Jump to content
Dogomania

TARNÓW - 4 psiaki, koń i rodzina. Podaruj radość na Święta!


Recommended Posts

dzięki za wyjaśnienie. Tak mi ten groszek nie pasował jakoś.. Musimy wiedzieć jaki oni mają piec.

A z dobrych wieści: pewna anonimowa ciotka zadeklarowała 150 dolarów na węgiel dla rodziny. Czyli na 1 tonę mniej więcej mamy. Tylko nie wiem ile tych ton na całą zime potrzeba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Staram się tam dodzwonić od rana ale nie ma zasięgu :shake:
Węgiel na pewno luzem, ten w workach jest dużo droższy[/QUOTE]


Ok, tylko ile i jaki rodzaj? I może znają gdzies blisko firmę handuljącą weglem? Jak kupimy blisko, to mniej za transport policzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Chyba muszę posprzątać garaż, żeby gdzieś te paczki upychać :loveu:
Dziękuję Wam bardzo za odzew

Asior, będziesz to wszystko liczyć i spisywać :evil_lol:[/QUOTE]
tia... pewno :evil_lol:

Majqa prosiła, żeby jej paczek nie rozpakowywać, bo tam będzie sporo kruchych rzeczy, i trochę tłukących, a jest to tak popakowane, żeby się nie potłukło....
[quote name='Biafra']
Tam prawie w ogóle nie ma zasięgu[/QUOTE]
oo nie prawda.... w jednym miejscu jest.... musiałam niezłe wygibasy robić, żeby złapać zasięg :roll:
[quote name='Biafra']Asiu, trzeba w pierwszym poście dopisać gumowce i grube skarpety.
Oni mają na działce strumyk, który się rozlewa :shake:
Wszędzie jest błoto i podmokła ziemia
Wpadłyśmy z Aśką obie po kolana[/QUOTE]
oj tak.. cały teren jest istnym bajorem... Tam w zasadzie jest tylko wąska ścieżka po której można iść.. jak w nocy z niej zeszłam wpadłam do pół łydki :roll:
[quote name='Grosziwo']I nie zapomnijmy kochane ciotki o ich zwierzakach. Wykarmienie takiej gromadki (cztery psy, kotek i konik) to niemały wydatek, a sądząc po tym co tu zostało napisane podejrzewam, że dzieci i ich mama same zjedzą mniej byleby z czworonożnymi przyjaciólmi się podzielić.[/QUOTE]

oj tak.. cztery psiaki na pewno masę żarełka wymagaja :(
Koniowi jakieś witaminy by się przydały.. no i i wpadłam ostatnio na to,ze może by jakieś witaminy dla dzieci też uzbierać...
[quote name='sonikowa']Podsumujmy:

- pomoc doraźna (ciuchy, kosmetyki, srodki czystości, żywność trwała)

-lista marzeń ( super prezenty na święta)

- pomoc dla zwierząt (karma, leki)

- węgiel ?? Tona kosztuje 550 zł a dzięki temu chlopiec nie musiałby po chrust chodzić i cieplej by im było. Może damy radę nazbierać?

Biafro, czekamy na wieści i sygnał.[/QUOTE]
zaraz wrzucę do pierwszego posta,.. a bardziej szczegółowe rozpiski dopiero jak wrócę do domu!!!!
[quote name='Rudzia-Bianca']
Super ze jest taki wielki odzew ale ja jeszcze raz apeluję do Asior żeby wpisywała w pierwszym wątku deklaracje, kto i czego ile może . Zobaczycie zaraz zrobi się nam tasiemiec i nikt nie będzie miał czasu przekopywac go na bieżąco . A tak będzie jasne . [/QUOTE]
wpisze ale dopiero wieczorem, bo teraz w pracy to za duże zamieszanie...
[quote name='Rudzia-Bianca']A i jeszcze - czy zwierzęta jedzą suchą karmę ? Bo jak nie są nauczone to żebysmy nie nakupili niewiadomo ile i sie zmarnuje jak są nauczone na domowym .[/QUOTE]
ja myślę,ze wiejskie psy to wszystko zjedzą.. to nie są wypieszczone pieseczki, które grymaszą na wszystko...
[quote name='sonikowa']dzięki! mamy już 150 zl na węgiell!! Żeby chłopczyk nie musiał chodzić po chrust do lasu... :shake:
Tona kosztuje 550 zl.

Mamy: nescca - 50 zł
sonikowa 50 zl
grosziwo 50 zł[/QUOTE]
BOŻE..jesteście cudowne!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Melduje sie na watku.

Do Tarnowa mam 35 km, nie ma problemu z dojazdem i podwiezieniem pomocy materialnej. Mam sporo znajomych z roznych firm w Tarnowie, postaram sie zalatwic co sie tylko da.

