Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Do wszystkich cioteczek bazarkowych:

[B][B][B][SIZE=4]Jest [COLOR=#ff0000]nowa opcja wysyłki przez PP[/COLOR],a mianowicie [COLOR=#ff0000]MINI PACZKA[/COLOR].Do wysyłki tym sposobem potrzeba maila i telefonu kupującego.Koszt całkowity wysyłki takiej paczki to [COLOR=#ff0000]8,50zł[/COLOR].Jest to cena za kartonik o wymiarach: 33cm długości,21cm wysokości,5cm głębokości.Paczuszka może ważyć do 2kg,więc jak ktoś bierze kilka rzeczy(książeczek),które są dość ciężkie,a są niewielkie,to jest to cena atrakcyjna,wygląda to tak:

[/SIZE][/B][/B][URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images61.fotosik.pl/1023/ddee944880efeb65med.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images65.fotosik.pl/1025/4c07186be0ddd722med.jpg[/IMG][/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iv_']No popatrz, jakoś żyję mimo tych okrutnych życzeń :diabloti:
Tak, nie milczę, bo zamiatanie pod dywan niczego nie daje, poza przyzwoleniem na dalsze żenujące działania. Większość woli schować głowę w piasek.
Ja myślę, że to dziewczę, które wiecznie tu sieje niesmak, nie nadaje się do resocjalizacji i zdjęcie bana, to było nieporozumienie :diabloti:[/QUOTE]Ban się skończył. Ale jak widać Irysek pracuje na kolejnego. Tym razem dożywotniego. Już nie pamięta chyba, jak się kajała, jak prosiła o wybaczenie i szybsze zdjęcie bana.

Link to comment
Share on other sites

Czy w wątku reklamującym bazarki można reklamować aukcje na allegro i wątki bazarkowe na FB?

Mam sporo różnego rodzaju materiałów na spódniczki, bluzki, spodnie, sukienki, są tez niewielkie resztki. Chciałabym to wystawić na bazarku, ale nie wiem czy będą chętni. Gdzie mogę umieścić informacje, że coś takiego jest do sprzedania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']Czy w wątku reklamującym bazarki można reklamować aukcje na allegro i wątki bazarkowe na FB?

Mam sporo różnego rodzaju materiałów na spódniczki, bluzki, spodnie, sukienki, są tez niewielkie resztki. Chciałabym to wystawić na bazarku, ale nie wiem czy będą chętni. Gdzie mogę umieścić informacje, że coś takiego jest do sprzedania?[/QUOTE]

W podpisie możesz zamieszczać takie informacje. Wątek reklam dotyczy tylko tematów na dogo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']Czy w wątku reklamującym bazarki można reklamować aukcje na allegro i wątki bazarkowe na FB?

Mam sporo różnego rodzaju materiałów na spódniczki, bluzki, spodnie, sukienki, są tez niewielkie resztki. Chciałabym to wystawić na bazarku, ale nie wiem czy będą chętni. Gdzie mogę umieścić informacje, że coś takiego jest do sprzedania?[/QUOTE]

z tego co pamętam to zazwyczaj takie rzeczy na bazarku schodziły :)
nic Ci nie szkodzi wystawić je też na dogo :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Mam pytanie:

czy wystawienie na bazarku ZŁOTA, PORCELANY, POSZEWKI, rózne ciekawe rzeczy!!! Do 18.06
pod nr.8 szkatułki z kości słoniowej jest zgodne z prawem?
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Mam pytanie:

czy wystawienie na bazarku ZŁOTA, PORCELANY, POSZEWKI, rózne ciekawe rzeczy!!! Do 18.06
pod nr.8 szkatułki z kości słoniowej jest zgodne z prawem?
Elżbieta[/QUOTE]
To samo mi się nasunęło na myśl, jak zobaczyłam...
[URL]http://www.mos.gov.pl/artykul/327_przyroda/330_kosc_sloniowa.html[/URL]

Edited by Isiak
Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Polska podpisała konwencję waszyngtońską.Na tę aukcję można wejść np.przez google i skąd wiadomo kto wchodzi?I albo opis,,jest zrobiona z kości słoniowej,,jest mylny i chodzi o szkatułkę zrobioną z czegoś co jest,,a la kość słoniowa,,i trzeba poprawić opis.A jeżeli jest z kości słoniowej to za sprzedaż takich wyrobów można oberwać i to całkiem mocno.Kary finansowe są drakońskie.Dlatego pytam.A jeśli jest z kości słoniowej to cena wywoławcza jest nieporozumieniem.
I jeszcze jedno-na PW zwróciłam się z pytaniem takim samym do Doda.Nie otrzymałam odpowiedzi-praca pewnie i dlatego pytam się oficjalnie.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Polska podpisała konwencję waszyngtońską.Na tę aukcję można wejść np.przez google i skąd wiadomo kto wchodzi?I albo opis,,jest zrobiona z kości słoniowej,,jest mylny i chodzi o szkatułkę zrobioną z czegoś co jest,,a la kość słoniowa,,i trzeba poprawić opis.A jeżeli jest z kości słoniowej to za sprzedaż takich wyrobów można oberwać i to całkiem mocno.Kary finansowe są drakońskie.Dlatego pytam.
Elżbieta[/QUOTE]
U nas finansowe, za granicą to do ciupy pakują... Dziewczyna chce pomóc psom, a nieświadomie zapewne się naraża na kłopoty.

