Jump to content
Dogomania

SZCZYL - już szcześliwy w nowym DOMU!!!!!!


Malwi

Recommended Posts

Od początku sierpnia błąkał się po jednej z Podkonińskich Wsi , znalazła go Kapsel i chwilowo przygarnęła do siebie , niestety ze względu na jej psy , nie mogła trzymać go dłużej u siebie. Kapsel vel Szczyl wylądował więc u Czarodziejki - koszt jego hotelowania to 300 zł ... wszyscy myśleliśmy ze taki psiak jak szczyl bardzo szybko znajdzie dom - młody, piękny, uroczy, tolerujący wszystko, bezproblemowo dogadujący się z innymi psiakami... jednak brutalna rzeczywistość jest inna .... jak do tej pory , przez prawie miesiąc ogłaszania szczyla były zaledwie dwa telefony ... telefony nic nie warte ... hotelik jest opłacony do końca września, szukamy deklaracji dla malucha ... i szukamy osób które pomogą go ogłaszać ... musimy zasypać wszystkie portale ogłoszeniowe Kapslem vel Szczylem ... POMOŻECIE ? SZCZYLEK baaardzo prosi .....


[IMG]http://bernardyn.org/gallery/psy/kapsel4.jpg[/IMG]

1. Imię: Kapsel
2. Wiek: 8 miesięcy
3. Płeć: pies
4. Sterylizacja: tak
5. Sierść: Półdługa
6. Wielkość: M
7. Miejscowość: pomiędzy Łodzią a Sieradzem
8. Miejsce Pobytu: Dom Tymczasowy u Czarodziejki
9. Zachowanie: jak każdy szczeniak - milusiński, domaga się pieszczot. bezproblemowo chodzi na smyczy i jeździ samochodem.
10. Zachowanie względem dzieci: akceptuje
11. Zachowanie względem zwierząt: bezproblemowo zgdza się z innymi psami jak również i Kotami
12. Dla kogo: do domu z ogrodem, pies musi mieć dostęp do domu w każdej chwili, musi również spać w domu.
13. Historia: został znaleziony na jednej z podkonińskich wsi, zagłodzony, spragniony i lgnący do człowieka.
14. Kontakt: Malwi: 784-987-335, [email][email protected][/email]

wątek na forum bernardynim: [url]http://bernardyn.org/forum/showthread.php?tid=282[/url]
profil na bernardyniej stronie: [url]http://bernardyn.org/psiaki_info.php?PsiakiID=110[/url]

więcej fotek:
[IMG]http://i885.photobucket.com/albums/ac60/bernardyn_com_pl/P1030986.jpg[/IMG]
[IMG]http://i885.photobucket.com/albums/ac60/bernardyn_com_pl/P1030982.jpg[/IMG]
[IMG]http://i885.photobucket.com/albums/ac60/bernardyn_com_pl/P1030981.jpg[/IMG]
[IMG]http://i885.photobucket.com/albums/ac60/bernardyn_com_pl/P1030980.jpg[/IMG]



ogłoszenia są na :
1 alegratka
2 kupiepsa
3 kokosy
4 morusek - już jest
5 petworld
6 giełda.bai
7 neeon
8 animalia
9 giełdaogłoszeń
10 e-gratka
11 cafeanimal
12 pineska
13 4.pl
14 freecf
15 eoferty
16 szerlok
17 rozgłos
18 petsy
19 adopcjapsa
20 pajeczyna
21 ojej
22 ćwirek
23 świstek
24 adin
25i-bazar
26 gumtree
27 sellit
28 owi
29 wstawiaj.pl
30 przygarnijzwierzaka
31 allegro
32 internetowe anonse


jednak to za mało ...

post nr 4 - post rozliczeniowy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imienia już mu nie musimy szukać...KAPSEL do niego bezwzględnie pasuje!...o ile to pan szczyl...bo jak paniienka szczylenka, to już musicie znowu wymyślać!!!

Kapselku...przybywaj, na wątek beniutki...przybywaj!

[B]Szukajmy teraz dt...[/B]zróbmy raban i szukajmy dla niego dt...przecież on naprawdę nie należy do gigantów!!!Teraz jest wręcz wysokim woreczkiem kości...[B]SZUKAJMY MU DOMU TYMCZASOWEGO!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Jestem dziewczyny! Za boga nie chciał iść zapierał się straszliwie, mąż kombinował jak mógł, założył mu obrożę, wziął smycz, ale nie chciał iść i popiskiwał. Nie mając wyjścia wziął go pod pachę i zaniósł do drewutni koło domu. Acha, to piesek!!!!! Dostał karmę, dostał michę z wodą, kołdrę, jadł jak opętany i cały czas kita mu chodzi. Popiskuje biedaczek malutki :-(

