dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Dawno tu nie zaglądałam ale poczytałam i trochę się uśmiałam. W młodości też tak miałam, że mimo że już pracowałam wypraszano mnie z kina albo z kawiarni bo nieletnia. A z mamą brano nas za dwie siostry bo ona też się nieźle trzymała choć dzieliło nas 20 lat. A pająków też się panicznie boję a też parę razy miałam takie wielkie czarne a raz na szafce siedział taki wielki jak moja dłoń, brązowy, skórzasty t.zn. bez włosów, myślałąm, że zawału dostanę ale mąż go wyniósł bo on taki dobry i nic nie lubił zabijać. Ja jeszcze nie lubię jak mi koło głowy ćmy latają, moja miłość do zwiierząt zaczyna się od ew. płazów i gadów ale najbardziej to lubię ptaki i ssaki.
-
A zostawiasz jej jakieś zabawki i gryzaki w tej klatce? Może kong ze smakołykiem pomoże.
- 11 replies
-
- strach
- niszczyciel
-
(and 5 more)
Tagged with:
-
Poczytaj o rasie, uwielbiam mopsy ale czytałam, że w tej rasie takie przypadki się zdarzają. Nie wiem napewnoale to podobno z powodu tego, że ich oczxy są mocno wystające. Współczuję ci bo dla nas, kochających swoje psy każda choroba to duża trauma.
-
Super, miłego urządzania domku.
-
Poczekak do rana ale jeśli poród się nie zacznie jedż do dobrego weta bo może być potrzebna pomoc. Możesz jeszcze przedtem sprobować wywołac porod podając pół łyżki naparu, jamniczce dałam łyżke ale była większa od yorka. Napar robisię tak: łyżka mielonego cynamonu zalana szklanką wrzątku, poczekać do wystygnięcia tak, żeb y można było podac suczce. To nie jest mój pomysł tylko mojego weta, któ32 lata.rego się trzymam już
-
Rozumiem cię, to jest okropne przeżyciew ale niestety musimy przez to przechodzić. Ja już wielokrotnie to przeżyłam bo mam prawie 4 razy tyle lat co ty. Też po każdym swoim piesku ryczałam przez wiele dni ale czas goi rany a najlepiej pomaga następny piesek. Nie musi być taki jak ten co odszedł, nie należy tego oczekiwać ale napewno odda całe swoje serduszko za twoje serce. Wiem, że jeszcze nie teraz ale to jednak pomaga. Ja mam przeważnie dwa lub trzy psy i może dlatego jest mi łatwiej przeżyć bo zawsze jakaś mordka przyjdzie mnie pocieszyć ale do dzisiaj pamiętam wszystkie swoje psy, które odeszły co nie przeszkadza mi kochać te, które są ze mną.
-
Pewnie w okolicy jest jakaś suczka z cieczką więc dlatego pewnie ucieka. spróbuj go może jednak przetrzymać w domu bo łańcuch odradzam, dla mnie to barbarzyństwo. Ja mieszkam w mieście i potrafiłam mieć w mieszkaniu w bloku nawet cztery duże psy i jakoś dawaliśmy radę więc tym bardziej mały kundelek chyba może mieć prawo wchodzenia do domu.
-
Jeżeli mieszkasz w Warszawie to mogłabym podać namiary na dobrego weterynarza ale jeżeli nie to lepiej poczekaj na swoją a psa spróbuj karmić normalnie mięsem wołowym z jakimś łagodnym wypełniaczem i warzywami i lepiej odstawić karmę niż rosołek z kurczaka.
-
A ja swoich nie katuję kąpielami w szamponach, nie muszę, wystarczy szczotkowanie iprzetarciemokrą szmatką ew. po deszczu wytarcie do sucha ręcznikiem. Moje się nie tarzają w niczym więc nie widzę potrzeby. A zjedną sunią śpię włóżku i jakoś specjalnie mi nie brudzi - ona jest krótkowłosa bez podszerstka. Ja rozumiem, że wystawowe długowlose a szczególnie białe pieski trzeba kąpać ale normalne, zdrowe jeżeli już to rzadko i czymś jak najmniej pachnącymi szkodliwym.
