Jump to content
Dogomania

SZCZYL - już szcześliwy w nowym DOMU!!!!!!


Malwi

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LidkaWejman']Witam!
Witam wszystkich! Jestem tu pierwszy raz:) Od paru dni śledzę wątek Szczylka. Link znalazłam na molosach w dziale mastif pirenejski. Piszecie tyle o domkach,znalazłam Kapselka na allegro, napisałam maila z zapytaniem jak się psiaczek zachowuje itd. ponieważ mam młodego mastifa i pomyślałam,że od przybytku głowa nie boli, jeden kudłacz- dwa kudłacze, idzie zima będzie cieplej jak się z dwóch stron futra do mnie przytulą:) Mój mąż ma skrzynkę allegro i czekam na odpowiedź , czekam... i nic...
W międzyczasie przeczytałam,że to być może moskiewski...i coś mi się tak wydaje,że któraś z Was o tym wspomniała i... chyba miała rację. Przeglądałam foty,pytałam właścicieli i niestety tu musi być doświadczony właściciel. Mój mąż całe życie miał wilczarze( stadami), ja wilczury i kundelki i szczerze, Ammara wychowaliśmy na ciapciaka i dobrze, bo mamy dziecko, planujemy następne...w rodzinie sobie wspaniale funkcjonujemy razem:) Niewiem czy mam na tyle silną rękę, żeby go odpowiednio wychować( mąż wraca wieczorami do domku, więc Ammara widzi o 20-stej,a co dopiero drugiego psiaczka)
Jednak wierzę,że Kapsel znajdzie szybko dom i odpowiedzialną rodzinkę.
Jednak dopóki to nie nastąpi to też chciałabym dorzucić trochę grosza do Szczylkowej przyszłości u Czarodziejki, bo cuda się u niej dzieją i podejrzewam,że Szczylkowi wyprowadzić się od niej będzie ciężko:) Ma tam ogrom, miłości, kumpli i pełną miskę-szkoda,że to nie DS. Wracając do tematu NR KONTA !! Bo dzisiaj kasiorkę dostaję, więc mogę z budżetu się dorzucić potem jak zaczną spływać rachunki może być ciężko:) Może być to deklaracja stała,ale pod warunkiem,że jakaś dobra dusza, będzie mi wysyłała przypomnienie na maila:)

Czarodziejko! Przekaż mizianki Szczylkowi i całej ekipie u Ciebie ode mnie:)[/QUOTE]

Ja dzisiaj dopiero weszłam na pocztę z allegro i lecę przekazywać info o mailu,a tu już jest jego autorka.:lol:...nie bedę sie więc wygłupiać w przekazywanie tego co już jest znane.

Jednak muszę odnieść sie do tego co na temat Szczylka tu napisano...a mianowicie porównanie go z moskiewskim strózującym.
Po pierwsze...samo odniesienie i demonizowanie moskiewskich jest co najmniej nie na miejscu- nie wiem skąd ogólne przekonanie,że moskwicze to demony i dlaczego znalazły se na liście 10 raz groźnych w Polsce...nie będę dyskutowała nad zasadnością takiej listy i dlaczego są na niej te,a nie inne psy,ale wiem jedno-moskwicze,tak jak każdy pies,prowadzone nieodpowiedzialnie i bez kontaktu z człowiekiem MOGĄ być niebezpieczne...tyczy to tak samo i bernardynów, i mastifów pirenejskich, i nawet...pudli miniaturowych.
Moskiewski strózujący nie należy do najbardziej wymagajacych psów...nie jest też psem typu kaukaz, gdzie trzeba zważać już od szczenięctwa na przyuczanie psiaka do współpracy z człowiekiem,bo to rasa pierwotna i niezależna...moskiewski potrzebuje bliskości człowieka i jest wiernym i oddanym towarzyszem człowieka.
[SIZE=3][COLOR=#000000]
[B]Przeznaczenie: w samej nazwie rasy już określono jej przeznaczenie: pies-stróż i towarzysz, doskonale czuje się w mieszkaniu i domku jednorodzinnym. Rasa niewymagająca, jeśli chodzi o utrzymanie i warunki klimatyczne. Moskiewski pies stróżujący to pies posłuszny, zrównoważony, cechą wrodzoną jest ochrona właściciela i miejsca pobytu. Jest to pies wartowniczy.

Wygląd ogólny/zachowanie, temperament:
Moskiewski pies stróżujący to pies dużego wzrostu, z szerokim ciałem, nieco wydłużonym korpusem, dobrze rozwiniętą ogólna muskulaturą, masywnym typem budowy, aktywny i ruchliwy. Psy bardziej odważne niż suki. Można na nich polegać, są posłuszne, pewne siebie, zrównoważone, inteligentne wśród psów stróżujących; z wyraźnym zaznaczonym instynktem stróżującym, samodzielne i kontaktowe. Całkowicie oddane swojemu panu i całej rodzinie, nieprzejawiające nieumotywowanej agresji, dobrze poddające się tresurze, zdolne służyć jako pies towarzysz, obrońca, służbowy i wartowniczy.

[/B] [/COLOR][/SIZE]Demonizowanie tej rasy w Polsce i doszukiwanie sie w mieszańcach benków i pirenejów, moskiewskiego stróżującego jest nie uprawnione,choćby dlatego,że w Polsce rasa ta jest stosunkowo rzadka.Nie jestem pewna czy setki ich moznaby się doliczyć.A wskazywanie na to,że Szczyl jest miksem moskiewskiego tym bardziej nie jest zasadne,że chłopak z umaszczenia jest ewidentnie pirenejem- od maski na pychu zaczynając, do białości zmąconej jedynie jasnymi beżami kilku plam,aż na białym ogonie kończąc.
Moskiewski ma ogniste rudości i to zdecydowanie odróżnia je od pirenejczyków.

Ale nawet gdyby Szczyl miał w sobie(w co pozwalam sobie wątpić) moskiewskiego stróżującego, to jak widać z powyższego opisu temperamentu i charakteru tej rasy, to nie powód by uznać go za psa trudnego i wymagajacego silnej reki...[B]konsekwentnej, stanowczej,oczywiscie tak[/B],jak zresztą u innych psów,szczególnie molosów,ale nie wymaga jakiegoś szczególnego podejścia i nie będzie szczególnie uciążliwy dla przyszłego odpowiedzialnego i konsekwentnie postępującego opiekuna...i chyba potwierdzić to może obecna opiekunka.
A co do braku pokory u Szczylastego...toż to właśnie taki okres u beniastych...8...9...10...11 m-c to harde sprawdzanie ile mu wolno...to mulenie i nagłe ogłuchnięcie na zakazy ...nadmierna samodzielność i...stałe dążenie tam gdzie inni nie idą...ot,młodzieńczy okres buntu.Zupełnie niejako naturalny.

Link to comment
Share on other sites

nigdzie nie napisałam że moszczaki to strasznie agresywne psy ... pisałam tylko żeby go nie reklamować jako moskiewskiego ... bo właśnie wtedy taką łatkę agresora dostaje .... bo przyznajmy szczerze - dla przeciętnych ludzi którzy widzą psa na liście ras agresywnych pies jest automatycznie skreślany...


natomiast zastanawia mnie jedna rzecz - w historii moszczaków występuje rosyjski gończy łaciaty ... szukam szukam i znaleźć tej rasy nie umiem , a jestem baaardzo ciekawa jak wygląda ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']nigdzie nie napisałam że moszczaki to strasznie agresywne psy ... pisałam tylko żeby go nie reklamować jako moskiewskiego ... bo właśnie wtedy taką łatkę agresora dostaje .... bo przyznajmy szczerze - dla przeciętnych ludzi którzy widzą psa na liście ras agresywnych pies jest automatycznie skreślany...


natomiast zastanawia mnie jedna rzecz - w historii moszczaków występuje rosyjski gończy łaciaty ... szukam szukam i znaleźć tej rasy nie umiem , a jestem baaardzo ciekawa jak wygląda ..[/QUOTE]

...ja tylko ogólnie się do opinii o moskiewskich odniosłam,bo ostatnio,co mieszanka benka,to już moskiewski!...i oczywiście ogromne straszenie tymi psami...
a sama chetnie zobaczyłabym tego rosyjskiego gończego,który w skład mieszanki zwanej moskiewskim wszedł...

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie dziewczyny. Wczoraj wybrałam się na grzyby, niedaleko nas, a tam i w lesie i koło lasu.... takie rezydencje że oko bieleje. :crazyeye::crazyeye::crazyeye:Widziałam też na posesji parę kojców zrobionych dla psów..... hmmmm, ponoć mój Szczyl tez widziany był w tej okolicy błąkający się ..... rezydencje wysokimi płotami poodgradzane... Nie daje mi to spokoju... może on z którejś się wydostał i poszedł sobie na spacer.... a komu będzie się chciało szukać psa.... tak tylko gdybam...


Zuzlikowa, o tym gończym mówisz?[URL="http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://www.dogsindepth.com/list_of_all_dog_breeds.html"]http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://www.dogsindepth.com/list_of_all_dog_breeds.html[/URL]

[URL]http://www.dogsindepth.com/hound_dog_breeds/images/borzoi_h04.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kapsel']Słuchajcie dziewczyny. Wczoraj wybrałam się na grzyby, niedaleko nas, a tam i w lesie i koło lasu.... takie rezydencje że oko bieleje. :crazyeye::crazyeye::crazyeye:Widziałam też na posesji parę kojców zrobionych dla psów..... hmmmm, ponoć mój Szczyl tez widziany był w tej okolicy błąkający się ..... rezydencje wysokimi płotami poodgradzane... Nie daje mi to spokoju... może on z którejś się wydostał i poszedł sobie na spacer.... a komu będzie się chciało szukać psa.... tak tylko gdybam...


Zuzlikowa, o tym gończym mówisz?[URL="http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://www.dogsindepth.com/list_of_all_dog_breeds.html"]http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://www.dogsindepth.com/list_of_all_dog_breeds.html[/URL]

[URL]http://www.dogsindepth.com/hound_dog_breeds/images/borzoi_h04.jpg[/URL][/QUOTE]

Możliwe...ale jak tak blisko i nie postawili całej okolicy na nogi...to nie warto sobie głowy nimi zawracać...a jak z Twego opisu wynika,środki by przekopać całą okolicę mają...

Nie, Kapselku...nie o borzoja chodzi:shake:...ten uznawany jest na międzynarodowych arenach,więc i opisów i fotek się znajdzie nieco.Chodzi o gończe,które namnożyły się w okresie powojennym i w rosji, i w innych krajach europy-część jest uznawana na arenie międzynarodowej,część nie-[B] [I]Russakaja pegaja gonczaja[/I] czyli rosyjski łaciaty gończy [/B]nie jest uznawany(nie znam się na polityce z tym związanej więc nie wiem dlaczego tak jest)...i choć kopię już od pewnego czasu w necie w poszukiwaniu fotek i opisów rosyjskich łaciatych gończych(przyznam,że w związku z moskiewskimi na temat,których chciałam nieco wiedzy zdobyć)...niestety nieskutecznie kopię...może Malwi się uda.

Link to comment
Share on other sites

hihi!!! znalazłam :P nie ma to jak szukać w cyrylicy :D Русской гончей

[url]http://www.google.pl/images?client=opera&rls=pl&q=%D0%A0%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9%20%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%B9&oe=utf-8&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi[/url]

normalnie kocham translator z googla :P

że tak powiem ... wyrośnięty Beagle :P
[IMG]http://stfond.ru/images/load/Image/77152_1.jpg[/IMG]
[IMG]http://s51.radikal.ru/i132/0904/a9/1bb3b3ebe15c.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Kapselku,dam Szczylkowi 10 zł co miesiąc,bo tylko tyle mogę...:( Szczyla-Sierota miziam, a Ciebie z całych sił przytulam...Już Ty wiesz za co *...:calus:

*[SIZE="1"] Za całokształt,oczywiście-to info dla zainteresowanych...;)[/SIZE]


Dostanę nr konta?

Link to comment
Share on other sites

już wysyłam :loveu: dziękuję :loveu:



cioteczki boksiowe ..mam boskię u mnie w schronie :placz: wrzuciłam ją na boksiowy wątek .... czekam na więcej info o niej bo grypsko mnie rozłożyło i nie mam jak jechać do schroniska :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andegawenka']Kapsel, chłopak jedzie, załóżcie mu wątek. Jest kochany, przywitał mnie po boksiowemu....

Szczylku przepraszam....[/QUOTE]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/193881-Znaleziony-wychudzony-bokser-przy-ruchliwej-trasie-FUNDACJA-SOS-BOKSEROM-%21%21?p=15482138#post15482138"]http://www.dogomania.pl/threads/193881-Znaleziony-wychudzony-bokser-przy-ruchliwej-trasie-FUNDACJA-SOS-BOKSEROM-!!?p=15482138#post15482138[/URL] Kochane cioteczki zajrzyjcie do boksia, błagam :modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla:

Link to comment
Share on other sites

Co do moskiewskich i podejrzeń etc... Mastify pirenejskie też są na liście, zresztą osoba która listę układała kierowała się chyba wielkością do kolan ok, a powyżej agresor.....
Lista cudaczna bo mój ,,groźny pirenej" w sytuacji gdy spotyka na spacerze yorka lub jakiegoś innego hałaśliwego, malego psa chowa się za mnie i udaje,że go nie ma(duże psy wita radośnie).
Nie twierdzę,że tylko moskiewskie potrzebują silnej ręki, ale będąc właścicielem już jednego psa, musiałam podjąć decyzje, biorąc wszelkie opcje pod uwagę, bo to nie rzecz, którą jeśli w domu przymierze i nie będzie pasowała mogę oddać. Choć serce ściska na widok Szczylka i był temat wielu kaw w naszej kuchni...
Ale na tyle ile możemy wspieramy akcję i rozpuszczamy wici wśród bliższych i dalszych znajomych. No i trzymamy kciuki za Szczylka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']już wysyłam :loveu: dziękuję :loveu:
cioteczki boksiowe ..mam boskię u mnie w schronie :placz: wrzuciłam ją na boksiowy wątek .... czekam na więcej info o niej bo grypsko mnie rozłożyło i nie mam jak jechać do schroniska :placz:[/QUOTE]

Malwi Kochana, załóż jej wątek, pomożemy wiesz przecież, prawda cioteczki boksiowe?

[quote name='jostel5']Kapselku,dam Szczylkowi 10 zł co miesiąc,bo tylko tyle mogę...:( Szczyla-Sierota miziam, a Ciebie z całych sił przytulam...Już Ty wiesz za co *...:calus:
*[SIZE=1] Za całokształt,oczywiście-to info dla zainteresowanych...;)[/SIZE]
Dostanę nr konta?[/QUOTE]

Jostelku Kochana, :sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb:Dziękujemy pięknie :Rose::Rose::Rose:

[quote name='LidkaWejman']Co do moskiewskich i podejrzeń etc... Mastify pirenejskie też są na liście, zresztą osoba która listę układała kierowała się chyba wielkością do kolan ok, a powyżej agresor.....
Lista cudaczna bo mój ,,groźny pirenej" w sytuacji gdy spotyka na spacerze yorka lub jakiegoś innego hałaśliwego, malego psa chowa się za mnie i udaje,że go nie ma(duże psy wita radośnie).
Nie twierdzę,że tylko moskiewskie potrzebują silnej ręki, ale będąc właścicielem już jednego psa, musiałam podjąć decyzje, biorąc wszelkie opcje pod uwagę, bo to nie rzecz, którą jeśli w domu przymierze i nie będzie pasowała mogę oddać. Choć serce ściska na widok Szczylka i był temat wielu kaw w naszej kuchni...
Ale na tyle ile możemy wspieramy akcję i rozpuszczamy wici wśród bliższych i dalszych znajomych. No i trzymamy kciuki za Szczylka.[/QUOTE]

Lidko, bardzo Ci równiez dziękujemy za troskę, bardzo! :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wujek & ciocia']witam

moja DS za 10/2010 poszła :)[/QUOTE]

Wujku &ciociu :calus:Bardzo dziękujemy :Rose:

[quote name='tatankas']I jak tam u Szczylka,na kosteczki doszło?[/QUOTE]

Na pewno doszła, bardzo dziękujemy Tatankas:calus: :Rose: Wrazie czego Malwi nam jeszcze potwierdzi ;)

Link to comment
Share on other sites

już potwierdzam co jest ... pochorowałam sie i ledwo żyje :( .... tak to sie kończy jak wszyscy wkoło chorzy ... ;/

04-10-2010 - 20,00 PLN - WUJEK & CIOCIA
01-10-2010 - 30,00 PLN - tatankas
30-09-2010 - 60,00 PLN - andegawenka
29-09-2010 - 100,00 PLN - Kapsel
29-09-2010 - 20,00 PLN - wujek & ciocia

w sumie na koncie : 230 zł


[U]na koncie wpłaty:[/U]
[I]deklaracje za październik ( bo zbieramy stałe od października cioteczki i wujkowie ;) ):[/I]
[COLOR="#2e8b57"]30 zł - Andegawenka [/COLOR]
[COLOR="#2e8b57"]50 zł - Kapsel [/COLOR]
[COLOR="#2e8b57"]20 zł - wujek & ciocia[/COLOR]
[I]czekam.....[/I]
[COLOR="#ff0000"]50 zł - Maruda666
15 zł - nombre
30 zł - Boni-Bobo
5 zł - Kamila 28
30 zł - Nelka [/COLOR]

[I]deklaracje za listopad :[/I]
[COLOR="#2e8b57"]30 zł - Andegawenka [/COLOR]
[COLOR="#2e8b57"]20 zł - wujek & ciocia [/COLOR]



jednorazowe:

01-10-2010 - 30,00 PLN - tatankas
29-09-2010 - 50,00 PLN - Kapsel




dziś jest 4 ... 17 trzeba wpłacić za kolejny miesiąc u Szczylka więc baaardzo proszę o wpłaty deklaracji do tego czasu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jostel5']Kapselku,dam Szczylkowi 10 zł co miesiąc,bo tylko tyle mogę...:( Szczyla-Sierota miziam, a Ciebie z całych sił przytulam...Już Ty wiesz za co *...:calus:
*[SIZE=1] Za całokształt,oczywiście-to info dla zainteresowanych...;)[/SIZE]
Dostanę nr konta?[/QUOTE]
Malwi , a Naszego Kochanego Jostelka chyba nie wpisałaś ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...