Jump to content
Dogomania

Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !


Recommended Posts

48 minut temu, Sowa napisał:

Zasięgnęłam informacji w krakowskich lecznicach i wynika z tego, że 2000 za operację malinki to nie jest wygórowana cena; wręcz przeciwnie. No to tylko trzymać za wynik i oby bez amputacji łapy.

Jednego - sądząc z opisów zachowania suczki - jestem pewna: ona będzie bardzo łatwa do przygotowania do adopcji, byle wyzdrowiała.

Ja też myślę,że z adopcja nie powinno być problemu, ona jest cudowna.

 

Link to comment
Share on other sites

Są kolejne wpłaty, dziękuję bardzo :)

1) Ewa R. (Tychy) - 200zł

2) Sowa -  120zł

3) Mysza2  - 30zł

4) Anula - 100zł

5) Poker - 50zł

6) werenn - 50zł

7) MALWA - 100zł

8) Zagrodowy Pies Polski - 50zł

9) Jaguska - 50zł

10) Nesiowata - 20zł

11) Anonimowy Darczyńca - 800zł

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za kolejną wpłatę:

1) Ewa R. (Tychy) - 200zł

2) Sowa -  120zł

3) Mysza2  - 30zł

4) Anula - 100zł

5) Poker - 50zł

6) werenn - 50zł

7) MALWA - 100zł

8) Zagrodowy Pies Polski - 50zł

9) Jaguska - 50zł

10) Nesiowata - 20zł

11) Anonimowy Darczyńca - 800zł

12) Anica - 10zł

Link to comment
Share on other sites

Operacja zakończyła się po godz.14. Czesia wybudziła się, na razie wszystko jest OK. Lekarz mówi, że do złamań doszło co najmniej miesiąc temu,  połamane kości zdążyły się już zcalić chrząstką... Nie wiadomo jak będzie z czuciem w łapce, ponieważ w trakcie operacji okazało się, że nerw kulszowy był przez tak długi czas uwięziony pomiędzy złamanymi odłamkami kości i uciskany przez nie.

Jeżeli nie wystąpią jakieś komplikacje, to w poniedziałek sunię będzie można zabrać do hoteliku.

Przepraszam za tak zdawkową informację, ale mam kolejny duży problem: znowu znalazłyśmy z koleżanką potrąconego przez samochód psa...  Brzmi to niewiarygodnie, ale tak naprawdę jest!

Tym razem jechałyśmy do wsi w gminie Szczebrzeszyn, aby zabrać sunię ze szczeniakiem ( z tego samego gospodarstwa co Foksia i Felek) i zobaczyłyśmy biedaka.... Pies musiał zostać potrącony nie dawno, leżał w kałuży krwi, łapki  bezwładne. 

Aktualnie jest już w szpitalu ( Royal Vet) , RTG wykazało skomplikowane złamania kości przednich łap, jedna jest zmiażdżona. Na szczęście usg nie pokazuje obrażeń wewnętrznych. Operacja w dniu dzisiejszym nie wchodzi w grę, bo  pies jest zbyt słaby aby znieść narkozę. Czekamy do poniedziałku, o ile psina przeżyje...

 

40441472_519930831763754_2605813287626997760_n.jpg.992706c2c7e313c5b38dd1ff3631b571.jpg

40406679_271901796865502_5521043823213412352_n.jpg.1d22a812731674fdbe09fb29b877217d.jpg

Koleżanka mówi, że nie wsiada już ze mną do samochodu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O rety ala123, ale macie "szczęście" :( Ale z pewnością pies miał szczęście, że na Was trafiło, bo kto jak nie Wy zainteresowałby się nim... A piesio śliczny jest, biedak, musi bardzo cierpieć :(

Za Czesię trzymamy tu wszyscy kciuki, musi być dobrze. 

Link to comment
Share on other sites

Przerażające biedne cierpiące oczy ... :(( Nic tylko płakać się chce nad tym światem.

Powtórzę to, co napisałam przed chwilą na innym wątku: mogę wreszcie wpłacić kasę dla Czesi, bo przyszła mi pensja, dorzucę od razu coś dla tego biedaczka. Oby dał radę, oby przeżył.. 

Link to comment
Share on other sites

Jak teraz sytuacja u Czesi? Oby była szansa bodaj częściowego używania tej poskładanej łapy, czy ktoś orientuje się, jakie możliwości funkcjonowania ma pies bez tylnej łapy? Bo bez przedniej, to widziałam psy poruszające się całkowicie sprawnie. 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Sowa napisał:

Jak teraz sytuacja u Czesi? Oby była szansa bodaj częściowego używania tej poskładanej łapy, czy ktoś orientuje się, jakie możliwości funkcjonowania ma pies bez tylnej łapy? Bo bez przedniej, to widziałam psy poruszające się całkowicie sprawnie. 

Tu jest szalona, szczęśliwa Muszka: 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...