Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Może trochę nie na temat ale nie wiem kogo mam zapytać:roll:
Czy wolno zrobić tak żeby np moja "stała deklaracja" była z robionego mojego bazarku?
Np robię dla jakiegoś psiaka ze "swoich" fantów" i raz w miesiącu np 20 zł idzie z bazarku na konto psiaka, któremu chcę dać taką "stałą"? Albo robię tylko dla tego psa bazarek - moja "stała" jest 20zł miesięcznie wiec jak się zbierze z bazarku 100zł to mam 5 miesięcy zapłacone stałej?
Pytam bo wydaje mi się, że kiedyś widziałam takie zobowiązanie ale nie wiem czy tak można.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Może trochę nie na temat ale nie wiem kogo mam zapytać:roll:
Czy wolno zrobić tak żeby np moja "stała deklaracja" była z robionego mojego bazarku?
Np robię dla jakiegoś psiaka ze "swoich" fantów" i raz w miesiącu np 20 zł idzie z bazarku na konto psiaka, któremu chcę dać taką "stałą"? Albo robię tylko dla tego psa bazarek - moja "stała" jest 20zł miesięcznie wiec jak się zbierze z bazarku 100zł to mam 5 miesięcy zapłacone stałej?
Pytam bo wydaje mi się, że kiedyś widziałam takie zobowiązanie ale nie wiem czy tak można.[/QUOTE]
Moim zdaniem nie można. Stała deklaracja to jednak prywatne zobowiazanie i tu bym nie mieszała bytów.
Ale proponuje inne rozwiazanie skoro masz problem z opłaceniem deklaracji. Po prostu napisz na watku psa że rezygnujesz z deklaracji i bedziesz psa wspierac inaczej. I jesli chcesz to rób mu bazarki i rozliczaj normalnie tak jak wszystkie inne. W ten sposób finanse psa nie ucierpią ( mam nadzieję) i zarazem nie bedzie niebezpiecznych precedensów jak "odliczanie" z bazarkowych utargów kasy na prywatne zobowiazania deklaracyjne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks'][COLOR=#d3d3d3]Moim zdaniem nie można. Stała deklaracja to jednak prywatne zobowiazanie i tu bym nie mieszała bytów.[/COLOR]
Ale proponuje inne rozwiazanie skoro masz problem z opłaceniem deklaracji. [COLOR=#d3d3d3]Po prostu napisz na watku psa że rezygnujesz z deklaracji i bedziesz psa wspierac inaczej. I jesli chcesz to rób mu bazarki i rozliczaj normalnie tak jak wszystkie inne. W ten sposób finanse psa nie ucierpią ( mam nadzieję) i zarazem nie bedzie niebezpiecznych precedensów jak "odliczanie" z bazarkowych utargów kasy na prywatne zobowiazania deklaracyjne[/COLOR][/QUOTE]
Nie mam bo z powodów rodzinnych nie zobowiązuję się na stałe deklaracje.
Pytam gdybym chciała tak pomóc psiakowi.

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś o to na tym wątku pytałam i uzyskałam odpowiedź, że wolno tak robić jak pisze b-b. Chociaż mi subiektywnie wydaje się, że to nie do końca ok, to niektórzy tak robią i podobno jest to ok. Do wygrzebania w tym wątku.

Moja sprawa z zaległą Kupującą rozwiązana :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']moja "stała" jest 20zł miesięcznie wiec jak się zbierze z bazarku 100zł to mam 5 miesięcy zapłacone stałej[/QUOTE]
Zapłacone przez kupujących - no nie można tak.
Kupującym się zawsze dziękuje za wsparcie celu, więc Twoje prywatne zobowiązania nijak się w tym nie mieszczą.
W ogóle nie rozumiem po co chcesz deklarować stałą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi'][COLOR=#a9a9a9]Zapłacone przez kupujących - no nie można tak.
Kupującym się zawsze dziękuje za wsparcie celu, więc Twoje prywatne zobowiązania nijak się w tym nie mieszczą.[/COLOR]
W ogóle nie rozumiem po co chcesz deklarować stałą.[/QUOTE]
Każdy kto wyciąga psa liczy najbardziej na stałe czyli to by była taka gwarancja i tyle.
To nie byłoby moje prywatne zobowiązanie tylko takie własnie zapewnienie???
Nie wiem jak to mam wytłumaczyć ale już nie będę bo uważam temat za zakończony bo się jeszcze z tego afera zrobi a nie o to mi chodziło :)

Dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Każdy kto wyciąga psa liczy najbardziej na stałe czyli to by była taka gwarancja i tyle.
To nie byłoby moje prywatne zobowiązanie tylko takie własnie zapewnienie???
Nie wiem jak to mam wytłumaczyć ale już nie będę bo uważam temat za zakończony bo się jeszcze z tego afera zrobi a nie o to mi chodziło :)

Dziękuję za odpowiedzi.[/QUOTE]

To ja zaproponuję inne rozwiązanie...