Link to comment
Share on other sites

Czy rozliczenie bazarku na wątku to tylko pdanie całkowitego dochodu z bazarku czy również potem podanie konkretów - rachunki itp. Dochód z bazarku,który chcę zrobić to inwestycja na kilka różnych rzeczy rozłożonych w czasie - jak to rozliczyć?

Odnośnie sprzedaży rzeczy oryginalnych - mam np. koszulkę reprezentacji Polski siatkarzy - dostałam od statystyka reprezentacji ( wżenił się w rodzinę), ale nie mam jak tego udowodnić, mogę wystawić na licytację?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lunarmermaid']Czy rozliczenie bazarku na wątku to tylko pdanie całkowitego dochodu z bazarku czy również potem podanie konkretów - rachunki itp. Dochód z bazarku,który chcę zrobić to inwestycja na kilka różnych rzeczy rozłożonych w czasie - jak to rozliczyć?

Odnośnie sprzedaży rzeczy oryginalnych - mam np. koszulkę reprezentacji Polski siatkarzy - dostałam od statystyka reprezentacji ( wżenił się w rodzinę), ale nie mam jak tego udowodnić, mogę wystawić na licytację?[/QUOTE]Wątek celu powinien być prowadzony zgodnie z zasadami działu PWP czyli w pierwszym poście powinny widnieć WPŁATY (w tym wykazać kwotę z bazarku) i WYDATKI (wypisane koszty poniesione na zwierzę/zwierzęta w wątku - najlepiej z paragonami, ewentualnie posiadać paragony do pokazania w razie jakichkolwiek wątpliwości). Najczęściej podaje się również różnicę tych wszystkich kwot - czyli albo kwotę na plusie, albo aktualne zadłużenie celu.


Odnośnie koszulki - zawsze możesz spróbować ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Mam pytanie:

czy wystawienie na bazarku ZŁOTA, PORCELANY, POSZEWKI, rózne ciekawe rzeczy!!! Do 18.06
pod nr.8 szkatułki z kości słoniowej jest zgodne z prawem?
Elżbieta[/QUOTE]
Szkatułka [B]NIE JEST[/B] z kości słoniowej, tylko z rogu bawolego:
[URL]http://indyjskibazar.pl/product_info.php?cPath=51_110&products_id=1694[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']A jeśli jest z kości słoniowej to cena wywoławcza jest nieporozumieniem.
Elżbieta[/QUOTE]
Myślę, że cena wywoławcza może być dowolnie niska, nie ma znaczenia wartość przedmiotu, licytujący sami ocenią do jakiej kwoty warto walczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']A tak z ciekawości, bo widzę że coraz więcej się ujawnia rzeczy z których wystawianiem trzeba uważać - jest jakaś lista czego nie wolno sprzedawać??[/QUOTE]W REGULAMINIE jest lista:


[I][COLOR=Red][B]7. PRZEDMIOTY ZAKAZANE[/B][/COLOR]

[COLOR=#000000]Na bazarku nie wolno sprzedawać:[/COLOR]

[COLOR=#000000]* nielegalnych kopii filmów, oprogramowania, muzyki i innych[/COLOR]
[COLOR=#000000]* leków na receptę[/COLOR]
[COLOR=#000000]* alkoholu[/COLOR]
[COLOR=#000000]* papierosów i wyrobów tytoniowych[/COLOR]
[COLOR=#000000]* narkotyków[/COLOR]
[COLOR=#000000]* grzybów bez atestu - sprzedaż grzybów bez atestu jest w Polsce zabroniona[/COLOR]
[COLOR=#000000]* towary "dla dorosłych" sprzedawać można tylko w przypadku gdy Sprzedający jest pewny wieku Kupującego. W przypadku wątpliwości Sprzedający powinien odwołać ofertę.[/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lunarmermaid']Jaki rozmiar muszą mieć zdjęcia,żeby się pokazywały w postach nie w formie linków? Próbowałam już fotosika, imageshack i google+ - wszystko wchodzi jako link.
Jak z picasa wstawić zdjęcie do postu? Ktoś może wie?[/QUOTE]

rozmiar zdjecia dopuszczony na forum jest zdefiniowany w regulaminie ( pkt 6):
[url]http://www.dogomania.pl/forum/announcement.php?f=36[/url]

instrukcja jak wklejać:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/176362-Jak-wstawi%C4%87-zdj%C4%99cia-na-nowej-dogomanii[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lunarmermaid']Jaki rozmiar muszą mieć zdjęcia,żeby się pokazywały w postach nie w formie linków? Próbowałam już fotosika, imageshack i google+ - wszystko wchodzi jako link.
Jak z picasa wstawić zdjęcie do postu? Ktoś może wie?[/QUOTE]
Ja korzystam z fotosika, nigdy forum samo mi zdjęć nie zmieniało w link. Zmniejszam zdjęcia (maks mogą mieć 640x640) i kopiuję "link na forum" wklejam i gitara:)

Link to comment
Share on other sites

z picassa jak otworzysz sobie zdjecie to klikasz na nim prawym klawiszem myszy "kopiuj"
a na dogo wstawiasz klikajać ikonkę takiego obrazku z drzewkiem (koło kliszy filmowej) [IMG]http://i48.tinypic.com/svi3p4.png[/IMG]
u mnie wyświetla się nad okienkiem w którym wpisuję tekst postu
jest to jedna z ostatnich ikonek
albo piszesz reczenie: [img] tutaj wklejasz link do zdjecia [/img]

Edited by 3 x
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...