Link to comment
Share on other sites

post rozliczeniowy ;)


deklaracje :
30 zł - Andegawenka (stała)
50 zł - Maruda666 ( stała )
50 zł - Kapsel ( stała)
15 zł - nombre (stała)
30 zł - Boni-Bobo (stała)
5 zł - Kamila 28 (stała)
30 zł - Nelka (stała)
10 zł - jostel5 (stała)
20 zł - wujek & ciocia ( do grudnia)

[B]razem 240 zł[/B]
[U]brakuje 60 zł deklaracji stałej ...[/U]

na koncie:

05-10-2010 - 30,00 PLN - BONI-BOBO
04-10-2010 - 20,00 PLN - WUJEK & CIOCIA
01-10-2010 - 30,00 PLN - tatankas
30-09-2010 - 60,00 PLN - andegawenka
29-09-2010 - 100,00 PLN - Kapsel
29-09-2010 - 20,00 PLN - wujek & ciocia

[B]w sumie na koncie : 260 zł[/B]


[U]na koncie wpłaty:[/U]
[I]deklaracje za październik ( bo zbieramy stałe od października cioteczki i wujkowie ;) ):[/I]
[COLOR="#2e8b57"]30 zł - Andegawenka [/COLOR]
[COLOR="#2e8b57"]50 zł - Kapsel [/COLOR]
[COLOR="#2e8b57"]20 zł - wujek & ciocia[/COLOR]
[COLOR="#2e8b57"]30 zł - Boni-Bobo[/COLOR]
[I]czekam.....[/I]
[COLOR="#ff0000"]50 zł - Maruda666
15 zł - nombre
5 zł - Kamila 28
30 zł - Nelka [/COLOR]

[I]deklaracje za listopad :[/I]
[COLOR="#2e8b57"]30 zł - Andegawenka [/COLOR]
[COLOR="#2e8b57"]20 zł - wujek & ciocia [/COLOR]



jednorazowe:

01-10-2010 - 30,00 PLN - tatankas
29-09-2010 - 50,00 PLN - Kapsel


Jako że SZCZYLOWI kaska się nie przydała zostało przelane (na zielono wpłaty które już dotarły):
40 zł - od wujek & ciocia - na Balbinkę
[COLOR="#2e8b57"]80 zł - od Kapsel - na jej konto
60 zl - od andegawenki - na konto Kapselka[/COLOR]
30 zł - od Boni-Bobo - na Bruna
30 zł - od tatankas - na Sashę ( konto fundacji SOS bokserom )

razem daje to 240 zł

pozostałe 20 zł które wpłaciła Kapsel zostają wg. jej życzenia przekazane na Kitkowe Puzzle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']dziecko psie............[/QUOTE]
Tak to naprawdę dzieciak, nawet byłam zdziwiona, że spokojnie wąchał sobie w tym polu i nie reagował jak mój Kapsel rzucał się na niego przy ogrodzeniu. Zero reakcji i poszedł powoli dalej. Jak podszedł bliżej to dopiero zobaczyłam jaki chudziutki, boki zapadnięte, a dużo sierści ma to z daleka myślałam, że faktycznie jakiegoś sąsiada pies bo po wsi to chodzą przecież bez smyczy. A on tak popiskuje skowyczy jak szczeniaczek, bo to na pewno szczeniaczek (nie znam się na beniach).

Zastanowiło mnie jedno, że jak on tak chodził delikatnie podnosząc łapki po rżysku, to widać od razu było że to nie wiejski psiak :-( Tak delikatnie stąpał, pewnie go bolało i kuło :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']obejrz mu dobrze te łapki może ma coś wbite ..[/QUOTE]
Jutro mu obejrzę bo teraz jest już ciemno i nie chcę go stresować. Chlipał wodę przed chwilą, a jutro pojadę do wiejskiego weta i kupię mu tabletki na robaki, nie wiem co jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

O matko i córko, następna bieda i to wynaleziona przez takie ciotki wobec których ja przejść obojętnie nie mogę. Kapselku dzisiaj 13 piątek ale dla tego szczylka to chyba szczęśliwa data. Czy Ty go możesz przetrzymać dłużej az się znajdzie DS czy trzeba koniecznie i na gwałt szukać DT?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny Moje Kochane, ja to jestem chora przez tą akcję. Nigdy Takiej na żywca nie przechodziłam, zawsze wirtualnie. Ło matko, JA PODZIWIAM MOJEGO TZ.
Jutro to też będzie jazda, bo nie wiem jak mój bokser zareaguje, jak zobaczy tego benia, a Jenny???? Tego tez się bardzo boję.
On jest zamknięty w takiej partyzanckiej ala drewutni, gdzie drzwi nie są solidne, wszystko widać, więc jutro pewnie będzie jatka.