Może zadeklaruj, a raczej obiecaj (żeby była ta "gwarancja" Twojej pomocy na owym watku) np. 10% z każdego Twojego bazarku na tego psiaka - wtedy będziesz go zwyczajnie wpisywać do bazarkowych celów, więc kupujący nie będą mieli wątpliwości, że płacą za Twoje zobowiązanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Każdy kto wyciąga psa liczy najbardziej na stałe czyli to by była taka gwarancja i tyle.
[B]To nie byłoby moje prywatne zobowiązanie tylko takie własnie zapewnienie???[/B]
Nie wiem jak to mam wytłumaczyć ale już nie będę bo uważam temat za zakończony bo się jeszcze z tego afera zrobi a nie o to mi chodziło :)

Dziękuję za odpowiedzi.[/QUOTE]

zrób tak jak mówią dziewczyny
zadeklaruj u psiaka, że min 20 zł z bazarków miesięcznie będzie dla niego :)

ps. w moim prywatnym odczuciu nie powinno się tak robić ze deklaracje pokrywa się bazarkami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']zrób tak jak mówią dziewczyny
zadeklaruj u psiaka, że min 20 zł z bazarków miesięcznie będzie dla niego :)

ps. w moim prywatnym odczuciu nie powinno się tak robić ze deklaracje pokrywa się bazarkami[/QUOTE]

[quote name='inka33']To ja zaproponuję inne rozwiązanie...

Może zadeklaruj, a raczej obiecaj (żeby była ta "gwarancja" Twojej pomocy na owym watku) np. 10% z każdego Twojego bazarku na tego psiaka - wtedy będziesz go zwyczajnie wpisywać do bazarkowych celów, więc kupujący nie będą mieli wątpliwości, że płacą za Twoje zobowiązanie.[/QUOTE]


Chyba najlepszym rozwiązaniem "zobowiązania", które będzie miało na celu zapewnienie osobie "zajmującej" się psiakiem comiesięcznej pomocy z mojej strony będzie zadeklarowanie zrobienia raz w miesiącu bazarku określając przy tym jego minimalny dochód. Czyli, że nie zrobię bazarku składającego się z jednego rzeczy za 5 zł.
A cała reszta to już kwestia dogadania się z "opiekunem" psiaka.

Jeszcze raz dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Czy można robić bazarki dla psów które mają wątek na dogomanii ale ich założyciel został zabanowany ?
Dostałam jakiś czas temu od osoby nie będącej na dogo z prośbą o wystawienie bazarku , fanty z konkretnym przeznaczeniem, wątek istnieje jednak założycielki zostały zbanowane .Mogę czy nie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia-Bianca']Czy można robić bazarki dla psów które mają wątek na dogomanii ale ich założyciel został zabanowany ?
Dostałam jakiś czas temu od osoby nie będącej na dogo z prośbą o wystawienie bazarku , fanty z konkretnym przeznaczeniem, wątek istnieje jednak założycielki zostały zbanowane .Mogę czy nie ?[/QUOTE]

Założycielkę wątku można zmienić,trzeba poprosić moderatora o to,tylko czy znajdzie się ktoś,kto poprowadzi wątek i rozliczenia,bo głównie o to chodzi,że założycielka wątku rozliczenia prowadzi w pierwszych postach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatankas']Założycielkę wątku można zmienić,trzeba poprosić moderatora o to,tylko czy znajdzie się ktoś,kto poprowadzi wątek i rozliczenia,bo głównie o to chodzi,że założycielka wątku rozliczenia prowadzi w pierwszych postach.[/QUOTE]

Właśnie napisałam na wątku taką prośbę . Zapomniałam dodać że psy nie są pod opieką osób które założyły wątek , tylko w przytulisku .
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234052-Szukamy-domow-dla-ps%C3%B3w-z-Harbutowic[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Chyba najlepszym rozwiązaniem "zobowiązania", które będzie miało na celu zapewnienie osobie "zajmującej" się psiakiem comiesięcznej pomocy z mojej strony będzie zadeklarowanie zrobienia raz w miesiącu bazarku określając przy tym jego minimalny dochód. Czyli, że nie zrobię bazarku składającego się z jednego rzeczy za 5 zł.

