Jump to content
Dogomania

TARNÓW - 4 psiaki, koń i rodzina. Podaruj radość na Święta!


Recommended Posts

[quote name='majqa']Wyszły dwie paczki (w środku m.in. rzeczy zabezpieczone przed stłuczeniem). Jedna z nich pioruńsko ciężka, pewno pójdzie kurierem.[/QUOTE]

Chyba muszę posprzątać garaż, żeby gdzieś te paczki upychać :loveu:
Dziękuję Wam bardzo za odzew

Asior, będziesz to wszystko liczyć i spisywać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']no nikt nie mówi,ale sobie pomyślałam,że komputer = wiedza, nauka, nie tylko gry.Bo mają chyba wazniejsze potrzeby.Ale może się mylę ......[/QUOTE]

Dzieci w tej rodzinie wydają mi roządniejsze i bardziej dojrzałe życiowo niż niejeden dorosły i myślę, że będą mądrze korzystać z wszystkich otrzymanych darów, nawet z takiego "zbytku" jakim jest komputer.

Link to comment
Share on other sites

Konieczne. Dowiedzmy się jakie są Ich marzenia...... niech te świeta bedą dla tych Ludzi dobre i obfite. Może to w jakimś stopniu zniweluje Im ból po śmierci Ich ukochanej Baski. Chcialabym aby nigdy nie pożałowali tego kroku.....dali tej kobyłce godne dozywocie.... a podła wieś z nich drwi. A tak jak pisze Asior.....1500 zl od handlarza to dla Nich był by majątek. Jak się spręzymy....to zapewne będziemy w stanie choć w części osuszyć łzy z Ich twarzy....niech poczują , że nią są sami na świecie....że są ludzie ,którzy podziwiają Ich za to jak traktują swoje zwierzęta.....i mimo ubóstwa....dbają o nie. To przyklad dla reszty spoleczeństwa.

Link to comment
Share on other sites

Podsumujmy:

- pomoc doraźna (ciuchy, kosmetyki, srodki czystości, żywność trwała)

-lista marzeń ( super prezenty na święta)

- pomoc dla zwierząt (karma, leki)

- węgiel ?? Tona kosztuje 550 zł a dzięki temu chlopiec nie musiałby po chrust chodzić i cieplej by im było. Może damy radę nazbierać?

Biafro, czekamy na wieści i sygnał.

Link to comment
Share on other sites

Nie dam rady w listopadzie przeslac żadnej kwoty..... ale myślę że w grudniu chociaż z 50 zl. Niech mają na ten węgiel. To naprawde ważna sprawa.... Boże....dzieci chodzą po chrust do lasu. Serce mi pęka na samą myśl. Może zdeklarujmy się z jakąś kwotą powiedzmy na początek grudnia.....tak aby te pieniążki doszły przed świętami i aby bylo wiadomo ile mniej wiecej tego będzie.Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grosziwo']Dzieci w tej rodzinie wydają mi roządniejsze i bardziej dojrzałe życiowo niż niejeden dorosły i myślę, że będą mądrze korzystać z wszystkich otrzymanych darów, nawet z takiego "zbytku" jakim jest komputer.[/QUOTE]


Tylko ze nie zapominajmy że podstaw obsługi kompa najszybciej uczy się człowiek na grach, nam się wydaje że komp bez internetu to tylko zabawka do grania- a tu trzeba worda opanować, mysz, klawiaturę a nawet jak sobie dzieciaki pograją to co zaszkodzi im to ?
Nie przesadzajmy , komputer muszą mieć i super że tak szybko znalazł się ktoś kto mógł przeznaczyć swój .

Super ze jest taki wielki odzew ale ja jeszcze raz apeluję do Asior żeby wpisywała w pierwszym wątku deklaracje, kto i czego ile może . Zobaczycie zaraz zrobi się nam tasiemiec i nikt nie będzie miał czasu przekopywac go na bieżąco . A tak będzie jasne .
Nie ma też co przesadzać na początek , bo Ci ludzie też muszą to wszystko gdzieś pochować .
Jaki mają dom ? Uda się im gdzieś to wszystko pochować?
Biafra jak dasz radę porozmawiaj z tą Kobietą , powiedz że organiozwana jest taka akcja i niech na spokojnie się zastanowi czego najbardziej potrzebują , pewnie będzie protestowac to powiedz jej że zawalimy ją toną bezużytecznych szpargałów :evil_lol: jak nam nie powie czego potrzebują .

Biafra dobrze, że dałaś o Nich znać, tacy ludzie potrzebują bezwzględnie pomocy a i trzeba to też zrobić tak zeby wieś jak najmniej widziała i tak już musi im tam być bardzo cieżko po co mają im dokuczać , zwłaszcza dzieciom :shake:

A i jeszcze - czy zwierzęta jedzą suchą karmę ? Bo jak nie są nauczone to żebysmy nie nakupili niewiadomo ile i sie zmarnuje jak są nauczone na domowym .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']Nie dam rady w listopadzie przeslac żadnej kwoty..... ale myślę że w grudniu chociaż z 50 zl. Niech mają na ten węgiel. To naprawde ważna sprawa.... Boże....dzieci chodzą po chrust do lasu. Serce mi pęka na samą myśl. Może zdeklarujmy się z jakąś kwotą powiedzmy na początek grudnia.....tak aby te pieniążki doszły przed świętami i aby bylo wiadomo ile mniej wiecej tego będzie.Co Wy na to?[/QUOTE]


Zbierzmy dla nich na węgiel. To naprawdę ważne. Nesca - 50 zl, ja - 50 zł. Kto jeszcze na węgielek?

Link to comment
Share on other sites

napisała Rudzia-Bianka: "Tylko ze nie zapominajmy że podstaw obsługi kompa najszybciej uczy się człowiek na grach, nam się wydaje że komp bez internetu to tylko zabawka do grania- a tu trzeba worda opanować, mysz, klawiaturę a nawet jak sobie dzieciaki pograją to co zaszkodzi im to ?
Nie przesadzajmy , komputer muszą mieć i super że tak szybko znalazł się ktoś kto mógł przeznaczyć swój ."


Kochana dokaładnie o to samo mi chodziło w tym co napisałam :loveu::razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grosziwo']Co do zbórki na węgiel mogę zadeklarować zaraz na początku grudnia 50 zł. Więcej nie dam rady :oops:[/QUOTE]

dzięki! mamy już 150 zl na węgiell!! Żeby chłopczyk nie musiał chodzić po chrust do lasu... :shake:
Tona kosztuje 550 zl.

Mamy: nescca - 50 zł
sonikowa 50 zl
grosziwo 50 zł

Link to comment
Share on other sites

Zapisuje watek.
Ludzie, ktorzy pomimo biedy, glodu i ubostwa tak zajmuja sie swoim zwierzetami wzbudzaja tylko moj szacunek i podziw! Postaram sie pomoc, finansowa badz rzeczowo.
Ta kobieta, matka, jest niesamowitą osobą. Ile trzeba miec w sobie madrosci i miłosci aby tak ukierunkowac dzieci. Powinna byc przykladem w swojej wsi...nie obiektem drwin!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...