A teraz najważniejsze: Kapsel (benio) jest większy od boksera, a bokser mój waży 32 kg, a jest z tych szczupłych. Benio waży gdzieś 15-20 kg połowę boksera, to teraz możecie sobie wyobrazić jaki on jest chudziutki :shake:

Link to comment
Share on other sites

Kapselku dorosłe psy na młode szczyle na ogół się nie napalają i tak jak Agaralion napisłam młode szczyle są uległe i podporządkowują się seniorom. Może będzie dobrze. Możesz na wszelki wypadek zakagańczyć to starsze towarzystwo i zobaczyć co będzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysza2']Kapselku dorosłe psy na młode szczyle na ogół się nie napalają i tak jak Agaralion napisłam młode szczyle są uległe i podporządkowują się seniorom. Może będzie dobrze. Możesz na wszelki wypadek zakagańczyć to starsze towarzystwo i zobaczyć co będzie[/QUOTE]
Kagance dobra rzecz czasami :) Ja tez proponuje zapoznanie na spacerze... Polazic z psami, bo wspolny marsz w jadnym kierunku daje poczucie wspolnego celu, co pomaga w budowaniu wiezi w stadzie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Kagance dobra rzecz czasami :) Ja tez proponuje zapoznanie na spacerze... Polazic z psami, bo wspolny marsz w jadnym kierunku daje poczucie wspolnego celu, co pomaga w budowaniu wiezi w stadzie ;)[/QUOTE]
Nic dodać nic ująć, na własnym przykładzie wiem że to działa, właśnie na spacerze (na neutralnym gruncie).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']o matko ... trzy Kapsle ;) pogubić się można :P

Kapselku - pytanie ... do kiedy możesz benka przetrzymać ? - ile mamy czasu na szukanie mu jakiegoś innego miejsca zamieszkania ?[/QUOTE]

W tej chwili trudno mi jest powiedzieć cokolwiek. Zobaczę jutro reakcję moich bokserów. Bokser za bardzo przyjazny niestety nie jest, a Jenny robi zawsze to co on. Nie pisze imion żeby się nie myliło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Kagance dobra rzecz czasami :) Ja tez proponuje zapoznanie na spacerze... Polazic z psami, bo wspolny marsz w jadnym kierunku daje poczucie wspolnego celu, co pomaga w budowaniu wiezi w stadzie ;)[/QUOTE]

Kaganiec odpada, bo nie nauczyłam bo nie miałam potrzeby. Ja też nie podejmuję się ich zapoznawania, gdyż umarłabym ze strachu. Bokser gdy przywiozłam Jenny ze schronu, zeżarłby ją na obiad, kolację i śniadanie, a to sunia jest. Zobaczymy, mam możliwość odseparowania, bo płotek drugi jest. Zobaczymy, co będzie.
Kapsel benio leży na kołderce, mąż relację mi teraz zdał, a i jeszcze powiedział, że kitka szybko mu chodziła ;)

Link to comment
Share on other sites

Kapselku, a może jak jutro będziesz do weta jechała, to [B]spróbuj załadować to beniate chudziactwo i zabrać ze sobą[/B]...mogą być problemy przy wsiadaniu do samochodu,ale po prostu na ręce i do tyłu...dobrze byłoby w dwie osoby jechać,bo nie wiadomo jak będzie siedział w aucie(może być niespokojny)...ale,[B]WARTO BY WET GO OBEJRZAŁ![/B]
Może określic i wiek i stan fizyczny szczeniastego...a może i zważyc sie da...
A i Ty będziesz spokojniejsza,bo jak popiskiwac zacznie,to będziesz wiedziała,że nic mu nie jest( i oby tak było!!!).
Pamiętaj też by na raz teraz mu za dużo jeść nie dawać...lepiej z trzy razy mniejsze porcje i jeśli sucha karma to rozmoczona ...
I najważniejsze...TRZYMAJCIE SIĘ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kapsel']Kaganiec odpada, bo nie nauczyłam bo nie miałam potrzeby. Ja też nie podejmuję się ich zapoznawania, gdyż umarłabym ze strachu. Bokser gdy przywiozłam Jenny ze schronu, zeżarłby ją na obiad, kolację i śniadanie, a to sunia jest. Zobaczymy, mam możliwość odseparowania, bo płotek drugi jest. Zobaczymy, co będzie.
[B]Kapsel benio leży na kołderce, mąż relację mi teraz zdał, a i jeszcze powiedział, że kitka szybko mu chodziła[/B] ;)[/QUOTE]

Szczenior przerażony...ale słodki szczenior i niestety już doświadczony...ale dojdzie do siebie,dojdzie!!!

Link to comment
Share on other sites

Aż się boję co może być rano :( Mój Cezar nie tolerował niczego co jest większe i bardziej kudłate od niego. A Kapsel ( bokser) jak pisze Kapsel ( dogomaniaczka) wściekle ujadał na benia ( już nie będę pisać że też Kapsla) przez ogrodzenie. Kapselku, na pewno w kagańcu i może bezpieczniej zapoznawać je na neutralnym terenie.
Edit - trochę minęło czasu między napisaniem a wysłaniem i widzę, że to nieaktualne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...