Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Agnes']Jesli pies jest na dl 5-7 m to jak szybko jestes w stanie to zrobic przy psie ktory ciagle sie wyrywa? Ja wlasnie z tego powodu staram sie nie uzywac flexi, bo reakcja jest [U]za pozno[/U] i nie sposob zrobic to tak samo szybko jak przy klasycznej smyczy[/QUOTE]

25kg suka bez problemu w kilka sek. Poza tym jak widzę jakiegoś psa już z daleka to chyba oczywiste, że pomału ściągam mojego do siebie. ;) Owszem flexi nie jest dla każdego! Wkurzają mnie ludzie idący ze swoimi pieseckami po wąskim chodniku na maxymalnie rozciągniętej smyczy, mający wszystko w d. a ja jak idiotka mam skakac nad psem. Wesoło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']25kg suka bez problemu w kilka sek. Poza tym jak widzę jakiegoś psa już z daleka to chyba oczywiste, że pomału ściągam mojego do siebie. ;) [/QUOTE]

mi chodzi o sytuacje kiedy zza rogu / zza krzaka wyskakuje pies, duzo szybciej sciagniesz zwykla smycz niz flexi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']mi chodzi o sytuacje kiedy zza rogu / zza krzaka wyskakuje pies, duzo szybciej sciagniesz zwykla smycz niz flexi ;)[/QUOTE]

Nie wiem, mi się to nie zdarza. ;) Kiedy wiem, że ktoś (niekoniecznie pies) może wyjśc zza rogu to psa mam przy nodze. Co do krzaków - takiej sytuacji nie miałam, więc nie jestem w stanie nic o tym napisac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']mi chodzi o sytuacje kiedy zza rogu / zza krzaka wyskakuje pies, duzo szybciej sciagniesz zwykla smycz niz flexi ;)[/QUOTE]

a no... :d ja flexi używam tylko wieczorami jak już jest ciemno i spacer krótki, tak coby psiak się załatwił, ale wczoraj mój pies pierwszy zaóważył kota siedzącego na murku, nie zdążyłam jej zablokować, więc dostała po pysku i .. poszła dalej :))))) ogólnie jak miałam 7kg psa to kochałam flexi, a teraz? nie lubie tej smyczy, za bardzo trzeba się na niej szarpać, właśnie w takich ekstremalnych sytuacjach.. :/

Link to comment
Share on other sites

Na bezpiecznym terenie to ja psa spuszczam:evil_lol: flexi uzywam tam gdzie spuscic nie moge i takim miejscem mialo byc osiedle, ale nie ma szans, niebezpieczne i dla mojego psa i dla inny jak nagle "brytan" sie wyrywa na dl paru m (zanim go przyciagne, a refleks mam dobry:eviltong:)
Uzywam jeszcze w lesie, bo tam juz suki nie spuszczam ;)

Link to comment
Share on other sites

Czy flexi nadaje się w ogóle dla husky? Mam szczeniaka 4 miesiące i starą automatyczną smycz (nie firmowa flexi) chyba do 40 kg i aż czuję , że za chwilę się rozsypie przy ciągnięciu 10kg szczeniaka ....
Mam też jamnika, waga podobna , może ma 2 kg więcej i takiej krzywdy tej smyczy nie robi jak husky, mimo , że też ciągnie.

Link to comment
Share on other sites

Tu chodzi raczej o zrywy, ktore w wykonaniu mlodego psa sa zapewne silniejsze niz jamnika. Smyczy automatycznych innych firm niz Flexi nie polecam, bo to uzycie na tzw "wlasne ryzyko" Nie wyprowadzalam tez i nie bede wyprowadzac szczeniaka na flexi. Szczeniak ma zalapac jak sie chodzi na normalnej smyczy, klasycznej, na flexi tego sie nie nauczy. Szczeniaka powinno sie tez uczyc przychodzenia na zawolanie, spuszczac ze smyczy, zeby sie wybiegal etc. Flexi tego nie zalatwi.

Link to comment
Share on other sites

Popieram Agnes i NightQueen - na flexi może sobie chodzić pies, który ma perfekcyjnie opanowane chodzenie na normalnej smyczy. Zwłaszcza młody pies, bo później strasznie ciężko będzie Ci go nauczyć, że na normalnej smyczy da się chodzić luźno i że nie trzeba ciągnąć.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam flexi dla suczki o wadze 26 kg i jestem bardzo zadowolona. Zgadzam się z tym, że nie jest to smycz dla każdego psa, ale i dołożę swoje: nie jest dla każdego właściciela. Na flexi spacer może być prawdziwą przyjemnoscią dla psiaka, ale pod warunkiem, że właściciel jest odpowiedzialny i tam gdzie spodziewa się czy to człowieka czy innego psa zawczasu skraca i blokuje smycz. Uważam też, że flexi nie nadaje się dla pobudliwych, rozproszonych psów, które jak to tu nazywacie wdają się w ekstremalne sytuacje. Moja sunia obojętnie przechodzi obok innych psów, czasem zainteresuje się jakimś człowiekiem, dlatego nie mam problemów z blokowaniem :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='sabusia']jest smycz hilton za 35 zl co sadzicie ? warto kupic? moje psy maja ok 20 kg co polecacie?[/QUOTE]

[url]http://sklepy.allegro.pl/smycz-automatyczna-flexi-classic-compact-1-15kg-i1381279160.html[/url]


Leciutka, świetnie leży w ręce:) Jestem nią zachwycona i mój Kubulek też. Oboje czerpiemy ze spacerów większą radość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabusia']jest smycz hilton za 35 zl co sadzicie ? warto kupic? moje psy maja ok 20 kg co polecacie?[/QUOTE]
Ze smyczy automatycznych tylko flexi. Ja też mam 20kilowego psa i bałabym się na hiltonie go prowadzić....
Jakieś tam smyczy flippy, reklamówki pedigree, ze sklepu po 5zł nie uznajemy. Wolę nie ryzykować, miałam flexi comfort do 20kg, ale zamieniłam na flexi do 60kg:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...