Jump to content
Dogomania

Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !


Recommended Posts

Bucik niestety zdejmuje sama - odplątuje paski z rzepami:( Kołnierz tu nic nie da, bo sięgnie... Będzie u nas wet, to poproszę, żeby rzucił na to okiem, może coś wymyśli, jakiś specjalny bandaż. Szkoda tej łapki, bo już jest zdarta skóra:(

Za to z czystością jest coraz lepiej, dzisiaj było po nocy całkowicie czysto:)

Link to comment
Share on other sites

Przy zdartej skórze może dojść do zakażenia. Swoja drogą i  tak dobrze,  ze tylko rozplątała, a nie zeżarła bucika z bandażem i rzepami. Moja suka zdzierała z łap wszystko- nawet zostawiona na chwilę. Pilnowałam, ale ja miałam ją jedną do pilnowania, a i tak kiedyś zeżarła pół metra bandaża - w sekundzie, jak odwróciłam głowę.

No nie jest łatwo, nie ma jak wytłumaczyć Czesi, że to dla jej dobra.

Link to comment
Share on other sites

Za ok. 2 tygodnie.

Wczoraj był u nas wet, oglądał łapkę. Sunia ma w niej czucie, ale niewielkie i odruchy też są szczątkowe. Trudno powiedzieć czy odzyska całkowitą sprawność, odbudowa tego może potrwać nawet kilka miesięcy.

Odradzał bandażowanie i opatrywanie miejsca ocierania. Mówił, że najlepszy w takim wypadku jest bucik i żebyśmy spróbowali założyć jej trochę większy kołnierz. Bucik właśnie schnie po wypraniu i będziemy próbować.

Link to comment
Share on other sites

W Krakowie ktoś polecał akupunkturę w takim przypadku, ale nie mam pojęcia czy polecał, bo się sprawdza, czy naganiał klientów. No i koszty kosmiczne - podobnie jak bieżnia wodna.  Czy wet. sugerował jakiekolwiek zabiegi rehabilitacyjne, które można wykonać na miejscu? Z jedną łapą niesprawną to DS dla niej musiałby być z ogrodem. 

Link to comment
Share on other sites

Murko, znalazłam w poprzednich informacjach uwagę, że na śliskiej powierzchni u weta Czesia trochę podpierała się tą niesprawną łapą. Może to byłby sposób na "bezkosztową" rehabilitację - przeprowadzać ją na smyczy np po płytkach łazienkowych? Oczywiście wet. musiałby zweryfikować mój pomysł, bo ja ani wet,. ani rehabilitant.   

Bucik się jakoś trzyma?

Link to comment
Share on other sites

Ona na śliskich powierzchniach się ślizga, łapy się jej rozjeżdżają i u weta TZ w obawie o tą łapę, to po prostu ją przeniósł z poczekalni do gabinetu. To podpieranie to były momenty gdy np. sunia siedziała i się próbowała podnieść. 

Bucik się trzyma. Codziennie co prawda muszę poprawiać, bo się zsuwa, ale grunt, że łapka jest niemal stale zabezpieczona przed obcieraniem. Minus taki, że kołnierz musi być.

Koszty oględzin łapki przez weta to tylko częściowe koszty dojazdu: 6,20 zł (25 zł na 4 psy):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/0ed7758215711841

 

Jakoś nie pomyślałam, że Czesia ma swój wątek i rozliczyłam ją na ogólnym wątku psiaków pod opieką ali123, ale może ją rozliczać osobno tutaj?

 

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Murka napisał:

Jakoś nie pomyślałam, że Czesia ma swój wątek i rozliczyłam ją na ogólnym wątku psiaków pod opieką ali123, ale może ją rozliczać osobno tutaj?

 

Myślę, że tutaj będzie czytelniej. Nie wszyscy zaglądają na wszystkie wątki, a być może zechcą pomóc Czesi.

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, ala123 napisał:

Tak Murko, rozliczaj Czesię tutaj, na jej wątku.

To wrzucam rozliczenie za wrzesień (to oczywiście jeszcze przed wpłatą Isiak):

+106 zł (76zł z bazarku Nadziejki i  30zł od sharki) 

-336 zł hotelowanie 3-30.09

-10 zł przejazd do lecznicy na zdjęcie szwów

Stan konta na 30 wrzesień -240 zł.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Murka napisał:

To wrzucam rozliczenie za wrzesień (to oczywiście jeszcze przed wpłatą Isiak):

-336 zł hotelowanie 3-30.09

-10 zł przejazd do lecznicy na zdjęcie szwów

Stan konta na 30 wrzesień -346 zł.

Dzięki Kasia za rozliczenie.

Nie będziemy chyba już mieszać , ale jedna z wpłat we wrześniu - 106zł (76zł z bazarku Nadziejki i  30zł od sharki) była przeznaczona dla Czesi.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ala123 napisał:

Dzięki Kasia za rozliczenie.

Nie będziemy chyba już mieszać , ale jedna z wpłat we wrześniu - 106zł (76zł z bazarku Nadziejki i  30zł od sharki) była przeznaczona dla Czesi.

To zaraz skoryguję rozliczenie na wątku ogólnym (zabiorę całkowicie wszystko co dotyczy Czesi) i tutaj też zmienię.

Niech będzie przejrzyście:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.10.2018 o 21:14, ala123 napisał:

Dziękuję bardzo  dotta1311 za wpłatę kolejnych 250zł dla Czesi :) :)

420zł + 250zł =  670zł

Dzisiaj przelałam kwotę 540zł za konto Przychodni Royal Vet za Czesię. Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogłam zapłacić :)

670zł - 540zł = 130zł

Pozostałe 130zł przekazuję od razu na konto Murki

Wstawiam fakturę z przychodni:

faktura Czesia.pdf

Potwierdzenie przelewu:

372495000_Beztytuu.thumb.png.499c44b76ca51b65460b00eeb7bc5607.png

Link to comment
Share on other sites

Z czystością u Czesi zdecydowanie lepiej, coraz częściej jest czysto, ale wpadki się jeszcze zdarzają.

Niestety kołnierz i bucik już dogorywają. Kołnierz sobie dzisiaj jakoś zdjęła i zjadła obrożę, obgryzła zaczepy, bucik obmamlała i trochę się już obtarł - oczywiście lepiej, że on niż łapka, ale długo to on nie wytrzyma takiej eksploatacji. Łapka trochę odpoczęła, podgoiła się, ale żeby taki stan utrzymać, będzie potrzebny nowy ochraniacz. Kołnierz na razie zamontowałam, ale nie wiem czy się utrzyma na dwóch zaczepach przy obroży... jeszcze jakiś powinnam znaleźć w tym rozmiarze.

Link to comment
Share on other sites

Murko, proszę, napisz coś więcej po kolejnej wizycie u weta. Bo to już chyba w tym, albo na początku następnego tygodnia? Jakoś cicho na wątku Czesi - a  przecież prędzej czy później (raczej prędzej) zebrane do tej pory pieniądze skończą się. O stały dom też będzie bardzo trudno.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...