Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='Puma1984']Dawno mnie tu nie bylo i mam jedno szybkie pytanie. Chce robic bazarki na dane schronisko-za pieniadze uzbierane kupic karme itp-na wszytko moge wziasc fakture imienna-i wystarczy ze zawioze to do schronisko i np na tej fakturze kierownik schroniska mi podpisze ze odebral wszystkie rzeczy z faktury ? Czy takie rozliczenie wystarczy ?[/QUOTE]

Moim zdaniem wystarczy. Na wątku Schroniska dasz skan.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='3 x']chyba, że na dług który po nich pozostał to tak
na bieżące potzreby - nie[/QUOTE]
O tym to wiem.
Czasami czytając cel na jaki powstał bazarek po prostu tracę wiarę w to co wiem:roll:
Dziękuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Upewniam się tylko.
Jak dobrze rozumiem nie można robić bazarków na psiaki będące już w DS? Nawet te wzięte ze schroniska?[/QUOTE]
O ile mi wiadomo, to można za zgodą wydaną przez moda - jeśli pies ma wątek w dziale "Mają dom, ale potrzebują pomocy." :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inka33']O ile mi wiadomo, to można za zgodą wydaną przez moda - jeśli pies ma wątek w dziale "Mają dom, ale potrzebują pomocy." :hmmmm:[/QUOTE]

czyzby było Ci wiadome cos wiecej ( inaczej) niż ustala regulamin bazarków?:crazyeye:
a może go po prostu nie znasz?:roll:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA-5-12-2012[/URL]!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']A od kiedy?
Moim zdaniem nie można, bazar jest dla psów bezdomnych.[/QUOTE]

[quote name='taks']czyzby było Ci wiadome cos wiecej ( inaczej) niż ustala regulamin bazarków?:crazyeye:
a może go po prostu nie znasz?:roll:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA-5-12-2012[/URL]![/QUOTE]

Może po prostu - tak mi się tylko wydawało...?
A może kiedyś była taka możliwość, ale jej już nie ma (nawet od dawna)...?

Przecież dodałam :hmmmm:, więc nie musicie na mnie napadać - wystarczy przecież sprostować, że nie mam racji i już, prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inka33']O ile mi wiadomo, to można za zgodą wydaną przez moda - jeśli pies ma wątek w dziale "Mają dom, ale potrzebują pomocy." :hmmmm:[/QUOTE]
Jest coś takiego ale dotyczy to tylko sterylek :)
"W drodze wyjątku dopuszcza się możliwość wystawianie bazarków na sterylizacje zwierząt posiadających właścicieli - wymagana jest jednak zgoda moderatora działu bazarek - zanim taki bazarek powstanie. Chodzi tu przede wszystkim o suczki wiejskie, rodzące co cieczkę. Aby taki bazarek był zgodny z regulaminem zwierzę na którego zabieg zbierane są fundusze musi posiadać wątek na dogomanii (np. w dziale - Sterylizacje), tam trzeba prowadzić rozliczenia.
Bezwzględnie należy również przedstawić rachunek/fakturę za zabieg."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inka33']Może po prostu - tak mi się tylko wydawało...?
A może kiedyś była taka możliwość, ale jej już nie ma (nawet od dawna)...?

Przecież dodałam :hmmmm:, więc nie musicie na mnie napadać - wystarczy przecież sprostować, że nie mam racji i już, prawda?[/QUOTE]
no tyle że między " jak mi wiadomo" a "wydaje mi się" jest kolosalna róznica i tu emotki nic nie zmienią
Cenie sobie jak ktoś dzieli się na forum wiedzą .Z drugiej strony nie znoszę jak zasmieca i wprowadza haos wypisując swoje niczym nie poparte przypuszczenia w tonie sugerującym że coś w temacie wie- byle palnąć posta. Wybacz ale zawsze w takiej sytuacji reaguję ostro bo to juz plaga na forum.

[quote name='b-b']Jest coś takiego ale dotyczy to tylko sterylek :)
"W drodze wyjątku dopuszcza się możliwość wystawianie bazarków na sterylizacje zwierząt posiadających właścicieli - wymagana jest jednak zgoda moderatora działu bazarek - zanim taki bazarek powstanie. Chodzi tu przede wszystkim o suczki wiejskie, rodzące co cieczkę. Aby taki bazarek był zgodny z regulaminem zwierzę na którego zabieg zbierane są fundusze musi posiadać wątek na dogomanii (np. w dziale - Sterylizacje), tam trzeba prowadzić rozliczenia.
Bezwzględnie należy również przedstawić rachunek/fakturę za zabieg."[/QUOTE]

no oczywiście i to jest czarno na białym wypisane w regulaminie bazarków dlatego tak apeluje aby go jednak czytać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']no tyle że między " jak mi wiadomo" a "wydaje mi się" jest kolosalna róznica i tu emotki nic nie zmienią
Cenie sobie jak ktoś dzieli się na forum wiedzą .Z drugiej strony nie znoszę jak zasmieca i wprowadza haos wypisując swoje niczym nie poparte przypuszczenia w tonie sugerującym że coś w temacie wie- byle palnąć posta. Wybacz ale zawsze w takiej sytuacji reaguję ostro bo to juz plaga na forum.[/QUOTE]
Tak samo jak (chyba) jest różnica między "jak wiadomo" a "jak mi wiadomo" i emotka miała to podkreślać.
W piśmie (chyba) jednak ton mało słychać i stąd (chyba) bywają przydatne emotikonki.

