewiem i unikniesz wielu kłopotów z alergiasmi, biegunkami i ogólniezezdrowiem rozwijającego się szczeniaka.- 2 replies
-
- nauka czystości
- problem
-
(and 1 more)
Tagged with: