Jump to content
Dogomania

SZCZYL - już szcześliwy w nowym DOMU!!!!!!


Malwi

Recommended Posts

jeszcze co do adopcji SZCZYLKA ..... po małe psiaki ludzie dzwonią częściej i chętniej .... przykład - sunia wyciągnięta ze schroniska w Kielcach - mała jamnikopodobna, taka szara myszka - była w DT równo tydzień ..... z kolei DIEGO - bernardyn - znaleziony w gnieździe ze śniegu przemarznięty na kość - cudny, przepiękny ( prawie jak szczyl ;p ) czekał na dom pół roku .... niestety takie są uroki adopcji dużych psiaków ... każdy woli małe do wzięcia na kolanka ( a benki bardzo chętnie na kolanka siadają ... zuzlikowa może potwierdzić ;p ) , każdy myśli ze duży pies w mieszkaniu się męczy ... ale tak nie jest ... naprawdę lepiej wyadoptować benka do mieszkania pod lasem z terenami zielonymi naokoło, gdzie będzie mógł się wyszaleć na spacerach niż do kojca i budy gdzie z kojca będzie tylko wypuszczany na ogród...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszystkie duże psy na kolanka chętnie siadają:) Też mogę potwierdzić,Ammar jak siedzę na schodach to podchodzi do mnie i potem tyłem-wsteczny i wpycha się na kolanka nic,że przednimi łapami musi się podpierać i że reszta się nie mieści. Mało tego jak jeździliśmy autem to dopóki się mieścił to inaczej nie jeździł niż u mnie na kolankach, i tak się walił ,że twarz miałam w jego podgardle( bo siedział tak,żeby wszystko widzieć)i podduszał mnie kłakami.Teraz to już sam zajmuje cały tył i powoli mu się robi ciasno(myślimy o zmianie auta). Z tym kojcem masz całkowitą rację. Co do mieszkanka pod lasem to zależy-jak często się wychodzi z psem na spacery i jak długo się zostawia psa w domu samego. Co do Szczylka to naprawdę sprawdzałam pod kątem moskiewskiego i umaszczenie ma takie jak mastif p. zgadza się,ale też jak moskiewski. Bo w gruncie rzeczy one są podobne do siebie. I poprostu mimo tego,że On jest naprawdę cudny, to jednak boję się,że nie podołam...To jest ogromna odpowiedzialność i tu nie można kierować się tylko sercem....
Mam znajomych co mają gospodarstwo na wsi pod Wągrowcem i 5 psów, psy z reguły są na dworze,ale też mają wstęp do domu. Babeczka ma hopla na punkcie psów, szczególnie benków,więc pogadam z nią nakreśle jej sytuacje, tam by miał raj konie, kozy,owce, dziki, do tego kumpel do rozrabiania, zwariowana pani do miziania....
A swoją drogą coś mi tu brzydko pachnie- zauważyłyście,że nagle znajduje się w jednym województwie znajduje się nagle tyle psów w typie moskiewski, mastif pirenejski..... mniej więcej w tym samym wieku, o prawie identycznym umaszczeniu....czy ktoś sobie nie miksuje w pseudohodowli psiaków i to co nie sprzedane i nie rokuje na zysk nie wyrzuca.....
P.S.Zapytajcie jeszcze Ewusek- ona ma Hodowle bulw- Hacjende, ale też brała z tego miotu co ja mastifa. Z tego co wiem, to ona ma w domu zwierzyniec i jest doświadczona, wiem,że ma też wielu znajomych psiarzy z dużymi psami, może ona pomogłaby znaleźć ds. Wiem,że się w takie akcje angażuje i wogóle bardzo fajna z niej babeczka. Wypowiada się często na forum, molosy właśnie w bulwach i mastifach. Jest z okolic Warszawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LidkaWejman']Jeszcze jedno. Ile brakuje deklaracji stałych?[/QUOTE]

70 zł brakuje :roll: Lidko zastanów się jak był u mnie to taki dzieciak pragnący straszliwie człowieka.
Musiał w domu mieszkać i był nauczony czystości, gdyz jak jechaliśmy samochodem z nim i chciał wymiotować, dawał sygnały, że chce wysiąść drapał w drzwi i w siedzenie.... ja nie nie odebrałam sygnału i chlusnęło mu się :oops:

Link to comment
Share on other sites

deklaracji stałych brakuje 70 zł


najgorzej z benkami jest w okolicach kielc i na śląsku ... tam to zagłębie jest niestety .. aktualnie wiemy o prawie 100 bernardynach/moskiewskich/pirenejczykach - bo to mix tego wszystkiego przeważnie - wszystkie szukają domów ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Goldenek2']Jestem Kapselku..... Trzeba szukać dalej domku i tyle.[/QUOTE]

Dziękuję Beatko :multi::multi::multi: że przyszłaś.
Nie będziemy już Szczylka kwalifikować do żadnej rasy.
Jest to Szczylek sam w sobie Szczylowaty kundelek, który poszukuje domku i swojego ludzia i już! i mozna dodać jeszcze że Sierot, o!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Szczyl to jeszcze szczenię, więc charakter niczym biała karta, ale: kocha ludzi, dzieci, bardzo dobrze zgadza się z innymi psami, chociaż jest paskudnie zazdrosny przynajmniej na początku i może to okazywać podgryzaniem konkurencji. Szybko jednak docierają do niego zakazy i komendy. Potrafi zaatakować i dlatego wymaga ułożenia, bo nie ułożony Kapsel może wymknąć się spod kontroli. Widać w nim pewną hardość, nie jest to pies uległy i wycofujący się. Porażki bierze na klatę, dumnie przyjmuje klapsa i brak w nim pokory, ale jednocześnie nie jest samowolny. Trzyma się człowieka i chce być w centrum uwagi. Ogólnie jest to idealny materiał na wiernego przyjaciela. Pieszczoch, słodziak, kochaś i stróż - szczeka i oznajmia, że coś się dzieje tuż przy bramie, bo jeśli gdzieś dalej, to nie fatyguje się nawet paszczy otwierać.

Link to comment
Share on other sites

Czarodziejka ma rację. Nie ma co załamywać rąk tylko Szczylka Kapselkowo Sierotkowego reklamować. Młody śliczny psiak musi znaleźć szybko domek swoich marzeń.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/183211-Prosimy-o-wsparcie-dla-BRUNA-z-Boguszyc-jest-miejsce-w-hoteliku-brakuje-tylko-50-zł!?p=15471719#post15471719[/URL]
Proszę o wsparcie dla Bruna .... Tak mało już brakuje ....

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za namiary na konto, w poniedziałek wyślę 35 zł, postaram się dorzucić jeszcze coś, jak ściągnę z pewnej agencji reklamowej należną mi kasę(minus wolnych zawodów). Przepraszam,że tylko tyle,ale mam jeszcze na ,,utrzymaniu" Wioski Dziecięce i fundacje ,,Maciuś".... I muszę jakoś fundusze rozdzielić co miesiąc:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LidkaWejman']Dzięki za namiary na konto, w poniedziałek wyślę 35 zł, postaram się dorzucić jeszcze coś, jak ściągnę z pewnej agencji reklamowej należną mi kasę(minus wolnych zawodów). Przepraszam,że tylko tyle,ale mam jeszcze na ,,utrzymaniu" Wioski Dziecięce i fundacje ,,Maciuś".... I muszę jakoś fundusze rozdzielić co miesiąc:)[/QUOTE]
Lidko, bardzo dziękujemy :sweetCyb::Rose: A to buziak od Szczylka :grins:

Link to comment
Share on other sites

Lidko, dziękujemy :)
Kapselku - mam tu arsenalik preparatów witaminowych wysępionych bez skrupułów, wyżebranych prosto z serca i wyłudzonych na piękne oczy, ale dla psów starych i wyniszczonych ;) Sporadycznie skapnie mu w pysk tableta Nutradylu pachnąca rybą, ale nie stasuję żadnych suplementów. Dobrze go karmię i rośnie wtopiony w naturę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatankas']Już przelew poszedł,dzisiaj psiaczki powinny dostać na kosteczki i brakujące 10zł.Pozdrawiam i smacznego dla psiaków.[/QUOTE]

Dzięki Tatankas :)
Montuś się cieszy, że inny piesio potrzebujący dostał na kosteczki ;)

A Kapselkowy Szczylek jest przepiękny i na pewno domek znajdzie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...