Biafra tak napisalas o tej Rodzinie i ich koniku, ze trudno mi sie teraz pozbierac, jaka ja glupia jestem, ze w pracy przeczytalam, teraz sie musze po kątach chowac. Niesamowita, niezwykla Rodzina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Cały czas nie ma zasięgu :shake:
Zawsze po kilku minutach przychodził mi sms, że abonent jest już osiągalny jak telefon łapał zasięg...a teraz cisza.

Boję się czy nie mają zablokowanego tego telefonu :roll:[/QUOTE]

Może zadzwonisz do operatora i zapytasz? Jaka to sieć?

Link to comment
Share on other sites

Też chcę pomóc, mam córki, więc i sporo ciuchów po nich. Masę plecaków i toreb, których one już nie używają. Mogę też kupić długoterminową żywność. Jeśli chodzi o transport mogę podłączyć się do Ulki18, bo w miarę blisko do niej mam! Ale wszystko dopiero po 16 grudnia jak będę w Polsce!

Link to comment
Share on other sites

Jezu!!!!! popłakałam się. Najpierw post Asior z tą ciepłą wodą do picia dla konia, potem Biafra i cukier na porcelanowym talerzu :-(

Żeby nie przedłużać - kiedyś wysyłałam paczki pomocowe. Nie dość, że jak włożyłam to co kupiłam i potem nie mogłam dodźwigać tego na pocztę, to zapłaciłam za przesyłkę tyle, że ludzie mieliby na parę dni na jedzenie.

Ta kobieta musi mieć do perfekcji opanowaną sztukę rozsądnego wydawania pieniędzy skoro utrzymuje 5-osobową rodzinę za 500 zł miesięcznie (:placz:).

Zamiast paczki chciałabym wysłać dla Rodziny trochę pieniędzy. Pani kupiłaby to czego im najbardziej w danej chwili potrzeba.

[B]Biafra, Asior [/B]czy akceptujecie moją propozycję????? Jeśli tak to podeślijcie mi nr. konta i dane do przelewu, wysyłam od razu. A Was prosiłabym o przekazanie pieniędzy dla Pani od nieznajomej.



Aha no i oczywiście proszę [B]dopiszcie mnie do składki na węgiel, też 50 zł.[/B]
Oni muszą mieć opał na całą zimę. Uzbieramy.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł z pieniążkami jest mega trafiony, bo istotnie koszty wysyłki będą duże (wolę nie myśleć o swoich paczkach; dziewczyny, spox, można je rozpakować, jedyna sprawa, delikatnie, bo najcenniejsze są tam dobrej klasy świetlówki :evil_lol:).
Ponadto, popytajcie Kochani, gdzie i do czego macie Wy lub Wasi znajomi dojścia. Może ktoś pracuje w jakichś hurtowniach (spożywka, gospodarstwo domowe, chemia, kosmetyki, papiernictwo etc.). Na tym też da się coś ugrać, bo odpadnie narzut, który pójdzie wtedy w ilość.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się czy Oni nie używają również kuchni węglowej.... myślę ,że tak,więc węgiel jest potrzebny również do gotowania i podgrzewania wody...co znaczy,że używany jest przez caly rok. Na wsiach często używa się jeszcze takich kuchni.... A wogóle to..... zastanawiam się jak nasza Rodzina poradziła sobie z pochówkiem klaczki. Niejednokrotnie uczestniczylam w takim obrządku i wiem ,że to nie jest prosta sprawa. Myślę ,że nie zostala zutylizowana ,bo to niemaly koszt. Może to wieś nie jest tak do końca podla.....może pomogli tej kobiecie. Dowiedzcie się czy z tą sprawą również nie zostali sami. A tak na marginesie.....całe życie zajmuje sie konmi...i wiem że na wsiach...konie pracujące ....nie mają tyle szczescia aby móc umrzeć naturalną śmiercia....w dodatku otoczone kochającymi ludżmi. Uważam ,że to iż tam Trafiłyści nie było przypadkiem. :lilangel:[COLOR=Cyan][B]Ktoś[/B][/COLOR] :lilangel:chciał abyśmy dowiedziały sie o całej sprawie i pomogły tym Ldziom. A więc bądźmy :x-mas:

[SIZE=7][COLOR=Red][B]KrystynoS :modla::modla::modla:[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']
Aha no i oczywiście proszę [B]dopiszcie mnie do składki na węgiel, też 50 zł.[/B]
Oni muszą mieć opał na całą zimę. Uzbieramy.[/QUOTE]


To ja od węgla ;-) córka górnika zanotuję:

nescca 50 zł
grosziwo 50 zł
sonikowa 50 zl
anonim 150 USD
KrystynaS 50 zl

Wielkie Dzięki!!!

