Jump to content
Dogomania

TARNÓW - 4 psiaki, koń i rodzina. Podaruj radość na Święta!


Recommended Posts

[quote name='Monday']Dokładnie, dyskretnie...nie mogą się nagle pod dom tych ludzi zjeżdżać samochody i wypakowywać wory z "darami".
(...).[/QUOTE]
Dlatego jest to tak pomyślane, że wzięła to na siebie Biafra. Na wątku nie ma danych tych ludzi, adresu, kontaktu, właśnie dla uniknięcia pielgrzymek pod ich dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Ciotki, to ja [B]zajmę się już koordynacją kwestii wegla oraz prezentow świątecznych[/B] ;-), żeby żadna oferta nie zginęła.
[/QUOTE]Gratuluję Pani Koordynator :loveu:, to bardzo ważna i potrzebna tu funkcja


[B]No to na tonę węgla już mamy [/B] :multi: Ktoś jeszcze????? zapraszamy :lol:

[quote name='jotpeg']....[B]akcja zacna, ale ludzie, blagam, zrobcie to maksymalnie dyskretnie!!![/B][/QUOTE]To oczywiste, zawiść ludzka (czytaj sąsiedzka) nie zna granic i umiaru.
Biafra i Asior przemyślą sprawę (w razie potrzeby podpowiemy :lol:) i na pewno będzie OK.

Link to comment
Share on other sites

Dorzucę też 50zł do opału.Odnośnie komputera-dawczyni chce podarować również monitor,a sobie kupić nowy.Ja mam niepotrzebny ,sprawny monitor,który mogłbym podarować.Na pierwszym wątku była też mowa o radyjku dla dzieci.Mogę sprezentować wieżę (radiomagnetofon z odtwarzaczem CD) w dobrym stanie.Trochę karmy dla zwierzaków też by się znalazło.Ponieważ mieszkam w Dąbrowie Tarnowskiej ,nie byłoby sensu tego przesyłać.Jak ktoś będzie jechał,to wyjadę gdzieś na trasę i przekażę.Prosiłbym tylko o wcześniejsze podanie terminu (chociaż 1 dzień)

Link to comment
Share on other sites

[B]Moja drobna sugestia. Wątek zasuwa, a padają na nim konkretne propozycje - dary, chęć ich bezpośredniego przekazania itp. Zabiegana Biafra, może coś z istotnych wpisów, o jakich wspomniałam, przegapić, stąd też i moja prośba. Te konkretne oferty, poza ich wpisem na wątku, podeślijcie jej proszę na PW. Tak będzie pewność, że nic jej nie umknie, a i Wy będziecie mieć przekonanie, że Wasze oferty zostały dostrzeżone.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Deklaracje na węgiel:

nescca 50 zł
grosziwo 50 zł
sonikowa 50 zl
anonim 150 USD
KrystynaS 50 zl
DaSilva 50 zł
jurmar89 50 zł

suma: 300 zl, 150 USD

Jotpeg, dzięki za info o węglu. To chyba ten orzech już kupmy. Już na 1,5 tony mamy :multi:

Trzeba jednak poczekać na info od Biafry.[B]Bo na razie to nie wiemy czy Pani zgodzi się przyjąć pomoc...[/B]
A dyskrecja z wszelakich względów zalecana.

[B]Krysiu[/B], ja tak odruchowo z tą koordynacją, bo o węglu od początku marudzę.. :oops::oops: Mam synka w tym samym wieku co ten chłopiec od chrustu i dlatego tak mnie to wzięło.. On musi mieć w domu ciepło, po chrust nie musieć chodzić, i piękny prezent dostać na gwiazdkę (to biorę na siebie, jak tylko będzie wiadomo o czym marzy i będzie mnie na to stać..).

Link to comment
Share on other sites

[B]Sonikowa[/B] koordynacja na takich wątkach jak ten jest konieczna :fadein: i potrzebne są osoby które będą koordynatorami. No tak uważam bo np. ja się gubię w chaosie. Biafra się przecież nie sklonuje żeby wszystkiego dopilnować.
Nie marudzisz z węglem, tylko bardzo sensownie pomyślałaś o tej ważnej sprawie.


Ale ten węgiel to trzeba kupić taki dobry, wysokokaloryczny czy tam wysokoenergetyczny, więc cena chyba nie będzie ta najniższa tylko ta wyższa.

