Jump to content
Dogomania

Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !


Recommended Posts

Dnia 3.09.2018 o 19:24, ala123 napisał:

Dziękuję za wpłaty:

1) Ewa R. (Tychy) - 200zł

2) Sowa -  120zł

3) Mysza2  - 30zł

4) Anula - 100zł

5) Poker - 50zł

6) werenn - 50zł

7) MALWA - 100zł

8) Zagrodowy Pies Polski - 50zł

9) Jaguska - 50zł

10) Nesiowata - 20zł

11) Anonimowy Darczyńca - 800zł

12) Anica - 10zł

13) Paweł K. - 15zł

14) agat21 -  150zł

15) bakusiowa - 50zł

-------------------------------------------

      1795zł

+ 305zł z FB= 2100zł

2100zł - 2000zł faktura za operację

= 100zł +

16) b-b - 20zł

17) dotta1311 - 250zł

-------------------------------------------

370zł

 

Dziękuję za wpłatę 50zł od Zachary :)

370zł + 50zł = 420zł

Link to comment
Share on other sites

Jestem nadal w szpitalu i będę raczej do weekendu, więc trudno mi coś napisać od siebie, ale potem zapytam TZa czy obserwuje jakieś zmiany u suni. Wczoraj TZ miał dodatkowo kurs do Lublina po inną suczkę, którą musieliśmy odebrać z kliniki, więc nie mieliśmy czasu na rozmowy.

Link to comment
Share on other sites

Jestem na przepustce (niestety na krótko) i porobiłam suni trochę fotek dzisiaj, potem wstawię.

Dziś byliśmy z nią u weta, ściągnęliśmy szwy, wszystko bardzo ładnie się zagoiło. U weta, na śliskiej powierzchni, Czesia trochę podpierała się tą łapą. Na razie ciężko powiedzieć na ile odzyska władze w łapce, ale jest szansa, że będzie jej używać. Potrzeba na to jednak czasu, wyjaśni się w przeciągu paru tygodni. Zważyliśmy ją i waży 22 kg.

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎05 o 09:18, Murka napisał:

 wie co to zabawki:) 

Mój Boże... moja Kula nie wiedziała. Pierwszą rzeczą, którą się bawiła, było malutkie, psie ciasteczko, a miała ponad dwa latka, kiedy ją z pseudo wyrwałam. Ryczałam jak bóbr przy tym ciasteczku.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Murka napisał:

Jestem na przepustce (niestety na krótko) i porobiłam suni trochę fotek dzisiaj, potem wstawię.

Dziś byliśmy z nią u weta, ściągnęliśmy szwy, wszystko bardzo ładnie się zagoiło. U weta, na śliskiej powierzchni, Czesia trochę podpierała się tą łapą. Na razie ciężko powiedzieć na ile odzyska władze w łapce, ale jest szansa, że będzie jej używać. Potrzeba na to jednak czasu, wyjaśni się w przeciągu paru tygodni. Zważyliśmy ją i waży 22 kg.

Dobra wiadomość:)

Murko...jeszcze te zdjęcia...byłoby cudownie,a Ty zdrowiej!

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze istotne pytanie - czy Czesia merda ogonem? Jeśli merda, to mięśnie zwieraczy nie zostały uszkodzone podczas operacji. Zbyt częste wypróżnianie się mogłoby być efektem przejścia na wartościowszą karmę - jeśli przed wypadkiem karmiona była resztkami ze stołu czy rozmoczonym starym chlebem, to przejście na suchą karmę mogło nagle nadmiernie  uaktywnić jelita.

Link to comment
Share on other sites

Z charakteru to ona jest 100-procentowym malinois - tylko malina na trzech łapach i w kołnierzu nosi gryzak. Będzie szalenie łatwa w szkoleniu - wszystko zrobi nie za smakołyk, a za możliwość chwycenia zabawki.

Z wyglądu to niemal czysty malinois - tylko z uszami owczarka niemieckiego.

Co do kołnierza - widziałam w Holandii psy w miękkich, nadmuchiwanych kołnierzach - ciekawe, czy u nas też są w sprzedaży.  Chyba wygodniejsze niż sztywne - no i w mieszkaniu pies nie rysuje kołnierzem ścian.

PS jak dajecie radę z ograniczaniem ruchu  Czesi? Przecież ją nosi przez powietrze.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Sowa napisał:

Z charakteru to ona jest 100-procentowym malinois - tylko malina na trzech łapach i w kołnierzu nosi gryzak. Będzie szalenie łatwa w szkoleniu - wszystko zrobi nie za smakołyk, a za możliwość chwycenia zabawki.

Z wyglądu to niemal czysty malinois - tylko z uszami owczarka niemieckiego.

Co do kołnierza - widziałam w Holandii psy w miękkich, nadmuchiwanych kołnierzach - ciekawe, czy u nas też są w sprzedaży.  Chyba wygodniejsze niż sztywne - no i w mieszkaniu pies nie rysuje kołnierzem ścian.

PS jak dajecie radę z ograniczaniem ruchu  Czesi? Przecież ją nosi przez powietrze.