-
Niestety psy już tak mają, że linieją a przy obecnej nieprzewidywalnej pogodzie linieją prawie cały czas. Zresztą nam podobno też włosy wypadają codziennie i nikt się tym nie przejmuje jeżeli jest to niewielkie wypadanie. Moja suka już stara sypała podszerstek przez cale lato, codziennie dywan zmieniał kolor na czarny, dobrze że mam dobry odkurzacz. Teraznareszcie przestała bo pewnie zacznie porastać na zimę bo się ochłodziło. Tak już jest, że jak się ma psy to się nie ma wylizanych salonów - ja mimo wszystko wole psy.
-
Faktycznie wygląda na to, że ma jakiegoś spaniela w rodzie. Ale ważnie, że jest ładny i miły.
-
Faktycznie ma dużo z canario, w każdym razie w dużym procencie molosowaty. Ładne psisko i miał szczęście, że trafił na dobrych ludzi.
-
Pięknie tam macie, tylko pozazdrościć ale życzliwie.
-
Macie rację, nie zawsze dom bogaty jest domem dobrym. Ja teżjestem emerytką, mam trzy psy - jedną dużą i parę średniaków i moim psom niczego nie brakuje bo ja wychodzę z założenia, że mnie w razie czego wystarczy kromka chleba z herbatą a psy muszą mieć wszystko, czego potrzebują czyli mięso, smaczki i w razie potrzeby weta i leki. I jakoś daję radę a mam już 77 lat ale jestem dosyć sprawna a w razie potrzeby mam przxyjaciół dużo młodszych, którzy zawsze pomogą. Więc myślę, że ta pani da dobry dom Tince.
-
Ja też zbierałam tylko te najlepsze, po prostu zaciekawiły mnie te niebieskie bo fajnie wyglądają ale pewnie też bym ich nie ruszyła.
-
Na sterylizację jeszcze za wcześnie, uważam że najwcześniej po drugiej cieczce. A cieczka w wieku 6 m-cy to raczej niemożliwe. Podejrzewam, że silniejsza jest zazdrosna o faworyzowanie tej małej więc może jednak wytłumaczyć bratanicy, żeby tego nie robiła. I może ktoś z dorosłych mogłby tego dopilnować, Ja mam cale życie po kilka psów i suk w domu i nie zawsze spokrewnionych i nigny psy mi się nie biły a zawsze są to psy duże i silne więc ta sytuacja jest do uregulowania tylko niestety na to potrzeba trochę czasu i większego zainteresowania.
-
Przydało by się bo w Warszawie ponuro choć chwilowo przestało padać.
-
Hiro jak zwykle cudny. A zdjęcia grzybów fantastyczne, zazdroszczę ci tego widoku bo ja od kiedy zmarł mój mąż już nie jeżdżę na grzyby a bardzo lubiłam bo znam się na grzybach i nigdy nie mieliśmy problemów z rozróżnianiem właściwych. A te niejadalne też są piękne. Ale takie niebieskie to przyznam, że widzę po raz pierwszy.Tutaj takich nie spotkałam.
-
Michaś za TM. Dzięki wam chociaż na koniec miał dom i był szczęśliwy.
dwbem replied to magdaad's topic in Już w nowym domu
Jeżeli pies jest w takim stanie nie radzę go jeszcze truć od środka Bravecto. Foresto jednak jest dużo mniej szkodliwe dla psa, stosuję go od lat u swoich psow i od lat nie widziałam na nich anie jednego kleszcza. No i nie maja zniszczonej wątroby i nerek a pigułki niestety tak działają. -
Piękna modlitwa.
-
Żegnaj przyjacielu 06.12.2000-27.08.2017
dwbem replied to jackal's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Piękna opowieść o wspaniałej przyjaźni. Nie rób sobie żadnych wyrzutów, rak niestety zabija większość psów i nie wolno pozwalać na przedłużanie cierpień. Wiem, bo większość moich psów zabijał rak u też byłasm zmuszona skracać cierpienia kiedy już nic nie można było zrobić. Jesteście wspaniałą rodzina i daj dom i serce jakiejś innej biedzie. -
blekuś >>> Blekuś po prawie 3 latach ma swój dom! <<<
dwbem replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Ja na Dogomanii nie jestem nowa tylko nie na każdy wątek trafiam od razu ale kibicuję wszystkim i od czasu do czasu robię jakieś drobne przelewy w miarę moich emeryckich możliwości. -
blekuś >>> Blekuś po prawie 3 latach ma swój dom! <<<
dwbem replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Jak fajnie się patrzy na takie uśmiechnięte i szczęśliwe pysio.