Jump to content
Dogomania

TARNÓW - 4 psiaki, koń i rodzina. Podaruj radość na Święta!


Recommended Posts

Oj [B]Koniczynka47 [/B]Ty chyba nigdy na wsi nie byłaś... Niedaleko mnie, pod Limanową, był niedawno "skandal", bo po wielu latach wyszło na jaw, jak się mąż znęcał nad żoną, upokarzał biciem, gwałceniem, zaprzęgał do pługa zamiast konia, wylewał na nią fekalia i tak dalej, cała rodzina o tym wiedziała i nic, a ksiądz ją pouczał, że żona ma być posłuszna mężowi...
Obawiam się, że taką decyzję jak wystąpienie do ośrodka pomocy społecznej trzeba pozostawić tej Pani, bo inaczej sprawdzi się po raz kolejny powiedzenie, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane...
I tak udzielenie tej rodzinie dyskretnej pomocy w sposób zaplanowany przez Biafrę będzie ryzykowne w sensie nie narażania rodziny na dalsze szyderstwa i plotki. Bo wieś nie pomyśli, że to nagroda dla tych ludzi za szlachetną postawę wobec zwierząt, tylko że się cwaniaki umieli ustawić, wykorzystać sytuację i się nachapać....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaNS']Oj [B]Koniczynka47 [/B]Ty chyba nigdy na wsi nie byłaś... Niedaleko mnie, pod Limanową, był niedawno "skandal", bo po wielu latach wyszło na jaw, jak się mąż znęcał nad żoną, upokarzał biciem, gwałceniem, zaprzęgał do pługa zamiast konia, wylewał na nią fekalia i tak dalej, cała rodzina o tym wiedziała i nic, a ksiądz ją pouczał, że żona ma być posłuszna mężowi...
Obawiam się, że taką decyzję jak wystąpienie do ośrodka pomocy społecznej trzeba pozostawić tej Pani, bo inaczej sprawdzi się po raz kolejny powiedzenie, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane...
I tak udzielenie tej rodzinie dyskretnej pomocy w sposób zaplanowany przez Biafrę będzie ryzykowne w sensie nie narażania rodziny na dalsze szyderstwa i plotki. Bo wieś nie pomyśli, że to nagroda dla tych ludzi za szlachetną postawę wobec zwierząt, tylko że się cwaniaki umieli ustawić, wykorzystać sytuację i się nachapać....[/QUOTE]


[B]niestety musze się zgodzić z Magdą ...to jest wiocha inne myślenie ...niestety ...zresztą uwierzcie ...w małomiasteczkowej społeczności byłoby podobnie [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][B]niestety musze się zgodzić z Magdą ...to jest wiocha inne myślenie ...niestety ...zresztą uwierzcie ...w małomiasteczkowej społeczności byłoby podobnie [/B][/QUOTE] Dokladnie, trzeba na sasiadow uwazac. Zazdrosc i zawisc to normalne uczucia rządzace na wsiach. Jeszcze byc cos dzieciakom zrobili albo zwierzakom.

[B]Biafra[/B], nie dodzwonilas sie do Pani? Nie wiem co z tym weglem, boje sie, zeby sie sponsor nie wycofal, firmy teraz codziennie dostaja mase prosb o pomoc. Szkoda, zeby przepadla tona wegla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaNS']Oj [B]Koniczynka47 [/B]Ty chyba nigdy na wsi nie byłaś... Niedaleko mnie, pod Limanową, był niedawno "skandal", bo po wielu latach wyszło na jaw, jak się mąż znęcał nad żoną, upokarzał biciem, gwałceniem, zaprzęgał do pługa zamiast konia, wylewał na nią fekalia i tak dalej, cała rodzina o tym wiedziała i nic, a ksiądz ją pouczał, że żona ma być posłuszna mężowi...
Obawiam się, że taką decyzję jak wystąpienie do ośrodka pomocy społecznej trzeba pozostawić tej Pani, bo inaczej sprawdzi się po raz kolejny powiedzenie, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane...
I tak udzielenie tej rodzinie dyskretnej pomocy w sposób zaplanowany przez Biafrę będzie ryzykowne w sensie nie narażania rodziny na dalsze szyderstwa i plotki. Bo wieś nie pomyśli, że to nagroda dla tych ludzi za szlachetną postawę wobec zwierząt, tylko że się cwaniaki umieli ustawić, wykorzystać sytuację i się nachapać....[/QUOTE]

Często bywam na wsiach bo pomagam wypełniać wnioski o dotacje rolnikom, czyli autochtonom których coraz mniej ponieważ trend jest taki, że to ludzie z miast przenoszą się na wieś. Podany przez Ciebie przykład niczego nie dowodzi. Uważasz że w mieście nie ma przemocy w rodzinie? Jest. I też nikt nie chce się po prostu wtrącać w prywatne sprawy. Nawet jak słyszy przez ścianę odgłosy bicia. Myślisz że w mieście ludzie nie plotkują? Plotkują. I to jeszcze jak:lol: Taka już ludzka natura jak nie ma własnych spraw to zajmuje się cudzymi. Uważam, że GOPS powinien wiedzieć o problemie, w końcu do tego jest powołany by nieść pomoc właśnie takim osobom. My możemy pomóc dodatkowo.

