Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
  • Posts

    3583
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by dwbem

  1. Niestety, w tym wieku i z rakiem rokowania nie są najlepsze, nie pozwól jej cierpieć, jeżeli ona przestanie walczyć o życie i zacznie cierpieć pozwól jej bezboleśnie odejść. Rozumiem, że to bardzo boli, przeszłam przez to wielokrotnie ale dla własnego niby czystego sumienia nie wolno pozwalać im umierać w męczarniach.
  2. A widziałaś małe ludzkie dziecko, które nie sika w pieluchy czasem nawet do dwóch lat? A szczeniak to psie dziecko i ma prawo nie wytrzymywać 8 godzin, zostawiaj mu maty, na które będzie miał prawo się załatweiać jeżeli nie wytrzyma albo wychodź częściej choć rozumiem że teraz w zimie jest to trudne więc jednak radzę maty.
  3. Mam rottweileryponad 35 lat, w mieszkaniu, w bloku, wszystkie były szkolone policyjnie na obronne i mimo to mogły chodzić na spacerach bez smyczy i kagańca, po to je szkoliłam, nigdy nie stanowiły zafgrożenia dla otoczenia ale ja mialam wieloletnie doświadczenie i wiedzę. Natomiadst nigdy nie sprzedałam szczeniaka ludziom niedoświadczonym i w dodatku z małymi dziećmi zwłaszcza jak mi mowili, że chcą pieska dla dziecka. Wtedy odsyłałam do sklepu po pluszowego. I tobie radzę jednak albo poczekac aż dzieci będą miały co najmniej ponad 5-6 lat i nauczysz je, że pies to nie zabawka i nie należy robic mu krzywdy, nawet nieświadomie bo może oddać albo weż jednak psa o mniejszych gabarytach i z dobrej hodowli z dobrym charakterem, zsocjalizowane bo inaczej albo sobie albo psu zrobicie krzywdę. Gdybyś mieszkał bliżej Warszawy to mogłabym udzielić ci więcej informacji ale tak na odległość to raczej trudno. Bo bliżej mieszkającym niejednokrotnie pomagałam dogadać się z dorastającym psem jak zaczynały się problemy ale tak się nie da.
  4. Biedna sunia, taka malutka i śliczna. Niedobrze, że kilka głupich osób tak zepsuło opinie o Dogomanii, tylko psy na tym cierpią. Może uda się to maleństwo jednak gdzieś umieścić bo w schronie w zimie zginie. Na razie nie mogę pomóc bo już kilku psom pomogła a emerytura nie z gumy, jestem sama i ma trzy spore psy.
  5. Przykro bardzo. Ten rok jest wyjątkowo straszny, zabrał tylu dobrych ludzi.
  6. Właśnie. A na stronie Oddziału zawsze jest informacja o terminie zapłaty oraz podane konto, dla składek jest inne niz na opłaty np. za wystawy więc radzę tam zajrzeć.
  7. Życzę dobrej diagnozy i wyleczenia. U mnie niestety dwie suki - jedna 3,5 roku i wiele lat później 11-letnia zeszły na trzustkę w ciągu kilku godzin choć do ostatniej chwili nie było jakichkolwiek objawów choroby. Po południu suki czuły się świetnie a rano już nie żyły, prawdopodobnie pękał guż raka a rak trzustki nie daje żadnych wcześniejszych objawów. Zapalenie można leczyć więc mam nadzieję, że się uda.
  8. Ja też nadrobiłam zaległości, gratulacje za dyplom.
  9. A ja raczej popieram karmienie mięsem, oczywiści nie samym, no i nie za dużo tych kości bo nimi pies się nie naje tylko zatka ale jako przekąska i zabawa to oczywiście mogą być.
  10. Normalnie jak w każdym związku, płaci się składkę raz w roku przeważnie do końca stycznia. Konsekwencją nie płacenia będzie nie przyjęcie psa na żadną wystawę bo te są dla członków Związku. Ja płacę już 50 lat i jakoś żyję bo 70 zł na rok to chyba nie tak dużo.
  11. Gdybym nie miała już trzech psów to wzięłabym oboje i poradziłabym sobie bez behawiorystów, którzy często bardziej szkodzą niż pomagają. Mam psy obronne 50 lat i wszystkie były normalne i bezpieczne a potrafilam kiedyś adoptować 4,5 letnią podobno bardzo agresywną rottweilerkę a u mnie nie wykazała agresji do nikogo ani ludzi ani psów do końca swego życia. Maluchy są śliczne, żałuję że nie moge ich wziąć ale współlokatorzy pewnie by się popukali w czoło, cud że tolerują moją trójkę.
  12. Śliczne maluszki. Nie wierzę w alergię dziecka. To jest najłatwiejsza wymówka jak się chce pozbyć psów. Podejrzewam, że po prostu dwa szczeniaki i małe dziecko to za dużo dla tych ludzi, przerosło ich siły i chęci. Jestem emerytką, sama i mam trzy psy i to większe niż te maluchy. A jak pracowałam miałam nawet cztery duże psy w mieszkaniu i też jakoś dawaliśmy z mężem radę. Tylko trzeba naprawdę kochać psy to wszystko można. Mam znajomych młodych ludzi, którzy wychowali dwie córki przy rottweilerze i też nie narzekali i alergii dzieci nie miały. Mam nadzieję, że maluchy znajdą prawdziwy kochający dom bo są urocze.
  13. Szczeniak może być odebrany od matki w wieku minimum 8 tygodni a lepiej nawet jak ma więcej. Powinien być z dobrej hodowli, odrobaczony, zaszczepiony co najmniej dwa razy. W domu wiadomo, że musi mieć miejsce gdfzie może się załatwiać bo tak samo jak ludzkie dziecko nie może trzymać przez wiele godzin. Szczgolnie taki mały psiak jak chi. Jeżeli chcesz rasowego to tylko z rodowodem Zw. Kyn. w Polsce, jeżeli na rodowodzie ci nie zależy to lepiej adoptować nierasowego niż napędzać zyski pseudohodowcom, którzy rozmnażają psy wyłącznie dla pieniędzy, bardzo często w tragicznych warunkach.
  14. W dobrych, dbających o dobro psów hodowlach to normalne. Nie wiem jakz karą ale powiadomienie o oddaniu psanapewno normalne.
  15. dwbem

