Jump to content
Dogomania

>>>KRZYCZKI-obóz śmierci dla psów-WIELKI SUKCES- zapadł precedensowy wyrok !!!<<<


evita.

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Olga132']osoby zainteresowane rozklejaniem plakacików - nie tylko ale w sczególnosci gminy warszawskie i podwarszawskie - oraz reszta woj maz i pozostałe województwa
prosze o przysyłanie mi swoich maili na pw - plakacik bede przesyłała drogą mailowa.
PILNE!!!
mysle że czas aby nie tylko miłosnicy psów dowiedzieli sie jak wygladaja Polskie schroniska.[/quote]

Ja poproszę. Co dam radę zrobię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aganiok']z tego co wiem kontrolować nie mają obowiązku.
Kontrolować powinien powiatowy lek wet a ten z tego co pamiętam tez jest umoczony[/quote]
Ponieważ gmina ma obowiązek zapewnić psom opiekę i płaci za to osobom trzecim, ma obowiązek kontrolować czy publiczne pieniądze są wydawane zgodnie z przeznaczeniem.

Link to comment
Share on other sites

ale nigdzie to nie jest zapisane, w żadnych przepisach i zapewniam Cię, że gmina tego robić nie będzie. W mojej gminie mają w głębokim poważaniu gdzie trafiają bezdomne psy, pozbywają się kłopotu - koszt ma być jak najniższy - po to jest roboiony przetarg. A co się dalej dzieje z psem nikogo nie interesuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']maggiejan zadzwon do jakiejś gminy związanej z K. umową i spytaj czy wiedzą co sie dzieje z psami odłowionymi, ile siedzi w schronie, ile poszlo do adopcji, ile umarło z chorób itp.
oni to mają w d.......
ja też kiedyś myslalam podobnie, ustawa , przepisy itp.
a tu d. blada, psy masowo giną.........[/quote]
Jeśli mają to w d*** to łamią przepisy i trzeba ich skarżyć. Nie mogą wydawać dowolnie publicznych pieniędzy. I nie mogą mieć w d** losu zwierząt ze swojego terenu. trzeba walczyć - to coś się zacznie zmieniać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aganiok']ale nigdzie to nie jest zapisane, w żadnych przepisach i zapewniam Cię, że gmina tego robić nie będzie. W mojej gminie mają w głębokim poważaniu gdzie trafiają bezdomne psy, pozbywają się kłopotu - koszt ma być jak najniższy - po to jest roboiony przetarg. A co się dalej dzieje z psem nikogo nie interesuje.[/quote]
Posłuchaj: z tego co wiem ustawa nakłada na gminy obowiazek zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom z jej terenu. Opieka nie polega na pozbyciu się psa, ale na wybraniu firmy, która wyda właściwie publiczne pieniądze zapewniając psu opiekę. Taką umowę [B]musi [/B]podpisać gmina z prowadzącym schronisko. Jeśli tego nie zrobi łamie prawo, ponieważ pieniądze publiczne muszą być wydawane w określony sposób.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli prowadzący schronisko nie zapewnia psu właściwej opieki, łamie warunki umowy i taka umowa powinna zostać rozwiązana. Jeśli gmina nie rozwiązuje takiej umowy - to sama łamie prawo ponieważ godzi się na niewłaściwe wydawanie publicznych pieniędzy i nie zapewnia psu opieki, do czego zobowiązuje ją ustawa. Dobry prawnik zrobiłby z nimi porządek.

Link to comment
Share on other sites

U mnie w gminie przewodniczacy rady Gminy, wydawałoby sie człowiek na poziomie, nauczyciel myślał, ze bezpańskie psy należy zastrzelić. Prosi sie myśliwego i on zabija za flaszkę. Naprawdę zdziwił sie, gdy rozmawialiśmy o schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że Najwyższa Izba Kontroli mógałby w tym pogrzebać, sprawdzić jak są wykorzystywane NASZE pieniądze w gminach, które mają podpisane umowy z takimi miejscami. W jaki sposób na przykład Gmina kontroluje, czy pies nie jest wypuszczany i wylapywany po raz drugi?? W tym kierunku trzeba iść.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aganiok']Ja myślę, że Najwyższa Izba Kontroli mógałby w tym pogrzebać, sprawdzić jak są wykorzystywane NASZE pieniądze w gminach, które mają podpisane umowy z takimi miejscami. W jaki sposób na przykład Gmina kontroluje, czy pies nie jest wypuszczany i wylapywany po raz drugi?? W tym kierunku trzeba iść.[/quote]
Właśnie! Prokuratura, Minister Ochrony Środowiska, Izba Skarbowa, Najwyższa Izba Kontroli...Wszystkiego trzeba spróbować!

Link to comment
Share on other sites

Maggiejan wg mnie ma rację!
Jesli mamy dowody /a mamy!/ łamania praw zwierząt w K, to poprzez brak kontroli gminy wydającej na to pieniądze-Gmina jest współwinna łamania Ustawy!
Te z nas,które autentycznie chcą jednak "zabrać się do roboty" nie czekając na organizacje zwierzęce-proszę piszmy do siebie na priv w celu dalszych ustaleń!