Link to comment
Share on other sites

Najgorsze jest to, że przebudowywane od dwóch dni dogo zupełnie rozwaliło nam kontakty, niektórych wątków do dziś nie można znaleźć, nie działa wyszukiwarka, nawet nie wiadomo czy Biafra może się tu na wątek dobić. Szkoda by było tego węgla. [B]Ulka18[/B] jesteś po prostu niesamowita :lilangel:, załatwić sponsora na tonę extra węgla - to trzeba mieć niesamowite zdolności przekonywania :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B]Koniczynka47 [/B]źli ludzie są wszędzie, ale wieś jest specyficzna.
Nie można nikogo uszczęśliwiać na siłę. Można powiedzieć Pani, że jest możliwość uzyskania pomocy z ośrodka pomocy społecznej w postaci stałych zasiłków rodzinnych na dzieci i innej pomocy materialnej (żywność, refundacja leków, wyprawki szkolne, itd.), ale nie zmuszać. Fakt, że kobietka mogłaby dzięki temu zyskać kilkaset złotych miesięcznie zasiłków rodzinnych, bo więcej niż dwoje dzieci i wychowuje samotnie jako wdowa, pod warunkiem, że z tych marnych hektarów nie zrobią jej kokosowych dochodów po przeliczeniu na tony żyta czy czego tam, no ale decyzja powinna należeć do samej zaintersowanej. Pomyśl, jak zrobimy to za nią to kobieta mogłaby to nawet odebrać jak atak na swoją osobę, że uważamy ją za kogoś, kto sobie nie radzi. Chciałabyś żeby ktoś zrobił coś takiego za Ciebie, nawet w dobrej wierze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaNS'][B]Koniczynka47 [/B]źli ludzie są wszędzie, ale wieś jest specyficzna. Nie można nikogo uszczęśliwiać na siłę. (...) [/QUOTE]

Zdecydowanie nim się wykona jakiś oficjalny/ zgłoszeniowy ruch musi być zgoda tej pani. Robiąc coś za nią, bez jej wiedzy można tej rodzinie wyrządzić krzywdę. Zazdrość ludzka ma zbyt wiele twarzy, a często i urzędniczą.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny ja podtzrymuje swoją pomoc sprzed kilku stron, ciuchy itp., ale niijak nie moge się połapać w dogo, czy ktoś będzie tam jechał?
Zapraszam na nowy [url]http://www.dogomania.pl/threads/173947-PiA-amka-mikoA-aje-ozdoby-kalosze-kartki-dupereA-ki-smycze-szelki-na-Mielec-26-11?p=13530041#post13530041[/url]

Link to comment
Share on other sites

Popłakałam się dwa razy, czytając ten wątek, a teraz siedzę zła, że nic nie mogę zrobić, bo raz że nie pomogę finansowo, a dwa że jestem za daleko, żeby pomóc bezpośrednio, fizycznie.

Pomysł z węglem świetny. A Wy wszystkie dziewczyny jesteście po prostu wspaniałe, podziwiam organizację tej akcji, wasz rozsądek i wyczucie.

P.S. Nowe dogo doprowadza mnie do szału, jest cholernie niefunkcjonalne.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny.. Biafra nie moze wbić się na dogo... zresztą jak wszyscy.. Ma już listę marzeń... nie uwierzycie o czym te dzieci marzą... kosmos, ale sama napisze.....
Ja od siebie tylko dodam, ze mamy OGROMNĄ szansę spełnic WSZYSTKIE marzenia tych dzieciaków......

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jesli ktos posiada to bylabym wdzieczna za pw z numerem konta Biafry. Mam chetnych na dorzucenie sie do wegla.[/quote]

powtorze sie ale poniewaz privy chyba nie dzialaja wiec prosilabym na maila [email][email protected][/email]
z gory dziekuje

wrrrrrr... ja mam tylko nadzieje, ze to jest wersja testowa forum bo jak ma tak zostac na stale to mnie cos trafi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...