Link to comment
Share on other sites

[B]A co z psami? Czy mieszkają w domu?[/B]
[B]Może dla nich jakieś porządne budy są potrzebne ??? warto o tym pomyśleć [/B]

Dziewczyny, a może jakaś pomoc długoterminowa prowadzona przez jakąś opiekę społeczną. Nie mówię, że to wszystko co jest tutaj zbierane i deklarowane jest złe (JEST WSPANIAŁE:multi: ), ale nie może być tak, że prywatni ludzie pomagają, a "państwo" ma gdzieś takich żyjących w biedzie obywateli.
Może jakiś doradca od pomocy społecznej się znajdzie i podpowie coś tej pani...co robić, gdzie iść po pomoc...a może nawet sam z nią pójdzie:cool3:
Czasem ludzie nie mają siły, albo się wstydzą powiedzieć, że ciężko im finansowo...poradą też trzeba pomóc.

My dalej zbierajmy te paczki, ale pomoc społeczna też musi się tym zainteresować.

Ciekawa jestem jakie marzenia materialne mają dzieciaki:p, o jakim prezencie świątecznym myślą...przecież dogomaniacy mogą sprawić, żeby co niektóre marzenia się spełniły:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ciotki, to ja zajmę się już koordynacją kwestii wegla oraz prezentow świątecznych ;-), żeby żadna oferta nie zginęła.

Deklaracje na węgiel:

nescca 50 zł
grosziwo 50 zł
sonikowa 50 zl
anonim 150 USD
KrystynaS 50 zl
DaSilva 50 zł

suma: 250 zl, 150 USD

Chetni na św, Mikołaja ;-) czyli prezenty dla dzieci na święta:

sonikowa
DaSilva
Monday

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dotarlam, dziewczyne ja jestem z Mielca, w Tarnowie jestem zwykle z raz w tygodniu, mam dużo rzeczy, ciepłych golfów po mnie, i tak nie ma sensu żebym je trzymała, bo schudnę:crazyeye: Są w bardzo dobrym stanie, akurat na takie dziweczynki, mogę dać dwa kompety pościeli niezniszczone, kurtkę i dużo innych ciuchów.
Przkochana rodzina, a tak bida piszczy, biednym i dobrym zawsze w oczy:shake: Tylko jak uważacie, nie ma sensu wysyłać ode mnie i płacić bo ja to sama mogę przy okazji podrzucić, powiem najwyżej że to od Was dostałam polecenie jeśli Pani może sie poczuć urażona:p
Jak uważacie, poproszę o adres na pw, jeśli nie to moge rzeczy u siebie trzymac i Agusia jakies tez oferowała to zawieźć razem kiedyś:p
Zapisuję sobie:p

Link to comment
Share on other sites

węgiel w okolicach Tarnowa jest srednio od 550 zl (tona) najtanszy, 650 za tone przyzwoitego >orzecha< do palenia w tradycyjnym piecu (kuchni weglowej) - niedawno kupowalam (w tych stronach).
telefon - moze nie dzialac, bo tam czesto tak jest - zalezy od pogody; wystarczy ze jest wiatr, albo cos i nie dziala :roll: nie ma zasiegu bardzo czesto (komorki), a w przypadku stacjonarnych czesto przeszkoda jest brak pradu.
[B]akcja zacna, ale ludzie, blagam, zrobcie to maksymalnie dyskretnie!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zalatwilam jakies produkty z Oriflame. Przydalyby sie mysle jakies szkolne przybory. Może piórniki ,kredki zeszyty. Mam nowy plecak. Też go podaruje. A tak na marginesie....pomoc spoleczna daje na rok 1 tone wegla. A wydebic cos od nich to....Ech...szkoda gadac. A ile upokorzen czasem trzeba przezyc. Często spotykam takie rodziny na swej drodze.....najczesciej podczas interwencji. Opowiadaja jak wyglada pomoc ze strony opieki spolecznej. Ech,,,zycie.

Link to comment
Share on other sites

nessca...wiem że dostać coś od pomocy społecznej to cud....
Ale "państwo" o swoich obywateli też musi zadbać.
Może jest tu jakiś spec od takich pomocy, trzeba pomóc tym ludziom długofalowo. My nie będziemy pomagać przez 10 lat, dotąd aż dzieci będą same mogły zarabiać. A pewnie każda informacja, albo lepiej poczynione kroki pomocy takiej ogólnej - państwowej będą na wagę złota.
Ciekawe, czy w tej szkole do której chodzą dzieci jest stołówka i czy dzieci mają darmowe obiady ??? Bo z tego co się orientuję to powinny mieć.

Ponawiam pytanie o budy dla psów. Skoro tam błoto wszędzie, to budy mogą być w kiepskim stanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...