Owszem, źle się wyraziłam, ale mimo wszystko nie uważam, żeby to był wystarczający powód do ataku na mnie.
A większy chaos (moim zdaniem) wprowadzają osoby, które się awanturują o byle co, zamiast dyskutować rzeczowo.

[quote name='taks']no oczywiście i to jest czarno na białym wypisane w regulaminie bazarków dlatego tak apeluje aby go jednak czytać[/QUOTE]
Gdyby samo czytanie regulaminu wystarczyło, żeby KAŻDY go DOKŁADNIE rozumiał, to ten wątek (zapewne) w ogóle nie byłby potrzebny.
Prawda...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ryjonek']Jak wstawic na bazarek zdjecia z ftpa?
Kiedys wiedzialam jak to zrobic, ale wlasnie sie okazalo, ze juz nie umiem....
Pomozcie plis[/QUOTE]
Teoretycznie tak:
[img]ftp://ftp.serwer.pl/plik.jpg[/img] lub z hasłem [img]ftp://login:[email protected]/plik.jpg[/img] ale skrypt forum tego nie trawi...
Spróbuj (jeśli ftp anonimowy) przez http:
[im[SIZE=2]g][/SIZE]http://ftp.serwer.pl/plik.jpg[[SIZE=2]/i[/SIZE]mg] może przejdzie;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='b-b']a jeśli darczyńca chce już po zakończeniu bazarku zmienić cel jeszcze zanim kupujący wpłaci można to zrobić?[/QUOTE]

Moim zdaniem trzeba zapytać/powiadomić wszystkich kupujących. Ja na przykład mogę chcieć coś wysoko licytować na karmę czy leczenie, a na PDT niekoniecznie.

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie odnośnie bazarku,w regulaminie znalazłam taki zapis:
[B]Bazarek jest miejscem gdzie zbierane są fundusze na [/B][COLOR=#9932cc][B][COLOR=red]bezdomne zwierzęta (za zwierze bezdomne uznaje się zwierzę, które jest do adopcji i szuka domu docelowego, nie wolno zakładać bazarków na zwierzęta w tzw: "dożywotnich DT")

[/COLOR][/B][/COLOR][COLOR=#000000][B]jak rozumieć dożywotnie DT?[/B][/COLOR][COLOR=#9932cc][B][COLOR=red]
[/COLOR][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='devoner']mam pytanie odnośnie bazarku,w regulaminie znalazłam taki zapis:
[B]Bazarek jest miejscem gdzie zbierane są fundusze na [/B][COLOR=#9932cc][B][COLOR=red]bezdomne zwierzęta (za zwierze bezdomne uznaje się zwierzę, które jest do adopcji i szuka domu docelowego, nie wolno zakładać bazarków na zwierzęta w tzw: "dożywotnich DT")

[/COLOR][/B][/COLOR][COLOR=#000000][B]jak rozumieć dożywotnie DT?[/B][/COLOR][COLOR=#9932cc][B][COLOR=red]
[/COLOR][/B][/COLOR][/QUOTE]
Juz były tutaj na ten temat dyskusje..
Zwierzęta w DT muszą mieć ogloszenia i szukać domu docelowego..To jest podstawą.
Niestety dla zwierząt np. staruszków bez aktualnych ogloszeń czyli jeżeli DT nazwiemy
dozywotnym DT...nie wolno robić bazarków i np. na psiaki w domu docelowym ....
robić robić bazarków...

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc to określenie dożywotni tymczas to po prostu uczciwe postawienie sprawy- dobrze wiemy, że sa psy, które - wzięte tylko na DT- okazują się nieadopcyjne (np z przyczyn psychicznych czy zdrowotnych), lub tak naprawdę zdajemy sobie sprawę, że szanse na znalezienie domu jest mało realne.
Przykładowo- bierzesz psa na tymczas. Wiesz, że to może być jedynie tymczas, nie stać cię na kolejnego swojego psa, nie zamierzasz go mieć na zawsze. I nagle bęc, okazuje się że pies ma złośliwy nowotwór z przerzutami do płuc. Pożyje jeszcze chwilę, ale wymaga drogiego leczenia (chociażby paliatywnego), a jednocześnie: a. jest mało adopcyjny (bo kto chce umierającego psa), b. nie powinien zmieniać miejsca - bo stres być może przyspieszy rozwój choroby, bo wymaga leczenia, które będzie trwało do jego śmierci, bo jakoś tak niefajnie kazać psu przezywać kolejna zmianę domu, kiedy ma przed sobą tygodnie, może dni...
I co? Napisać uczciwie- on już nie jest do adopcji i bujaj się frajerze, sam z ogromnymi kosztami, udawać że pies jest do adopcji, czy może szybko i tanio uśpić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...