To dobry pomysł...Kazda deklaracja jest na wage złota..I kazdy grosik uzbierany dla psiaka.
Lepiej tak niz robić minusy lub dlugi....
A jak nie uzbiera to zrobi nowy. bazarek ..|I tak psiak bedzie mial kaskę ...
Tu chodzi nam o psiaki..aby im pomoc finansowo
a więc nie róbmy tego proszę zbyt skomplikowanym.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Moim zdaniem nie można. Stała deklaracja to jednak prywatne zobowiazanie i tu bym nie mieszała bytów.
[/QUOTE]

no właśnie...jesli deklaruję stałą kwotę, to taką, na którą mnie stać...nie muszę deklarować kwoty, a mogę zrobic od czasu do czasu bazarek na potrzeby konkretnego psa/psów/fundacji itd ale...ale kasa idzie na potrzeby w całości, bez dyktowania co i kto ma za to zrobić

gdyby kazdy se podeklarował ileś tam i tylko bazarkami by na to "zarabiał" - to jaki sens jest tych deklaracji??? z bazarku może się uzbierać lub nie i co wtedy?

czy moze sie tu jakiś mod odnośnie tego wypowiedzieć???? żeby wszyscy mieli jasność ? i nie robili zwierzat i ludzi w konia?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=#000000][B]Poza ogólnym regulaminem obowiązują zasady :[/B][/COLOR][/SIZE]
[B][B]Zakazana jest sprzedaż na prywatne cele (np."zbiórka na nowy sweter",na swoje zwierzęta lub zwierzęta znajomych/rodziny itd.).
[COLOR=red][B]Cała suma z bazarku[/B][/COLOR][B] (poza kosztami wysyłki) idzie na wybrany cel.

[/B][/B][/B]a o celu decyduje przeciez ten kto daruje fanty na bazarek
i ta osoba decyduje i zapisuje na co przeznacza dochod bazarku na wybrany cel.
TAK JAK W REGULAMINIE >CAŁA SUMA Z BAZARKU IDZIE NA WYBRANY CEL.../
Na przykład przeznaczona jest z bazarku na hotel i karme
i będzie na cos innego wydana
a psiakowi juz nie starczy na hotelik i karme.
To cel tego bazarku nie zostal spełniony i pies nie bedzie miał oplaconego hotelu .
Delarację mozna przeciez przeznaczyc na cel i wtedy bedzie pewna z dochodu bazarku..
A wszystko to tutaj jest przeciez dobrowolne.Bazarki i deklaracje.
Co kto lubi i każda pomoc finansowa jest tym zwierzętom potrzebna.
W regulaminie nie ma mowy o tym aby robić bazarki tylko na dane zwierzę
jest mowa aby wyznaczyć cel dochodu bazarku.

Edited by ick
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy któryś z moderatorów mógłby usunąć zakończone bazarki? -dużo stron tego się zrobiło i niepotrzebnie zaśmieca i rozprasza uwagę kupujących.Prosiłam któregoś na PW z miesiąc temu-jak widać nie skutecznie. Ponawiam prośbę tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Witam.Jestem nowicjuszem w robieniu bazarkow 4-5 moze jak na dzień dzisiejszy.Ostatni zrobilam od 28.04 do 5.05 ale po 2 dniach wrzucono go do zamkniętych....;( czas ucieka,a psiaki w wielkiej potrzebie ;( Nie mam pojęcia co zrobilam żle....;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']Witam.Jestem nowicjuszem w robieniu bazarkow 4-5 moze jak na dzień dzisiejszy.Ostatni zrobilam od 28.04 do 5.05 ale po 2 dniach wrzucono go do zamkniętych....;( czas ucieka,a psiaki w wielkiej potrzebie ;( Nie mam pojęcia co zrobilam żle....;([/QUOTE]
napisz do moderatora forum z prośbą o przywrócenie bazarku[h=5]Moderatorzy forum[/h]
[LIST]
[*][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/10343-Pianka"][COLOR=#00bb00][B]Pianka[/B][/COLOR][/URL],
[*][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/11404-Czarodziejka"][COLOR=#00bb00][B]Czarodziejka[/B][/COLOR][/URL],
[*][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/6314-Viris"][COLOR=#00bb00][B]Viris[/B][/COLOR][/URL],
[*][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/5-Margo"][COLOR=#000000][B]Margo[/B][/COLOR][/URL],
[*][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/18741-jefta"][COLOR=#00bb00][B]jefta[/B][/COLOR][/URL],
[*][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/2477-Saint"][COLOR=#00bb00][B]Saint[/B][/COLOR][/URL],
[*][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/13012-Anashar"][COLOR=#00bb00][B]Anashar[/B][/COLOR][/URL]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...