Jump to content
Dogomania

FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!


magdyska25

Recommended Posts

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znalazlam na allegor - to jest najtansza opcja- razem z przesylka 51 zl, miseczki o srednicy 19 cm- to chyba nie sa za male- sa wieksze o 10 zl drożej i chyba drozsza ciut przesylka....zobaczcie same i dajecie znac- jeszcze dzis zamowie, wysle pieniazki to...no tak to i tak dopiero po Nowym Roku dojdzie...chyba, ze Anetka kupilaby jutro u siebie gdzies w zoologicznym...
tu jest link do aukcji:[url]http://www.allegro.pl/item857853289_stojak_regulowany_z_miskami_2x1_89l_lolopets.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ana666']rozmawialyśmy z ms arwi ze jak Franek przytyje trzeba go zaszczepic, on nawet książeczki nie ma :/
jutro mogę iść do zoologicznego zobaczyć czy nie ma stojakow do misek, jak będą porządne jakieś to kupić?[/QUOTE]OOO..no wlasnie widze ze ja tu pisze a Wy juz kombinujecie- anetko- zobacz aukcje- porownaj wyglad jutro i porownaj ceny:) Prosze tez o przeslanie mi adresu cioci i numeru konta- zrobie przelew. Ketunia- mozesz juz wysylac pieniazki na hotelik- heheh:D...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ana666']rozmawialyśmy z ms arwi ze jak Franek przytyje trzeba go zaszczepic, on nawet książeczki nie ma :/
jutro mogę iść do zoologicznego zobaczyć czy nie ma stojakow do misek, jak będą porządne jakieś to kupić?[/QUOTE]
Tak, ja tez rozmawialam dzis z Natalia- szczepienia konieczne ale zgodnie z zaleceniami weta conajmniej za 2 tyg jak sie chlopak wzmocni i konieczne odrobaczenie- chyba bedzie trzeba odrobaczac cale stadko..:)...niech no tylko Franio przytyje:) Malibo..kochana, zapracowana Aniolkowa....i co z karma??Masz juz jakas fajną na oku???Przeslij link plisssss:p

Link to comment
Share on other sites

Goniu, cxzy ja mam wybrać tę karme wysokoenergetyczną? Macie jakies preferencje? W ramach jakiej ceny mam sie poruszać? Jakieś pomysły na markę?Porady?
W przypadku młodego psa kupiłabym karme dla szczeniat - świetnie sprawdza sie u wyniszczonych chudzielców.
Ale dla Frania jest chyba zbyt wysoko białkowa - nie chcemy mu rozwalic watroby ani nerek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Goniu, cxzy ja mam wybrać tę karme wysokoenergetyczną? Macie jakies preferencje? W ramach jakiej ceny mam sie poruszać? Jakieś pomysły na markę?Porady?
W przypadku młodego psa kupiłabym karme dla szczeniat - świetnie sprawdza sie u wyniszczonych chudzielców.
Ale dla Frania jest chyba zbyt wysoko białkowa - nie chcemy mu rozwalic watroby ani nerek.[/QUOTE]

ja miałam strasznie wychudzona kotkę bez zębów i jej dawałam animonde i kotka szybko doszła do formy oraz przytyła, sierśc sie poprawiła. Do psa duża puszka u nas kosztuje 9 zł(jak dobrze pametam) bo suchej Franiu nie pogryzie...

Link to comment
Share on other sites

Jaka duza ta puszka?
Animonda generalnie jest lepsza dla kotów. Ile puszek Franio potrzebuje miesiecznie?
Dobra sucha karme mozna mu wywarem z warzyw albo rosołkiem zalewać - zje na 100%:)
Woda tez mozna zalewać, jeśli ciepłą to momentalnie robi sie mieękka, jesli zimna, to trzeba odpowiednio wczesniej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Jaka duza ta puszka?
Animonda generalnie jest lepsza dla kotów. Ile puszek Franio potrzebuje miesiecznie?
Dobra sucha karme mozna mu wywarem z warzyw albo rosołkiem zalewać - zje na 100%:)
Woda tez mozna zalewać, jeśli ciepłą to momentalnie robi sie mieękka, jesli zimna, to trzeba odpowiednio wczesniej[/QUOTE]
1250gram puszka. pewnie by zjadl suchą namoczona bo ma apetyt ogromny, chodzi tylko o to że nie pogryzie :(
ja sie nie znam za bardzo, moim psom suchej nie daje, np. sucha do kotów też jest dobra purina ale nie wiem jak do psow :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ana666']1250gram puszka. pewnie by zjadl suchą namoczona bo ma apetyt ogromny, chodzi tylko o to że nie pogryzie :(
ja sie nie znam za bardzo, moim psom suchej nie daje, np. sucha do kotów też jest dobra purina ale nie wiem jak do psow :/[/QUOTE]

Poradzi sobie z namoczona :) Suche karmy sa bardzo dobre :) Np. moja sunia moze jesc tylko sucha, po mokrych biegunka...