Link to comment
Share on other sites

zapytaj ile psów zniknęło w Chrcynnem....
prokuratura umorzyła śledztwo.
Wiem, że to wydaje się proste do zrobienia, ale nie jest. Miejscowe układy towarzysko-biznesowe też mają tu znaczenie.
Ja nie mówię, żeby załamywać ręce i nic nie robić. Emir w tej sprawie działa bardzo dzielnie. Mam nadzieję, że sprawa w Pułtusku zostanie rozstrzygnięta na korzyść oskarżycieli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']Zdobąź dowody i zanieś do US, anonimy nic nie dadzą.......[/quote]

To niezupełnie jest prawda(od zdobywania dowodów jest policja i prokuratura)
A sprawami finansów bardzo interesują się tu:
[URL]http://uks.wawa.ibip.net.pl/serwis-uks-warszawa/menu-poziome/linia.html[/URL]
bardzo proszą o maile.....i są gorsi od ABW i CBŚ-u razem wziętych,bo to nie jest zwykły US.
i

Link to comment
Share on other sites

Al-Ka! Kochana,to jest news dnia!! Dziewczyny! To jest to!
A a propos skarbówek nawet zwykłych,to oni działają właśnie na zasadzie donosów!!
Wiem to napewno!!
I nie trzeba żadnych dowodów-oni tak skontroluja daną firmę,aż znajdą!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maggiejan']..... Cud, że mydła jeszcze z tych psów nie robią![/quote]

Ale mogą zrobić smalec, jak tu:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=68361[/URL]


[B]Rozprawa apelacyjna w sprawie zabijania w schronisku w Białce psów i wytapianiu z nich smalcu [/B]
[B]odbędzie się:[/B]
w dniu [COLOR=red][B]22 lutego 2008 r. godz. 12.10, sala VIII[/B][/COLOR]
w Sądzie Okręgowym w Radomiu, ul. Piłsudskiego 10

Miejmy nadzieje, że sąd podwyższy karę z 8 m-cy p.w. w zawieszeniu na 3 lata, bo cóz może byc gorszego niż mordowanie psów ich azylu, jakim ma być schronisko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polis']Ale mogą zrobić smalec, jak tu:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=68361[/URL]


[B]Rozprawa apelacyjna w sprawie zabijania w schronisku w Białce psów i wytapianiu z nich smalcu [/B]
[B]odbędzie się:[/B]
w dniu [COLOR=red][B]22 lutego 2008 r. godz. 12.10, sala VIII[/B][/COLOR]
w Sądzie Okręgowym w Radomiu, ul. Piłsudskiego 10

Miejmy nadzieje, że sąd podwyższy karę z 7 m-cy p.w. w zawieszeniu, bo cóz może byc gorszego niż mordowanie psów ich azylu, jakim ma być schronisko.[/quote]
Właśnie, sędziowie wydają takie wyroki jakby nie rozumieli ustawy. Żeby nie rozumieć, że robienie smalcu z psa w schronisku jest szczególnym okrucieństwem to chyba trzeba być dewiantem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Al-Ka! Kochana,to jest news dnia!! Dziewczyny! To jest to!
A a propos skarbówek nawet zwykłych,to oni działają właśnie na zasadzie donosów!!
Wiem to napewno!!
I nie trzeba żadnych dowodów-oni tak skontroluja daną firmę,aż znajdą!![/quote]
Też mi się tak wydaje. NIK takoż.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aganiok']zapytaj ile psów zniknęło w Chrcynnem....
prokuratura umorzyła śledztwo.
Wiem, że to wydaje się proste do zrobienia, ale nie jest. Miejscowe układy towarzysko-biznesowe też mają tu znaczenie.
Ja nie mówię, żeby załamywać ręce i nic nie robić. Emir w tej sprawie działa bardzo dzielnie. Mam nadzieję, że sprawa w Pułtusku zostanie rozstrzygnięta na korzyść oskarżycieli.[/quote]
Można złożyc zażalenie na prokuratora jeśli bezzasadnie umorzył śledztwo. Dobry prawnik zna procedury i doradziłby, od której strony dobrać się do nich.

Link to comment
Share on other sites

Niestety NIK nie może wg prawa pewnych instytucji sprawdzać! Np.spółdzielni mieszkaniowych. Nie wiem jak jest z fundacjami i stowarzyszeniami! Trzeba to sprawdzić!
Uwazam,że na szybko skarbówka lepsza,bo kontrolerzy mają premie od znalezienia czegoś:evil_lol:.
Tylko okres gorący,bo rozliczenia roczne teraz! Więc najlepszy adres: Urząd Kontroli Skarbowej. Jest w każdym dużym miescie!
Ma bardzo szerokie uprawnienia,włącznie z uzywaniem broni!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...