dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Zgadzam się z bou. Pies w schronie musiał walczyć pewnie o jedzenie, pozwól mu przekonać się, że ty dajesz a nie odbierasz, że już nigdy nie będzie głodny.
-
Bez śledziony można żyć, miałam koleżankę po wypadku, ktorej usunięto pękniętą śledzionę i żyła normalnie. Gorzej z trzustką, oby to był niezłośliwy guz bo ja niestety straciłam dwie suczki - jedna 3,5 roku, druga 11 lat, u których do ostatniej chwili nie bylo żadnych objawów choroby nagle guz pękał i suczki mi umierały. Ale bądźmy dobrej myśli, nie chciałam was straszyć.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Gratulacje. -
Jestem za odebraniem psa od nieodpowiedzialnych ludzi bo mogą zrobić mu krzywdę. Zamiast myśleć, dlaczego pies reaguje tak a nie inaczej od razu teoria - agresywny. Ja też adoptowałam psa, którego chciano uśpić bo pogryzł z bólu, miał 5 lat teraz ma 12,5 i u mnie jeszcze nie warknął, nawet z bólu. Wyleczyłam i żyjemy - ja, on i pozostałe moje psy.
-
Jak dziecko zachowuje się agresywnie i np. szarpie za włosy albo kopie ze złości to się go tłumaczy, że to jeszcze dziecko i nie rozumie. A taki maly szczeniak to też jest psie dziecko i też nie rozumie, że jego chęć zabawy mlecznymi ząbkami jest niemiła dla człowieka. Daj mu szarpaka, zabawkę, jakieś zajęcie a nie mów, że to agresja. Agresywni to są ludzie.
-
Starszy pies nie lubi być molestowany przez szczeniaka ale krzywdy nie powinien mu zrobić, po prostu karci malucha i uczy własciwego zachowania. Mam psy ponad 53 lata i często do starszego psa brałam młodego szczeniaka i nigdy nie zdarzyło się, żeby starszy zrobił szczeniakowi kerzywdę, wychowywał, karcił ale nie gryzł. A miałam i owczarki niemieckie i rottweilery. A ostatnia rottweilerka wychowała od szczeniaka pinczerkę średnią i też mimo, że karciła nigdy nie zrobiła krzywdy choć hodowcy pinczerki byli z początku przerażeni.
-
Fakt, 14 lat u rottki to rekord, w dodatku odeszła ze starości a nie na raka. Poprzednie prawie wszystkie zabijal mi rak i to w wieku od 3,5 do 11 lat i 8 m-cy, tylko dwie suczki odeszły jedna we śnie w wieku 11 lat a druga tragicznie w wieku 6 lat. Zawsze miałam te wielkie psy w bloku, w mieszkaniu, w porywach nawet cztery i nigdy nam to nie przeszkadzało, im też. A Amberek jest cudny, odżył po tym schronisku.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Urocza gadułka. Moja pinczerka też kocha szczekać i to tylko w domu i tylko na mnie jak czegoś chce. I ona potrafi czasami co chwilę przez cały dzień z przerwami i wtedy myślę o barbarzyńskim amerykańskim zwyczaju podcinania strun głosowych. Oczywiście żartuję. -
Alaskan piękny, Amberek też. Moją ukochaną rasą są rottweilery, miałam je 37 lat ale ostatnia sunia odeszła mi w 2019 roku mając 14 lat, teraz ze względu na moj wiek (80) i brak samochodu bo uszkodzona prawa ręka przestawiłam się na średniaki - pinczery. Ale alaskany zawsze mi się podobały tylko wiedząc, że ni podołam tej rasie podziwiałam je u innych.
-
Takie zachowanie to po prostu zapraszanie do zabawy i wg mnie to jest normalne skoro lubi bawić się z psami.
-
Bo pinczery średnie są kochane choć charakterne bo to rasa pracująca samodzielnie i niestety często ludzie oczarowani slodkim wyglądem szczeniaczka nie radzą sobie z nim jak dorośnie i oddają do schroniska. Ja swojego adoptowałam jak mial 5 lat i mial być uśpiony, u mnie jest już długo, ma 12,5 roku ale ja wcześniej miałam 39 lat rottweilery więc sobie z nim poradziłam choć ludzie byli przerażeni, że go biorę bo podobno straszny agresor, u mnie przez tyle lat nawet nie warknął. A w poprzednim domu faktycznie pogryzł kobietę bo miał przez lata nie leczone uszy i pogryzł z bólu. Ja psa wyleczyłam i żyjemy i on i ja.
-
Raczej nie, pies tak naprawdę jest kundelkiem z niewiadomym pochodzeniem.
-
Henio znalazl wspanialy dom :) Wszyscy sie ciesza :)
dwbem replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Trochę zaazdroszczę bo mój adopciak nadal wpada w histerię w Sylwestra.Ma już 12,5 roku ale słuch jeszcze dobry. -
Każda karma jest lepsza od Royala.
-
Przy lepto wnętrzności wyglądają inaczej niż przy parwo, miałam przez 38 lat doskonalego weta, specjalistę z doktoratem i jemu wierzyłam bo nigdy nie zrobil krzywdy moim psom, kochał leczyć i cieszył się zawsze jak udało mu się wyleczyć psa, którego inni weci nie potrafili i skazywali na śmierć.
-
Dwa latka stuknęły. Lilek zostaje z nami !
dwbem replied to Mazowszanka13's topic in Już w nowym domu
Ja mimo, że moje psy są bez przeżyć do obcinania pazurów zawsze zakładam miękki kaganiec bo one na wiele pozwalają ale na obcinanie pazurów źle reagują więc żeby uniknąć ugryzienia mnie albo weta kaganiec niestety. Współczuję, mam nadzieję, że ręka się szybko zagoi.