Link to comment
Share on other sites

Na karmach nie znam się w ogole....MAlibu...tu chodzi chyba o to, zeby uzupelniac karmienie...mysle ze takie puszeczki to na poczatku- zeby przytyl nam chlopak....wiec nie bedziemy oszzcedzac....potem juz bedzie jadl normalnie to co mu poda jego PAni:):) A te puszki to mysle zeby mu dawac na zmiane z jedzeniem...wiec wybierajcie co najlepsze:):)

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co????Wetka mowila ze Franio sobie radzi z jedzeniem ale ustalilam z Malibu, ze zakupimy mu taka miseczkę na podwyższeniu...mimo wszystko- niech chociaz troche ma lzej...nawet jak juz wyzdrowieje, glowka bedzie ok- to i tak dobrze, zeby mial wyzej miseczke....wiecie gdzie mozna takie cudo kupic???Bede szukala na Allegro..ale moze wiecie gdzie jszcze..???Moze gdzies na bazarku..??[/QUOTE]

A mój znajomy collaczek - też znajda zresztą - ma po prostu miskę postawioną na stołeczku. Tanio i praktycznie. Te stojaki są drogie, może lepiej go odkarmić za tę kasę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Inez de Villaro']Ja myślę , że dla niego lepsze bedą na poczatek dobre puszki np. RC convalescent, jest to karma dla psów w złym stane , chorych, dobrze przyswajalna i nie musi jej gryść.
Może potem dałoby radę mu gotować, to zawsze lepsze niż suche karmy.[/QUOTE]
No tak...Anetka mowila ze ciocia gotuje swoim psom- wiec bedzie pewnie gotowala wiecej i dawala FRaniowi gotowane:):)Ale tak jak wspominalam- na karmach sie w ogole nie znam wiec prosze o konkrety- zamowie, zaplace i poprosze o wysylke na adres Frania- bo juz mam:)
A z ta miseczka??Twoj spanielek moze ma na stoleczku..ale mysle sobie ze Franius powinien miec na stojaku, zeby bylo jakies zabezpieczenie- moze bowiem stracic krzywa głowka łatwo miseczke na ziemię z podwyższenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Takie miseczki na stojaku można kupić w każdym sklepie zoologicznym. Nie pamiętam ile kosztują, bo ja kupiłam swojemy niufowi raz i ma, ale to penwie kilkadziesiąt złotych. Z tym, że komfort dla psa wielki.[/QUOTE]
Aneta jutro zobaczy u siebie- na allegro z przesylka kosztuja 51 zl- jesli beda w podobnej cenie u Niej to kupi tam- juz bedzie chlopak mial- a to jest komfort- zwlaszcza dla Niego...nie wiadomo kiedy wyprostuje glowke i czy w ogole ja wyprostuje..(WYPROSTUJE NA PEWNO)...ale juz dosc sie chlopak nastresowal...mysle ze jesli mozemy mu ulatwic choc troche- to zrobmy to:):)Bjutka juz 17 zl na ten cel extra ofiarowala...:) Moze ktos tez se chce ehtra do miseczek dolozyc??:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Inez de Villaro'].
Może potem dałoby radę mu gotować, to zawsze lepsze niż suche karmy.[/QUOTE]
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym zdaniem. Gotowane jedzenie nigdy nie jest lepsze, niż sucha karma, chyba, że przygotowuje jego recepturę psi dietetyk. To jest "uczłowieczenie". A gotowane, to najczęściej ryż ze sklepu, który nic nie jest warty, bo jest przetworzony i kurczaczek nafaszerowany dioksynami i antybiotykami. Psy nabierają ciała, tyją, owszem, ale co z tego? Zdrowy pies nie powinien być tłusty, tylko mieć mięśnie i zdrowe, nieobciążone organy.
Poza tym, po puszkach często występuje biegunka, tu przyznaje rację Inez;-) Mam nadzieje, ze nie weźmiesz mi za złe tego "spiczu"?
Jestem za solidną suchą karmą, zalewaną ciepłą wodą, ew. z dodatkiem bardzo dobrego oleju z łososia, czyli Omega3.
Możemy zakupić też puszki Animondy, jako dodatek.
No, wymądrzyłam się solidnie - teraz czekam na baty:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się bardzo że Franio juz bezpieczny ....
stojak kupcie , na tym uważam nie powinno sie oszczędzać , a na karme zawsze sie znajdzie grosz
moja nie miała żadnego wylewu , ale równiez je na podwyższeniu ..
wczesniej strasznie sie dusiła przy jedzeniu , jakby kaszel ja chwytał ...
teraz od paru lat jest spokój , nie naciaga tak szyi a zarazem krtani..
co tu dopiero mówić o Franiu który z główka ma kłopot ..:roll:
[B]
I jeszcze do dziewczyn które chodzą do schroniska ....
przed nami znowu 3 dni wolnego -- czy to jednak znaczy że psiaki schroniskowe będą miały znowóż PRZYMUSOWĄ GŁODÓWKĘ ???!!!
może dałoby sie wór taniej karmy kupić i podać im np w sobotę przez te pręty ??? co widac na zdjęciach...
wiem , za dużo wymagam , ale za daleko od was jestem ... bo sama bym to zrobiła ...
biedne psiaki [/B]...:shake:

