Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
  • Posts

    3583
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by dwbem

  1. Mój wet i ja uważamy, że tak wczesna sterylizacjajest niedobra. Jeżeli juz to po trzeciej. Miałam suki hodowlane, sterylizowane dużo później i nie chorowały.
  2. A poza wszystkim jak sobie wyobrażasz trzxymanie na podwórzu w budzie szczeniaka , szczeniak wy7maga dużo pracy i uwagi, sam w budzie się nie wychowa na obrońcę w dodatku, raczej na tchórza.Patmol madrze mówi więc się nie obrażaj tylko myśl. Mam psy 54 lata i to duże bo Owczarki i rottweilery, wyszkolone, obronne ale mieszkały zawsze z nami w domu i to w mieście i nigdy nikomu nie zrobiły krzywdy bo tak były szkolone i wychowywane ale włamywaczy wystraszyly.
  3. Poczytałam wasze wspomnienia o szkoleniu psów w dawnych latach i się wzruszyłam bo sama przez wiele lat szkoliłam w latach 70-tych , 80-tych i 90-tych najpierw ONki a potem bardzo długo rottweilery. Wtedy nie było szkolenia sportowego tylko szkolenie policyjne, prowadzone przez szkoleniowców z Sułkowic. I wszystkie moje suki i psy miały wyszkolenie obronne w tym pierwsza w Polsce suka z wyszkoleniem POIII, byla znana w kraju bo jak nawet zapomniałam do zgłoszenia na wystawę dołączyć dyplom szkolenia to przyjmowali do klasy użytkowej bo wiedzieli co to za suka. W dodatku była championką i kryta tylko 4 razy dała wspaniałe eksterierowo i użytkowo potomstwo. Przepraszam, że nie na temat ale te wasze wspomnienia przypomniały mi moje przygody z psami, wybaczcie starej 8--ciolatce. A Marcelek napewno powoli przekona się, że jego życie zmieniło się na dobre.
  4. Gdybym mogła też wzięłabym oba psiaki zwłaszcza, że całe życie miałam od dwóch do czterech dużych psów w domu ale teraz mam parę średnich i mam za dużo lat.
  5. A ja się zgadzam z Sową. Polować powinni leśnicy znający swój teren, prowadzący selekcję właściwą czyli ew. zabijanie zwierząt chorych, słabych. A myśliwi prowadzą selekcję ujemną bo zabijają zdrowe, silne osobniki dla trofeów, takie które powinny się rozmnażać i przekazywać zdrowe geny, zostają i rozmnażają się te słabsze co powoduje degenerację gatunków. Dawniej myśliwi byli normalni a teraz to bogaci bandyci poliujący dla przyjemności i zdobywania trofeów dla szpanu.
  6. A ja nigdy nie polubię myśliwych bo obecnie to w większości są bogaci mordercy, którym sprawia przyjemność zabijanie bezbronnych istot. Bo te polowania nie są z powodu głodu i potrzeby nakarmienia rodziny. Jak slyszalam opowiadanie myśliwego jak to mu serce pęka jak słyszy płacz umierającej sarny czy zająca to mi się noż w kieszeni otwierał.
  7. Rany, 21 lat to sukces, tyle to dożywają koty ale psy bardzo rzadko. U mnie też choryna raka pies dopóki jadl i walczył leczyliśmy ale też w pewnym momencie przestal jeść i się poddał. Niestety na raka i starość nikt nie wymyślił leków.
  8. Moja ostatnia rottka też odeszła dwa lata temu, rottki miałam przez 37 lat i pamiętam je wszystkie i tęsknię cały czas.
  9. Dobrze, że tylko poszczekiwaanie.Moja Emio jak coś chce to drze pysk na cały dom, mam ochotę ją wtedy udusić.
  10. Błagam,ile masz lat ,ze piszę z tak okropnymi błędami ortograficznymi, w szkole nie nauczyli? A w sprawie wychowywania szczeniaka trzeba poczytać, jest wiele dobrych książek na ten temat.
  11. Dziwne, moje psy już od kilku lat noszą Foresto i od lat nie wiem jak wygląda kleszcz.
  12. Też tak myślę bo pamiętam swoje wszystkie psy i sunie i nigdy nie zapomnę.
  13. Przecież to psie dziecko. Prawdopodobnie prosi o zainteresowanie i pieszczoty. Psy mają swój język, on widocznie tak gada. Ludzie, cierpliwości. Ludzkie dzieci nawet powyżej 5 lat jak rozrabiają to się tlumaczy "to jeszcze dziecko". A od psiego dziecka wymagacie zachowań dorosłego i wyszkolonego psa. Zanim się weźmie szczeniaka wypada wcześniej trochę poczytać lub porozmawiać z tymi, którzy psy mają długo i potrafią je wychować.
  14. Bardzo miłe wiadomości, na pewno będzie coraz lepiej, sunia trafila do bardzo dobrego domu i powoli się do tego przekona. Potrzebny jest faktycznie czas i cierpliwość.
  15. Makuś śliczny i nareszcie szczęśliwy Trzymam kciuki za udaną operację.. Ja miałam wspaniałego weta przez 34 lata, to byl lekarz z powołania, kochał leczyć a najszczęśliwszy był jak mu się udało uratować psa, któremu nikt nie dawał szansy na przeżycie. Niestety dwa lata temu nagle mi zmarl co mnie załamało bo gdzie znajdę takiego drugiego. Od kiedy jest Konik nowy też tam chowam swoje psy, mam tam już 7 rottków, wcześniej chowaliśmy gdzie mogliśmy, niestety.
  16. Jeżeli wymiotuje żółcią to może spróbuj dać jej rano odrobinę mleka. Ja miałam taką suczkę, ktora jak miała rano pusty żołądek to też wymiotowała żółcią bo to nadkwasota. Koleżanka doradziła mi mleko i wymioty się skończyly a ona do końca życia piła mleko chętnie.
  17. Mój Maks też tak się tarza na dywanie a suczka nie. Gajulka cudna.
  18. Wiem, że wiele psów nie lubi dotykania głowy ale moje wszystkie, a mam je ponad 53 lata uwielbiały przytulanie głowy i glaskanie jej, może to kwestia ogromnego zaufania do nas. Ta moja ostatnia para średnich pinczerów wręcz domaga się przytulania i głaskania po glowie.
  19. Ja wciąż tęsknię za rottkami ale też z rozsądku przeszłam na średniaki bo jednak na chihuahua nie dałam się namówić.
  20. Cudna sunia ale niestety mam już 80 lat i musiałam zrezygnować z rottków. Ostatnia moja cudowna sunia rekordzistka odeszla 2 lata temu w wieku 14 lat. Rottki miałam 37 lat i do dzisiaj za nimi tęsknię ale zdrowy rozsądek zmusił mnie do przestawienia się na średniaki choć nie wiem czy to lepiej - one uszarpią mnie pojedyńczo bardziej niż dwa rottki w jednej rece.
  21. Niestety, miałam wspanialego przez 34 lata ale dwa lata temu nagle mi zmarł i też szukam podobnego.Weterynaryjne wizyty domowe w Warszawie i okolicach; bezpieczne szczepienia weterynaryjne w domu, leczenie dermatologiczne Dobry jest tutaj:
  22. Dziewczyny, jak czytam o głupocie ludzi to aż nie mogę uwierzyć. Faktycznie chyba wielu ludziom mózgi rozwinęły sie w minimalnym stopniu. Współczuję wam kontaktów z taką bezgraniczną glupotą. A Ponguś śliczny, gdybym nie miała swojej parki to chętnie bym go wzięła ale niestety.
×
×
  • Create New...