Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
  • Posts

    3583
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by dwbem

  1. Zgadzam się z bou. Pies w schronie musiał walczyć pewnie o jedzenie, pozwól mu przekonać się, że ty dajesz a nie odbierasz, że już nigdy nie będzie głodny.
  2. Nigdy nie zrozumiem jak kobieta choć trudno tę babę tak nazwać może tak nie mieć serca. To po cholerę tacy ludzie biorą psy,zeby się bezkarnie mieć nad kim znęcać. Mial rację ten co powiedział, że im bardziej poznaje ludzi tym bardziej kocha zwierzęta bo niektórych ludzi nie można tak nazywać.
  3. Jesteście wspaaniałe, śliczne suczki skazane na takie okropne życie. Teraz będzie już tylko lepiej. Postaram się dorzucić parę groszy jednorazowo, poproszę o konto.
  4. Cudowne wieści, Amberek zasługuje na najlepszy dom i chyba mu się taki trafił.
  5. Bez śledziony można żyć, miałam koleżankę po wypadku, ktorej usunięto pękniętą śledzionę i żyła normalnie. Gorzej z trzustką, oby to był niezłośliwy guz bo ja niestety straciłam dwie suczki - jedna 3,5 roku, druga 11 lat, u których do ostatniej chwili nie bylo żadnych objawów choroby nagle guz pękał i suczki mi umierały. Ale bądźmy dobrej myśli, nie chciałam was straszyć.
  6. Jestem za odebraniem psa od nieodpowiedzialnych ludzi bo mogą zrobić mu krzywdę. Zamiast myśleć, dlaczego pies reaguje tak a nie inaczej od razu teoria - agresywny. Ja też adoptowałam psa, którego chciano uśpić bo pogryzł z bólu, miał 5 lat teraz ma 12,5 i u mnie jeszcze nie warknął, nawet z bólu. Wyleczyłam i żyjemy - ja, on i pozostałe moje psy.
  7. Jak dziecko zachowuje się agresywnie i np. szarpie za włosy albo kopie ze złości to się go tłumaczy, że to jeszcze dziecko i nie rozumie. A taki maly szczeniak to też jest psie dziecko i też nie rozumie, że jego chęć zabawy mlecznymi ząbkami jest niemiła dla człowieka. Daj mu szarpaka, zabawkę, jakieś zajęcie a nie mów, że to agresja. Agresywni to są ludzie.
  8. Starszy pies nie lubi być molestowany przez szczeniaka ale krzywdy nie powinien mu zrobić, po prostu karci malucha i uczy własciwego zachowania. Mam psy ponad 53 lata i często do starszego psa brałam młodego szczeniaka i nigdy nie zdarzyło się, żeby starszy zrobił szczeniakowi kerzywdę, wychowywał, karcił ale nie gryzł. A miałam i owczarki niemieckie i rottweilery. A ostatnia rottweilerka wychowała od szczeniaka pinczerkę średnią i też mimo, że karciła nigdy nie zrobiła krzywdy choć hodowcy pinczerki byli z początku przerażeni.
  9. Smutna wiadomość ale miał dobre życie na starość i odszedł spokojnie. Mnie tak we śnie odeszła tylko jedna sunia a przez 54 lata trochę tych psów miałam.
  10. Fakt, 14 lat u rottki to rekord, w dodatku odeszła ze starości a nie na raka. Poprzednie prawie wszystkie zabijal mi rak i to w wieku od 3,5 do 11 lat i 8 m-cy, tylko dwie suczki odeszły jedna we śnie w wieku 11 lat a druga tragicznie w wieku 6 lat. Zawsze miałam te wielkie psy w bloku, w mieszkaniu, w porywach nawet cztery i nigdy nam to nie przeszkadzało, im też. A Amberek jest cudny, odżył po tym schronisku.
  11. Urocza gadułka. Moja pinczerka też kocha szczekać i to tylko w domu i tylko na mnie jak czegoś chce. I ona potrafi czasami co chwilę przez cały dzień z przerwami i wtedy myślę o barbarzyńskim amerykańskim zwyczaju podcinania strun głosowych. Oczywiście żartuję.
  12. Alaskan piękny, Amberek też. Moją ukochaną rasą są rottweilery, miałam je 37 lat ale ostatnia sunia odeszła mi w 2019 roku mając 14 lat, teraz ze względu na moj wiek (80) i brak samochodu bo uszkodzona prawa ręka przestawiłam się na średniaki - pinczery. Ale alaskany zawsze mi się podobały tylko wiedząc, że ni podołam tej rasie podziwiałam je u innych.
  13. Takie zachowanie to po prostu zapraszanie do zabawy i wg mnie to jest normalne skoro lubi bawić się z psami.
  14. Zajrzałam do Rudego, jesteście wielkie, że ratujecie te biedy. W tym miesiącu jeszcze jestem na minusie ale w lutym postaram się podrzucić choć parę groszy.
  15. Ja przedtem miałam ONki 15 lat a potem rottweilery 37 lat i wszystkie żyły z kotami w zgodzie. Teraz mam pinczery średnie i suczka też nic nie ma do kotów ale adoptowałam 5-letniego psa i on niestety już miał złe nawyki i mimo, że u mnie jest już prawie 8 lat nie udało mi się go oduczyć.
  16. Cudne buraski, szkoda, że nie mogę wziąć bo mam oadopciaka, który usiłuje polować na koty więc nie zaryzykuję. Na spacerze potrafię go opanowac ale w domu byłoby trudno.
  17. Bo pinczery średnie są kochane choć charakterne bo to rasa pracująca samodzielnie i niestety często ludzie oczarowani slodkim wyglądem szczeniaczka nie radzą sobie z nim jak dorośnie i oddają do schroniska. Ja swojego adoptowałam jak mial 5 lat i mial być uśpiony, u mnie jest już długo, ma 12,5 roku ale ja wcześniej miałam 39 lat rottweilery więc sobie z nim poradziłam choć ludzie byli przerażeni, że go biorę bo podobno straszny agresor, u mnie przez tyle lat nawet nie warknął. A w poprzednim domu faktycznie pogryzł kobietę bo miał przez lata nie leczone uszy i pogryzł z bólu. Ja psa wyleczyłam i żyjemy i on i ja.
  18. Raczej nie, pies tak naprawdę jest kundelkiem z niewiadomym pochodzeniem.
  19. Cudowne wieści, żeby i innym trafiły się takie kochające domy.
  20. Trochę zaazdroszczę bo mój adopciak nadal wpada w histerię w Sylwestra.Ma już 12,5 roku ale słuch jeszcze dobry.
  21. Każda karma jest lepsza od Royala.
  22. Przy lepto wnętrzności wyglądają inaczej niż przy parwo, miałam przez 38 lat doskonalego weta, specjalistę z doktoratem i jemu wierzyłam bo nigdy nie zrobil krzywdy moim psom, kochał leczyć i cieszył się zawsze jak udało mu się wyleczyć psa, którego inni weci nie potrafili i skazywali na śmierć.
  23. Ja mimo, że moje psy są bez przeżyć do obcinania pazurów zawsze zakładam miękki kaganiec bo one na wiele pozwalają ale na obcinanie pazurów źle reagują więc żeby uniknąć ugryzienia mnie albo weta kaganiec niestety. Współczuję, mam nadzieję, że ręka się szybko zagoi.
×
×
  • Create New...