 

U nas też są takie kołnierze w sprzedaży i nie są masakrycznie drogie.

https://www.google.pl/search?q=kołnierz+dla+psa+dmuchany&rlz=1C1PRFC_enPL807PL807&oq=kołnierz+dla+psa&aqs=chrome.3.69i57j0l5.15674j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Sowa napisał:

 

Co do kołnierza - widziałam w Holandii psy w miękkich, nadmuchiwanych kołnierzach - ciekawe, czy u nas też są w sprzedaży.  Chyba wygodniejsze niż sztywne - no i w mieszkaniu pies nie rysuje kołnierzem ścian.

 

https://www.karusek.com.pl/produkt/10561_grande_finale_miekki_kolnierz_zabezpieczajacy_dla_psow_i_kotow_kolor_czarny/

https://zoo-dragon.pl/p/1299/20719/lolo-pets-kolnierz-nadmuchiwany-s-lolo-pets-inne-akcesoria-pies.html

Link to comment
Share on other sites

No to nawet większy wybór kołnierzy niż w Holandii i na pewno po niższej cenie, dzięki za informację.

Wydaje mi się, że jak tylko Czesia zacznie wypróżniać się pod kontrolą, to będzie gotowa do adopcji  - nie ma chyba żadnych oporów przed kontaktem z człowiekiem.  Pomoc w szkoleniu, o ile będzie ktoś chętny nie za daleko, oferuję za free.

A co do pochłaniania żarcia - Murko, to klasyka, każdy z moich znajomych malinois zasysał jedzenie jak przemysłowy odkurzacz - jakby zwierzątku było szkoda czasu na taką prozaiczną czynność. Każdy mógłby startować w konkursie na opróżnianie pełnej miski w trzy sekundy.

 

.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎13 o 23:57, Murka napisał:

Ogon pracuje normalnie, a apetyt ma kosmiczny, pochłania dosłownie karmę. Myślę, że trzeba jej dać po prostu czas i sprawy z czystością się ustabilizują.

[...]

czesia5.jpg

[...]

WYPIS DO DOMU

ZALECENIA:

1. OGRANICZENIE RUCHU PRZEZ 4-6 TYGODNI - MAKSYMALNE PRZEZ PIERWSZE DWA TYGODNIE

2. ZA 6 TYG. KONTROLA RTG

...

Murko,Alu 123...

Malina może nie mieć szansy na wyleczenie urazów,zespolenie może nie wytrzymać...co wtedy?Druga operacja?

Nie ma jeszcze 2 tyg.od zabiegu,a w zaleceniach jest 4 tyg.ograniczenia ruchu...w ortopedii to bardzo wazne,po to ludziom zaklada sie gips,zeby unieruchomić m-ce zlamane....Trudno było malince zagipsowac zadek,ale to ograniczenie ruchu to podstawa wygojenia...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2018 o 07:07, Sowa napisał:

Z charakteru to ona jest 100-procentowym malinois - tylko malina na trzech łapach i w kołnierzu nosi gryzak. Będzie szalenie łatwa w szkoleniu - wszystko zrobi nie za smakołyk, a za możliwość chwycenia zabawki.

Z wyglądu to niemal czysty malinois - tylko z uszami owczarka niemieckiego.

Co do kołnierza - widziałam w Holandii psy w miękkich, nadmuchiwanych kołnierzach - ciekawe, czy u nas też są w sprzedaży.  Chyba wygodniejsze niż sztywne - no i w mieszkaniu pies nie rysuje kołnierzem ścian.

PS jak dajecie radę z ograniczaniem ruchu  Czesi? Przecież ją nosi przez powietrze.

 

 

Mamy taki kołnierz - oponkę, ale on wcale taki lekki nie jest... i nie sprawdza się wg moich doświadczeń. Chyba zależy od tego, gdzie pies ma szwy.

Czesia jutro i tak będzie od kołnierza uwalniana, bo szwy już zdjęte.

Jeśli chodzi o ograniczenie ruchu, to Czesia jest bardzo skoczna; w boksie TZ zabrał jej budę, ma tylko legowisko, żeby nie wskakiwała.

Nie biega tak zawsze jak na zdjęciach - to był mój błąd, że ją wypuściłam luzem do zdjęć (chciałam to zrobić póki byłam w domu, byłam na przepustce ze szpitala i trwało to zaledwie kilkanaście minut, nie wiedziałam wtedy, że nie może biegać).

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Murka napisał:

 

 

Nie biega tak zawsze jak na zdjęciach - to był mój błąd, że ją wypuściłam luzem do zdjęć (chciałam to zrobić póki byłam w domu i trwało to zaledwie kilkanaście minut, nie wiedziałam wtedy, że nie może biegać).

A,no to dobrze...I - dzięki Kasiu za szczerość,szacunek za uczciwe postawienie sprawy.

To niech teraz malinka się grzecznie zrasta,mam nadzieję,że będzie dobrze,pozdrowienia I zdrowia dla Ciebie.M.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...