Jump to content
Dogomania

ZALANE PRZYTULISKO. Akcja sprzątania 9-13 czerwca. BRAKUJE CHĘTNYCH!!!


NatiiMar

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

widze ,ze od wczorjszej nocy nic sie nie zmienilo w sytuacji psow:(,to mnie przeraza i jakos nie wierze ,ze wszystkie psy przezyja...
wysylam pieniadze
a wy dziewczyny napierajcie ile sie tylko da i gdzie sie tylko da w Was ostatnia nadzieja
jesli beda wiedziec ,ze tak wiele ludzi walczy o uratowanie tych zwierzat to moze ktos w koncu cos z tym zrobi...
ta bezsilnosc zupelnie mnie wykancza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szajbus']Przed paroma minutami był reportaź z K-K. Nie wspomniano słowem o schronisku, tylko o ewakuacji ludzi.
Niestety wody przybywa! Moze faktycznie ruszyć na media i napierac na nie?[/QUOTE]

Ja już 2 godz. temu pisałem o Kędzierzynie i o Krakowie do RMF FM i TVN24, ale nie wiem, czy coś mówią. Piszcie wszyscy na gorące linie do nich, tylko presja mediów może coś zdziałać. Trzymajcie się, ...bardzo, bardzo żal zwierząt, powinni je ostatecznie chociaż wypuścić z kojców. Ale w RMF FM teraz mówią o korkach i objazdach z powodu powodzi!!! Już od 2 godz. wiedzą o wszystkim...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrucha204']"Zdaniem służb meteorologicznych Odra w powiecie Kędzierzyńsko-Kozielskim właśnie znajduje się w stanie kulminacyjnym. Już tej chwili straty spowodowane powodzią są ogromne. Zniszczone jest mienie publiczne i prywatne. " wszystko zalane tylko nie kojce;]

[url]http://www.youtube.com/user/Lokalna24#p/u/3/JDI6jUnM46Q[/url] filmik z rejonu przytuliska![/QUOTE]


Boże ....wszystko pod woda ....

Link to comment
Share on other sites

Jak ten człowiek może być taki nieodpowiedzialny! W artykule pisze, że oferowano mu łódź dlaczego nie skorzystał?? w tym schronisku nie było 750 psów jak w Krakowie tylko raptem 50 psiaków! Przecież taką ilość zwierząt to w 2 osoby można spokojnie wywieźć.Na co ten człowiek czekał?? Koszmar ludzie! Jeśli te zwierzęta zginą NIE DAJ BOŻE to trzeba wyciągnąć konsekwencje i to srogie. Módlmy się, żeby nie stało się najgorsze!

Link to comment
Share on other sites

Nie mam czasu czytać wszystkiego, nie wiem o co chodzi z tym kierownikiem i czy wyciągane sa psy. jesli potrzebny byłby jakis transport w okolice Katowic, to mąż bedzie wracał wieczorem z Wrocławia, może pomóc.
Czy do przytuliska jest jeszcze dojazd?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiking042']Ja już 2 godz. temu pisałem o Kędzierzynie i o Krakowie do RMF FM i TVN24, ale nie wiem, czy coś mówią. Piszcie wszyscy na gorące linie do nich, tylko presja mediów może coś zdziałać. Trzymajcie się, ...bardzo, bardzo żal zwierząt, powinni je ostatecznie chociaż wypuścić z kojców. Ale w RMF FM teraz mówią o korkach i objazdach z powodu powodzi!!! Już od 2 godz. wiedzą o wszystkim...[/QUOTE]

Możesz podać treść informacji jaką wysyłasz do Mediów? Nie mam teraz czasu żeby cały wątek ogarnąć. Jak wyjaśnić drogę dojazdu. Spróbuję do jakiegoś radia może przesłać prosbę o ogłoszenie!

Link to comment
Share on other sites

Replay:

Ja już 2 godz. temu pisałem o Kędzierzynie i o Krakowie do RMF FM i TVN24, ale nie wiem, czy coś mówią. Piszcie wszyscy na gorące linie do nich, tylko presja mediów może coś zdziałać. Trzymajcie się, ...bardzo, bardzo żal zwierząt, powinni je ostatecznie chociaż wypuścić z kojców. Ale w RMF FM teraz mówią o korkach i objazdach z powodu powodzi!!! Już od 2 godz. wiedzą o wszystkim...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiking042']Ja już 2 godz. temu pisałem o Kędzierzynie i o Krakowie do RMF FM i TVN24, ale nie wiem, czy coś mówią. Piszcie wszyscy na gorące linie do nich, tylko presja mediów może coś zdziałać. Trzymajcie się, ...bardzo, bardzo żal zwierząt, powinni je ostatecznie chociaż wypuścić z kojców. Ale w RMF FM teraz mówią o korkach i objazdach z powodu powodzi!!! Już od 2 godz. wiedzą o wszystkim...[/QUOTE]



Wysłałam maila .... wysyłajcie wszyscy ...

Link to comment
Share on other sites

tak, przydałby się taki tekst gdzieś na wierzchu. Takie postępowanie jest skandaliczne, tez nie mam czasu niestety przeczytać wszystkiego, ani finansowo wspomóc :( łodzi też nie mam i daleko mieszkam. Po prostu ręce opadają, jak czasem nie można czegoś zrobić a inni (jak kierownik) nie wykorzystują szansy. Ku zgubie niewinnych istot. Mam nadzieję, że psom się jakoś uda przetrwać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wisełka']Możesz podać treść informacji jaką wysyłasz do Mediów? Nie mam teraz czasu żeby cały wątek ogarnąć. Jak wyjaśnić drogę dojazdu. Spróbuję do jakiegoś radia może przesłać prosbę o ogłoszenie![/QUOTE]

Ludzie i ich dobytek są ważni. Ale nic nie mówi się o prowadzonych
ewakuacjach schronisk dla zwierząt w Krakowie i Kędzierzynie Koźlu.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/174348-KRAKOWSKIE-BULOWATE-...jest-ich-ca%C5%82a-masa-(?p=14699638&viewfull=1#post14699638[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/185776-PRZYTULISKO-TONIE!!!-Pow%C3%B3d%C5%BA!?p=14701151&viewfull=1#post14701151[/url]

Potrzebni są ludzie do pomocy. Przydałoby się nagłośnić sprawę.

Jacek Dechnik, Radom

[B]i druga:[/B]

- Wczoraj wieczorem proponowaliśmy łódź ratunkową, ale ze schroniska
były sygnały, że takowej nie potrzebują. Dziś w tak dramatycznej
sytuacji najpierw musimy skupić się na ratowaniu ludzi, a dopiero potem
będziemy myśleli o zwierzętach - mówi Andrzej Kopacki, rzecznik
prezydenta miasta. Kopacki zaznacza również, że nie ma kogo prosić o
pomoc, bo wszystko wokół Kędzierzyna jest zalane i tam sprzęt jest
również potrzebny.

Tymczasem schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Gliwickiej w
Kędzierzynie otoczone jest wodą, która wdziera się już do budynków
placówki. Kierownik Andrzej Zębala jeszcze wczoraj wieczorem i w nocy
pewny był, że poradzi sobie z sytuacją. Pewnie by tak było, gdyby nie
to, że dziś rano woda przerwała wał w okolicach ronda w Koźlu. Woda
wdziera się do miasta. Teraz życie zwierząt jest zagrożone, a kierownik,
bezskutecznie stara się o łódź ratunkową dla zwierząt.



Tymczasem w opolskim schronisku właśnie trwa reorganizacja i liczenie
kojców, by wiadomo było, ile zwierząt z Kędzierzyna będzie można
przyjąć. Natomiast członkowie Fundacji Fioletowy Pies lada moment
wyruszy do Kędzierzyna, by odebrać zwierzęta, które uda się uratować i
przewieźć je do Opola.


Źródło: Gazeta Wyborcza Opole

Link to comment
Share on other sites

Dopiero rozmawialam z TVP Opole. Naswietliłam sprawę....po czym poproszono mnie o numer telefonu z obietnicą oddzwonienia. Póki co tel. milczy. Czy to naprawdę moja Polska? Czy nasz kraj jest tak barbarzyński? Już nawet nie potrafię myśleć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...