    żywienie

    Dlatego tak wszędzie reklamują suche karmy, które są dla psa śmieciem ale kupy łatwo zbierać. Zdrowie psa jest mało ważne. Tutaj wiele osób karmi psy naturalnie czyli mięsem z dodatkami i jakos dają radę zbierać kupy. Nie są twarde jak po karmie ale normalne czyli miększe ale uformowane, zdrowe i też mozna je zebrać.I nie dziw się psu, że nie chce jeść tego badziewia, to mięsożerca a nie kura, której wystarczy sypnąć ziarna i spokój.
  16. Cudne wieści obie puchatki też. Oby im się dobrze żyło w nowych domkach.
  17. Sowa ma rację, ja jak słyszę słowo behawiorysta to dostaję wysypki. Namnożylo się tych pseudo specjalistów po kursie i paru książkach a pojęcia o psach nie mają. A ta trenerksa powinna zmienić zawód skoro mówi takie glupoty - że szkolenie w grupie to nie dla was. Ja 35 lat szkoliłam rottweilery i jakoś umiały pracować w grupie. Poszukaj szkoleniowca z prawdziwego zdarzenia i dalej pracuj tak jak teraz, odwracanie uwagi i nagradzanie prawidlowego zachowania.
  18. dwbem

    PRZEBIEG WYSTAWY

    Wszystkie informacje otrzxymasz w swoim oddziale Zw. Kyn. Oceny otrzymuje pies od sędziego, żeby otrzymał dobrą ocenę musi być prawidłowo wystawiony no i oczywiście musi spełniać wymagania wzorca rasy. Mł.Champ. pies otrzymuje jeżeli wygra z oceną doskonałą trzy razy w tym jedna wystawa międzynarodowa lub klubowa. Junior handling - to zgłoś się do swojego oddziału.
  19. Polecam również swojego doktora, którego się trzymam już ponad 35 lat. To dr Piotr Rybiński, ma stronę www.weterynarz-warszawa-praga.pl. Mnie zawsze pomagał a mam psy 50 lat.
  20. Gdzieś czytałam, że cebula i czosnek są szkodliwe dla psów a tu widzę, że pies dostawał czosnek i to za zgodą weta to jak to naprawdę jest? Ja swoje psy całe życie od szczeniaka do śmierci karmię naturalnie mięsem z dodastkami i nigdy nie miałam problemów z alergiami ale teraz dużo psów ma alergię na kurczaki, moje nie, bo prawdopodobnie kurczaki są karmione różnościami i to psy uczula. Więc faktycznie lepsza jest jagnięcina, krolik, indyk.
  21. Nie wiem czy dam radę wkleić jakieś zdjęcia, mam wcześniejsze jak była piękna i młoda i obecne w smartfonie, muszę wgrać do komputera i jak mi się uda to coś pokażę. Dobrze, że Rokuś czuje się już lepiej. Moja staruszka na razie jakoś się jeszcze rusza no i ma dobry apetyt więc chyba jeszcze dobrze się czuje.
  22. Podziwiam was za taką dbałość o Rokusia, trzymam ksciuki, żeby było coraz lepiej. Rozumiem was bo też mam staruszkę rottkę, ktorej coraz bardziej łapki się plączą, ma je coraz słabsze ale jeszcze chodzi choćkazde potknięcie to dla mnie skurcz serca ale wspomagam ją też jak mogę, kupuję drogie odżywki, witaminy, wspomagam serce i jakoś jeszcze bieda daje radę. I tego samego życzę Rokusiowi.
  23. Najlepiej zapytać fachowców w Zw. Kyn. lub u dobrych hodowców tych ras. Mnie się wydaje, że raczej się nie krzyżuje ale napewno nie wiem.
  24. dwbem

    mocznica

    17 lat to wspaniały wiek ale musisz się liczyć z tym, że nikt nie żyje wiecznie a mocznica niestety zabija. Dopóki sunia walczy, chce jeść to oczywiście rób wszystko co się da ale jeśli zobaczysz, że się poddaje nie przedłużaj jej cierpień. Wiem, że mowię może okrutnie ale mam psy 50 lsat i niestety przeżyłam wiele chorób i odejść moich psów i też walczyłam dopóki pies walczył, mam doskonałego weta już ponad 30 lat ale kiedy widziałam, że pies cierpi, bo większość zabijał mi rak, pozwalałam im spokojnie odejść. Pamiętam wszystkie do dziś, tęsknię ale takie jest życie.
  25. No fakt suchs karma i suplementy to może za dużo. Prześwietlenia na dysplazję ma prawo robić tylku niewielu specjalistów w Polsce więc te robione u przypadkowych wetow mogą być złe.A weci są sponsorowani za reklamowanie suchych karm, mój wet i ja jesteśmy przeciwni karmieniu rosnących szczeniąt karmami, jeżeli już to lepsze mokre, puszki. Radzę karmić szcxeniaka naturalnie czyli mięsem z warzywami i ryżem czy makaronem i jako dodatek ew. CanVit zielony bo ma najlepsze proporcje wapnia do fosforu. Fosfor jest w mięsie więc w odżywce musi być go mniej. Mlodzieńcze zapalenie stawów przy prawidłowym żywieniu przechodzi - wiem bo mam psy od 50 lat, hodowałam i miałam różne szczeniaki.
×
×
  • Create New...