Jump to content
Dogomania

BIAŁY RATLEREK - maleńki śliczny GUCIO MA DOM, ale JEST CHORY - POTRZEBNA POMOC!


Recommended Posts

  • Replies 354
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na swoje nieszczęście (a moze szczescie...)Gucio przebywał ok 3 lat w schronisku w Zamościu.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1153/zamojskie-schronisko-oboz-zaglady-111019/[/URL]
Mimo starań wolontariuszy i ludzi, ktorym los psów nie jest obojetny - trudno tam o radykalne zmiany.
Takich schronisk jest masa i wyciaganie z nich psów do kojców hotelików to podarowanie im nie tylko nowego zycia, ale niejednokrotnie uratowanie zycia.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego Gucio musi mieć teraz najlepszy dom!
Dosyć sie już wycierpiał w schronisku i jeszcze został porzucony przez nieodpowiedzialną kobietę!
Przyzwyczaił się już do Danusi, a niedługo znowu czeka go zmiana, nowe otoczenie, nowi ludzie...ech!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']Cieszę się, że Gucio ma sponsorów, bo o to pytałam. Nie, nie dołożę się ani do Gucia ani do jego siostry, ponieważ nie praktykuję żadnych stałych deklaracji na dogo z prostego powodu - hotelowanie psów niewiele zmienia w ich życiu - kojec to kojec. Są oczywiście schroniska- rzeźnie, ale to inna historia. Pies siedzący w schronisku może być ogłasany i czekać na dom, czyż nie? Czy ogłaszacie siostrę Gucia ?[/QUOTE]

Ale Gucio nie jest u Danusi w kojcu... :roll:
Siostra Gucia do nas niedługo przyjedzie i prawdopodobnie "wyląduje" w domu (hoteliki takie "miejscówki" też posiadają ;)).

Link to comment
Share on other sites

Nawet kojec kojcowi nie równy. Jedno wzorcowe schronisko na setki tragicznych... super. Oczywiście, że wszystkie takie powinny być. Ale nie zawsze się da. A w między czasie mamy olać te psy i zostawić je samym sobie? Mało osób chce przygarnąć psa prosto ze schroniska :( chcą wiedzieć, jak psiak reaguje na koty, dzieci, dom, czy zachowuje czystość, czy umie chodzić na smyczy... Niestety - taka jest tutaj mentalność. Póki się ona nie zmieni - jest sens wyciągać psy ze schronisk. Zmiana mentalności niestety nie następuje w przeciągu pół roku, na to trzeba pracy pokoleń, a z tego co widać (również tu a dogo) jest raczej coraz gorzej...

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jest niesamowitym zbiegiem okloliczności,widocznie ten domek na Gucia czekał.
Dom sprawdzony przez Danusię,w 100% odpowiadający wymogom.Gucio wczoraj pojechał się pokazać nowym paniom i....już został na rękach jednej z nich,a przytulany w biegu przez drugą.
Węcej napisze Danusia,jak uda się Jej wejść na dogo.
Jutro rano do Murki przyjeżdża siostra Gucia,też Gucia,wtedy będzie miała założony wątek.

Link to comment
Share on other sites

I ja dopiero teraz mogłam sie dostac na dogo wiec potwierdzam ze Gucio ma juz swój domek u mnie w Słupsku i wczorajszą nocke spedził juz ze swoja nowa rodzina bo jak pojechalismy by sie zapoznac to juz nie było mowy by Gucio tam nie został.Dziewczyny zakochane w nim po uszy,miziały go na przemian a Gucio zachwycony był nie mniej niż one.
Tak wiec został bez wiekszych oporów.Jak sie dzisiaj dowiedziałam nocke przespał spokojnie,oczywiscie w lóżku dziewczynek.Tak wiec Gucio bedzie sypiał w łożku.wylegiwał sie na kanapach i fotelach.Do dyspozycji ma cały domek.Jest jedynym pieskiem w domu nie liczac kota sąsiadów który przychodzi sobie do Panstwa poleżec sobie na fotelu jesli ma na to ochote.
Gucio kotka oczywiscie nie zaczepiał,zachował sie bardzo grzecznie w przeciwienstwie do mojego Tofika ktoremu kotek pokazał jak moga kończyc sie takie zaczepki.
Państwu odszedł niedawno z powodu choroby piesek ,równiez przygarniety ze schroniska a Gucio zajał jego miejsce.
Bedzie sie mu tam dobrze żyło,bedzie a właściwie juz jest rozpieszczany do granic.Własnie takiego domku potrzebował.
Po niedzieli jak przyjdzie jego ksiazeczka zdrowia,pojade ja zawiezc i zobaczyc jak Gucio sie panoszy u siebie i oczywiscie zrobiny duzo fotek.
Bardzo dziekuje wszystkim za ogłoszenia,nie wiem z którego został wypatrzony ale to dzieki nim Gucio ma ten domek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...