Link to comment
Share on other sites

Hej.
Wasza pomoc i zaangażowanie na pewno będzie nieocenione. ale to nie oznacza, że nie można skorzystać z dodatkowych opcji. jedną z nich jest [B]Szlachetna Paczka[/B], o idei więcej tu:
[url=http://www.szlachetnapaczka.pl/sec/14.htm]Idea akcji - Stowarzyszenie WIOSNA - organizacja pożytku publicznego, organizator akcji SZLACHETNA PACZKA[/url]
myślę, że warto zgłosićtę rodzinę, żeby wolontariusze zdążyli ich odwiedzić i zrobićankietę, należałoby zadziałac już.
dodatkowym bonusem tej akcji jest fakt, że najczęściej wolontariusze czują sięzwiązani ze swoją rodziną - i ich pomoc nie kończy się na zebraniu danych. a jako osoby mieszkające na terytorium gminy/ miasta - mają mozliwość częstszego bycia - i wspireania ich chociażby sobą [korki z lekcji, reagowanie na bieżąco na pojawiające się potrzeby etc].
będę dziś obserwowała ten wątek, w każdej chwili służę pomocą

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja. Proszę dopisac moje 50zł do opału.
Póki co poczekam, aż zejdą do Biafry pierwsze paczki i będzie wiadomo co już jest zakupione a czego wciąz potrzeba. Szkoda, aby się okazało, że ludzie będą zaopatrzeni w zapas proszku do prania na 5 lat, a nie będą mieli innych rzeczy ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cantadorra']Widze, ze juz tyle konkretow padlo. Na wegiel jak najbardziej deklaruje 50 zł. To bardzo wazne, zeby dzieci mialy ciepelko w domu.[/QUOTE]


Bardzo dziękuję! Cieszę się, że akcja węglowa tak nam znakomicie idzie!!
[B]Reno[/B] - dzieki!


[B]nescca 50 zł
grosziwo 50 zł
sonikowa 50 zl
anonim 150 USD
KrystynaS 50 zl
DaSilva 50 zł
jurmar89 50 zł
cantadorra 50 zł
reno2001 50 zl
[/B]
suma: 400 zl, 150 USD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiara77']a możecie podać konkretnie miejsce gdzie mieszkają ??? jakoś mniej ogólniej ...
jestem z Tarnowa ,tylko nie wiem czy z tego ...
i jak z rozmiarami ??? może ja bym coś miała ;)[/QUOTE]

Raczej z tego pierwszego niepodległego jak mysle :eviltong: w małopolskim .
Czekam na odpowiedź o tej wsi, jaka to wieś. Jeżeli jakaś koło mojej uda mi się zorganizować zbiórkę w szkole ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Staram sie zorientować w rodzajach węgla, cenach i transporcie. Najbardziej popularny jets tzw eko groszek, ale nie wiem czy on do wszystkich pieców pasuje.
Biafro, dowiedz sie prosze ile im trzeba węgla na całą zime i jaki mają piec. I czy wolą wegiel paczkowany czy luzem..[/QUOTE]
Ja jestem od dówch lat wiejska baba z miasta, co nieco w węglach się orientuję. Eko groszek jest drogi, ale za to lekki i wysoko kaloryczny, jednak nie do wszystkich pieców się nadaje.
Oni pewnie mają taki piec starego typu, co trzeba do niego co jakiś czas dokładać, w takich piecach najlepiej sprawdza się właśnie węgiel, bo sie równo dobrze pali i ma wysoką kaloryczność. Są też różne rodzaje miału węglowego, które się tam nadają, ale wiadomo - im drobniejszy, tym mniej kaloryczny. Ja osobiście też deklaruję 50 zł na węgiel, ale zanim go ktoś z dogo zamówi, to raczej trzeba się zorientować w lokalnych składach, żeby nie przepłacać za transport, trzeba sprawdzić z jakiej kopalni i jaką ma kaloryczność. I - co najważniejsze - lepiej kupować ze składów zadaszonych (choć takich mało) bo inaczej o tej porze roku nawet 30% masy to będzie woda :cool1: My jak kupiliśmy miał na pierwszą zimę to z 10 ton co najmniej 2,5 tony kupiliśmy wody, no ale byliśmy laikami w temacie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

magdaNS, wielkie dzieki za wyjaśnienie sytuacji, na pewno będziemy kupowac gdzieś blisko, i na pewno trzeba wszystko sprawdzić wcześniej.

[B]nescca 50 zł
grosziwo 50 zł
sonikowa 50 zl
anonim 150 USD
KrystynaS 50 zl
DaSilva 50 zł
jurmar89 50 zł
cantadorra 50 zł
reno2001 50 zl
MagdaNS 50 zł
[/B]
suma: 450 zl, 150 USD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...