...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym zdaniem. Gotowane jedzenie nigdy nie jest lepsze, niż sucha karma, chyba, że przygotowuje jego recepturę psi dietetyk. To jest "uczłowieczenie". A gotowane, to najczęściej ryż ze sklepu, który nic nie jest warty, bo jest przetworzony i kurczaczek nafaszerowany dioksynami i antybiotykami. Psy nabierają ciała, tyją, owszem, ale co z tego? Zdrowy pies nie powinien być tłusty, tylko mieć mięśnie i zdrowe, nieobciążone organy.
Poza tym, po puszkach często występuje biegunka, tu przyznaje rację Inez;-) Mam nadzieje, ze nie weźmiesz mi za złe tego "spiczu"?
Jestem za solidną suchą karmą, zalewaną ciepłą wodą, ew. z dodatkiem bardzo dobrego oleju z łososia, czyli Omega3.
Możemy zakupić też puszki Animondy, jako dodatek.
No, wymądrzyłam się solidnie - teraz czekam na baty:cool3:[/QUOTE]
No..a nie mowilam ze nie znam sie na karmach????JA myslakam, ze jak gotuje to jestem super pani:);)..hehhehe..
No dobra- w takim razie co mam kupic baby!!!!dawac mi tu namiary i dyyspozycje szybciutklo pliiiiisssssssss...
ps. a co ja mam zrobic jak moja Salma nie chce suchego??:(..puszki tez nie za bardzo..jeden dzienn zje..a potem juz kazda jest beee....:/a suche juz rozne pronbowalam naparwde:(

Link to comment
Share on other sites

raczej głodówka, jedynie że w sobote pracownica przyjdzie...kiero już jutro ma wolne (bo te 3 dni to do niego za malo pewnie ;/) tam sa kamery to tego na terenie schronu mieszkają jacyś bezdomni ludzie(w tym budynku co wet) i oni wyganiają jak ktoś przychodzi bo psy szczekają. ja bym mogla zanieść ale najbardziej sie boje ze psy by sie zaczeły gryzc, wyobraż sobie że stoisz przy plocie z workiem karmy 180 psow przybiega, każdy chce...
tola jutro tam bedzie-wypytaj ich czy w sobote ktoś idzie do psów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']Aneta jutro zobaczy u siebie- na allegro z przesylka kosztuja 51 zl- jesli beda w podobnej cenie u Niej to kupi tam- juz bedzie chlopak mial- a to jest komfort- zwlaszcza dla Niego...nie wiadomo kiedy wyprostuje glowke i czy w ogole ja wyprostuje..(WYPROSTUJE NA PEWNO)...ale juz dosc sie chlopak nastresowal...mysle ze jesli mozemy mu ulatwic choc troche- to zrobmy to:):)Bjutka juz 17 zl na ten cel extra ofiarowala...:) Moze ktos tez se chce ehtra do miseczek dolozyc??:D[/QUOTE]


Gonia, no ja nie mogę z tobą, normalnie... Pod most kiedyś trafię, ale oczywiście 10 zl na miseczki dorzucę :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...